[AAR] Kalradya Ruhu - Bir Destan AAR'ı (5. Bölüm Yayınlandı.)

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar flood için özür diliyorum,

Bölüm 5 ve 6 , 4. sayfada paylaşılacaktır ne kadar yorum gelirse ona göre ilerletmeyi düşünüyorum teşekkürler :smile:

f9t said:

Bölüm 5 ve 6 , 4. sayfada paylaşılacaktır ne kadar yorum gelirse ona göre ilerletmeyi düşünüyorum teşekkürler :smile:

Konuyu daha fazla uzatmamalısın çünkü görüntü kirliği olmaya başladı bölümde bölümleri 1. yorumda toplarsan daha hoş görünür. 

HikayeciAmca said:
f9t said:

Konuyu daha fazla uzatmamalısın çünkü görüntü kirliği olmaya başladı bölümde bölümleri 1. yorumda toplarsan daha hoş görünür.

Kusura bakma kardeşim, AAR'ın şekli bu zaten.

EDİT : 5. BÖLÜM CUMARTESİ VEYA PAZAR GELECEKTİR... İLGİNİZDEN DOLAYI MÜTEŞEKKİRİM TEŞEKKÜRLER..

Bölüm 5 - (Vaegir ve Kergit Müteffik oluyor)

(Kısım 1)

Tarih 8 Nisan 1257

Kont Rochabarth zaferinin ardından bir müddet dinlenmek için tekrar Nord sınırlarına girdim ve ordum ile birlikte kamp kurdum. Uzun bir dinlenmenin ardından tekrar Svadya'ya karşı ayaklanma başlatacaktım. Tabii ki asker sayım çok azdı ve Svadya Kont'larını %15 - %20 gibi bir olasılıkla bozguna uğratabilirdim, Aksi taktirde büyük bir Svadya ordusuyla karşılaşırsam halim yaştı.

O sırada Eski Nord Krallığı düşmanı Vaegir Krallığı , Kalradya'nın Kergit'leri ile barış imzalamış böylelikle Vaegir'ler bir müddet barış içinde yaşamaya başlamıştı.

kg8xr.png

Vaegir Kralı Yaroglek'in kılıbık bir kral olduğu yönünde şüphelerim vardı. Çünkü Yaroglek ordusuyla birlikte fethettiği toprakları kendine alıyor anca köyleri lordlarına bağışlıyordu. Vaegir Prensinin diyarda ki isminin Piç Valdym olduğunu duydum. Bence Valdym her halükarda taht davasında haklı bir adamdı, Kılıbık bir kralın ülke yönetmesi yerine Prens'in tahta geçmesinin doğru olacağını düşünüyordum.

Bölüm 5 - (Svadya Sınırları içerisinde, Nord Devlet işleri)

(Kısım 2)

Tarih 13 Nisan 1257

Dinlendikten sonra orduma hazırlıkları yapmasını şafakta Svadya sınırlarına gireceğimizi söyledim, Gözüme kestirdiğim Gisim Köyü'nü yağmalamaya gidiyorduk, O civarlarda tekrar kamp kurduk etrafın sakin olmasını hissetmek içindi bütün bunlar.

Bir Nord yayasının kampa doğru geldiğini gördüm, Bana Kralımız Ragnar'ın mareşalliği Kont Olaf'a verdiğini ve ordunun toplanması için beklememizi söyledi, Planlarımda bu yoktu Ragnar aceleyle karar vermişti benim tek isteğim köy yağmalamak ve dinar elde etmekti bunu yapacaktım.

kg97c.png

Her gün daha kötü haberlerle sarsılıyordum ki bu aldığım haber gerçekten sarsıcıydı artık iki farklı düşmanımız vardı, Kılıbık Yaroglek Nord Krallığı'na savaş açmıştı. Artık iki cepheden birden savaşmamız gerektiğini ve tek çarenin kazanmak olduğunu düşünüyordum. Nord'ların Svadya karşısında kişisel olarak kaybedeceklerini düşünüyordum çünkü Nord Kahramanları'nın Svadya Şövalyelerinin üstesinden geleceğini düşünmüyorum.

Tarih 18 Nisan 1257

Bu aldığım haber gerçekten çok zevk veren bir haberdi, Ragnar'ın mareşalliği Kont Olaf'tan alıp Kont Turya'ya bahşetmesi beni bir hayli sevindirdi. Severek ordu toplayıp savaşacaktım.

Şimdi ki planım Gisim'in harap olmasıydı bunun için köylülerin zayıf bir anını kolluyordum bunu fena ödetecektim onlara çünkü tam 5 günümü harap ettiler, bende köylerini harap edecektim.

Sonunda boş bir anlarında köylülerin çekeceği en kötü acıyı çektirdim ve köyü yağmalamaya başladık, Ama biraz ileride iki cephe karşısında savaş olduğunu farkettim Kont Turegor'un Kont Delinard ve Rafach ile savaştığını 2 Svadya ordusunun 1 Nord ordusuna karşı savaştığını gördüm. Savaşa girip girmeme konusunda tereddüt ettim, Savaşın uzun süreceğini düşünüyordum bu yüzden kestirme bir yoldan Sargoth'a vardım ve elimdeki köyden yağmaladığım malları sattım, İyi para kaldırdım.

Elimde 5458 dinar vardı, Artık bir lord gibi sefa sürecektim Sargoth'dan ayrılır ayrılmaz Gisim'in yakınlarındaki savaşa yetişmeye çalıştım Turegor'un ordusu 18 kişiydi, Bu savaşı kaybedecekti Turegor ama yardıma yetiştim, Ben bir korkak değil savaşçıydım!!!

Bölüm 5 - (Turegor, Ragodhir vs Delinard, Rafach)

(Kısım 3)

Tarih 20 Nisan 1257

Düşmanın savaşmaya hazır tam 89 askeri bulunuyordu bizde ise toplam 63 asker vardı, Ama sayı üstünlüğü önemli değil önemli olan akıl üstünlüğüdür...

Korkusuzca ve mertce savaşa girdim, Savaş 2 gündür devam ediyordu. Kont Turegor iyi bir direniş sergiledi ama düşmana verdiği hasarı bir fare bir kediye veremezdi, O derece kötü bir durumdan onu kurtarmaya giriştim. Savaş başladı ve atımı hemen yayaların olduğu bölgeye sürdüm

kgb0s.png

Bizden sayıca üstün olmaları savaşı kazanmalarına bir kaç adım yakındı. Zarar çoktu, askerlerimiz birer birer ölüyor bizler de ölüme yaklaşıyorduk, Diyarda ki son savaşım olmasından korkuyordum. Ardından atımın bir kaç ok yemesi üzerine yere düştüm ve ayağı zor kalktım yaralarım derinleşiyordu, Ardından bir kaç Svadya Çavuşu'nın bana doğru geldiğini gördüm kaçmaya kalkmıştım ama maalesef kaçamadım, Belime yediğim kılıç darbesinin ardından yere serildim.

Neler olduğunu hatırlamıyordum son hatırladığım şey Çavuşun belime sapladığı kılıçtı, Ölmemiştim çünkü Svadyalıların işkencelerine mahrus kalıp ölecektim, Gisim Köyü'nü yağmalamanın acısını çıkaracaklardı...

Edit : Bölüm kısa olduğu için özür diliyorum, Oyunda bir kaç hatadan dolayı burada bitirdim, 6. Bölüm'ün ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgim yok boş bir zamanımda 6. bölümü hazırlamayı düşünüyorum.

HikayeciAmca said:
İyi fakat anlatım şeklini değiştirmen gerekiyor.

Haklısın, AAR'ı ilerletirsem değişecek bir takım şeyler Grafikleri fazlasıyla arttıracağım.

Buraya kadar gelmişsin, bir düşüncelerimi söyleyeyim. Hikaye olarak çok güzel gidiyor, yazım şeklin ve 1. kişi ağzından anlatman çok güzel olmuş yani yazıda sıkıntın yok. Bazı geliştirmen gereken konulara gelirsek öncelikle bölümler biraz daha uzun olsun ama geç olsun, çıkış zamanı çok önemli değil, bölümleri uzatırsan okuyucuda tadı kalır ve daha istekle bekler bir sonraki bölümleri. Ayrıca benim AAR'ı nasıl hazırladığımı söyleyeyim, oyunu oynarken öncelikle onlarca fotoğraf çek, fraps gibi bir program bulup elini hiç korkak alıştırma, oynama bittikten sonra çektiğin fotoğraflardan güzel olanları koyarsın. Birde klavyenin yanında bir kağıt olsun, ondada şunu yaptım, şuraya gittim gibi önemli olayları yaz ki o ana olayların etrafında dönen diğer olayları eklerken yazının yönünü değiştirmezsin. Son olarak çektiğin fotoğraflar için önce yazıda "X krallığı ile savaş açtık" diyip ardından üzerinden "x krallığıyla y krallığı savaş açtı" yazan bir resim koymak yerine, daha savaşın içinden ve göze güzel olanları koy. Unutma resimler dönen olaylar okuyucunun aklında canlansın diye var.

Seher Akıncısı said:
Buraya kadar gelmişsin, bir düşüncelerimi söyleyeyim. Hikaye olarak çok güzel gidiyor, yazım şeklin ve 1. kişi ağzından anlatman çok güzel olmuş yani yazıda sıkıntın yok. Bazı geliştirmen gereken konulara gelirsek öncelikle bölümler biraz daha uzun olsun ama geç olsun, çıkış zamanı çok önemli değil, bölümleri uzatırsan okuyucuda tadı kalır ve daha istekle bekler bir sonraki bölümleri. Ayrıca benim AAR'ı nasıl hazırladığımı söyleyeyim, oyunu oynarken öncelikle onlarca fotoğraf çek, fraps gibi bir program bulup elini hiç korkak alıştırma, oynama bittikten sonra çektiğin fotoğraflardan güzel olanları koyarsın. Birde klavyenin yanında bir kağıt olsun, ondada şunu yaptım, şuraya gittim gibi önemli olayları yaz ki o ana olayların etrafında dönen diğer olayları eklerken yazının yönünü değiştirmezsin. Son olarak çektiğin fotoğraflar için önce yazıda "X krallığı ile savaş açtık" diyip ardından üzerinden "x krallığıyla y krallığı savaş açtı" yazan bir resim koymak yerine, daha savaşın içinden ve göze güzel olanları koy. Unutma resimler dönen olaylar okuyucunun aklında canlansın diye var.

Teşekkürler bende AAR'ında mutlaka arkandayım destekçinim. Dediklerini dikkate almaya çalışacağım :smile:

colombos said:
Devam Devam Devam

Bu kadar sevileceğini düşünmüyordum, Gerçekten teşekkürler sırf sizler için devam edeceğim her şey için yeniden teşekkürlerimi sunarım.

Yazılarınız bir harika.Normal de hiç AAR okumam ama sizin ki harika.Başarılarınızın devamını dilerim  :grin:

jheenz said:
Yazılarınız bir harika.Normal de hiç AAR okumam ama sizin ki harika.Başarılarınızın devamını dilerim  :grin:

Gerçekten minnetarım, Yorum atacaklara ve atanlara teşekkürlerimi borç bilirim hepinize fazlasıyla müteşekkirim sağolun , varolun. :smile:

Bütün Bölümleri Heycanla Okudum Ve 6.Bölümü Merakla Bekliyorum İstersen Senaryo Konusunda Sana Yardımcı Olabilirim ?

En Kısa Zamanda 6.Bölümü Yazarsan Sevinirim

Back
Top Bottom