Search results for query: *

1. aykutelgezen

[WB][SP] Calradgyr (v2.2 - 30.06.2020)

@aykutelgezen köye girdikten sonra dümdüz yürü, haritanın dışına doğru hepsinin yeri.
    köylerin etrafında gezineyim deyip hepsini buldum. sorumu sildim onun için. cevabını şimdi gördüm, ilgilendiğin için sağol (y)
  2. aykutelgezen

[Geroya Çay Ocağı] - öneriler ve fikirler

daha evvel aklıma şöyle bir şey gelmişti:

kendi köyümüzü/köylerimizi, kalemizi/kalelerimizi, şehrimizi/şehirlerimizi kurabilelim.

kamp menüsünde 'bir köy kur' seçeneği bulunsun. esaretten kurtardığımız çiftçilerden 20 tanesi -farazi- ile, ve 40.000 dinar karşılığı, bir köy kurabilelim. köyün inşa süresi mühendislik becerimize göre değişsin.

3 köy kurduktan sonra kamp menümüzde 'bir kale kur' seçeneği çıksın. bu kez bi 40 çiftçi -farazi- ile, 90.000 dinar karşılığı kalemizi inşa edebilelim.

geldik şehrimize: 2 kale kurduktan sonra, 120 çiftçi -farazi- ile 145.000 dinar ödeyerek şehir kurabilelim.

bunu ben yapmak isterdim ama o kadar kod bilgim yok malesef.
  3. aykutelgezen

[SP] Evlat - ana konu (v1.21 çıktı 15.07.2017)

oğlumun hafızasını yerine getirebilmek için ustaişi savaş çekici lazımdı. demirciden istedim, bunduk'la beraber köyü haydutlardan kurtar dedi.

köyü haydutlardan kurtardım fakat edvandetim dolu olduğu için çekici alamadım.

nasıl bir yol izlemeliyim? herhangi bir şehirden alacağım ustaişi savaş çekici de aynı işi görür mü?

bir de, modla alakalı -yahut alakalı olmaya da bilir- birkaç fikrim var, sana nasıl ulaşabilirim buz?
  4. aykutelgezen

Mod İstek ve Fikirleri

arkadaşlar, bilen birisi şu konudaki gibi köy, kale, şehir kurma özelliği ekler ise çok güzel olur:

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=262662.0

orijinal nativ moda eklense yeter.
    oyuna köy, kale, şehir, krallık vb. eklemeyi biliyorum lakin bunları oyunda iken -kamp menüsü ile- kurmak ve benim yukardaki konuda belirttiğim gibi bir sistem getirmek şahane olur.
  5. aykutelgezen

lordların arasına düzeltmek?

ikisini de deneyelim, sonucu hep beraber görelim.
    teşekkür ediyorum ve konu kilit diyorum.
  6. aykutelgezen

lordların arasına düzeltmek?

oyunda emir nuwas sultan hakim'i sevmiyor, sultan hakim'in ziyafetlerine katılmıyor. halbuki o gelse kızı leydi siyafan da gelecek, ben de -fırsat bu fırsat- turnuvada önüme çıkanı tepeleyip başarımı leydi siyafan'a ithaf edeceğim (bkz: kıza şekil yapmak). böylelikle yeni bir yuvanın temelleri...
  7. aykutelgezen

Köy, Kale ve Şehir Kurma

fikir çok güzel.
    boş vaktim olsa arar - tarar öğrenir, bir şeyler yapmaya çalışırdım.
    modlama bilen arkadaşlar uğraşırlarsa çok iyi olur.
    köy kurma 45 bin dinar, kale kurma 75 bin dinar, şehir kurma 135 bin dinar olabilir.
    3 köy kurulduktan sonra 1 kale, 5 köy kurulduktan sonra 1 şehir yapılması gibi sınırlamalar da getirilir.
    şimdi düşününce heyecenlandım bak (:
Back
Top Bottom