Blood and Gold: Caribbean! Dil dosyası sorunu

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar selam. Blood and Gold: Caribbean!'a sardım bu sıralar, Türkçe oynamak daha çok hoşuma gittiği için de çeviri yapmaya karar verdim kendi çapımda. Göz önünde bulunan satırları çevirdim, ancak diyalogların ve bazı menü kısımlarının olduğu dil dosyası yok. Yani oyun klasöründeki languages içerisindeki en klasörünün içinde
  • hints.csv
  • ui.csv
  • uimain.csv

bunlar yer alıyor bunlar çevrildi sıkıntı yok. Ancak Modules > singleplayer klasöründeki languages içerisinde sadece ru klasörü bulunuyor en klasörü yok ama oyunu ingilizce oynuyorum. Bilen birisi varsa diyalogların bulunduğu yeri söylerse çeviriye başlayabilirim.

Evet dediğini yaptım ve teşekkür ederim oyun klasöründe new_language diye bir dosya oluştu, içerisinde aynı Warband'daki gibi tüm dil dosyaları ortaya çıktı. Şimdi bunu çevirip languages en'in içine atsam problem olmaz değil mi?

Madrøx said:
Evet dediğini yaptım ve teşekkür ederim oyun klasöründe new_language diye bir dosya oluştu, içerisinde aynı Warband'daki gibi tüm dil dosyaları ortaya çıktı. Şimdi bunu çevirip languages en'in içine atsam problem olmaz değil mi?
Hayır olmaz. Ama dili sanıyorum ingilizce olarak çevirmen gerek. Yani oyunun dili ingilizce olmalı. Sen neme lazım tr diye dosya yap.

Madrøx said:
Türkçe harf problemi var ancak sorun yok sessiz harfle çeviriyorum. Beni aydınlattığın için teşekkür ederim dostum.
Onun çözümü de sanırım Unicode biçimli kaydetmek. Kesin çözüm mü bilmiyorum ama dene.  Ya unicode ya da UTF-8

Back
Top Bottom