Search results for query: *

1. What is this nonsense?

I'm talking about Bandit Leaders, Ship Captains... They slaughter my 10 spearmen in a 1v10... then killed me... And all damage I can do to him, well... only 21 in 6 hits... What is this bandit nonsense ? 30 viking in a party... I just wanted to see it in a battle and joined their side versus a...
  2. Can't take tasks from villages

I can't take any task from elders, I enter the conversation from the village menu, That's why I can't boost my relation with that village, I can only gift them cattle and save them from bandits if they are getting attacked (Btw Gift option is amazing to get rid of your useless cattles after a...
  3. A few problems

Hi, I have a few problems in my game at the moment. 1) My village (I only have 1, if that is going to make any difference) is not paying their rents, never, it has been 5 weeks they paid their last rent.(The week I took the village was the week they paid) 2) I have some random glitches...
  4. Diplomasi mod

Arkadaşlar ben diplomasi mod oynuyordum. Bi gün bilgisayara format attığım için gitti. İndirme linklerine baktığımda linklerin hepsi kırık veya bozuk. sağlam bir link bilen varsa atabilirmi ? şimdiden teşekkürler
  5. Multiplayer adını değiştirmek

Arkadaşlar benim arkadaşımın klavyesi bozuk yuhjm harfleri basmıyor , klan taglarını yazamıyor . Bi ara dedikki pencere modunda aç , ekran klavyesiyle dene dedik olmadı . Son çare olarak oyun dosyalarından adını değiştirmeyi düşündük ama dosyayı bilmiyoruz. Siz bu dosyayı biliyormusunuz ? hani...
  6. Kuşatmada Merdiven Yok

Arkadaşlar osmanlı modu oynuyorum rodok arbeletçisi oldum ve günler sonra kral yola çıktı ( şaka gibi yoksa korkudan çıkamıyordu şehirden ) shariz şehrinin kuşatmasına katıldı . Şimdi sorunumuz burda başlıyor ben savaşa katıldım ama savaşta kuşatma merdiveni yok  :evil: bi tane yıkılmış kuşatma...
Back
Top Bottom