41st (Welch) Regiment of Foot

Currently Viewing (Users: 0, Guests: 1)

Status
Not open for further replies.

Bunway

Knight at Arms
Best answers
0

41st (Welch) Regiment of FootAlay Tarihi
Alay, Albay Edmund Fielding tarafından bağımsız bölüklerdeki çürüğe çıkmışlar ve Chelsea’deki emeklilerin(hastalık, yaşlılık veya sakatlık sonucu normal hizmet veremeyen askerler) bir araya getirilmesiyle “Edmund Fielding’in Piyade Alayı” ismiyle 1719 yılının Mart ayında kuruldu.
Erken tarihinin çoğunda alay Portsmouth’da garnizon görevlerinde yer aldı. 1741 tarihinde Kraliyet Çürükleri adını aldı ve 1751’de ise 41. Piyade alayı olarak numaralandırıldı. 1782 tarihinde diğer alaylar eyelet isimleri alırken bu alay 41. (Kraliyet Çürükleri) Piyade Alayı ismini aldı.
1787’de alay çürüklerden oluşmayı bıraktı ve normal bir alay haline geldi dolayısıyla bu ismi bıraktı. 23 Ocak 1788’de geleceğin Wellington Dükü olacak olan Arthur Wellesley bu alaya genç bir Teğmen olarak katıldı.

Alay, 1793’te Fransız Devrim Savaşları’nda görev yapmak için Batı Hint Adaları’na sefere çıktı ve 1796’nın Ekim ayında İngiltereye’ye dönmeden önce 1794’ün Mart ayında Martinique’in ele geçirilmesinde ve yine aynı yılın Nisan ayında Guadeloupe’a yapılan saldırıda rol oynadı.
1800’de Kanada’ya yollandı ve 1812 Savaşı’nda hizmet verdi. Binbaşı Isaac Brock’un emrinde 1812’nin Ağustos ayında yapılan Detroit Kuşatması’na ve Ekim ayında yapılan Queenston Tepeleri Savaşı’na katıldı.

Brock’un ölümünden sonra 1813 yılının Ocak ayında Tümgeneral Henry Procter’ın emrinde Frenchtown Savaşı’na katıldı ve yine aynı yılın Nisan ayında yapılan Meigs Kalesi Kuşatması’nda yer alan saldırı kuvvetinin büyük bir bölümünü oluşturdu.
Daha sonra İngiliz deniz filosuna katıldı. 1813 yılının Eylül ayında yapılan Erie Gölü Savaşı’nda ve yine aynı yılın Ekim ayında yapılanThames Savaşında yenildi. 1813 yılının Aralık ayında Niagara Kalesi’nin ele geçirilmesinde başarı sağladı.
Alayda, 1809 ila 1815 yılları arasında görev yapan Shadrack Byfield isimli bir er 1814 yılında Conjocta Deresi’nde kolunu kaybetmeden önce birçok savaşta rol aldı ve eve dönmesinin ardından anılarını kaleme aldı.


Alay Lideri
https://steamcommunity.com/id/BunwaySK
Yetkili Subaylar
https://steamcommunity.com/profiles/76561198108355969/
https://steamcommunity.com/id/CemS001/
 

Bunway

Knight at Arms
Best answers
0
General Shepherd said:
Başarılar, efemi orada görmek beni sevindirdi :smile:
Teşekürler
KIRIMLI said:
Başarılar Dilerim  :grin:  :party:
Teşekür ederim
Axrinn said:
Başarılar.  :party:
Tasarımı iyleştirmeniz önerimdir.
forum konusun da yeteri bir becerim yok konu olması yeterli şimdilik. Teşekürler
 

Aurius.

Squire
Best answers
0
Umarım 49'dan apayrı bir şekilde yolunuza devam eder,yeni bir sayfa açarsınız

Başarılar :party:
 
Status
Not open for further replies.