Search results for query: *

1. FoulMonster

Kodcu Yardım & Destek Hattı

Arkadaşlar doğru yeremi soruyorum bilmiyorum ama oyunun dosyalarından atların. Hızını nasıl değişicem?
  2. FoulMonster

WB Oyundaki Asker İsimleri,Krallık İsimleri ve Diyaloglar Nasıl Değiştirilir?

Lєσηidαs said:
    Bu konumda oyunu pek bilmeyenler için krallık asker isimleri ve diyalogları kafasıza göre değişmek isteyen fakat nasıl değiştirileceğini bilmeyen arkadaşlar için bir rehber hazırladım.

İlk önce oyunun dosyalarına nasıl girilir onu göstereceğim.

1. adım:Oyun Dosyalarına Giriş

Oyun dosyalarına girmek için bilgisayarıma girin.Sonrasında Yerel Disk (C:smile:'ye girin, ordanda Program Dosyaları (x86) klasörüne girin.Bu klasörün içinde steam klasörünü bulun.Steam klasöründen steamapps klasörüne giriş yapın.Ordan common klasörüne sonrasında ise MountBlade Warband klasörüne girin.Ordan modulese sonrasında ise Native klasörüne giriş yapın.

2. adım:Kafamıza Göre Değiştirmeye Başlıyoruz

Native klasörüne girdikten sonra languages'e girin.Eğer oyunu türkçe oynuyorsanız tr klasörüne girin.Ordaki dosyalara sağ tıklayın, birlikte aça girin eğer not defteri çıkmassa varsayılan progrmaı seç diyin ve diğer programların yakınındaki aşağıya bakan oka tıklayın.Ok yukarı bakacak ve aşağıda programlar çıkacak.Ordan not defterini seçin.Sonrasında ordaki dosyalara not defteri ile girebilirsiniz.Diyalogları değiştirmek için dialogs adlı dosyaya,asker isimlerini değiştirmek için troops ve son olarak krallık isimlerini değiştirmek için factions dosyasına not defteri ile girin.Eğer not defteri ile girmesseniz değiştiremessiniz ve  değiştirmeye çalışmaya başlarsanız oyunda çeşitli hatalar çıkabilir ve isimleri değişmez.Mesela factions dosyasından ismini değiştireceğiniz krallığı bulun.Mesela Rodok Krallığı.Rodok Krallığı yazısını silip Rodok Cumhuriyeti gibi adlarla değiştirebilirsiniz.Bunu istediğiniz krallıkla ve asker ve diyalogları değiştirmek için kullanabilirsiniz.

Değiştirdikten sonra not defterini kaydedip oyuna giriş yapıyoruz.İşte bu kadar kolay.

Eyw adamsın bu sayede native de sıkılmadan oynarım ??
  3. FoulMonster

[WB][SP] Hun Senaryosu: Mete Han | İptal!

Deli Kurt said:
    Hun-Göktürk modlarının haritalarına Anadolu'yu eklemekte niye inat ediliyor anlamıyorum. Hunların-Göktürklerin ne alakası var Pontuslarla? Sırf Anadoluyu koyacağım diye Hunları-Göktürkleri asıl ilgilendiren Japonya'yı Kore'yi koymuyorsunuz, Çin'in güney kısmını kesip atıyorsunuz. Hun-Göktürk role playi yapacaksam bana ne Pontus'dan, Rum'dan, Trakya'dan? Korelilerin Koguryo dönemini anlatmak için çektiği bir dizi var, açın izleyin. Hun-Çin-Kore-Japonya arasında dönen politik entrikalar ve savaşlar sizi ilgilendiren. Boşverin Trakya'yı, Anadolu'yu.

Biliyorum mod yapımı durdu ama sana şunu söyleyeyim bu modda iskit tütkleride var ve iskitlerde kara denizin kuzeyine egemen olmuşlardır.
  4. FoulMonster

Yaşadığınız en büyük zaferler ve en büyük yenilgiler

Kalabalık bir sordum vardı.Oda 40 kişi falan :grin:. Neyse adam almak için bir köye girdim ama 55 haydut köyü yağmalıyordu. Savaşa girdim benim nişancılarım 2 taneyi karşıdakilerinde 45 tanesi falan nişancıydı. Savaşa başladık ben kurtardığım esir süvarilerle nişancılarım arkasından dolaşmayı denedim ama dağlık olduğu için yavaş kaldık nişancılarım bize doğru döndü ilk ateşte 5 kayıp verdik ama onlarda bayağı bi yaklaşmıştık. Hücum emrini verince 20 küsur nişancıydı telef ettik. Ben tam birine vuracakken bir darbe aldım saldırı boşa gitti ayrıca canımın yarısı gitti. İkinci hücumu yaparken bir mermi daha yedim ama bu fazla can götürmedi fakat satımı kaybettim ayağa kalkınca piyadelerle karşılaştım 10 tanesini indirdim fakat nişancı bu sefer beni çevirmeyi başardı ama savaşı kazandık tabi bende 20 küsur kayıp verdim.
  5. FoulMonster

(SP) Selçuklu Irkların Şavaşı Modu ÇIKTI ! ( Duyuru)

Cumas said:
    liqgszut.jpg

DOWLAND LİNKİ : http://turbobit.net/3fhmb71vpybl.html  ( 71MB)

TARAFLAR

Karahitaylar (Yelü Zhilugu )
    Anadolu Selçuklu Devleti (I. Gıyaseddin Keyhüsrev )
    Eyyübiler (Selahattin Eyyübü)
    İngiliz Krallığı (Aslan Yürekli Richard)
    Danimarka Krallığı (Valdemar Büyük)
    Bizans İmparatorluğu (II. İsaakios Angelos)

SENERYO

Bu oyun 3. hacli seferlerinden ilham alınarak hazırlanmıstır imparatorlar ve krallıklar o zaman bolgede bırbırıyle catısan krallıklardan secılmıstır.

YENİLİKLER

117 new items ( 117 yeni item)
    121 new units (121 yeni asker)
    Krallıkların renkleri,isimleri,kulturleri,kralların,lordlar,ladyler yuzlerı yenılendı.
    Deve + Fil + bırcok yeni at eklendı
    Kadın savasci ve haydutlar oyuna eklendı
    Tarih değiştirildi
    Tum sehır kale ve koylerın ısımlerı yenılendı gerçek sehır ve kasaba  ısımlerı kullanıldı
    Bazı sehır ve kalelerın dızaynları degıstırırdı bazı kalelere kusatma kolay olsun dıye ek merdıven eklendı
    Oyun içi resimler yenilendi
    Köy yaslısı ve Lonca baskanıyla dırek konusma eklendı
    -Domuz eti kaldırıldı ( yerıne baska yıyecekler eklendı)
    Krallar guclendırıldı o zamankı kralların gucune gore yenılendı ( En guclu Selahattın Eyyubu)
    İslam ve Hristiyanlık sembomlerıne agırlık verırdı.
    Oyun Basında dinini seçme ozellıgı eklendı.
    Selcuklu  sehırlerındekı halkın kıyafetlerı yenılendı
    Mogol askerlerının ve Turk askerlerının  yuzlerı yenılendı
    Eyyubulere Turk,Kurt ve Arap komutanlar eklendı.
    Bayraklar yenılendı
    Hanlardan cıkan askerler yerıne cesıtlı ırklardan savascılar eklendı.
    Eyyubulere develi Mogollara filli askerler eklendi
    Cok sayıda halk sınıfı eklendı karavanlarda ve sehır kusatmalarında karsınıda sıradan ınsanlarda cıkabılır !
    Kelleciler Bayan kellecilerde eklendi

TEŞEKKÜRLER

Gekokujo Mod (phlpp'den ızın alındı)
    Ottoman mod (Ender Oguz'dan izin alındı Artizan modeller kullanılmadı)
    1812 Mod  ( poomtang 'dan ızın alındı)
    Bir Zamanlar Anadoluda Mod (açık kaynaklar'dan alındı)
    Nordların Yükşelisi Mod  (açık model ve kaynaklardan alındı)
    Khergit Wars mod  (açık model ve kaynaklardan alındı)
    Yapımcılarına verdiklerı destekten ve ıtem kullanım hakkından dolayı cok teşekkür ederim.
    THANK YOU !

Resimler

v5mndj37.jpg

4jodpkuy.jpg

f9yexx6z.jpg

6xi77czb.jpg

afliuhoz.jpg

gxsbaz3z.jpg

dw5ztv7p.jpg

uu6x74ja.jpg

Videolar
    (Kale Fethi)
    https://youtu.be/19ATTRwFRWg
    (Kadınlar Ordusu)
    https://www.youtube.com/watch?v=BTaVMHQBe9E
    (Tekbir)
    https://www.youtube.com/watch?v=Pjdf4oUKEw8
    (Konya Şehri Ziyareti)
    https://youtu.be/LQ-yxWT7vw8
    (Bazı Yeni Askerler)
    https://www.youtube.com/watch?v=Uuvm2L799ms
    (Selcuklu Sevinç)
    https://www.youtube.com/watch?v=cCiJIY_uYxM
    (Mogol Viking Savaşı)
    https://www.youtube.com/watch?v=ac6iiXkrA9Q
    (Şaman Büyücülere Yenildik)
    https://www.youtube.com/watch?v=5_7t5c5TD14&feature=youtu.be
    (Eyyübi Haçlı meydan şavaşı)
    https://www.youtube.com/watch?v=MP_qCFpMNx0&feature=youtu.be

Ek Bilgi  Mod beğenılırse ılerde guncellemeleri gelecek vakit ayırıp indiren oynayan olumlu olumsuz fikirlerini belirten herkese tşk.

Duyuru

Arkadaşlar yakında yeni versiyon gelecek

Yeni versiyonda Düzeltilen hatalar

Kılıçlar kınında görünecek

Eklenen yenilikler

*Lonca başkanı ve Köy yaşlısı görevlerinde hızlıca köyle ve şehirle ilişkiniz ilerliyor

*Rekor sayıda item ve yeni asker birlikleri eklendi çok yakında gelecek bekleyin !

*Yeni haydut sınıflarına ermeni ve diğer ırklardan haydutlar eklendi

*Turnuvada daha cok nam ve para kazanılacak

*Şehirlere pahalı eyşa koleksiyoncusu eklendi değerli eyşaları bır arada satacak

Keşke haritayı aynı bırakmasaydın ama güzel mod olmuş ha birde kıyafetler çok parlak :smile:
  6. FoulMonster

[WB/SP]Saltanat-ı Selçuklu

3.1 versiyonunu oynuyorum bir tane at aldım yemin ederim pegasusdan daha hızlı gidiyor :grin:
  7. FoulMonster

Başkan Tamur - Sosyalist Kalradya[Durduruldu]

Hikaye çok sürükleyiciydi.Okurken bazı kısımlar hariç hiç sıkılmadım başarılarının devamını dilerim. :grin: :grin:
  8. FoulMonster

Modlu Mu Modsuz Mu

Sword of God said:
    Mod olmayınca bir yere kadar dayanıyor oyunun ömrü...
    Şöyle kaliteli, kapsamlı bir mod bulursanız oyunun ömrünü epey bir süre uzatıyor. Ama bu aralar çok bağımlılık veren bir mod bulamadım.
    Mod önerisi olan var mı?  :lol: :?:

Azgad modunu oynamadiysan tavsiye ederim.Hikaye modu iyi gidiyor.
  9. FoulMonster

[SP] Azgad - Bir Kalradya Hikayesi v1.0+Modul System|Hikaye Modu

Super olmuş bunun gibi modlarin olmasi oyun zevkini artiyor bence.

10. FoulMonster

Mount&Blade Warband Hileleri

benma55 said:
    Karakter Ekranında
    ctrl + L : Karakterin düzeyini artırır(Ateş ve Kılıç'ta da geçerli).
    ctrl + x : 1000 exp
    ctrl + w : Silah yeteneklerini geliştirir

Haritada
    ctrl + sol click : İstediğiniz yere sizi ışınlandırır
    ctrl + t : Tüm haritayı gösterir

Savaş esnasında
    ctrl + F4 : düşman öldürür
    ctrl + F3 : sizi öldürür
    ctrl + alt + F3 : müttefiklerinizi öldürür
    ctrl + alt + F4 : tüm düşmanları öldürür
    ctrl + shift + F4 : düşmanın atını öldürür
    ctrl + alt + shift + F4 : tüm düşmanların atını öldürür
    ctrl + shift + F3 : atınızı öldürür
    ctrl + alt + shift + F3 : müttefiklerinin atlarını öldürür
    ctrl + F6 : kalede muhafızları öldürür

ctrl + h : sağlığı tamamlar
    ctrl + shift + h : atınızın sağlığını tamamlar
    ctrl + F5 : Karakteri PC yönetir (Not: Savaşı kazandıktan sonra karakterinizin sevinmesini sağlayabilirsiniz.)
    ctrl + F9 : Zamanı yavaşlatır
    ctrl + F11 : Oyunu durdurma

Diğer
    Grup ekranında birliğe tıkladıktan sonra ctrl + x e basarak 1000 exp kazandırabilirsiniz

Son olarak (Eğer en az 40 50 tane askeriniz varsa)
    Kale kuşatırken muharebe büyüklüğünü önce büyük yapın.
    Düşman birlikleri geldikten sonra
    Muharebe büyüklüğünü en aza indirin
    Ve onları hileyle veya hilesiz öldürün
    Bu sayede yeni düşman birlikleri sizin birliğiniz max muharebe büyüklüğünü kapsadığı için gelmeyecek
    ve muhabereyi kısa sürede kazanabileceksiniz!

Hile olmayanlar:
    Envanter ekranında ctrl'ye basılı tutarak eşyaları hızlıca karşı tarafa geçirebilirsiniz
    ctrl + space : Haritada beklemeniz hızlanır, hareket halindeyseniz daha hızlı hareket edersiniz.
    é tuşunu kullanarak kamerayı karakterin tamamını gösterecek hale getirebilirsiniz.
    R tuşunu kullanarak birinci tekil kameraya geçersiniz.
    ctrl + F12: Hızlı kayıt
    ctrl + j : Atı şaha kaldırır

Cheatmenu(Hile Menüsü)
    Hile açıkken shift-é bileşkesine basarak komut satırını açıp "cheatmenu" yazarsanız, hile mönüsünü etkinleştirmiş olursunuz; hile menüsünü kapamak için "nocheatmenu" yazmanız yeterli, komut satırını açtıktan sonra.
    Hile menüsüne kamp sekmesinden ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi, neyin ne işe yaradığını bu konudan görebilirsiniz, bizzat kontrol etmedim ama yukarda anlatılan hile menüsünü açma yöntemini kullanabilirsiniz kayıtlı oyununuzda açmak istiyorsanız hile menüsünü(Ayrıca zaten Warband'ın sonraki sürümlerinde "Devam" seçeneklerinin yerine açıklayıcı yazıları geldi, zorlanacağınızı sanmıyorum).

Ctrl-L Ateş ve Kılıç ta olmuyor
  11. FoulMonster

Bannerlord'dan Beklentiler - İstekler

Benim beklentim co-op mod ve kral ve lordları kendi elimizle savaş sırasında yakalayıp öldürmek
  12. FoulMonster

[SP] Mount and Blade Warband - Kavimler Göçü Mod [V1 Çıktı] [OSP] [Yeni Anket]

Haritayı daha güzel yapsaydın keşke ama neyse başarılarının devamını dilerim ???

[/center
  13. FoulMonster

Dylle'nin Mod Atölyesi|Troop ekleme düzenleme|

Dylle said:
      Evet arkadaşlar bu konumuzda Oyundaki ana ve ara menulerdeki resimleri değiştirmeyi göstereceğim.
    Resimler büyük olduğu için spoilerlerin içine koydum.

Ara Menuleri ayarlama
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar öncelikle size paint.net lazım.
    1-Paint.net'i yükleyin
    N4rnXg.png
    2-Mount&Blade warband klasörünü açın -dikkat arkadaşlar modun değil oyunun dosyaları-
    3-texturese girin
    4-pic_ ile başlayan dosyaların hepsini kopyalaayıp uygun bir yere yapıştırın
    8bDaO1.png
    Ardından arkadaşlar pic_ ile başlayan dosyaları ister hepsini bir anda açın ister teker teker açın. -Kısaca bir şekilde açın. Ben teker teker tercih ediyorum. Direk adına bakıyorum ona göre yapıyorum.-

5-internetten bir resim yükleyin -örneğin ben mercia bayrağını seçtim. Mercia Krallığına ekleyeceğim-
    mz1Mb4.png
    6-O resmi paint.net ile açın -resime sağ tıklayıp düzenle deyin-
    7-Ardından aşağıdaki resimde kırmızı ile işaretlediğim butona basın
    Eq5mLg.png
    8-Ardından aşağıdaki resimde 1 yazdığım yere tıklayıp basılı tutun 2 yazdığım yere sürükleyip bırakın
    j2VgMW.png
    9- sonra araşğıdaki resimde işaretlediğim makas sembolüne tıklayın
    2k86dE.png
    10-Çıkış diyin. Don't save diyin.
    11-Hangi ara menüde gözükmesini istiyorsanız (örneğin benimki pic_rhodok_arms çünkü ben merciayı rodokların yerine kurdum siz hangisini yaptıysanız onu açın ben hepsini önceden açtım bulmam daha kolay)
    12-resimde işaretli butona tıklayın
    B0DanL.png
    13-eğer expand canvas, keep canvas diye seçenekler çıkarsa expand canvas a tıklayın ve resmin boyutunu ayarlayıp kayıt edin
    ZV7X63.png
    14-Ardından modun kurulu olduğu klasore gelip pic_ ile başlayan dosyayı textures e atın.

BİTTİ ARKADAŞLAR BUDA KANITIMIZ
    lyvqXQ.png
    ANA MENÜ VE YÜKLEME MENÜLERİNİN RESİMLERİNİ DEĞİŞTİRME

1-Arkadaşlar aynı şekilde internetten ana menü olmasını istediğiniz resmi yükleyin.
    2-Yine resmi paint.net ile açın
    3-Sağ üstten file>save as diyin
    4-adını main_menu_nord yapın (NOT ARKADAŞLAR ana menu olmasını istiyorsanız main_menu_nord yapın eğer ilk yüklenme menüsü olmasını istiyorsanız loadscreen hani tüyoların çıktığı 2. yüklenme menusu olmasını istiyorsanız loadscreen2 yapın adını)
    5-uzantısını .dds  (DirectDraw surface) yapın
    6-Kayıt edip çıkın
    7-modunuzun yüklü olduğu kısma gelin texturese atın.

İŞLEMİNİZ BU KADAR

Arkadaşlar forumda bulamadım ve bu konuyu açmaya karar verdim. Şimdi ben renk kodunu öğrenmek için morghs kullanıyorum. Başka yerden öğrenilebildiğini de sanmıyorum bu yüzden morghs üzerinden anlatacağım zaten eminim çoğu kişide vardır.

1-Module_Faction dosyasını açın.

2-Rengini değiştireceğiniz krallığı bulun ben svadya üzerinden göstereceğim
    ---
    ("kingdom_1",  "Swadia",  0, 0.9, [("outlaws",-0.05),("peasant_rebels", -0.1),("deserters", -0.02),("mountain_bandits", -0.05),("forest_bandits", -0.05)], [], 0xEE7744),
    ---

3-Morghs'u açın. Faction Editor bölümüne gelin

4-Krallığınıza tıklayın. Yanda renk düzenleyicisi var oradan istediğiniz rengi ayarlayın ve üstündeki HEX: yazan yerin karşısındaki kodu maviyle gösterdiğim yere yazın. İŞTE BU KADAR İŞLEM TAMAM.

Evet arkadaşlar. Forumda bu tarz bir konu bulamadım ve ben açayım dedim. İlk olarak arkadaşlar modunuzun dosyalarına girip languagesi açın. Oradan tr dosyasına girin ve item_kinds.txt dosyasını açın ve başlayalım.

Module_game_menus'e girin ve şunu bulun:

Code:
    (else_try),
            (eq,"$background_answer_3",cb3_poacher),
            (troop_raise_attribute, "trp_player",ca_strength,1),
            (troop_raise_attribute, "trp_player",ca_agility,1),
            (troop_raise_skill, "trp_player","skl_power_draw",1),
            (troop_raise_skill, "trp_player","skl_tracking",1),
            (troop_raise_skill, "trp_player","skl_spotting",1),
            (troop_raise_skill, "trp_player","skl_athletics",1),
            (troop_add_gold, "trp_player", 10),
            (troop_raise_proficiency, "trp_player",wpt_polearm,10),
            (troop_raise_proficiency, "trp_player",wpt_archery,35),

(troop_add_item, "trp_player","itm_axe",imod_chipped),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_rawhide_coat",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_hide_boots",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_hunting_bow",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_barbed_arrows",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_sumpter_horse",imod_heavy),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_dried_meat",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_dried_meat",0),
            (troop_add_item,[ "trp_player","itm_furs",0),
            (troop_add_item, "trp_player","itm_furs",0),

Şimdi arkadaşlar aşağıdaki troop_add_item kısmı başlangıçtan bu seçeneği seçtiğinizde size verilen itemler (şu anda kaçak avcıyı ayarlıyoruz aşağıda silahtar vb. diğer seçenekler var)

Arkadaşlar item_kinds.txt yi açın  bu languages trde bulunanı açın içinde itemlerin ingilizce isimleri ve türkçe isimleri var. Örneği arkadaşlar biz karakterimize eşkiya zırhı ekleyelim. CTRL+F tuşuna basarak Eşkiya Zırhını aratın. Hemen türkçe yazının yanında ingilizcesi olmalı şu şekilde trp_İngilizcesi|Eşkiya Zırhı trp_ den sonra gelenleri kopyalayın ve  bunun altına yapıştırın

Code:
    şöyle gözükmeli

Code:
    (troop_add_item, "trp_player","itm_brigandine_red",0),

Fakaat arkadaşlar şimdi bu item bizim envantere gidecek. Biz oyuna başlarken üzerimizde olsun istiyoruz. O zaman ne yapıyoruz. Aşağıdaki satırı siliyoruz. Artık Kaçak bir avcıyı seçip oyuna başladığımızda üzerimizde eşkıya zırhı olacak. Bunun nedeni karakterimiz üzerine yazdığımız zırhı giyecek biz iki tane zırh koyarsak birini envantere atacak birini siliyoruz diğeri kalıyor ve onu giyiyor.
    Code:
    (troop_add_item, "trp_player","itm_rawhide_coat",0),

Arkadaşlar ben bu şekilde anlatım bulamadım acemi arkadaşlarımıza yardımcı olur umuduyla.

Evet arkadaşlar ilk olarak:

1-İteminizi open.brf ile açın.
    2-mes kısmında yazan ismini aklınızda tutun
    3-Morghs Tools'a girin module system kullanıyorsanız Both: Ms and TXT seçin
    4-Module systemi module system kullananlar Ms kısmından Item editoru seçsin. Module system kullanmayanlar text editorsdan item editoru seçsin
    5-Ardından iteminiz kılıçsa herhangi bir kılıcı zırhsa herhangi bir zırhı kısaca kendi türünden bir öğeye tıklayarak Add diyin isim vb şeyleri ayarlayın
    6-mesh name yazan yerin (pencerenin sağ üstünde) üstündeki yere tıklayıp. open.brf de mes kısmında yazan ietminizin adını oraya yazın.
    7-update diyin.
    8-Add Item diyin
    9-Kaydedin
    10-Oyuna girin ve hazır.

Öncelikle arkadaşlar module strings'i açıp bunu bulun:
    Code:
       ("faction_title_male_player", "Lord {s0}"),
      ("faction_title_male_1", "Count {s0}"),
      ("faction_title_male_2", "Boyar {s0}"),
      ("faction_title_male_3", "{s0} Noyan"),
      ("faction_title_male_4", "Jarl {s0}"),
      ("faction_title_male_5", "Count {s0}"),
      ("faction_title_male_6", "Emir {s0}"),

("faction_title_female_player", "Lady {s0}"),
      ("faction_title_female_1", "Countess {s0}"),
      ("faction_title_female_2", "Boyarina {s0}"),
      ("faction_title_female_3", "{s0} Hatun"),
      ("faction_title_female_4", "Grevinne {s0}"),
      ("faction_title_female_5", "Countess {s0}"),
      ("faction_title_female_6", "Sayeda {s0}"),

Ardından arkadaşlar

Bu kısmı bulun
    Code:
      ("faction_title_male_6", "Emir {s0}"),
    Altına bunu ekleyin -arkadaşlar buradaki Duk yazısı şimdilik önemli değil.-
    Code:
      ("faction_title_male_7", "Duk {s0}"),
    Sonra bunu bulun
    Code:
      ("faction_title_female_6", "Sayeda {s0}"),
    Altına bunu ekleyin -arkadaşlar buradaki duseste önemli değil.-
    Code:
      ("faction_title_female_7", "Duses {s0}"),
    Şimdi arkadaşlar modunuzun dizinine girin ve languages>tr>game_strings dosyasını açın

Bunu bulun
    Code:
    str_faction_title_male_6|Emir {s0}
    Altına ekleyin -Dük yazısını istediğiniz gibi değiştirin artık o yeni krallığınızın lordlarının adının önünde çıkacak eğer {s0} yazısını unvanın başına koyarsanız önce isim sonra unvan olur.-
    Code:
    str_faction_title_male_7|Dük {s0}
    Sonra bunu bulun
    Code:
    str_faction_title_female_6|Sayeda {s0}
    altına ekleyin -Düşes yazısını istediğiniz gibi değiştirin artık o yeni krallığınızın lordlarının adının önünde çıkacak eğer {s0} yazısını unvanın başına koyarsanız önce isim sonra unvan olur.-
    Code:
    str_faction_title_female_7|Düşes {s0}

Arkadaşlar Eğer Yeni Krallık Eklemediyseniz Eski Krallıklarınızın Unvanlarını game_stringsten kolayca değiştirebilirsiniz
    {s0} karakterinizin adının geldiği yer örneğin bir lordun adı Dylle {s0} Reis yazarsam o lord o krallığa geçtiğinde adı Dylle Reis olarak gözüküyor eğer Reis {s0} yazarsam Reis Dylle olarak gözüküyor

Çeviri: Dylle
    Sahibi:ScreamingCommie

Öncelikle module_items.py dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin

NOT: Arkadaşlar "throwing_stone" yazan kısmı -maviyle işaretlediğim kısmı-  neyle değiştirirseniz karakterimiz o şeyi fırlatacak ve o şey düştüğü yerde patlayacak size önerim iyi bir el bombası texturesi bulup oraya yerleştirmeniz. Ancak şimdilik sanırım en mantıklısı taş (sanırım)-

["grenade_1", "Grenades", [("throwing_stone",0)],itp_type_thrown |itp_merchandise|itp_primary, itcf_throw_stone,500,weight(4)|difficulty(0)|spd_rtng(85) | shoot_speed(30) | thrust_damage(1 ,  blunt)|max_ammo(2)|weapon_length(:cool:,imodbits_none, [(ti_on_missile_hit, [ (this_or_next|multiplayer_is_server), #Only run on server for multiplayer
    (neg|game_in_multiplayer_mode),
    (store_trigger_param_1,":grenadier"),

#GRENADE STATS
    (assign, ":damageMin", 60),
    (assign, ":damageMax", 100),
    (assign, ":radius", 250),
    (call_script, "script_create_explosion", ":grenadier", ":damageMin", ":damageMax", ":radius"),
    ])]],

Bunlarıda module scripts in en altına ekleyin

Code:
    #script_create_explosion
      #Input: grenadier, damage min, damage max, explosion radius, 
      #Output: none
      #NOTE: If creating an explosion outside of weapon triggers, store the location in pos1
      ("create_explosion", [

(store_script_param, ":grenadier", 1),
         (store_script_param, ":damageMin", 2),
         (store_script_param, ":damageMax", 3),
         (store_script_param, ":radius", 4),

(particle_system_burst,"psys_pistol_smoke",pos1,50),
            (particle_system_burst,"psys_village_fire_big",pos1,50),
              (try_for_agents,":target"),

(agent_is_alive, ":target"),
                (agent_is_active, ":target"),
                (agent_get_team, ":grenadiers_team", ":grenadier"),
                (agent_get_team, ":targets_team", ":target"),
                (teams_are_enemies, ":grenadiers_team", ":targets_team"), 

(agent_get_position,pos2,":target"),
                (get_distance_between_positions,":dist",pos1,pos2),
           (try_begin),
                   (lt,":dist", ":radius"),
                   (store_agent_hit_points,":hp",":target",1),
          (store_random_in_range,":dmg", ":damageMin", ":damageMax"),
          (val_sub,":hp",":dmg"),
          (try_begin),
           (lt, ":hp", 0),
            #if you want to play a custom animation for explosive deaths, put it here.       
            #(agent_set_animation, ":target", "anim_explosion_death"),
           (try_end),
          (agent_deliver_damage_to_agent,":grenadier",":target", ":dmg"),
           (try_end),
            (try_end)

]),

Çeviri Yapan: Dylle
    Sahibi:Caba`drin
    Module Presentations'un en altına ] işaretinin bir üstüne ekleyin
    Code:
      ("set_party_name",0,mesh_load_window,[
         (ti_on_presentation_load,
           [(set_fixed_point_multiplier, 1000),
            (str_store_string, s1, "@What will your party be known as?"),
            (create_text_overlay, reg1, s1, tf_center_justify),
            (position_set_x, pos1, 500),
            (position_set_y, pos1, 500),
            (overlay_set_position, reg1, pos1),
            (overlay_set_text, reg1, s1),
            (create_simple_text_box_overlay, "$g_presentation_obj_name_kingdom_1"),
            (position_set_x, pos1, 400),
            (position_set_y, pos1, 400),
            (overlay_set_position, "$g_presentation_obj_name_kingdom_1", pos1),        
            (str_store_party_name, s7, "p_main_party"),
            (overlay_set_text, "$g_presentation_obj_name_kingdom_1", s7),

(create_button_overlay, "$g_presentation_obj_name_kingdom_2", "@By the name entered above."),
            (position_set_y, pos1, 300),
            (overlay_set_position, "$g_presentation_obj_name_kingdom_2", pos1),

(str_store_troop_name, s5, "trp_player"),
            (create_button_overlay, reg1, "@Simply by my name: {s5}."),
            (position_set_y, pos1, 275),
            (overlay_set_position, reg1, pos1),  

(presentation_set_duration, 999999),
            ]),
          (ti_on_presentation_event_state_change,
           [(store_trigger_param_1, ":object"),
            (try_begin),
              (eq, ":object", "$g_presentation_obj_name_kingdom_1"),
              (str_store_string, s7, s0),
            (else_try),
              (eq, ":object", "$g_presentation_obj_name_kingdom_2"),
              (party_set_name, "p_main_party", s7),
              (party_set_slot, 0, 1, 1),
              (presentation_set_duration, 0),
            (else_try),
              (store_add, ":overlay", "$g_presentation_obj_name_kingdom_2", 1),
              (eq, ":overlay", ":object"),
              (party_set_name, "p_main_party", s5),
              (party_set_slot, 0, 1, 0),
              (presentation_set_duration, 0),
            (try_end),
            ]),
          ]),   

module_game_menuste "action_rename_kingdom" satırını aratın karşınıza böyle birşey çıkacak:

Code:
          ("action_rename_kingdom",
           [
             (eq, "$players_kingdom_name_set", 1),
             (faction_slot_eq, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_state, sfs_active),
             (faction_slot_eq, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_leader, "trp_player"),
             ],"Rename your kingdom.",
           [(start_presentation, "prsnt_name_kingdom"),
            ]
           ),

Altına bunu ekleyin:

Code:
       ("action_change_party_name",
           "Change your party's name.",
           [(start_presentation, "prsnt_set_party_name")]
           ),

Böyle gözükecek
    Code:
          ("action_rename_kingdom",
           [
             (eq, "$players_kingdom_name_set", 1),
             (faction_slot_eq, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_state, sfs_active),
             (faction_slot_eq, "fac_player_supporters_faction", slot_faction_leader, "trp_player"),
             ],"Rename your kingdom.",
           [(start_presentation, "prsnt_name_kingdom"),
            ]
           ),

("action_change_party_name",
           "Change your party's name.",
           [(start_presentation, "prsnt_set_party_name")]
           ),

Ve geldik sona
    module scripts dosyasında Bu yazıyı aratın:
    #script_game_reset_player_party_name

şöyle birşey çıkacak:
    Code:
      #script_game_reset_player_party_name:
      # This script is called from the game engine when the player name is changed.
      # INPUT: none
      # OUTPUT: none
      ("game_reset_player_party_name",
        [(str_store_troop_name, s5, "trp_player"),
         ]),

bunların hepsini bununla değiştirin:

Code:
      #script_game_reset_player_party_name:
      # This script is called from the game engine when the player name is changed.
      # INPUT: none
      # OUTPUT: none
      ("game_reset_player_party_name",
        [(try_begin),                             
         (party_slot_eq, 0, 1, 0),               
         (str_store_troop_name, s5, "trp_player"),
         (try_end),                               
         ]),

BİTTİ İYİ MODLAR
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Katkıları için teşekkürler:
    Black Dead = MP de istenilen müziklerin çalması

Peki kolay yoldan istem ekleme şeysi native de işe yarıyomu?
  14. FoulMonster

[TO][SP] Kalradya 249

Güyya bu aylarda çıkacaktı  :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :meh: :meh: :meh:
  15. FoulMonster

Warband Mod Listesi | Güncel 19.01.2017

Merak Ediyorumda bu zamanlardada güncelleyebilirmisin
Back
Top Bottom