Search results for query: *

1. KeMaLHaN

Kale Savaşı Bitmek Bilmiyor!!!

Kaleye girdik milleti kestik, iyi güzel ama 1-2 düşman askeri kaldı ve askerlerim onları bulamıyor deli gibi dolanıp duruyor, savaş bitmek bilmiyor. Nerede bu düşmanlar diye kendimi öldürdüm hayalet modunda iken gördüm ki kale içindeki evin birinin içinde sıkışmış :s. Bu durum birkaç kez başıma...
  2. KeMaLHaN

Barış Teklifindeki Eksiklik...

Oyunun harita bölümünde iken ekranın sağ tarafında lordlarımdan bir barış önerisi geldi (48 saat içinde sonuçlandırmalısın vs...). Sağda çıkan butona tıkladığımda direk oylama ekranına geçtim ve çoğunluk barış istiyor diye barış seçeneğini seçtim ama diplomasi ekranına geldiğimde bir baktım ki...
  3. KeMaLHaN

GÜNCELLEME GETİRİN ARTIK

Yeni güncelleme getirin artık saçma sapan müzik ve dlc vesayre ile uğraşıp duracağınıza adam gibi güncelleyin şu oyunu nord darshi vakken getirin deniz savaşları getirin diplomasi getirin modculara sırtınızı dayayıp durmayın artık oyuna mekanik ekleyin daha adam gibi atölye seviyesi bile artmıyor herşeyi yarım yamalak bir oyun olarak kaldı bu şekilde devam ederseniz oyun ölecek ki zaten ölmeye başladı oyuncu sayısı hep düşüyor çünkü GÜNCELLEME YOK
    Evet gerçekten keyif almamaya başladım. Çok eksiği var ve düzeltilmiyor. Erken erişime çıktığı gibi zamanın küçümsenmeyecek kadar yüksek bir fiyata satın aldım oyunu, gelişeceği umuduyla. Ama gördüğümüz basit kolay düzeltilebilir eksikliklerini bile düzeltmiyorlar :s. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Fiyatının karşılığını vermeyen bir oyun. Bu kadar zaman sonra bu aşamada kalacağını bilsem asla satın almazdım. Umarım bizi şaşırtıp güzel bir güncelleme ile oyun tatmin edici bir hal alır.
  4. KeMaLHaN

Klan üyelerini ve çocuklarımı evlendirmedeki sorun!!!

Bannerlord'da süpermarketlerde kullanılan FIFO sistemi kullanılıyor. Yani kız alırken son kullanma tarihi hangisi önceyse onu almak zorundasın :grin:.Şakasız ben de o kadar oynadım ona bir çözüm bulamadım. Çocukları evlendirirken 5 10 tane aday seçiyorum deniyorum hepsini. Hele şu yeni gelen güncellemelerle tanışmadığın karakterler ansiklopedide gözükmüyor ya, işleri daha zor hale getirdi.
    Evet, o da büyük bir dert. Klan üyeme evlenme teklifi geliyor ama adamın yaşını, tipini, özelliklerini göremiyorum. Çok saçma, bence en azından teklif geldiğinde açılması gerekiyor. Bu iki problemin giderilmesinin zor olmadığını düşünüyorum. Ama öncelik meselesi tabii :sad:
  5. KeMaLHaN

Ah abicim kızın babasıyla görüşülür mü ya. Madem gözüne kestirdin kızla görüşüp işi bağlasana :grin:
    :grin: kendime bakmıyorum ki, evladıma biricik şehzademe kız bakıyorum. Evlendirmeyi düşündüğüm kıza gidip konuştuğumda ise evlenmeyle ilgili bir seçenek çıkmıyor. Aslında "kız oğluma varır mısın? Alayım mı seni oğluma? Gelinim olcaa mısın?" şeklinde bir diyalog seçeneği olsa süper olurdu. Kendin evleneceğin zaman sıkıntı yok ama klandan bir üyeyi evlendirmek istediğimde, kızın klanında ondan daha büyük bekar bir kadın olmaması gerekiyor. O klanın liderine gittiğinde, klanının en büyük bekar kadınıyla evlendirmeyi teklif ediyor. Orada bile bi seçenek çıksa "Bizim klanda şu şu şu kadınlar bekar. Talip olduğunuz hangisi?" gibi bir seçenek olsa o da süper olacak. Sırf bu yüzden oyundan soğumaya başladım :sad:
  6. KeMaLHaN

Oyunu modsuz olarak oynuyorum ve ikiz erkek çocuğum oldu, 18 yaşına geldiklerinde yanıma aldım ve güzel bir gelin aramaya başladım. Nüfuslu bir klanın 18 yaşındaki sevimli bir üyesini buldum, beğendim ama o klanın liderine gidip evlilik teklif ettiğimde bana 60 yaşındaki annesini oğlum ile...
  7. KeMaLHaN

Mount & Blade II: Bannerlord İçin Naçizane Önerilerim

Aynen ikimizin de listesi var. Ben oynadığım modları paylaştım direkt. Hiçbiri oyunun vanilla tadını bozmuyor. Genel olarak hayat kalitesini yükselten modlar. Listeden istediğini seçip yükleyebilirsin.
    Evet listeyi gördüm. İlk konuyu açarken "Türkçe Forum" başlığını görememiştim. Sanırım açtığım konu oraya sonradan taşındı, ben de o yolla bulmuş oldum. Şimdi bir şey soracağım ama gene yazmıştık vardı, okumadan soruyorsun kolaya kaçıyorsun diyeceksiniz belki ama, yazmışsanız da ben göremedim. Modları farklı başlıklar altında gördüm. "Oynayış Modları", "Item Modları", "Troop Modlar", "Büyük Modlar" gibi. Troop mod ne demek onu da bilmiyorum da. Oynanış Modlarından ilgimi çekenler oldu, bunları orijinal oyunda ilerlemiş olduğum oyuna ekleyebiliyor muyum? Yoksa büyük mod gibi farklı açılış ekranında açıp yeni oyun mu açmam gerekiyor? Bir sorum da birden fazla oynanış modunu aynı oyun içinde ekleyebiliyor muyum?

Yanıtlarsanız memnun olurum, yoksa araştırıp öğrenmeye çalışacağım. Teşekkürler.
  8. KeMaLHaN

Dostum inan bana mod kullanmayınca oyunun orijinalliği gidiyor.
    Peki, bahsettiğim içeriklere sahip kullanabileceğim Türkçe bir mod önerebilir misin?
  9. KeMaLHaN

Bu söylediklerini modlar ile yapabilirsin.
    Mod kullanınca sanki oyunun orijinalliği gidiyor gibi hissediyorum.
  10. KeMaLHaN

1-Az çocuk sahibi oluyoruz. O dönem düşünüldüğünde soy ve çocuk çok önemli. Benim 2 çocuğum oldu, devamı gelmedi. 2-Yerleşkelerin medeniyet durumu zamanla yönetici medeniyetine dönse, başka medeniyetten aldığımız yerleşke bizim medeniyetimize döndüğünde kendi medeniyetimizin askerlerini oradan...
  11. KeMaLHaN

Viking Conquest Oyundan Atma Sorunu Çözüm

Merhabalar, çözüm videonu izledim, denedim ancak düzelmedi. Oyunun ana ekranına geliyor Kayıtlı Oyunu mu açıyorum, oyun yüklenirken "Harita Oluşturuluyor..." bölümünde oyundan atıyor. Ama yeni oyuna başlamada herhangi bir sıkıntı yok, yalnızca kayıtlı oyunuma giremiyorum. Oyun süresiyle 80 günlük bir kaydım vardı, nasıl bir çözüm olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Back
Top Bottom