Ajutor !

Users who are viewing this thread

Ace_Hood

Regular
Am si eu o problema ! De ceva vreme sunt un vassal al Regelui Harlaus ( Swadia ) si ne batem cu nordicii de ceva vreme . Am vazut ca marshalli ( maresalii) sunt alesi odata la o saptamana sau cam asa si putini dintre ei chiar fac campanii adevarate de aceea razboiul este foarte lent  :neutral: Noi luam 2-3 Castele de la ei , ei le iau inapoi , ne mai iau ei vreo 2 , noi le luam inapoi si tot asa . Si de  exemplu campaniile sunt foarte scurte :!:
Adica sa spunem ca s-au adunat 8 lorzi la o campanie . Dupa un castel cucerit , chiar daca au peste 60 de soldati , pleaca acasa si ceilalti dupa ei fiecare la castelul lui asa ca nu putem face nimic. Eu nu prea pot face multe cu armata mea de 76 trupe  :sad: Un castel nordic are peste 80 trupe garrison si daca se intampla un miracol sa cuceresc ceva singur , nordicii fac campanie dupa 2 zile ce l-am primit si vin cu vreo 10-14 lorzi si sunt nevoit sa fug.

Asa ca intrebarea mea este : *** pot deveni eu insumi marshall si sa conduc campaniile ?

Va rog ajutati-ma  :grin:

Am 656 Renown si Regele relatii 25+

Celalti lorzi -Majoritatea relatii peste 5 -Cooperative

Ajutor va rog :grin:
 
Imbunatatesteti relatile cu lorzi sa le ai cam 10 cu fiecare si mai mult daca se poate si cu regele cat de mult poti si fati armata mai mare daca ai atata renow fati o armata de 100 soldati macar (daca situatia ta financiara e buna) daca nu mai arde si tu sate ale nordicilor si suolie care le iei le vinzi mai ataci lorzi nordici si prada de razboi o vinzi si cu bani castigati iti extinzi armata
 
  Ace mai aduna renown ca sa devii marshal...nu stiu exact,dar cred ca undeva peste 1000 trebuie ca sa fii candidat ca marshal....dar sa stii ca si atunci cand vei fi marshal,nu vor veni toti nobilii la chemarea ta in campanie.o sa ai optiunea cand intalnesti un nobil sa ii spui sa te urmeze si o alta optiune cand sa ii spui sa adune toate trupele in locul unde va aflati pt inceperea unei noi campanii. ai grija ca daca apoi ii spui altuia ca sa incheiati campania si sa mearga toti acasa,parasesti si postul de marshal. iar cu norzii....ce sa zic,intr-adevar e greu cand ai o armata mica iar animalele vin cate 10 sxa-ti asedieze castelul.iar in rest campaniile asa merg, ai tai ard un sat 2,cuceresc un astel 2,aia vin ard si ei si le cuceresc inapoi.....daca vrei sa faci treaba,tre sa iei fraiele campaniei in maini. eu cand vreau sa asediez in castel sau un oras,intai umblu dupa macare vreo 2-3-4 lorzi si le zic sa vina cu mine,pt ca tampitii oricum sunt f nestatornici, de ex,daca totusi vin dupa tine si stau lg tina in timp ce asediezi,fug ca un caine in calduri dupa orice trupa de banditi,dezertori,caravana dushmana etc,atunci cand ti-e lumea mai draga.tre s fii pe faza si sa lansezi asaltul cand sunt toti pe langa tine. Succes!
 
Am observat ceva ! Azi dimineata jucam si s-a tinut un vot pt marshall intre Lord Harigoth si Lord Grainwad si a castigat Grainwad cu suportul meu :grin: Era 7-8 scorul

Si am vazut ca Haringoth avea 1025 renown si Grainwad 995 si mi-am dat seama ca trebuie sa am cel mai mare renown din regat pentru a deveni marshall . Din pacate Grainwad a stat cu postul 2 zile si s-a facut Harlaus marshall singur :lol:
 
:sad:Pai pana adun eu atata renown ... vine 2012 cu tot cu sfarsitul lumii
Din batalii scot 10 renown la fiecare acum am 713 dar sufar pierderi mari - De la 76(maxim trupe) ajung la 30-35
 
  daca esti bazat - ai skilluri mari de lupta, ia mai putine trupe si ataca o armata dusmana mai mare...iti va scrie la inceput si la sfarsit cat renume castigi daca ii infrangi. poti face treaba asta si impotriva banditilor/dezertorilor,nu e musai sa lupti contra vreunei factiuni. Bafta!
 
Nu fi foarte sigur ca odata ajung in functia de maresal vei sta foarte mult. E posibil ca dupa o campanie sa primesti un mesaj de la rege in care el iti multumesc pentru efortul tau, dar se va alege alt maresal. Si ramai doar cu niste bani. Oricum, daca campania/campaniile tale decurg bine, e posibil sa ramai in functie.
 
Poti sa adaugi mod-ul asta care iti perite sa-ti faci steag propriu in timpul jocului:

http://www.mbrepository.com/file.php?id=2852

sau daca vrei sa faci steaguri mai speciale, aici gasesti steaguri simple fara nici un desen ca baza pentru ce vrei sa faci tu:

http://www.mbrepository.com/file.php?id=2349
 
  Ne folosim de topicu asta pentru intrebari de acu incolo? :razz:  eu caut de ceva timp si nu gasesc un " Masterwork Scimitar" sau "Masterwork Elite Scimitar"....a vazut cineva asa ceva? imi inchipui ca exista in joc,dar am un personaj de vreo 250 de zile si pana acum nu am intalnit arma asta.
 
Există, dar se găseşte mai greu ca Balanced sau Tempered.


markushex said:
Imi traduce si mie cineva ce vrea sa sa zica ala cu calradian knights ? ( scz de dubla postare )

Din câte am citit pe forumul turc, este un clan/echipă de M&B: With Fire and Sword, nimic mai mult. Precis a greşit forumul şi a postat în cel românesc şi nu în cel turc.
 
Back
Top Bottom