7.Ülke

Users who are viewing this thread

ülke değilde barbarlar olabilirdi oyunda tabi güçlü olacaklar iri kıyım hafif zırhları olacak ancak çift elli baltaları efsane olacak kolay kolay ölmeyecekler istedikleri miktar dinarı verirsek bize hizmet edebilecekler ...

Khergitler full mogol olarak tanınsın ve Kurulacak 7.ülke Selçukluyu yani sadece türkleri temsil eden bir ülke eklerdim tabi ismi degişik bir şekilde olurdu çünkü kalradya tamamen hayal ürünü biyerdir isim şöyle Türük Hanlıgı (anlamı güçlü kuvvetli demektir) Kültür aynen selçuklu gibi olacak orta asya göçebe zırhları ve türk kılıçları olabilir tek elli şemşir şekilinde kalkanların çogunlugu yuvarlak tipte olsun ve ortasında yuvarlak demiri olurdu ve kalradyanın en iyi okları burdan çıkmalı Türük Yayı hızı 97 olmalı ayrıca buna dahil Türük Oku olmalı +3 zarar verebilen 30 oktan oluşmalı ve Bozkır Türük Atları olmalı - Türük Mızragı olmalı krallıgın özel silahları olarak bunlar olmalı ve zırhlardada Türük Başbuğ Zırhı - Bozkır Göçebe Zırhı - Türük Süvari Zırhı bu 3 zırhın migferleride olmalı 10 dk içerisinde aklıma gelen ülke Kısacası: ANADOLU SELÇUKLU DEVLETİ'nin kültürünü temsil eden çakma bir kalradya krallığıdır.

Sarranidlerin içine daha koyu tenli insanları eklemeyi unutmayarak, çin-japon-kore karışımı bir ırk eklerdim. Zırhlı süvarileri, samurayları ve ninjaları olurdu. Ninjaları bütün Kalradya ya hizmet edebilirdi, en iyi teklifi verenden yana olabilirdi .

SniperTR said:
Ben çinlileri eklemek isterdim.Zaten olabilecek bütün kavimler var bir çinli eksik herhalde :grin:

Evet benimde aklıma çin geldi. Çini kergit Hanlığının az güneyine koysalardı yeteneksiz, beceriksiz fakat sayıları oldukça üstün olsaydı iyi olurdu. Hep köylerini yağmalar kazanç elde ederdim.

Furkhan1910 said:
Khergitler full mogol olarak tanınsın ve Kurulacak 7.ülke Selçukluyu yani sadece türkleri temsil eden bir ülke eklerdim tabi ismi degişik bir şekilde olurdu çünkü kalradya tamamen hayal ürünü biyerdir isim şöyle Türük Hanlıgı (anlamı güçlü kuvvetli demektir) Kültür aynen selçuklu gibi olacak orta asya göçebe zırhları ve türk kılıçları olabilir tek elli şemşir şekilinde kalkanların çogunlugu yuvarlak tipte olsun ve ortasında yuvarlak demiri olurdu ve kalradyanın en iyi okları burdan çıkmalı Türük Yayı hızı 97 olmalı ayrıca buna dahil Türük Oku olmalı +3 zarar verebilen 30 oktan oluşmalı ve Bozkır Türük Atları olmalı - Türük Mızragı olmalı krallıgın özel silahları olarak bunlar olmalı ve zırhlardada Türük Başbuğ Zırhı - Bozkır Göçebe Zırhı - Türük Süvari Zırhı bu 3 zırhın migferleride olmalı 10 dk içerisinde aklıma gelen ülke Kısacası: ANADOLU SELÇUKLU DEVLETİ'nin kültürünü temsil eden çakma bir kalradya krallığıdır.

Anadolu Selçuklu Devleti değilde Büyük Selçuklu İmparatorluğunun kültürü Orta Asya göçebelerine daha uygun sanki.

Türük kelimesi Uygur Türklerince Türk anlamına gelir.

AtillaHan said:
SniperTR said:
Ben çinlileri eklemek isterdim.Zaten olabilecek bütün kavimler var bir çinli eksik herhalde :grin:

Evet benimde aklıma çin geldi. Çini kergit Hanlığının az güneyine koysalardı yeteneksiz, beceriksiz fakat sayıları oldukça üstün olsaydı iyi olurdu. Hep köylerini yağmalar kazanç elde ederdim.

Furkhan1910 said:

Anadolu Selçuklu Devleti değilde Büyük Selçuklu İmparatorluğunun kültürü Orta Asya göçebelerine daha uygun sanki.

Türük kelimesi Uygur Türklerince Türk anlamına gelir.
Türük wikide Güçlü kuvvetli demek olarak yazıyor bende oranın yalancısıyım kardeşim ayrıca sonuçta amacım bir türk devleti kurmak Büyük Selçukluda olur Anadoluda İkiside Türk Devletidir ve ikiside göç ederek orta asyanın içlerinden çıkmıştır göçebe kavimdir

Arkadaşın dediği gibi ya Vikingleri eklerdim yada Barbarları.
Normalde çok sessiz sakin görünüp kimseye saldırmazlar fakat onlara sataşanları baltalarıyla ikiye bölerler.
Ne demek istediğimi anlamışsınızdır :grin:

Hepsi varda bi yamyam afrika yada kızılderi kabileleri yok.. Zehirli oklar.. Adam yiyenler.. Eli baltalı çıplak süvariler.. Düşünsenize bi.. Kelle kazıyan adamları.. :grin: Ortalıkta çok soylu var biraz kafa kazımak ve insan eti yemek isteyen kabilelerden olsa lordların kemiklerini sıyırıp çorba yapsalar hoş olurdu? :smile: Aaa dimi ama? Kara Mamba Krallığı derdik adına da ohh.. (Atillahan'ın resmi bilinçaltı etkisi göstermiş sanki..)

kerimcan said:
Ben Çinlilerin yeni oyuna eklenmesini istemem çünkü ne zaman bir Çin filmi izlesem adamlar ya uçuyor ya taklalar atıyor yada okları kılıçlarıyla savuşturuyorlar yani saçmalık üstüne saçmalık.Bu yüzden Çin kültürünü hiç sevmem ve yeni oyuna eklenmesini de istemem.

Onlar ancak filmlerde olur :grin:

AtillaHan said:
evet de peki nereye konulmalı ki Türük İmparatorluğu ?
Khergitlerin halmar narra şehirlerinin oldugu bölge ve svadyalıların khergitlere yakın ryindiar kalesi ve reindi kalesinden weyyah ve jamiche kalesine kadar hafif bozkırlık hafif yeşillik bir iklimde yapardım kardeşim  :mrgreen:

Ayrıca bende çin kültürünü sevmiyorum çok saçmalıkları var harbiden  :!:

Ben Amerika'yı eklerdim.Modern silahları falan olurdu :grin: . Yer olarak Nord ve Svadya Krallıklarının arasında olmasını isterdim.

berkehan09 said:
Ben Amerika'yı eklerdim.Modern silahları falan olurdu :grin: . Yer olarak Nord ve Svadya Krallıklarının arasında olmasını isterdim.

bence tekneloji olucaksa ışın kılıcı veya mızrak fırlatan tüfek gibi bir şey olmalı.

AtillaHan said:
berkehan09 said:

bence tekneloji olucaksa ışın kılıcı veya mızrak fırlatan tüfek gibi bir şey olmalı.
E herhalde heriflerde tank,atom bombası vb. birşeyler olmuyacak.O zamanın şartlarına göre modern şeyler.

bence amerika değilde hani şu lethwin ufuk-u aşan vardı ya nord krallığına  talip bence o bir ada bulmalıydı kuzeye bir ada yerleştirilir adıda lethwinistan.

AtillaHan said:
bence amerika değilde hani şu lethwin ufuk-u aşan vardı ya nord krallığına  talip bence o bir ada bulmalıydı kuzeye bir ada yerleştirilir adıda lethwinistan.
Buda güzelmiş :grin:

AtillaHan said:
Oyunda Matheld Nordlar Kalradyaya gelmeden önce Nordland adında bir diyarda yaşadıklarını söylemişti.Yeni oyuna Nordland eklenirse Lethwin ufuk-u aşan da Nordland da yaşayabilir.

hmm ama oyun sadece nordlardan ibaret olmamalı bunun gibi diğer ülkelere de ayrıcalık verinmeli örneğin Bozkır uçurumlarının devamı gelebilir ve yeni bir güzellik ortaya çıkar veya şu veagirlerin karların ardındakı bir şey tepeleriydi adını unuttum o tepelerin arkasıda gelebilir ve alayenin babasıda ortaya çıkmış olur.

şu Kergit askerleri salak salak savaşmasında yeni faction'a gerek yok. ama olursa çin olsun. çini basar yağmalar çıkarız  :razz:

Back
Top Bottom