başkent yapmak ?

Users who are viewing this thread

ShadoWalker said:
Sen de elçi gönder. :lol:

ateşkes ya da barış kabul etmiyorlar aldığım toprakları geri almak istiyorlar diye mesajla geri dönüyor elçi artık svadya ve Rodoklara giricem Vageirler nasılsa uzak fazla saldırmıyorlar :grin: 

Warband oynuyorsan;

1-Kendi krallığını kurmuşsun ya, gidip lordları kendi tarafına çekmeye çalış. Kabul etmezlerse namını ve idari puanını yükselt. Namını turnuvalara katılarak idari puanını elçileri namını yaymak için gönderirsen kazanabilirsin.

2- Düşman olduğun ülkenin meşru kralıyla görüşüp hizmetine girmeyi teklif et ve bağlılık yemini et. Düşman ordunun senin kalelerini / şehirlerini kuşatan lordlarına meşru kral olayından bahset ve tarafına çekmeye çalış. Olmazsa yine nam, onur vb. özellikler kazanmaya bak. Ki kısıtlı bir süren var. Direnebileceksen ne güzel.. İşini hallettikten sonra yeminini bozarsın. Oldu bitti...

Düz M&B oynuyorsan;

1-Warband'daki 2. seçeneğin aynısını yap.

Şu şarap fabrikası konusunda... Öyle birşey yok. Varsada ayrı bir modla geliyordur. Düz M&B ve Warband'da şarap fabrikası yoktur.

Oyunun alakalı dosyasındaki satırlara göz attığımızda, inşa edebileceğimiz binaları görürüz. Ekstra yoktur...

qstr_Manor|Malikane
qstr_A_manor_lets_you_res|Malikane köyde kalmanı sağlar ve  burada kalırken askerlerin maaşını yarıya düşürür.
qstr_Mill|Değirmen
qstr_A_mill_increases_vil|Değirmen köyün refah seviyesini %5 artırır.
qstr_Watch_Tower|Gözcü Kulesi
qstr_A_watch_tower_lets_t|Gözcü kulesi köylülerin daha erken alarm vermelerini sağlar. Düşmanların köyü yağmalaması için gereken zamanı %25 artırır.
qstr_School|Okul
qstr_A_shool_increases_th|Okul köylülerin sadakatini her ay +1 artırır.
qstr_Messenger_Post|Ulak Karakolu
qstr_A_messenger_post_let|Ulak karakolu, yakında düşman olduğu zamanlarda köylülerin sana mesaj yollamasına olanak tanır, çok uzakta olsan da.
qstr_Prison_Tower|Kule Hapishanesi
qstr_A_prison_tower_reduc|Kule Hapishanesi burada tutulan mahkumların başarıyla kaçma şansını düşürür.

Benim şöyle bir sorunum var:
Önceden bir kaleyi başkent yapmıştım.Daha sonra başka bir devlet tarafından ele geçirildi.Sonra tekrar ele geçirdim ve başkent yapmayı denedim ama olmadı.Kadife ve alet olmasına rağmen kaleyi düzenle seçeneği çıkmadı.Üstelik kalede bayrağımda dalgalanmıyor.Ama asker bırakabiliyorum.Problem nedir?

Olcayto said:
Önceden bir kaleyi başkent yapmıştım.Daha sonra başka bir devlet tarafından ele geçirildi.Sonra tekrar ele geçirdim ve başkent yapmayı denedim ama olmadı.Kadife ve alet olmasına rağmen kaleyi düzenle seçeneği çıkmadı.Üstelik kalede bayrağımda dalgalanmıyor.Ama asker bırakabiliyorum.Problem nedir?

Problemin o kale yada Şehir sana henüz bahşedilmemiş.

Sör Kutsi said:
Olcayto said:

Problemin o kale yada Şehir sana henüz bahşedilmemiş.
Başkent yapabiliyorsa zaten kraldır.

Ya bide geçen senenin sorularını cevaplayın isterseniz ? Adam foruma bile uğramıyor adamın sorusuna cevap verildiği halde cevap veriyorsunuz.

Back
Top Bottom