[AR] Anatolian Raiders | Tencereyi ocağa ekliyoruz

Users who are viewing this thread

~Mikail said:
Buradan Barış'a sesleniyorum, imzam sana bir şeyler çağrıştırıyor mu?  :lol:
fazla-dikkat-%C3%A7ekiyorsun-yapma_1175322_m.jpg

Metehanyus said:
Hukukla alakalı hiç bir alakam yok ama madem okadar sormuşsun biraz mantık yürütelim... A’nın herhangi bir talebi olabilir ama C’nin karşı çıkması halinde, A’nın fidelerinin kendisinin  olduğunu kanıtlayacak delil yoksa hukuken bir şey çıkacağını zannetmiyorum C kârlı çıkar gibi sanki.

Yok öyle olmuyor.  :smile:

~Mikail said:
Buradan Barış'a sesleniyorum, imzam sana bir şeyler çağrıştırıyor mu?  :lol:

Hayır >: (

Barış nickinin sonu niye bj ile bitiyor ******* mı demek yoksa ne demek istiyorsun sen insanlara hain fedöcü. Ayrıca çok saygıdeğer generalimin sorusuna cevap ver derhal.

Bak güzel kardeşim biz laik, seküler bir hukuk devletiyiz. Sorduğun soruya göre (C) kişisine miras kalınca (C) kişisi mirası istediği gibi kullanabilir. (A) kişisi bir talepte bulunamaz. Fakat eğerki (A) kişisi elinde bir sözleşme bulunduruyorsa bunu argüman olarak sunar ve bu işlemlerden ettiği zarar kadar tazminat talep eder.

~Mikail said:
Barış nickinin sonu niye bj ile bitiyor ******* mı demek yoksa ne demek istiyorsun sen insanlara hain fedöcü. Ayrıca çok saygıdeğer generalimin sorusuna cevap ver derhal.
Mikail, neden böyle sorular soruyorsun bebeğim? Montagne kalkanın kapalıyken bugda kalır da bir köşede ölmeyi beklersin inş. :iamamoron:

Sir_Lancelot_Bj said:
Yarın yazarım cevabı.
Yazmadı.

Courage said:
Montagne kalkanın kapalıyken bugda kalır da bir köşede ölmeyi beklersin inş. :iamamoron:
Sen de umarım bu yakışıklıyla aynı adaya düşersin.

Courage said:
Yazmadı.
Çünkü kendisi de cevabı bilmiyor. Sorunun cevabını öğrenmesi lazımdı o yüzden forumda ben soruyorum ayağına soru sordu işte.Yazıklar olsun. Bu millet bunu yemez. Sir Lancelot ******* derhal hesap vereceeeek!

Courage said:
Yazmadı.

Pardon artık foruma bakmadığım için yazmayı unutmuşum.  :grin:

Sorunun cevabı kısaca şöyle; C kişisi fideleri alarak A kişisinin sırtından sebepsiz zenginleşmiştir. Ancak kendisine miras kaldığını düşündüğü için ve miras olmadığını düşünemeyecek bir konumdaysa(ki soruda öyle kabul ediliyor) iyiniyetli oluyor. A, C'den fide parasını isteyebilir ancak C'nin mevzudaki fideler için yaptığı faydalı ve zorunlu harcamalar tazminden düşülür(çünkü iyiniyeti).

Hukuki dayanak diye sorduğu da ifa dışı sebepsiz zenginleşme filan. Kimse doğru cevaplayamadığı için kendime sakız alıyorum.

YusufPasha said:
Bak güzel kardeşim biz laik, seküler bir hukuk devletiyiz. Sorduğun soruya göre (C) kişisine miras kalınca (C) kişisi mirası istediği gibi kullanabilir. (A) kişisi bir talepte bulunamaz. Fakat eğerki (A) kişisi elinde bir sözleşme bulunduruyorsa bunu argüman olarak sunar ve bu işlemlerden ettiği zarar kadar tazminat talep eder.

Aslında yakın cevap vermişsin ancak fideler miras değil, C miras sanıyor. Sözleşme dediğin de herhalde A'nın B'ye verdiğine kanıt, doğru denebilir. Fena değil, sakızın yarısını veririm.

ErkutErdem said:
buji demek kardeşim, adam araba seviyor işte.

Sonunda biri beni anladı!

~Mikail said:
Barış nickinin sonu niye bj ile bitiyor **** mı demek yoksa ne demek istiyorsun sen insanlara hain fedöcü. Ayrıca çok saygıdeğer generalimin sorusuna cevap ver derhal.

Daha Ecevit bile yaşarken konuşulan şeyleri ısıtıp önümüze koyma miladerim.

Back
Top Bottom