Search results for query: *

1. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Bloc said:
    Ramazan Bey said:
    ya da dedigin gibi oyun motoru yapcam
    :lol: Kolay gelsin bir tane de bana yaparsan sevinirim.

Şaka bir yana, hevesini anlıyorum ama Oyun yapacağım ama oyun motoru lazım diye giriyorsan işe zaten oyun falan yapamazsın.
    Unity veya Unreal'den öğrenmeye başla olayları. Küçük şeyler yapmak ile başla. Kafandaki oyunu yapmaya çabalarsan yapamaz ve hevesini kırarsın. Zaman içinde konseptleri öğrendikçe fikrin daha oturaklı olur zaten.
    Bak hala Unity dio biktim istemiom unity anlayin biktiiiiiim
  2. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

ya mecbur onumuze cikan oyun motorunu kullancam ya da dedigin gibi oyun motoru yapcam
  3. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

h1z1 in oyun motorunu buldum az once adi Forgelight . Bazi yerlerde forgelight indir dio ama dogru mu anlamadim
  4. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Suan aklimda bi iki tur oyun var hangiisini yapsam die dusunuyom ama bana iyi bir oyun motoru lazim direk unity demeyin . Ben yapilan bazi unlu oyunlarin oyun motorunu kullanmak istiyom ama bulamiom nerden bulabilirim unlu oyunlarin oyun motorlarini
  5. Ramazan Bey

Bannerlord'ta Modculuk

Aman yine Bannerlord Türk modlari batmasin Osmanli felan filan modlari olmasin yoksa ben krize girerim
  6. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Ogrenmek neyse de bir de oyun motoru dusunuyorum . Android ile baslamak istiyoorum bu işe. zigzag flappy bird duet aa gibi sinir bozan skor oyunlari yapmak istiyorum tavsiyeleriniz var mi ?
    Bu arada bana gore video izleyerek pek bisey ogrenilmez . Birisi gelir omrunde bi kez bile oyun yapmamistir gelir oyun yapma videosu ceker biri gelir 2-3 kodlama ogrenir gelir unity ile nasil oyun yapilir der bi agac koymayi bi de silah eklemeyi ogretir o kadar baska bise deil . Oyun yapma ile ilgili video cekenlerin %99.99 kodlamadan pek anlamio .
    Dr. Nyber attigin kanala da baktim her zaman ki gibi hep Unity 3D videosu cekior .
  7. Ramazan Bey

Mythcraft: Yüzüklerin Efendisi Minecraft RPG ~ 4. Çağ Hard RP

siz hala minecraft mi oynuyonuz yeter bikmadiniz mi eglenceli bise olsa neyse ama o da deil
  8. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Soyle oyun yapsam diyom ama pek kodlama bilmiom nerden ogrenebilirim . gelipte su kanalin videolarini izle demeyin cunku izledim baya bi oyle seyleri 2 tane agac koyup 4 tane esya eklemekten fazlasina gitmiyorlar
  9. Ramazan Bey

Türk modları mı yabancı modlar mı ?

Bannerlord çıktığı zaman warband'a bir mod yapsak ve o mod sayesinde warband oynayan çok fazla kişi olsa nasıl olur ?
    Mod sayesinde warband Bannerlord kadar iyi olsa mesela ve bunu Türkler yapsa nasıl olur ?
    Ya da : h1z1 kotk ya da pubg gibi mp mod yapsam acaba nasil olur ?
  10. Ramazan Bey

Warband'daki hangi yoldaş olmak istersiniz?

AlayenY said:
    Alayen Olmak İsterdim
    Hem asil hem iyi bir savaşçı
    Her konuda bilgisi var
    Okçuluk
    Tek elli/çift elli silah
    Binicilik vs.
    Kısacası her alanda uzmanlaşmış bir savaşçı olan Alayen olmak isterdim.
    A L A Y E N L E N D İ N İ Z  :party:
    KONU HORTLATTIN !!! TEBRİKLER !!!!
  11. Ramazan Bey

-Zombieee modu: II. Mahmut'un öldürdüğü yeniçerilerin zombiye dönüşüp intikam alışını anlatıyor sanırım.
    Yok artık o kadar da abartmayalim .Zombi modunda  bile Osmanlı yapıyorlar . Pes artık cidden pes artık  :grin: :grin: :grin:
  12. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Dr.Nyber said:
    Bu ön yargı oluyor zaten, diğer oyunların kötü olması senin yapacağın oyunun da kötü olacağı anlamına gelmiyorki, the Forest falan da Unity ile yapıldı ve çok beğenildi mesela.
    sen the forest ile örnek gösteriyorsan ben de lucius 2 ile örnek gösteriyorum . ilk seri güzeldi 2. seriyi unity ile yapildi ve oyun cok sacmalasti . simdi sen forest cok sevildi dedin ya lucius 2 de öle ama oyunun cok eksigi var.
  13. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Dr.Nyber said:
    Ramazan Bey said:
    Dr.Nyber said:
    Bana göre en iyisi Unity, çünkü ben Unity'ye alıştım. Unity benim ihtiyaçlarımı tamamıyla karşıladığı için diğerlerine bakmadım. Yani demek istediğim şey alışmak. Şimdi sen hangisine bakarsan bak sana karışık gelecek ve bırakmak isteyeceksin. Kendini motive edecek bir hedef koy. Yapmak isteyeceğin şey GTA olmasın, deki mesela benim bu ay içindeki hedefim Can Barı yapmak, harita tasarımını öğrenmek. Sonra youtube'tan konuyla ilgili videoları izle ve pekiştir. Bence Unity'ye bak, sana birçok konuda yardımcı olabilirim.
    Ben ne zaman unity oyunu goruyum hayattas soguyorum
    Sebebi ön yargıların ve tecrübesizliğin, yeni başladığım zaman ben de senin gibi düşünüyordum ama yavaş yavaş alıştım ve Unity benim için çok eğlenceli bir program haline geldi.
    ErkutErdem said:
    Telefon oyunu yapmak için nasıl programlar gerekir? Dashy Knight türü en azından. Oyun güzel ama aşırı boş içerik olarak.
    Bu tarz sorulan her soruya Unity diye cevap veriyorum farkındayım ama ben Unity dışındaki oyun motorlarının özelliklerini pek bilmiyorum. Bir de Game Maker ile de Mobil oyun yapılabiliyor bildiğim kadarıyla. Dediğin oyuna baktım, birkaç animasyon ve koddan ibaret. Adobe Animate CC ile bu oyundaki gibi 2D animasyonlar yapabilirsin fakat 2D animasyonun nasıl yapıldığı hakkında pek bilgim yok. Youtube'da birçok ders var bu konu hakkında. Bu tarz animasyonları ve 2D çizimleri Unity kullanacak olursan Asset Store'dan da bulabilirsin ama o zaman çok özgün içerikler ortaya çıkmaz. Eğer tek başına çalışacak olursan mobil oyun yapmak için bir oyun motoru ve tasarım,animasyon programı yeterli olur.
    Ne onyargi ne tecrubesizlik su zamana kadar cok fazla unity oyunu oynadim ve hicbirini begenmedim (Loucis 2 unity ile yapilinca oyun batmis hayattan soğudum )
  14. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Dr.Nyber said:
    Bana göre en iyisi Unity, çünkü ben Unity'ye alıştım. Unity benim ihtiyaçlarımı tamamıyla karşıladığı için diğerlerine bakmadım. Yani demek istediğim şey alışmak. Şimdi sen hangisine bakarsan bak sana karışık gelecek ve bırakmak isteyeceksin. Kendini motive edecek bir hedef koy. Yapmak isteyeceğin şey GTA olmasın, deki mesela benim bu ay içindeki hedefim Can Barı yapmak, harita tasarımını öğrenmek. Sonra youtube'tan konuyla ilgili videoları izle ve pekiştir. Bence Unity'ye bak, sana birçok konuda yardımcı olabilirim.
    Ben ne zaman unity oyunu goruyum hayattas soguyorum
  15. Ramazan Bey

Maresal said:
    Ramazan Bey said:
    Ben tam mod yapmaya basliyacagım an sen kim  mod yapmak kim diyor biri ve ben butun ozguvenimi kaybediyorum ne yapmalıyım
    gecen sefer mod yapmaya basladim biraz ugrastim sonra sen kim mod yapmak kim dedi ozguvenim sıfırlandı (ozguvenim bana karsı kayitsiz)
    ne yapmapiyim

Zorla kendini, kodlarken arada çay içip Tchaikovsky dinle  :party:

İş zorlamakta
    Sen kim mod yapmak kim diyeni ne yapacaz  :?: :?: :?:
  16. Ramazan Bey

Ben tam mod yapmaya basliyacagım an sen kim  mod yapmak kim diyor biri ve ben butun ozguvenimi kaybediyorum ne yapmalıyım
    gecen sefer mod yapmaya basladim biraz ugrastim sonra sen kim mod yapmak kim dedi ozguvenim sıfırlandı (ozguvenim bana karsı kayitsiz)
    ne yapmapiyim
  17. Ramazan Bey

Beyler ben soyle bir mod dusundum yapsam nasil olur ?
    Kalrdaya haritasinda basliyorsun .Ama sonra kalradyadan ayrilip batiya ilerliyorsun sonra bi bakiyorsun asya avrupa afrika felan kitalari kesfedion ordaki ulkelerde savasion istersen kalradya ya tekrar gelebiloion .
  18. Ramazan Bey

Amatör Oyun Yapımcıları

Ben baktim 10 tane oyun motoruna isterseniz bu oyun motorlarini kullananbilirsiniz
    http://www.my2tech.com/sevilen-oyunlarin-arkasinda-yatan-10-oyun-motoru/

1)Unareal Engine
    Bu oyun motoru ile yapilan oyunlar :
    Batman: Arkham Asylum
    BioShock
    Gears of War
    Medal of Honor: Airborne
    Mortal Kombat vs. DC Universe

2)CryEngine
    Far Cry
    Crysis
    Crysis 2

3)Frosbite Engine
    Battlefield Serisi
    Star Wars: Battlefront
    Need for Speed: The Run
    Need for Speed: Rivals
    Medal of Honor

4)Anvil Engine
    Assassin’s Creed serisi
    Prince of Persia
    Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots

5)Unity 3D
    Battlestar Galactica Online
    Gone Home
    Hearthstone
    Mobil oyunların çoğu

6)Source
    Counter Strike Source
    Portal serisi
    Left 4 Dead – Left 4 Dead 2
    Half Life 2

7)Quake Engine
    Quake
    Quake Arena
    Half Life

:cool:M.U.G.E.N
    Street Fighters
    King of Fighters

9)RAGE
    Midnight Club: Los Angeles
    Grand Theft Auto IV
    Red Dead Redemption

10)HeroEngine
    Hero’s Journey
    Star Wars: The Old Republic

EĞER BİR OYUNU VEYA OYUN MOTORUNU HATALI YAZDIYSAM KUSURA BAKMAYIN KOPYALA YAPIŞTIR YAPARKEN BAŞIMA GELMEYEN KALMADI.
                    EMEĞE SAYGI
  19. Ramazan Bey

Cioss Julius U.X. ? said:
    Tesadüf eseri gördüm konuyu. Kesinlikle yabancı modlar. Zihniyet farkı var bir kere. Adamların yaptıkları modların iyisi resmen yeni bir oyun gibi. Orta hallisi bile bizim en iyi modlarımızdan daha iyi. Ki bizim en iyi modlarımız da Rise of Khergits seviyesindeydi, oradan sonra azalarak bitti. Türk insanı her şeyde olduğu gibi burada da içi boş milliyetçiliğini konuşturarak seri üretim Osmanlı, Diriliş, Yeniliş, Firiliş, Düzülüş modları yapıyor. Teknik olarak baktığımızda bunların mod olarak değerlendirilmemesi için bir sebep yok. Ama yukarıda da anlatıldığı gibi derslerde ne varsa o kadar olup, onu uygulamaktan, hazır modelleri, hazır fikirleri birleştirmekten ibaret. İnsanlar modlamanın ne olduğunu bilmiyor burada.

Yabancı forumdaysa tamamen kodlarla mod yapıyorlar. Persistent World ya da cRPG gibi M&B'in çok daha ötesinde fikirler üretip hayata geçiriyorlar. Bizdeyse bir kaç silah ve zırh ekleyip, isimleri Osmanlı paşaları, beyleri yapmak dışında hazır verilen kodların ötesine geçen yok. Eğitim sistemimizin özüyle de ilgisi var bunun. Hazır parçaları birleştirip kolayca sonuca ulaşmak. ABD'deki ve Avrupa'daki eğitim sistemlerindeyse çocuklara kalıpların dışında düşünme becerisi geliştirme, yeni şeyler bulma ve üretme, sürekli ilerleme fikirleri öğretiliyor.

Bu yüzden yabancılar bakınca "vay be adamlar yapmış be" dedirten modlar yapabilirken biz kıçı kırık Osmanlı zımbırtırları arasında Türk modcularının seviyesini yükseltmek için uğraşıyoruz.

Yukarıda çeviri mevzusu geçmiş, ekran görüntüsünde adımı gördüm nostaljik hissettim. Bizim modcular da öğrensinler, hazır şeyleri birleştirmeyip fikir üretsinler uygulasınlar istedik ama olmadı. Daha da kötüye gitti zamanla. Peki başa dönersek, mod yapımı için bir şart, kıstas yok. İsteyen herkes yapıp, yaptıklarını paylaşabilir. O zaman Türk modlarının vasatın altında olmasını eleştirmemiz yersiz midir yoksa gerekli midir? Buyurun oradan yakın.
    bence gerekli
  20. Ramazan Bey

Köyden 54.000 dinar vergi geldi :D:DD Floris mod

Ben bir ara 100k yapmistim
Back
Top Bottom