Şehrimi devretmek istiyorum.

Users who are viewing this thread

Goktug Bey

Sergeant Knight at Arms
Dostlar merhaba, uzun zaman sonra oyuna yeniden başladım Kuzaitlere katıldım. 2 şehir ve 1 kalem var. Ben bu mülkün bir tanesini devretmek istiyorum. Aralarında mesafe çok fazla git gel sorunları yaşıyorum. Garnizon ücretleri sebebiyle zaten sürekli eksilerdeyim. Şehir garnizonunu boşaltıp başka bir krallığın ele geçirmesini de istemiyorum. Bunu nasıl yaparız? Yeni güncellemeden sonra demircilikte para kazandırmıyor geçinemiyoruz çok fena kriz var bu konuda da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Günlük -4000,-9000 arası param gidiyor.

Krallık sayfasında şehirlerin olduğu bölümde şehrini oylamaya aç ve şehri/kaleyi başka bir lorda vermek üzere oylamaya aç. Karşılığında nüfuz kazanacaksın.

Garnizonu mümkün olduğu kadar az tut. Sürekli savaşarak gelir elde etmeye çalış. Bunu yaparken sürekli askerlerini geliştirme. İhtiyacın kadar seçkin asker tut. Düşman topraklarında ele geçirmek istemediğin kale/şehirlerin köylerini yağmala. Birliğini %60-70 2-3 seviye asker tut. Sürü seviyesini aşmaya ramak kala yük beygiri al ve şehirlerde ucuz olan malzemeyi topla pahalı satabileceğin şehirlere seyahat et. Yoldaşlarından 2 tanesinden fazlasına birlik kurdurma. Demircilikte yap sat modelini bırak şehirlerde olan görevlere odaklan.
Oyun bundan ibaret zaten yapacak başka HİÇ birşey de yok.

Krallık sayfasında şehirlerin olduğu bölümde şehrini oylamaya aç ve şehri/kaleyi başka bir lorda vermek üzere oylamaya aç. Karşılığında nüfuz kazanacaksın.

Garnizonu mümkün olduğu kadar az tut. Sürekli savaşarak gelir elde etmeye çalış. Birliğini %50 2-3 seviye asker tut. Sürü seviyesini aşmaya ramak kala yük beygiri al ve şehirlerde ucuz olan malzemeyi topla pahalı satabileceğin şehirlere seyahat et. Yoldaşlarından 2 tanesinden fazlasına birlik kurdurma. Demircilikte yap sat modelini bırak şehirlerde olan görevlere odaklan.
Oyun bundan ibaret zaten yapacak başka HİÇ birşey de yok.
Eyvallah çok teşekkürler. Ek olarak bir sorum daha olacak. Şehrin sadakat kısmında sadakat yönelimi diye bir sistem var şehirde bekledikçe sadakat yöneliminin pozitif yönde arttığını fark ettim. Sürekli şehirde duramayacağımı göz önünde bulundurursak bunu artırmanın başka bir yolu var mı? Bu konu hakkında bilgin varsa paylaşır mısın?

Eyvallah çok teşekkürler. Ek olarak bir sorum daha olacak. Şehrin sadakat kısmında sadakat yönelimi diye bir sistem var şehirde bekledikçe sadakat yöneliminin pozitif yönde arttığını fark ettim. Sürekli şehirde duramayacağımı göz önünde bulundurursak bunu artırmanın başka bir yolu var mı? Bu konu hakkında bilgin varsa paylaşır mısın?
Seninle aynı medeniyetten olmayan şehri ele geçirirsen sürekli -5 yersin. Şehir ile aynı medeniyetten vali atarsan +2/3 alırsın. Valiyi yoldaş veya aile üyelerinden atayabilirsin. Valinin perklerine göre de sadakat/güvenlik/refah değişecektir. Savaş sonucu şehri nasıl ele geçirdiğinde önemli. Her halükarda savaşarak alınan şehir en az yıllık -5 yiyecek ve en az 2-3 yıl gibi belirli süre içerisinde yavaş yavaş kendini toparlayacak şekilde sadakat artıya gidecektir. Garnizondaki asker sayısı, üretimdeki yiyecek miktarı, depolanmış yiyecek miktarı, köylerin refah durumu etki eder. Sen perkten açmışsındır kentte beklerken sadakat artışını o sebeple sen beklerken artıyordur. Yoksa etki etmezsin.

O giderler öyle karşılanmaz yahu!
Workshop in come
Çok güzel bir mod var loot bilmem ne diye biladerim. O mod ile savaşta düşecek ganimet miktarını %25-30 aralığına ayarlıyorum ve çok daha gerçekçi ganimet oluyor. Savaş hiç olmazsa bir işe yarıyor. Vanilla da 500 asker kesiyorsun 3k para veriyor 10k malzeme düşüyor 500 askeri kesecek orduya 2 gün yetmiyor saçmalığa bak.
Bir mod bekliyorum asker ağacı olmayan çıplak adamlar alabildiğimiz ve ordu kasasına bıraktığımız silah/zırhları kuşanan askerlerin olduğu... 250 paraya 1 milyon bedeli olan katafraktı geliştirmek ne kadar saçma... hele ki günlük 30 paraya senin için ölmeye geliyor. Savaşlarda üstün başarı gösteren askerleri yoldaş yapabilme (var) daha sonra da lord olmalarını sağlayan (yz dahil) modlar çıksa muhteşem olur hiç olmazsa aynı klanlar aynı yüzler aynı simalardan kurtuluruz.

Çok güzel bir mod var loot bilmem ne diye biladerim. O mod ile savaşta düşecek ganimet miktarını %25-30 aralığına ayarlıyorum ve çok daha gerçekçi ganimet oluyor. Savaş hiç olmazsa bir işe yarıyor. Vanilla da 500 asker kesiyorsun 3k para veriyor 10k malzeme düşüyor 500 askeri kesecek orduya 2 gün yetmiyor saçmalığa bak.
Bir mod bekliyorum asker ağacı olmayan çıplak adamlar alabildiğimiz ve ordu kasasına bıraktığımız silah/zırhları kuşanan askerlerin olduğu... 250 paraya 1 milyon bedeli olan katafraktı geliştirmek ne kadar saçma... hele ki günlük 30 paraya senin için ölmeye geliyor. Savaşlarda üstün başarı gösteren askerleri yoldaş yapabilme (var) daha sonra da lord olmalarını sağlayan (yz dahil) modlar çıksa muhteşem olur hiç olmazsa aynı klanlar aynı yüzler aynı simalardan kurtuluruz.
Abi sorun o zaten bu oyun bana tek seçenek savaşı sundukça bende böyle modlara devam edicem :grin: Benim en sevdiğim oynayış tarzı düzencilik yahu Yavuz Sultan Selim olmak istemiyorum belki :grin:
DÜZEN-SİSTEM-YÖNETİM-ANA HİKAYE-AKTİVİTELER-İÇERİK :facepalm:

Last edited:
Cevaplar için teşekkürler. Baya yardımcı oldunuz.
O giderler öyle karşılanmaz yahu!
Workshop in come
1-2 haftadır oynuyorum modsuz hiç crash yemedim veya oyun buglanmadı.. Bu modu kurduğumuzda yeni save açmak zorunda kalmadan devam edebilirim değil mi?

Edit: Yeni bir soru daha geldi aklıma, açtığım dükkanın seviyesi 1 olarak görünüyor bunu nereden yükseltiyoruz? Biraz bakındım ama zamanla kendi yükseliyor diye düşündüm. Ama herhangi bir artık yok.

Last edited:
3k mı veriyor. Bana baya fazla veriyor. Savaştıkça aşırı para birikiyor.

3k mı veriyor. Bana baya fazla veriyor. Savaştıkça aşırı para birikiyor.
Savaş ganimeti gerçekten hiç tatmin edici değil dostum. Savaş sonrası bütün itemleri toplayıp satarsan en fazla o zaman adına ganimet denebilecek bir para geliyor ki o da yendiğin ordu komple sefere çıkmış 7-8 soyludan oluşan bir kraliyet ordusuysa

Workshop in come bu mod kullanıyorum gerçekten ilerleyen zamanlarda çok işime yarıyor 5 atölye ile 300 kişilik bir orduyu yüksek beceri ile anca + geçebiliyorum öbür türlü çok zor ben normal şartlarda para kasan biriyim ticaret olsun o yüzden benim için bu mod çok iyi oldu.

Savaş ganimeti gerçekten hiç tatmin edici değil dostum. Savaş sonrası bütün itemleri toplayıp satarsan en fazla o zaman adına ganimet denebilecek bir para geliyor ki o da yendiğin ordu komple sefere çıkmış 7-8 soyludan oluşan bir kraliyet ordusuysa
Ama o zaman çok kolay olur. Ben zaten satılan her şeyin toplamından bahsediyorum. 15-20k geliyordu bana büyük savaşlarda. En kötü savaşta 4-5k geliyor. Bence hiç az değil. Savaştığım sürece harcayamayacağım param oluyordu.

Bu 1.7.0 ile değişti galiba çünkü artık baya iyi ganimet geliyor. 500 600 kişilik savaşlarda en az 30 40k ganimet geliyor.

Back
Top Bottom