20 Milyon Dinarı Neremizde Taşıyoruz

Users who are viewing this thread

Selamün aleyküm gardaşlar aklıma geldi söyleyeyim dedim oyuna sandık gibi bir şey eklense çok güzel olur aslında demircilikten 24 milyon para kasmışım lordlara çatır çutur verip tarafıma çekiyom iyi de bu parayı ben neremden çıkartıyom :grin: Gerçekçilik bakımından oyuna sandık eklenmesi güzel olur bu arada hatta askerimiz yoksa veya çok azsa sandık taşıyamayalım bu yüzden az para kapasitesine sahip kese de eklenebilir. Bunu artık taleworlds yapmaz biliyorum ama belki türk modçular bu konuyu görüp olaya el atabilirler

Selamün aleyküm gardaşlar aklıma geldi söyleyeyim dedim oyuna sandık gibi bir şey eklense çok güzel olur aslında demircilikten 24 milyon para kasmışım lordlara çatır çutur verip tarafıma çekiyom iyi de bu parayı ben neremden çıkartıyom :grin: Gerçekçilik bakımından oyuna sandık eklenmesi güzel olur bu arada hatta askerimiz yoksa veya çok azsa sandık taşıyamayalım bu yüzden az para kapasitesine sahip kese de eklenebilir. Bunu artık taleworlds yapmaz biliyorum ama belki türk modçular bu konuyu görüp olaya el atabilirler

Aranan kan bulundu. @Bloc @Errayn

bende başka bi soru daha sorayım o vakit, haritada gece gündüz yol alabiliyoruz e bu adamlar hiç yorulmuyor yada uyumuyorlar mı? gece kamp olayı zorunlu olsa ve para taşımanın bi ağırlığı olsa yada 10 milyon altını dövüldüğümüzde filan kaptırsak oyuna çok ciddi bi soluk gelir

bende başka bi soru daha sorayım o vakit, haritada gece gündüz yol alabiliyoruz e bu adamlar hiç yorulmuyor yada uyumuyorlar mı? gece kamp olayı zorunlu olsa ve para taşımanın bi ağırlığı olsa yada 10 milyon altını dövüldüğümüzde filan kaptırsak oyuna çok ciddi bi soluk gelir
Mantıklı ama oyunu çok uzatır o dinlenme olayı falan :grin:

Uyku işini şöyle senaryo uydurarak çözeriz aslında.

"Meğer ordularda atların arabaları varmış , yolda giderken sıra sıra bazı birlikler uyuyormuş ama savaşa girecek olunca herkes uyanıyor. Bu sebeple de hiç durmadan ilerleniyor" gibi.

Ama şu para mevzusu bence de karmaşık. Aslında belli bir şehirde evimiz olmalı , para evde tutulmalı. Çünkü haydutlara yenilince donumuza kadar soyarlar ki gerçekçi olan budur. Dsha gerçekçi bir oyun deneyimi için ev satın alabilme şart. Böylece paranın orada depolandığı farz edilip oynanabilir.

Hatta yapılmasa bile çıtayı artıracağım , warbandda şehre gelince suikaste uğramamız gibi eve girince de saldırıya uğrayabiliriz. Kaybedersek hırsızlar bir miktar para çalar , kazanırsak hesap sorarız şehirlerdeki tanınmış esnaf veya çete liderinin gönderdiği anlaşılır ve gidip intikam alırız falan.

Sahi bi ara şehirde geziyordum onun bunun evi vardı ama girilmiyordu , ne oldu ki ona ? Aylardır oynamıyorum. Çok güzel senaryolar çıkar da işte...

İşte.

Sahi bi ara şehirde geziyordum onun bunun evi vardı ama girilmiyordu , ne oldu ki ona ? Aylardır oynamıyorum. Çok güzel senaryolar çıkar da işte...
Çete liderine esir düşmüş lord görevine bağlı o evler. Görevi aldıysan girip kurtariyorsun lordu çapulcuların elinden.

Back
Top Bottom