İdare Hakkı Ve Birkaç Soru Daha

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar karakter raporunu görüntüle dediğimde ilk başta idare hakkı diye bir seçenek göremedim fakat oyunda şu anda idare hakkı diye bir şeçenek var sarranidlerin maraşeli omuştum sarranidler rodoklarla barış yaptılar ve 3 idare kakkı kazandım.Size sorucağım bu idare hakkı ne işe yarıyor ve nasıl kazanılır ayrıntılı şekilde açıklarsanız sevinirm.
Birde kendimize ait krallık kurduğumuzda evlenebiliyormuyuz.

kendime ait yeni bir krallık kurdum fakat yeni bir lord devlete katılınca svadyalı askerlerle katılıyorlar kısacası lordların hangi askerlere sahip olacağını nerden ayarlayabilirz?

Bakanım olan marnidden görev aldım görevin açılımında emir lakhem ve bir lordla arasındaki çekişmeyi düzelt diyordu fakat iki lordun yanına gittiğimde sağ alt köşeden kırmızı yazılar çıkıyor bu çekişme hakkında birşey demiyor sorun oyundan mı kaynaklanıyor veya başka bişey mi yapmam lazım.

2. soru hakkında pek bilgim yok ama bir krallıktayken evlenip sonra kendi krallığını kurabilirsin :grin: ben öyle yaptım

İdare hakkı yanılmıyorsam, idare hakkın kadar mülk yönetebiliyorsun. Normalde bir köyden felan fazla vermediği olabiliyor. İdare hakkı ile ise ne kadar hakkın varsa o kadar kale felan yönetebilmen lazım. -tahmin- :grin:

belkide krallığının üzerindeki idare hakkındır, mesela 10 ve ya 100 ise krallıktaki herkez senin dediğini kusursuz yapıyordur ama 3 ve ya 30 ise sadece bazıları dediğimizi yapıyordur

oyunda biraz ilerledim kendi krallığımı kurdum svadyalılar barış teklif etti kabul ettim idare hakkı arttı dedi sanırsam diplomtik ilişkilerde işe yarıyor bu arada firentise kale verip onu lord yaptım fakat askerlerinin hepsi svadyalıydı sormak istediğim firentisin ve yeni lordların askerlerini nerden değiştirebiliriz...

Arkadaşlar benim dediğim doğru çıktı...

Marnid e kral mral dedim ve cevap verdi bende yap dedim 21 günlüğüne ayrıldı, yaptığı şey benim davamı yaymaktı ve geldiğinde davanızı yaydım dedi sonrada idare hakkım 3 arttı yani diğerleri üzerinde söz hakkı almış oluyorum :grin:

EDİT: kısaca diğerleri bizim kral olmayı hak ettiğimizi düşünüyor  :mrgreen: yani diğer lordları kendi krallığımıza daha kolay çekiyoruz, ben bunu anladım ama başkada anlamı olamaz :grin:

Uf ya şu warband bi geçsin elime 1hafta aralıksız oynayacağım hala alamadım ama bu hafta elimde olacak inşallah.Size birşey soracağım yeni görevler nasıl braz söylermisiniz?Birde ben internetten sipariş vereceğimde kredi kartıyla almak istemiyorum bu alıdada kapıda ödeme felan oluyormu yani burda ödesem olur mu?Ankaradan sipariş edip?

Görevlerin bir kısmı normal ama yeni görevlerde var tabii ki, şimdi aklımda olan yok ama bir lord olunca size kimse görev vermiyor :grin:

arkadaşlar ben kendi krallığımı kurdum 2 kalem 1 şehrim var kalenin birini Lezalit e verdim Bunduk ada bir köy verdim ama o lord olmak istemedi Tribüncü oldu, heyneyse artık :grin: bide 3-4 yoldaşımı diplomatik ilişkiler için filan göndermiştim ancak 1 aydır gelmiyorlar ve raporlardan bakınca 0 gün sonra gelecek diyor, hep aynı diyor, bunlar niye gelmiyor ya, benimi bulamıyorlar yoksa esir filanmı alındılar noldu ??? bu arada yönetim puanım 15 oldu, amaaan ben yeni oyuna başlicam bu karakter ayvayı yedi

Back
Top Bottom