banka havale

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

SavaSanSahin

Sergeant
arkadaşlar havale işlemini ilk defa yapıyorum bana xxxxxxxxxx    sipariş numarası verdiler IBAN no verdiler ,mağaza isimi verdiler,bide 10.28 tl hesap kestiler.Ne kartım var nede bir bankaya üyeyim.
1:Bankaya giderek mi yoksa internet bankacılıgı mı yapmalıyım.En ucuz yol lazım.
2:bana verilen ücrete havale ücreti de dahil mi.Hayır ise ne kadar havale ücreti kesebilirler?(firma=D&R)
lütfen yardım (m.b yi nasıl aldın diye soracaksınız söliim bizin bu tarafta cd ci var oradan satın aldım)

Redfield said:
Yok adam bankadan nasıl havale yapabilirim diye sormuş.MB'yi ise köşedeki cdciden aldım diyor.

ben mb ile banka havalesi arasındaki ilişkiyi anlamadım

savasansahin, senin soruna gelirsek: hangi bankanın hesap nosunu vermişlerse o bankanın bireysel danışma servisini ara, daha sağlam olur.

Hangi bankaysa, vezneye gidip ödeyeceksin işte. Havale ücreti alıyorlar bir de, onun parasını da unutma. 100 liraya kadar belli bir meblağ alıyorlar, 20 lira civarlarında. İstersen 10 lira gönder, değişmiyor havale ücretleri.

SavaSanSahin said:
IBAN no nedir.?
Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirlern para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number-IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. IBAN’ın amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte; böylece, işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır.

Hesap numarası da gerekir mi IBAN no yeterli bilemeycem, git bi dene.
Aslında burada bize soracağına git hangi bankaysa orada soruver bütün sorularını.

Atm'den paranı ilgili numaraya havale edeceksin. Eğer IBAN no yerine kısa olan hesap numarasını istiyorlarsa, kaç hane varsa sondan ona göre yazacaksın. Örneğin IBAN no 12345678 ve hesap no 4 haneli ise, 5678 yazacaksın.

Sonra not yazma bölümü çıkar. Kira, bilmemne ödemesi tarzı şeyler yazar. Orada "Diğer" i seçip sipariş nosunu yazacaksın.

İnternet bankacılığından işlem yapman için banka hesabının olması lazım.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom