Balanli Köyü Danışmanı (Hikaye) (SP)

Users who are viewing this thread

Kortlcha said:
Uğramayacaksınız merak etmeyin :grin: Annem internet paketi alacak. Aldığında pyalaşcağım direk olarak. Evde gece modunu da. Ama sonradan bir değişiklik yapayım derken troopstan hata aldım.Kaç gündür onu çözmeye çalışıyorum. Ayrıca süpriz başka bir mod daha geliyor. Bitirince direk yabancı ve türkçe forumda paylaşacağım. Tabii Balanli'den sonra :grin: Şehir simülasyonu tarzında. Bitip paylaştığında patch olarak eko sistemi getireceğim. Bu şekilde hayvan alış verişlerine anlam kattıracağım. 33 tane hayvan var. Yani 33 tane hayvanı ayrı ayrı yazıp toplayacağım. Bu da çok uzun. O yüzden ana modu tamamladıktan sonra yapacağım.
Haydi bakalım beklemedeyim. :smile:

Şu trooplardaki hatayı sonunda düzelttim. Bir virgülü eksik yazmışım :grin: Şuanda 2. versiyonu hazırlıyorum. Ne zaman çıkacak diye sorarsanız da 2 haftaya yayınlarım şuanki balanl modunu.

Evet. Module troopsta sorun çıkmıştıç 2-3 haft onunla uğraştım. Module_troops id ye girilmiyordu. Ben de onu çözmekle uğrşatım.

@Gökkurt
2. versiyonu bekletiyorum şuan. Senaryoyu arada zenginlenştrimeye başladım. Daha etrikalı görevler eklemeye çalışıyorum. Örneğin bir görevde Yargolek'e yanlış bilgi veriyoruz. Sonra Kral Graveth, boşluktan yararlanıp Reyvadini kuşatıp alıyor. Tabii direk alıyor. Yüzdeleri ise ilerletmeyi unutmuşum :grin:

neden link vermiyosun be reis.Bekliyoruz o kadar bizi de düşün 1 hafta sonraya çıkmazsa camdan atlicam :grin:

Normalde çalışsam şuna 2 haftaya biter. Ama başka modlarla uğraşıyorum. Hangi modu yapmayı istemek daha ağır basarsa o moda çalışıyorum.

%100 bitti ama kısa buluyorum. Uzatmaya çalışıyorum. Zaten senaryoyu güncelleyeceğim. Görevlerde bazı yerlerde değişiklik var. Söyledim mi hatırlamyıorum ama Harlaus halmarı kuşatmaya gidiyordu. Artık ordu gidiyor. Ve o elegeçrime olayında değişiklik yapıyorum. hala. İleriyi test etmek için ilk önce burayı"tam" halletmem lazım. Çünkü sürekli düzeltip bozmaktan bıktım.

En son büyük bir ihtimalle ya şu halmar olayını yapıyordum. Ya da şu hikayedeki ticaret yerini.
Edit: [anyone|plyr,"mayor_begin", [(eq, "$g_talk_troop", "trp_town_5_mayor"),(troop_slot_eq, "trp_player", slot_15_dag_haydutu_teslim_edilecek,1),
                          (party_count_members_of_type, ":dh", "p_main_party", "trp_mountain_bandit"),
                          (ge, ":dh", 15),
                          ], "Efendim, 15 tane dag haydutu esir aldim. Size bunlari sunuyorum.", "m_give_p", []],
  [anyone, "m_give_p", [], "Pekala. Sonunda bunu basaran birisi cikti. Bir isteginizi var miydi?", "m_ai", []],
  [anyone|plyr, "m_ai", [], "Evet, bunu lordumuza bildirmenizi istiyorum. Bu mumkun mu?", "m_ask_mumkunat", []],
  [anyone, "m_ask_mumkunat", [], "Ahh, su sartla olur, Bir svadya koyune gidip orada degerli seyleri calip buraya getirirseniz, ona bunu soylerim.", "m_say_hirsizlik_yap", []],
  [anyone|plyr, "m_say_hirsizlik_yap", [], "Peki, olur.","close_window", [(troop_set_slot, "trp_player", slot_svadya_koyu_yagmalanacak, 1),(troop_set_slot, "trp_player", slot_15_dag_haydutu_teslim_edilecek, 0)]],

[anyone|plyr, "mayor_begin", [(eq, "$g_talk_troop", "trp_town_5_mayor"),(troop_slot_eq, "trp_player", slot_svadya_koyu_soyuldu, 1),
                                ], "Efendim, Svadya koyunu soydum.", "m_say_soyuldu", []],
  [anyone, "m_say_soyuldu", [], "Ahh, guzel, {playername}. Simdi Kralimiza bunu soyleyebilirim.", "close_window", [(jump_to_menu, "mnu_graveth_knsck")]],

Bu kodlarda. Yani Graveth'e teslim ettikten sonra. Yapılacak iş yeni yoldaşla siyasi oyunlra girmekti. Diğer kodlar da şu olması lazım:

[anyone|plyr, "start", [(eq, "$g_talk_troop", "trp_diplomat")], "Graveth'in itibarini zedeleyen serefsiz sen misin?", "hesap_sorma_diplomat", []],
  [anyone, "hesap_sorma_diplomat", [], "Hayir! Sakin beni oldurme. Lutfen!", "diplomat_yalvarma", []],
  [anyone|plyr, "diplomat_yalvarma", [], "Hayir, seni oldurecegim!", "close_window", [[encounter_attack]]],

Boneless said:
Bir modu bitirmeden diğer bir moda başlaman saçma bence. Birini bitir sonra diyerine çalışmaya başla.

Bence senin söylediğin Cahillik Bende Mod cıkarmayı planlıyorum Ve Mod duraksamaya girdinde farklı bir modla devam edicem

Bir arkadaş mount and blade warband modu yapıyor Cami ekliycek diyelim adam camiyi eklemeyemedi mod duraksamaya girdi durdu

hiç birşey yapmıyor bu adam modu iptalmi etsin yoksa yeni mod cıkarmayamı başlasın  :evil: :evil: :evil: :evil:

Back
Top Bottom