Search results for query: *

1. Turko__

OpenBRF Error

Hello people, I'll be thankful especially if modders read this topic and help me about it. Like 2 weeks ago I formated my pc and installed M&B Warband back with OpenBRF tool, I usually check out OpenBRF to export models and work on them because I want to improve my 3D modeling skills. However...
  2. Turko__

OpenBRF Hatası

Selam arkadaşlar OpenBRF adlı programa hakim olan arkadaşların okuyup yorum yapması bana yardımcı olacaktır. 2 hafta kadar önce bilgisayarıma format attım, windows 10 kullanıyorum ve daha bugünde OpenBRF programını M&B / M&B Warband deki modellemelere bakmak ve ilham almak için indirdim...
  3. Turko__

3D Tasarım Platformu

Saol kardeş denicem bunları.
  4. Turko__

3D Tasarım Platformu

Nasıl yapılıyor bu tam olarak kardeş ? Biliyormusun 3ds Max programına zırhı nasıl aktaracağımı ? Ona göre üstünden çalışmak istiyorum.
  5. Turko__

3D Tasarım Platformu

Arkadaşlar 3DS Max kullanmasını biliyorum,bina çizimi falan gayet yapabiliyorum ama zırh ve miğfere gelince pek bişi yapamıyorum.

Size sorum zırhı yaparken 0 danmı yapıyorsunuz yoksa oyunun içindeki zırh dosyasını model yapacağınız programa atıp üstündenmi çalışıyorsunuz ? Bende ona göre deniyeceğim.
  6. Turko__

3D Tasarım Platformu

Saolasın kardeş bakıcam yakın zamanda bunlara.
  7. Turko__

3D Tasarım Platformu

Selam Arkadaşlar takip ediyorumda çoğunuz modelleri ''Wings3D'' ile yapmışsınız acaba 3DS MAX ile çizebilen arkadaşlarda varmı ? Ben 3DS Max kullanıyorum,bina tarzı şeyler çizebiliyorum fakat zırh,miğfer çizemiyorum içinizde 3DS MAX kullanıcısı varsa miğfer ve zırh yapımını bi zahmet gösterse burdan ?
  8. Turko__

ThorGrims Map Editor Problem

Well I think not,cause I also filled the all map with grass ( without adding sea ) and wanted to test it like that but it was still the same.
  9. Turko__

Its like MapWitdh=500 MapHeight=500.. and this is the map wich I want to use for my mod.

3a0vp0.png
  10. Turko__

Hello,I already created topic about this problem before,for 5 times,but I couldn't get enough and clear answers so I decided to write again.I want to create a mod wich contains a map from ''Iran to Coasts of America'' as you see my map will be big and detailed.But I have a problem like I said...
  11. Turko__

Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Sağol yardımın için kardeşim bakıcam birazdan.İmport&Export yöntemi dediğim olay şu :

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=242335.0
  12. Turko__

Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Cevap verirseniz sevinirim.

Başlayacağım bir mod için harita yapmaya çalışıyorum.Haritayı İmport&Export yöntemi ile oyuna atıyorum daha sonra olmuşmu diye oyuna giriyorum.Sistemimin çok iyi olmasına rağmen oyun acayip bir şekilde kasmaya başlıyor fakat her nezaman eklediğim haritayı silip başka bir modun veya Native modunun haritasını denediğimde hiç bir şekilde sorun olmuyor.Nedir bunun çözümü ? Ne yapmam lazım ? Sorun nedir ?  Bu sorun hakkında sayısızca başlık açtım hiç kimse birşey söylemiyor bari buradan cevap yazın yoksa devam edemicem yaptığım işe fakat devam etmeyi çok istiyorum.Sağol.
  13. Turko__

Harita Takılması Sorunu

Bilmiyorum cidden,az önce yeni bir harita açtım busefer hiç import&export yöntemini kullanmadan sadece karalama yaptım,bir toprak parçası çizdim ve öyle deniyim dedim.Hala aynı :grin: adam hala istenilen noktaya hem gitmiyor hemde kasıyor.
  14. Turko__

Harita Takılması Sorunu

@HyperCharge Sen yazalı üstünden baya geçmiş ben daha şimdi gördüm k.b :grin: Malum iş güç.

Dediğin gibi yaptım CTRL + S ye bastım kenarlar dahada yumuşadı fakat sorun hala aynı.Artık ne yapacağımı kime mesaj atıp yardım isteyeceğimi şaşırdım :grin: Salak saçma bir harita problemi yüzünden yapmak istediğim heveslendiğim işe devam edemiyorum varmı böyle birşey ?  :lol:

Haritanın boyutunu küçültüyorum,oda yetmiyor bazı yerleri siliyorum haritada hala aynı.Acaba import&export yöntemiyle yaptığım içinmi böyle nedir ?
  15. Turko__

Dînî Tartışma

Morgoth kardeş,arkadaşın sana ''mal'' demesi doğru değildir,fakat şunu bende söylemek isterimki sorduğun soru hakikaten ''malca''.Sana mal demiyorum fakat sorduğun soru malca.Belliki islam dinini savunan insanları bir şekilde çelişkiye düşürmeye çalışıyorsun,cevap verememelerini istiyorsun gibi sezdim fakat ne yalan söyliyim sorduğun soru saçma olmak ile birlikte bence bir okadar cevap verilebilir bir soru :grin:

Şunu anlayamadım,Kuran İngilizce olsaydı buseferde Evrensel bir din demiyecektin :grin: Türkçe olsaydı buseferde demiyecektin herneyse geçelim cevaba.

a.Kuran’ın kendisine vahiy olarak indiği peygamber’in dili Arapça idi. Bir insan olarak Hz. Muhammed’e Kur’an başka bir dilde inseydi elbette onu anlayamayacaktı. Tebliğ ve teybinle/açıklamakla görevli olan peygamberin anlamadığı bir kitabı başkasına tebliğ ve açıklaması mümkün olabilir miydi?

''Biz her peygamberi, kendi milletinin lisanı ile gönderdik, ta ki onlara hakikatleri iyice açıklasın”(İbrahim, 14/4), “Eğer biz Kur’ân’ı yabancı bir dille gönderseydik derlerdi ki: “Neden, onun âyetleri açıkça beyan edilmedi? Dil yabancı, muhatap Arap! Olur mu böyle şey?” (Fussilet, 41/44) mealindeki ayetler bu gerçeğe dikkat çekmiştir.''

b.Kur’an, Allah’ın diğer kitap ve suhufları gibi elbette belli bir yerde, bir muhitte, bir çevrede gelmek zorundaydı. Yani, bütün insanlara birden hitap edecek şekilde, bütün dillerde birden gökten yağar gibi yeryüzüne inmesi sünnetüllah’a aykırıdır.  Sözgelimi İbranice konuşanlara Tevrat o dilde geldiği gibi, Kur’an’ın da ilk muhatapları olan Araplara Arap lisanıyla gelmek durumundaydı.

Daha söylenecek cevap çok fakat bukadar kafi diye düşünüyorum.Yeterli gelmediyse youtubeye ''Kuran neden Arapça ?'' diye yazarsan birsürü video çıkar karşına.

16. Turko__

Irkçılığa Göz Yuman Irkçıdır

@Göker Sana göre yetersiz,ben MİT değilimki veya CIA değilimki sana oradaki bölgelerin insanlarını % leri ile birlikte vereyim :grin: Tek bilinen gerçek şudurki Doğu Anadolu'nun ve Güney Doğu Anadolunun birçoğu Kürttür,ve içlerinde bazı asimile olmuş kendini Kürt gibi hisseden Türkmenlerde vardır.
    Sultan Selim döneminde 16.yy başlarında Türkmenlerin sayısı GDA'da (Güney Doğu Anadolu) bir hayli fazlaydı fakat çıkan Şahkulu isyanları ile Türkmen katliamları yapıldı ve Kürtler daha fazla duruma geldi.

GDA da ve DA'da (Doğu Anadolu) elbet Türkler yaşamaktadır fakat şunu şöyle düşün.İstanbulun nüfusu 17 milyon ve son yapılan araştırmalara göre İstanbulun 2 veya 3 milyon kadarı Kürt,2 veya 3 milyonun Kürt olması İstanbulu genellikle Kürtlerin yaşadığı bir bölge yapmayacağına göre GDA ve DA bölgelerinide genellikle Türklerin yaşadığı bir bölge yapmaz yani senin burada bana söylediğin sen kabul etsende etmesende çok saçma ötesi birşey :grin: Neyin etniğini araştırayım ? Neyin belgesini göstereyim sana ? Bilmiyormusun zaten kimin nerede yaşadığını ?

@halit21 Çanakkale Savaşında ve Kurtuluş Savaşında ''asker'' adı altında savaşan Kürtlerde olmuştur yani sırf ''Kürtler aşiretti'' diyerekten bu konu kapanmaz kardeş.Kürtler aşiret olarakta Çanakkale savaşına ''adam'' yollamışlardır asker demiyorum fark etmişsen ve yollanılan adamın daha doğrusu süvarinin sayısı 700-800 kadardır hatta gördüğüm bir kaynakta bu oranın 200-300 olduğu bile gösterilmekte fakat benim hatırladığım oran 700-800, yani senin sandığın gibi binlerce falan değil :grin: Olamazda zaten çünkü 1914 yılında Rusların Kürtleri kışkışrtmasıyla büyük çaplı bir isyan gerçekleşmiştir.Çanakkaleye Kürtler girmiştir gitmesinede yani gene en az oran Kürtler tarafındandır.Tamam yapılan yardımlar oldu fakat ''Kürtler olmasaydı Türkler bu vatanı kurtaramazdı'' gibi saçma sapan şeyler inan gerçekten komik.

Kürtler Çanakkaleye asker veya kendi aşiretlerinden adam yollamış olabilirler,fakat şu bir gerçektirki 1921 yılından 1937 yılına kadar Kürtlerin başlattığı isyanlarda ( Bu başlatılan isyanların birçoğuda birkaç aşiretin birleşmesiyle oluyor bi hatırlatıyım özellikle Şeyh Sait'in aşireti ) Çanakkalede savaşan ve şehit düşen Kürtlerin 10 mislidir.Yani burada söylediğin ''Kürtler Çanakkalede Savaştı,şöyle yaptı böyle yaptı'' sözüde Kürt Aşiretlerinin başlattığı isyanları ne yazıkki gölgelemiyor.

Birinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile birlikte Kürtler de Doğu bölgelerinde Ruslarla birlikte hareket edecektir. O dönem bölgede etkili olan Rus Elçiliği Kürtleri ele geçirmiştir. Nitekim hemen 1914 yılında Kürt isyanları başlar. Rus Orduları Doğu Anadolu’yu işgal ederken Kürtler de bağımsızlık hayaliyle Ruslara yardım ederler.
    Ünlü Sykes-Picot Antlaşması’na göre Doğu’da Ermenistan ve Kürdistan kurulacak ve Rusya’ya bağlanacaktır. Kürtlerin birçoğunun Çanakkale’de savaşmamalarının nedeni de budur. 1916 yılında Antlaşmaya dökülen plan, Rusların 1830’dan beri uyguladığı plandır zaten.Fakat Birinci Dünya Savaşı tüm dengeleri alt üst eder. Kürtler de bu dönemde hem Ruslarla hem İngilizlerle hem Fransızlarla hem de Amerikalılarla işbirliği yapar. Kürtlerin bağımsızlığına Sevr Antlaşması ile karar verilir.
    Yani Birinci Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na giden dönemde Kürtler hep Türkiye’yi işgal eden kuvvetlerle birlikte hareket eder.
    Bu durum, yani Kürtlerin Birinci Dünya Savaşı’nda Türklerle birlikte savaşmaması o dönemin raporlarında açıkça geçmektedir. Rus Gordlevski aynen şu satırları yazar:
    “Türkler vatan savunmasına katılmadıkları için Kürtlere çok kızmaya başladılar.”
    Fakat Rusya’da Bolşevik İhtilali gerçekleşince işler değişir. Çünkü Lenin Kürtleri değil Mustafa Kemal’i destekler. Sykes-Picot Antlaşması’nı fesheder. Bunun üzerine Türk-Sovyet Antlaşması gelir ve Kürtler yalnız kalır.
    Bu tarihten itibaren Kürtlerin esas hamisi Ruslar değil İngilizler olacaktır. Türkiye’deki komünistler ve Sovyetler de Kürt isyanlarını değil Mustafa Kemal’i destekleyecektir.

Birde son olarak TBMM ye Kurtuluş Savaşı döneminde,daha Yunanlılara karşı savaşırken Kürtlerinde başlattığı bir isyanı kısaca bir anlatıyım.

Koçgri İsyan liderlerinden Baytar Nuri : Sevr Antlaşması gereğince Diyarbakır, Elazığ, Van ve Bitlis illerinde bağımsız bir Kürdistan kurulması gerekiyor. Bu nedenle bu oluşturulmalıdır. Yoksa, bu hakkı silah zoruyla almaya mecbur kalacağımızı beyan ederiz.”
    Yunanlar Bursa’ya Kürtler Sivas’a saldırıyor
    Ankara Hükümeti, Batıda Yunanların Bursa’yı ele geçirmesine rağmen Kürtlere karşı geri adım atmaz. Merkez Ordusu Komutanı Nurettin Paşa isyanı bastırmak için bir plan hazırlar. Topal Osman komutasındaki Giresun alayı da Nurettin Paşa’nın emrine verilir.
    Türk Ordusu 11 Nisan 1921 günü Kürtlerin üzerine yürüyüş başlatır. 45 bin kişilik Kürt milisleri ile çapışmalar 3 ay sürer. 17 Haziran 1921 günü isyancılar teslim alınır.
    Görüldüğü üzere, daha Sivas Kongresi’nin toplanma hazırlıklarından başlanarak Kürtler, Kurtuluş Savaşı için çalışmamış, tam tersine hep Kurtuluş Savaşı’na karşı savaşmışlardır. Koçgiri ayaklanması bunun en büyük kanıtıdır.

Biz bukadar yazdık tabi artık hepsini okursan :grin: Buradaki vermek istediğim mesaj şudur,Çanakkalede,orda burda Kürt güçleride Osmanlı ordusu ile birlikte savaşmıştır fakat bu oran senin sandığın kadar fazla değildir.Yani senin söylediğin gibi ''Kürtler olmasaydı Türkiye diye biryer olmazdı'' gibi komik bir lafın geçerliliği yoktur.Çanakkale Savaşına Mardinden toplam ''7 kişi'' Diyarbakırdan ise 48 kişi katılmıştır fakat gel gelelim Kurtuluş Savaşı dönemimizde daha biz Yunanla Bursada savaşırken Kürtlerde 45 bin kişilik milislerle saldırılarını yapmışlardı bile.
  17. Turko__

halit21 said:
    Mandalorian said:
    halit21 said:
    Kürtler Kurtuluş savaşında Trüklerin yanındaydı kardeş, karşısındaydı deme şimdi. Ha Türklerden çok İslamın yanındaydılar, Cumhuriyetin ilanından sonra din yavaş yavaş geri plana itilince hatta neredeyse yasaklanınca Kürtler isyan etti. Yoksa doğuda kaç Türk var ki savaşsın? Hepsi batıda.
    O kadar yanlarında değildiler kardeş. Evet, belki bir nebze olabilir ama sanki Kürtler sayesinde savaşlar yapılmıştı gibi göstermenin alemi yok.  İslam dan ziyade 2 yüzyıl öncesinde kalmış feodal sistemi devam ettirmek istedikler için -aslında adamların kendi benlikleri yoktu o zamanlar ama aşiretleri istiyordu- isyan ettiler. Atatürk bir anda Türk milliyetçisi olmayı 1925den sonra başlattı. Bundan önce gayet Kürdistanda diyor, kürtte.

Kürtler yada Türkler, savaşta ikisinden biri yer almasaydı savaş kaybedilirdi. Kürdistan da desin, Kürt de desin. O kadar yüzyıl bu ikisi denildi huzursuzluk çıktı mı? Irkçılık oldu mu? Neden aksinde ısrar edildi. Kardeş olarak devam etmek yerine yok sayılmaya başlanıldı

@halit21 Kardeşim belki bana cevap yazmadın burada fakat cevap verme gereği duydum.Kürtlerin varlığı savaşın kaderini belirlememiştir :grin: Şunu bi söyliyim ilk önce.''Kürtler olmasaydı Türkler savaşı kaybederdi'' gibi bir tez sadece gülünecek bir tezdir hatta gülmek ne kelime kahkaha bile atılabilir.Sana kısaca şöyle bir tablo göstereyim.

Çanakkale savaşında Şehit Düşen Askerlerimiz :

1.Marmara %29
    2.Ege %23
    3.İç Anadolu%21
    4.Karadeniz %17
    5.Akdeniz % 7
    6.Doğu Anadolu % 2
    7.Güney Doğu Anadolu % 2

Kurtuluş Savaşında Şehit Düşen Askerlerimiz :

1.İç Anadolu % 31
    2.Karadeniz % 29
    3.Ege %14
    4.Akdeniz % 11
    5.Marmara % 8
    6.Doğu Anadolu % 5
    7.Güney Doğu Anadolu % 2

Bu tabloya baktıysan kimlerin en çok katıldığı kimlerin en çok şehit düştüğünü görürsün.Çanakkale Savaşında hiç bir tane Kürt savaşmadı demiyorum fakat Çanakkale Savaşı yaşanırken Kürtlerin birçoğu cemiyetler kurup bağımsızlıklarını zaten almaya çalışıyorlardı.Böyle bir durumda ''Kürtlerin hepsi Çanakkalede Savaşı veya Kurtuluş Savaşında savaştı'' gibi birşey söylemek komiklikten başka birşey değildir çünkü Kürtler ozamanlar kendi içlerinde 2 ye ayrılmışlardı bir kısmı bağımsızlık istiyor bir kısmıda devlete yardım ediyordu fakat ne yazıkki bağımsızlık isteyenlerin sayısı daha fazlaydı.

Kürtler bizim yaptığımız Kurtuluş Savaşından sonra bu devleti yıkmak adına isyanlara girişmişlerdir.Kürt isyanlarında ölen Kürtlerin sayısı Kurtuluş savaşında ölenlerin 10 mislidir .

Şu videoyu izleyinde gerçekleri bir görün,videoda Kürtlerin başlattığı isyanların sadece 16 tanesini göstermektedir fakat toplam 55 kadar isyan vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=isNZMzY9pvQ
  18. Turko__

Daha öncede söylemişimdir şimdide söyleyeceğim,ben eskiden ülkemizde bulunan ''Kürt unsuruna'' karşı hiç bir ırkçılık beslemezdim,hiç bir şekilde ayrımcı bir şekilde yaklaşmazdım fakat ne zamanki bunların ''birçoğu'' azıp bize sağdan ve soldan vurmaya çalıştı,nezamanki başımızda bulunan sadece cebini doldurmak için çalışan hükümetin acizliğinden yararlanır olup daha fazlasını istediler oraya buraya baskın yaptılar işte bende bu olayların sonucunda ''hepsine ırkçı bir tutum izledim'' ve hala izliyorum.

Belki bu yazdıklarım ve yazacaklarım forumdan yasaklanmama sebep olabilir fakat madem böyle bir başlık açmışsınız bende buraya gelip yazacağım.Yorumların hepsini okuyamadım fakat okuduğum kadarı ile son birkaç sayfadır sözde ''Kürtlere yapılan haksızlıklar ve baskılar'' konuşulmakta,baskılar yapılmıştır fakat yapılan baskıların nekadar haksız olup olmadığını ''tartışmak gerekir.''

Kürtler yüzyıllar boyunca Osmanlı hakimiyeti altında huzur ve adalet içerisinde yaşamıştır hatta bunları geçtim,Osmanlı zamanında Kürtler özerktiler Anadoluda ''Kürdistan'' eyaleti vardı kendi dillerini konuşabiliyorlardı kendi kültürlerini istedikleri gibi yaşayabiliyorlardı.Fakat 20. yüzyılın başlarında sözde İngilizlerin,Fransızların ve tabiki Rusların kışkışrtmalarına gelerek ''Kürt Teali Cemiyetleri'' kurup daha ozamanlardan beri,yani ülkemiz paylaşılmış bir haldeyken bile hernedense sahip oldukları duruma burun kıvırıp daha fazlasını istemişlerdir.20.yy başlarında bizden toprak koparmaya,Türk köylerini Ermeniler ile birlikte basmaya başlamışlardır.Daha ozamanlar bile bizi sırtımızdan vurup diğer milletlerle birlik ve beraberlik içerisine girmişlerdir tıpkı Araplar gibi bu yüzden burda ''Kürtlere çok haksızlık yapıldı bu yüzden PKK ya katıldılar onlarıda anlamak lazım'' diye bir yorumu kabul etmiyorum çünkü bu durumu kendileri bozdular,kendileri arsızlık edip kaşındılar.

Kürtlerin başlattığı isyanlar T.C nin kuruluşundada devam etmiştir Kürtler 1923 ten bu yana tam tamına ''55 isyan'' başlatmışlardır isterseniz kaynağını atabilirim ve isim isim ? Hatta 1934 yılında birkere bağımsızlıklarını ilan etmişlerdir bunu pek fazla kişi bilmez,fakat etmişlerdir daha sonra Atatürkün askeri müdahalesi sonucu kaybedilen topraklar tekrar geriye alınmıştır.Kürtlerin bağımsızlık istediklerinden beri yaptığı şey köy basıp oraya buraya saldırmak,askerleri pusuya düşürmek ve tabiki Atatürke suikast girişimleri yapmak gibi sebeplerden ötürü Kürtlerin başıda daha sonra ''çok fazla ezilmiştir'' (örnek Dersim) yani anlayacağınız bunların yaptığı bu şımarıklık,arsızlık,yüzsüzlük ve hainlikten ötürü bizimde devletimiz bunların dilini elinden alıp asimile etmeye çalışmıştır,bunlara bir takım haklar vermemiştir çünkü bunlara hak verince çok çabuk şımaran bir millet olduğunu biliyordu devletimiz.Yani bunlara layık oldukları yönetim ve baskı bir dönem verilmiştir buda hiç bir şekilde ''HAKSIZLIK'' değildir eğer haksızlık olduğunu düşünenler var ise,ülkemizde terörizm yapan,ülkemizin bölünmesini isteyen,huzursuzluk yapan adamları destekliyor olursunuz.

Belki ırkçıyız,fakat boş ırkçı değiliz gözümüz kapalı ırkçı değiliz bizim ırkçılığımız vatanımızda kendini bir halt sanan,benim bayrağımı yakan bayrağımı indiren,benim sokaklarımda bu pis paçavralarını açıp yürüyen ve öyle eylem yapan şerefsizleredir.Eğer ırkçı olmaz,devletinizi milletinizi düşünmesseniz ozaman bölünmeyede razı olun.Hadi selametle.
  19. Turko__

Moving Cities On Thorgrims

@Ghostblade4802 Can you give me the link of Cartographer please ? I can't find it :/
  20. Turko__

Profil Yardım :D

Selam arkadaşlar bugün bi forumlara gireyim dedim bi baktım resmim bir ''kedi resmi'' ile değişmiş :D Resmimi eski haline çevirmeye çalıştım eski fotoğrafı gene upload ettim fakat birkez daha resmime baktığımda buseferde başka bir kedinin resmini gördüm profilimde en son olarakta ''Avatar Yok''...
Back
Top Bottom