Search results for query: *

1. Valthord

"The Three Terrors"

Yorum yok: http://www.youtube.com/watch?v=VmffgIqlAYA
  2. Valthord

BayKaL istifa etti....

Xendor said:
    Bu lafının ardından bir de nah resmi, ya da kapak resmi koysan tam olacak. Forumda bazılarının beyaz bayrağı böyle; sıçtım sıvadım, tartışmayı beceremedim diyemeyip aklından geçenleri farketmeden bu şekilde ifade ediyorlar.

Eh, tartışmayı becerebilmek için ortada adam gibi tartışan birisinin daha olması lazım.

"...senin gibi klavye şovalyeleri..."
    "...senin gibi çürümüş, içi iltahapla dolmuş kafalar..."
    "...senin gibi aşşağılık..."
    "...senin gibi seviyesizler..."

İşte senin bütün tartışma üslubun bu. "Senin gibi -enter an insult here-..." kalıbı. Sonra da gelip benim "hayallerde yaşıyor bazı ibneler" lafıma takılıyorsun. Kusura bakma ama senin gücüne giden bir olayla (sözkonusu video ve ardından gelen istifa) bir başkası gelip gayet de alay edebilir ve bu seni gerçekten ilgilendirmez. O insanın verdiği tepkiler ona göre normaldir, sana göre "aşşağılık"tır (evet çift ş'yle).

Dağdan gelip bağdakini kovma çabalarına zaten birşey demiyorum, her cüce kendisini arada sırada dev aynasında görebilir, mümkündür. Hani sana karşı direkt bir tavrım da yok, zaten seni tanımıyorum, neden olsun? Ama buraya gelmiş, benim Baykal'ın içine düştüğü durumla alay ettiğimi görünce sanki farklı kutuplardaymışız gibi bir üslupla bana sataşıyorsun. Daha ileri gidip, klavye delikanlılığı ("gerçekte karşımda olsan o lafları kullanamazdın" vs.) yapıp, sonra da beni klavye delikanlılığıyla suçluyorsun. Kendin çalıp kendin oynuyorsun.

Ne diyeyim ben şimdi sana? Ortada bir tartışma konusu bile olmadığı halde "peki haklısın" dememi mi bekliyorsun nedir? Neyi savunuyormuşum ben diye sordum, bakıyorum da yaza yaza "koyan Baykal" quote'umu alıp yazmışsın. :lol: "Görüntülerdeki Nesrin Baytok mu ki" dedin, kadın çıktı "o kadın ben değilim" diyemeyip açıklama bile yaptı "tuzağa düşürüldüm, bu zor günleri hep birlikte atlatacağız" diye. Baykal gibi ölse istifa etmeyecek bir adam bile görüntülerin devamının gelmesinden korkup çat diye istifa etti, "bi dakka bi dakka, bu kaç yıl önce çekilmiş ki" dedin. Hatta görüntülerin montaj olduğunu iddia etme zavallılığına bile düştün (montajlaya montajlaya Baykal'ın "gömleğinin kolunu" montajlamışlar evet), uzatmadım, toyluğuna verdim. Ama sen hala "koyan Baykal" lafımı sakız gibi uzatıyorsun. Şimdi, bu tartışmada "sıçıp sıvayan" ben miyim sen mi?

Bu öfkenin sebebinin Baykal olmadığı zaten belli. Tamam ortada bir yenilgi var, ama aslında bu duruma kimlerin sevindiği (Vakit vs.) seni daha çok ilgilendiriyor. Burada bir sevinen (ben) daha buldun ve hoop saldır bakalım ("zafer kazanmış sağcı (evet ben ve "sağcı" :lol:)" ithamları falan). Sonra da demokrat ayağına yat ("ben Baykal'ı zaten sevmem ki", "ama demokrasi onurunu kurtarmak için bik bik" vs.), iyi-kötü metaforu oluştur, işin içinden bir "demokrasi savaşçısı" olarak sıyrıl. Ne güzel. Kaç kez söylemem gerekiyor "Baykal, Erdoğan, Bahçeli veya Arınç hepsi aynı bokun laciverti, keşke hepsi ****** olup gitse herşey daha güzel olur, ama içlerinden biri giderse de ben dalgama bakarım" diye? Daha uzatacaksan buyur uzat, ama gerçekten şu straw man argümanlarından gına geldi artık bana.

Edit: Şimdi gördüm yapmadığın şey değilmiş  :grin:

Madem üşenmeyip o kadar search yaptın, hazır yapmışken o nah resmini niye ve kime koyduğumu da okusaydın keşke. :lol:
  3. Valthord

BayKaL istifa etti....

Uuuu çok korktum :grin: Senin gibi klavye şovalyeleri çok geçti elimizden koçum, bekleriz izmire.

Hahahahahaha "klavye şovalyesi"ne gel. "Dervişin fikri neyse zikri de odur" hesabı bu galiba. :lol:
  4. Valthord

BayKaL istifa etti....

Xendor said:
    İşte tam da bu zihniyetten bahsediyorum, başka fikirleri "rakip" değil "düşman" gören bu hastalıklı zihinden bahsediyorum. Çok güzel örnekledin teşekkürler. Ben her fikri "rakip" olarak görüyorum ve herhangibir rakip fikrin temsilcisinin başına böyle birşey gelse, kendi başıma gelmiş gibi üzülürüm, oysa senin gibi çürümüş, içi iltahapla dolmuş kafalar için bu bir dalga konusu olur, üzerine acınası espriler yapılır, yapılana üzülenlerle gözyaşları sahte denir, fettullaha oynuyor şimdi denir vs.

Ben olaya pragmatik bakıyorum. Baykal istifa etti mi? Etti. Bu kadar. Baykal'ın dün yediği hurmaların bugün kimleri tırmaladağı beni zerre ilgilendirmiyor. Ama demokrasinin yılmaz savaşçısı Xendor öyle mi? "Kendi başına gelmiş gibi üzülürmüş", hadi oradan. Öyle bir durumda ilk sen ve senin gibi "hep kendime"ciler tef çalıp oynamaya başlar, "siz miydiniz Baykal'la dalga geçen" der. Geç bu ayakları, hiçbir şey olamadıysan bari dürüst ol.

CHP'nin demokrasi adına birşey yaptığını sanıyorsan, sen bilirsin. Herkes kendi derdinde, sadece "ya bir dahaki seçimde oy kaybedersek" diye endişeleniyorlar. Herhangi bir X gazetesinin elinde de Erdoğan'ın veya Arınç'ın vs. videosu olsaydı kıllarını kıpırdatmazlardı o "siyaset onurunun yılmaz bekçisi demokrasi savaşçıları", emin ol.
    En azından senin gibi aşşağılık ve insan onuruna yakışmayan tepkiler göstermezlerdi.

Hayallerde yaşamaya devam. Dediğim gibi, sen bilirsin. Varsayımlardan gidecek halimiz yok ya.

Ne kendimi bir CHP'li, ne de seni bir AKP'li olarak tanımladım. Sen burada birileriyle tartışmaktan, hakaret etmekten, hakaret yemekten zevk alıyorsun. Bunun için çeşitli postlara bürünmeye çalışıyorsun. Aksi taktirde umrunda olmayan bir olayı (ki açıkca ifade ettin umrunda olmadığını) niye bu şekilde savunasın?

:lol:

Öncelikle, tartışmak kötü birşey değildir. Hatta bak sözlük anlamı: "Bir konu üzerinde, birbirine ters olan görüş ve inançları karşılıklı savunmak." Senin söylemeye çalıştığın "kavga etmek"se, onu ben yapmıyorum ama sen ısrarla o zemine çekmeye çalışıyorsun her post'unla. Her lafıma "senin gibi x'ler, y'ler"den öte bir cevap vermeyerek zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun. "Hakaret yemekten zevk alıyorsun" gibi müthiş tespitlerini saymıyorum bile. Beklediğin üzere "peki haklısın" deyip susmayacağım ve bu tartışma sen susana kadar devam edecek, çünkü haklı falan değilsin.

Ayrıca beni neyi savunuyormuşum bir söylesene, merak ettim.

Kaldı ki "durduk yere laf atmak" terimini ağzına dolamandan, buranın bir forum olduğundu ve karşıt görüşlere isteyen herkesin belirli çerçeveler içinde cevap verebileceğini unuttuğun belli oluyor. Bu durduk yere laf atmak değildir, bu fikir beyanıdır.

Ben orada bir görüş belirtmemiştim ki sen bana karşıt görüş belirtesin? Şu imzamdaki şaheserin sahibi arkadaş, (galiba Kleidophoros'un imzadaki postuyla dalga geçmesini kendisine yediremeyip) bana laf attı "aklıevvel arkadaşın imzası bik bik..." ve "sizin bu yaptığınız Dingillik, dangalaklık, düdüklüktür."diyerek. Ben de post'unu alıntılayarak ona cevap verdim. Sonra da "komik olduğunu mu sanıyorsun" gibi muhteşem bir "fikir beyanı"yla sen girdin olaya. Aç bir Türkçe sözlük, "fikir", "beyan" falan ne demek öğren.

Tıklamaya üşenenler için ben yazayım, verdiğin link "hayallerde yaşıyor bazı ibneler" adlı başlığa. Eğer şahsıma yönelikse; Bu üslubu karşımda kullanamazdın emin ol.

Kullandım bile? Ha, "karşımda" derken gerçek hayattan bahsediyorsan, hay hay, ben klavye arkasına saklanan bir tip değilim. Yüzüne karşı da duymak istiyorsan ve İstanbul'daysan, PM'den bir yer adı ve saat söylersin, "karşında" o hayalindeki 13-14 yaşında, 50 kiloluk ergeni bulamayıncaki yüz ifadeni gerçekten görmek isterim, emin ol.

Ne yapalım peki şimdi burda karşılıklı küfürleşelim mi? Bu forum ne yazık ki senin gibi seviyesizlerle dolu ve siz büyüyene kadar bikaç sene beklemek gerekiyor anlaşılan. Naptın şimdi açık açık yazınca ceza yerim diye direk yazamadın da link verdin. Sadece kendini küçülttün emin ol.

Ah, nasıl korkuyorum bir bilsen. Tek yaşam amacım, hayat kaynağım, sosyalleşebildiğim tek yer olan bu forumdan atılmak, kabuslarımı süslüyor. Her gün ilkokuldan çıkınca köşedeki internet cafe'ye gidip önce Naytonlayn, Metiniki oynayıp sonra da bu foruma girmek benim en büyük eğlencem. Ama burada sizin gibi büyük abileri görünce de daha dikkatli olup önümü iliklemem lazımdı, özür dilerim, bir daha olmaz. :sad:

Bak evladım, öncelikle o bir tezahürat. Başlığın devamını okusan görecektin. Küfürden çok espri konusudur o, "hayallerde yaşıyorsun" demek için kullanılır, "bazı ibneler" kısmı opsiyoneldir. Eğer şu "ANNEEEE CAAN BANA KÜFÜR ETTİİİ" modundan bir çıkarsan bu kadar ciddiye almaman gerektiğini, dalga olduğunu anlarsın zaten. Ama tabii, burada Başbakanlık müsteşarlarıyız ya biz, son derece ağdalı bir dil kullanmamız lazım. Sen de haklısın.

Allahaşkına sen söyle "koyan ben değilim baykal!" tarzı esprilerin çok mu zekiceydi?

Zekice espri yapılacak bir durum mu var ortada? Veya böyle bir zorunluluk? Dalgasına ettiğim her lafı cımbızla çekip "işte sen busuun, busun iştee" demekten başka bir argüman geliştir lütfen.

Benim sana sorduğum şey "açık ve net bir olay" diye tabir ettiğin şeyin ne olduğu. Madem bu kadar açık ve net, kanıtlayarak anlat bize olayı, Nesrin Baytok o videoda mıymış, video hangi tarihte çekilmiş, kim çekmiş? Açık ve net olduğunu iddia ettiğine göre bunları şu an biliyorsundur, lütfen bizimle paylaş.

Açık ve net olan video'nun kendisi zaten. Daha nesini açıklayayım? Ayrıca video'da olmayan bilgileri bilmemi beklemiyorsun herhalde? Ama sen kafanı kuma gömmüşsün, "ne zaman çekildi ki bu, kim ki o kadın" tarzı sorularla asıl olayı örtbas etmeye çalışıyorsun aklınsıra. Ne diyeyim, takıl sen.

Gördüğün gibi son birkaç yılda yapılan şerefsizliklerin yanında, Baykal'ın iddiasının iftira denemeyecek kadar küçük kaldığını söylemişim. Yani argümanı kapsayan ve gayet de güzel bir cevap.

Diğer şerefsizliklerin yanında küçük kalması en nihayetinde "şerefsizlik" olduğu gerçeğini değiştirmez. Yoksa Türkiye tarihinde şerefsizlikten bol ne var? Her zaman daha kötü bir örnek vardır.
  5. Valthord

BayKaL istifa etti....

Xendor said:
    Kendi fikirlerimin avukatıyım.

Hukuk hayatında başarılar.

Valthord said:
    Mahalle kavgası yapma benle.

Ee, meseleyi kişisel hale getiren sensin. Ben karşılık verince mahalle kavgası mı oldu? Ne âlâ memleket.

Bunu belirtiyorum; maksat çenen kapansın. Yoksa neyi eleştirip neyi eleştirmeyeceğimi sana soracak halim yok.

Mm, ego tatmini kokuyor.

Komik olma çabalarına devam...

Aynen devam.

Yazık, 7 senede iyi yerlere gelirdin bu üslupla.

Tecrübe mi konuşuyor?

Senin de böyle bir videon çıksa yine sevinir misin? Ya da hapse atsak mesela muhalifsin diye? Valthord geymiş diye yaysak etrafa, hırsızmış diye haber yapsak? Sana faşist desek, demokrasi düşmanı diye damgalasak, darbeci yapsak seni, arkamızdan planlar kuran bir hainsin desek? Sevinir misin yine, hoşuna gider mi?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_Hominem

Kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan. Yahu benimle Baykal'ın konumu bir mi? Bir de tutturmuşsun anaokulu öğretmeni gibi "aynısı sana yapılsa sevinir misin, hoşuna gider mi" diye. Beni sevmeyen, düşmanım olan bir adam sevinir tabii, ben niye sevineyim? Baykal çok sevinmiştir mi dedim ben? Ne tiplerle uğraşıyoruz ya.

Bunların hepsi bu şerefsizler tarafından kendilerine muhalif duran herkese yapıldı, sen gülüp geçtikce de yapılmaya devam edecek. CHP'lilerin umutsuzca çabaları durumu kıvırmak için falan değil; içine edilen siyaset onurunun geleceğini kurtarmak için, demokrasi mühendislerinin yolunu kesmek için.

CHP'nin demokrasi adına birşey yaptığını sanıyorsan, sen bilirsin. Herkes kendi derdinde, sadece "ya bir dahaki seçimde oy kaybedersek" diye endişeleniyorlar. Herhangi bir X gazetesinin elinde de Erdoğan'ın veya Arınç'ın vs. videosu olsaydı kıllarını kıpırdatmazlardı o "siyaset onurunun yılmaz bekçisi demokrasi savaşçıları", emin ol.

Fakat anladığım kadarıyla ortada seni geren bir durum yok, nası olsa umrunda değil. Benim aklıma bu "zafer kazanmış *** etmiş sağcı" davranış kalıbını sahiplenmenden, o hale bürünmen ve bundan zevk almandan başka birşey gelmiyor. İstemsizce trollük yapıyorsun gibi, gülüyorsun burda salaklık belgesi espriler yapıyorsun falan, sonra da umrunda olmayan bir konuda sana tepki verenle tartışmaya tutuşuyorsun. Hoşuna gidiyor olmalı bütün bunlar...

Evet zaten herkes salak, bir akıllı sensin. Bu "zeka" meselesi değil evladım, bu "bakış açısı" meselesi. Trollükle veya sağcı (?) olmakla bir alakası yok. Sen Baykal'ın neden istifa ettiğiyle ilgileniyorsun, ben Baykal'ın sadece istifa edip etmediğiyle ilgileniyorum. Doğal olarak, bu durum bir CHP'li olarak senin hoşuna gitmiyor, bir yandan kendini "Baykal'ı hiç sevmem" vs. tarzı argümanlarla savunmaya çalışıp diğer yandan da bu durumu kendine yediremiyorsun. Ortada benim hoşuma giden veya gitmeyen birşey yok, ancak burada durduk yere bana laf atmandan da belli olduğu üzere sana batmış birşeyler var. Burada kendine, mantıklı veya mantıksız argümanlarla tartışarak egonu tatmin edebileceğin bir hedef olarak bir AKP'li (bu da ben oluyorum galiba ahahahhaha) bulduğunu sanıyorsun ve yazının son paragrafında da "crystal clear" göründüğü üzere, elinde ne varsa yağdırmaya başladın. Ben de yalnızca diyorum ki:

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=809329

Cümleyi  "Yandaş köpeklerin zafer kazanmış havalarda olmasından dolayı Baykal'ın istifasını sindiremiyorum" diye deseydin olurdu. Evet sırf bu adiler sevinmesin diye zamanında gitmesini dört gözle beklediğim Baykal'ın istifasına karşı olabilirdim neredeyse.

Tamam o yandaş köpekleri hiçbirimiz sevmiyoruz ama aradaki fark şu, ben zaten Baykal'ı da en az o yandaş köpekler kadar sevmiyordum. Hani biraz empati kurarsan anlayacaksın durumumu ama aklın sıra laf sokmaya çalışıyorsun yok "salaklık belgesi espriler"miş, yok "*** etmiş sağcı"ymış. "Ben kimsenin tarafında değilim"in Xendor'cası neyse o sana gelsin, öbür türlü anlamaya Türkçen yetersiz kalıyor galiba.

Valthord said:
    Baykal'ın istifa ederken bile AKP'yi hedef göstermesine benim lafım. AKP'li değilim, hatta AKP'den de CHP'yle eşit nefret ederim...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=16141313

:lol: :lol: :lol:

Valthord said:
    Böyle açık ve net bir olay nedir bize bi anlatır mısın Valthord? Tüm Türkiye merak ediyor anlat bakalım neymiş olay, lütfen kanıtlı ve belgeli konuş.

Bana "ya mantık yürütemiyorsun, ya yaşın küçük" diyene de bakın. Hangi ülkede yaşıyorsun evladım sen? Bu ülkedeki ahlak anlayışının ne düzeyde olduğunun farkında olacak kadar uzun bir zamandır Türkiye'de yaşadığını varsayıyorum. Türkiye gibi bir ülkede, evli bir parti liderinin, evli bir kadın milletvekiliyle çıplak görüntüleri çıkıyorsa ve dahasının da olduğu iddia ediliyorsa, bu her şekilde istifayı gerektirir. Bir adım aşağısı bile kurtarmaz. O kadın bu sayede mi milletvekili oldu bilmiyoruz -eğer öyleyse durum çok daha vahim- ancak bunun lamı cimi yok. Bak tekrar söylüyorum, mesele burada Baykal'ın istifa edip etmemesi değil, çünkü zaten istifa etmemek gibi bir seçeneği yoktu. Mesele istifa konuşmasında sözkonusu video'yu çekme emrini hükümetin verdiğini iddia etmesi. Evet pek tabii bu da doğru olabilir, henüz bilmiyoruz. Ama Baykal'ın bu yaptığına iftira atmak denir. Kendisi "oyuna geldim" derken bile hükümete oyun oynuyor aklısıra. Batmakta olan bir adamın son çırpınışları işte, yoksa iddialarının aslı astarı yok.

"Bir umut fettullah desteği almaya çalıştı" demek de ancak böyle bir aşşağılık zihniyetin ürünü olabilir. Fettullah Gülen valla biz yapmadık demiş. Baykal da bu ifadeye inanmış, bunu söylüyor. Ne var bunda?

Ve bunu özellikle belirtmesi hiç ilginç gelmiyor sana yani? Peki.

Seni çok iyi tanımıyorum ancak bu yorumdan sonra ya cidden apolitik olduğuna, ya düşünme ve mantık yürütme konusunda pek yetenekli olmadığına, ya yaşının küçük olduğuna, ya da vakit yazarı olduğuna karar verdim.

Ah, insan sarrafı dedikleri işte bu olsa gerek. Bravo. Senin yaşının küçük olduğu zaten belli de, yeteneksiz ve apolitik bir Cumhuriyet gazetesi yazarı olabileceğin pek aklıma gelmemişti. Sanmıyorum.
    Cumhuriyet beeelllki.

Öyle mi? Zaten bu ülkenin onlarca albayı belge ve kanıt hazır olmadığı için haklarında dava bile açılamadan hapislerde tutulmadı, askere kendi vatandaşını katlettin denmedi, paşalara bütün yeğenleri çürük raporu almış askere gitmemiş denmedi, darbe yapılacak aman yapılıyor denmedi, deniz harp öğrencilerine gay denmedi, kimsenin bilmediği gizli tanıklarla onlar insan suçlanmadı, telefonları dinlenmedi, doğu perinçek'e pkk'nın ergenekon terör örgütünün gizli lideri denmedi, komutanlar atılan çamuru onurlarına yediremeyip intihar etmedi, Yalçın Küçük, Tuncay Güney gibi soytarılar, hep belgelerle konuştular zaten. Ülkenin ana muhalefet partisi liderinin bilmemkaç saniyelik bulanık görüntüsünden "milletvekili olsun diye eşi Nesrin Boytok'u Deniz Baykal'ın koynuna soktu" diye haber yapılmadı, bunların hiç biri ve daha fazlası, bu ülkede yaşanmadı...

http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_Man
  6. Valthord

BayKaL istifa etti....

Xendor said:
    Burası bir forum, sen de koğuş ağası değilsin.

Sen de buradaki kimsenin avukatı değilsin. O kadar gücüne gittiyse ve bana laf sokasın varsa, bir dahakine direkt seni muhatap aldığım bir konuşmada laf sokmaya teşebbüs edersin de en azından böyle "komik" duruma düşmezsin.

Hukuki süreç sürüyor, avukatları videonun gerçek dışı olduğunu belirttiler. Üzerinde oynama olduğuna işaret eden kesin kanıtlar da var (gömleğin kolunun 1 kare sonra sıvanmış olması vs.)

Evet, zaten bu montajı yapanlar kadının çırılçıplak olduğu sahneleri veya Baykal'ın üzerinde bir gömlek bir donla çorabını giymeye çalıştığı sahneleri değil de Baykal'ın tamamen giyinik halde kanepede oturduğu sahnedeki kolunu montajlamışlar. Hatta birbirlerine de "abi madem bu kadar anlaşılmayacak ve mükemmel bir montaj yaptık, arada böyle önemsiz sahnelere easter egg gibi hatalar koyalım, montaj olduğunu anlarlarsa heyecanlı olur" demişler.

Hani ben de az çok rotoscope nedir bilen bir adamım, kare kare tek tek elle çizerek bile bu kadar muntazam bir montaj yapamazsın, çok belli olur. Görüntülerin montaj falan olmadığı açık ve net. Hala buna inanan bir Yılmaz Özdil bir de sen kaldınız.

Üzerime alınmıyorum, Baykal taraftarı falan değilim, Baykal'ı da çok eleştiririm, yerden yere vurduğm olmuştur. Herneyse Deniz Baykal kötü muhalefettir vs. bu geyikler çok yapıldı, şurasına katılıyorum burasına katılmıyorum falan filan...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=16141313

Bunların üstünde birşeylerden, başka değerlerden bahsettim ben sana. Ama en nihayetinde "kodum kodum kapak oldu foyası çıktı" siyaseti her zaman üstün gelir, şimdi oraya oynuyor olmanı yadırgamıyorum.

Valla ortada "koyan" birisi varsa o ben değilim, Baykal. Eh, takdir edersin ki siyasetçi de değilim, herhangi bir siyaset de yapmıyorum rahat ol sen. Ben sadece günahım kadar sevmediğim bir adamın -hangi sebeple olursa olsun- istifa etmesinden dolayı doğal olarak sevinçliyim ve burada sizin gibi CHP'lilerin umutsuzca kıvırma çabalarını gördükçe daha da seviniyorum. Keşke Erdoğan'ın, Arınç'ın, Bahçeli'nin falan da böyle videoları çıksa, daha da eğlenirim. Derdim sadece Baykal'la değil, ülkenin çıkarları hariç her şeyi düşünüp de her seçimde kurtarıcı rolüne soyunan bu riyakar adamlarla.

Ama sen -ne alakaysa- AKP faşizminden girmişsin Türkiye'nin geleceğinden çıkmışsın, sonra da gelmiş bana "ama ben çok üstün değerlerden bahsediyurrrum, sen kodum kapak oldu diyurrrsun" edebiyatı yapıyorsun. Bak güzel kardeşim, Baykal bu kadar önemli bir karakter değil, kaçamak videosu çıkar, güler geçeriz, istifa eder, biter. Aziz Yıldırım hesabı istifa edip edip dönmezse 2-3 seneye unutulur, kimsenin de Ahmet Necdet Sezer'den fazla aklına gelmez. Açık açık "AKP'lilerin zafer kazanmış havalarda olmasından dolayı Baykal'ın istifasını sindiremiyorum" desene sen şuna. Üstün değerlerden bahsediyormuşmuş, geç bunları.

Bulduğun ilk kişiye zafer kazanmış, *** etmiş havaları yapıyorsun falan... yazık

Baykal'ın istifa ederken bile AKP'yi hedef göstermesine benim lafım. AKP'li değilim, hatta AKP'den de CHP'yle eşit nefret ederim ama Baykal'ın yaptığı sadece belden aşağı vurmak. Belli ki "ben bir bok yedim, ortaya çıktı, ama bunu avantaja nasıl dönüştürebilirim" sorusunu kendisine sormuş Baykal beyefendi. Peki ne yaptı? Giderayak bildiği tek şeyi yapıp, böyle ne olduğu açık ve net bir olayda bile yine iktidara salladı ve diğer taraftan da bir umut Fethullah Gülen'in desteğini almak için Pennsylvania'ya teşekkürlerini yolladı. O kadar düştü yani. Erdoğan bence az bile söyledi Baykal'a, ben olsam daha ağır konuşurdum. Ne demek bu komploda iktidarın da parmağı var? Hani sallanır da, bu kadar desteksiz sallanmaz. Elinde kanıtın varsa konuşursun, ama yoksa bu yaptığına iftira atmak denir.

Bilmem anlatabildim mi?
  7. Valthord

BayKaL istifa etti....

Xendor said:
    Komik olduğunu mu saniyorsun?

Ben onları lordum_ediz'e dedim, sana ne oluyor birader?

Videonun kesilip biçilip çarpıtıldığı kanıtlandı. Görüntülerdeki kişi Baykal evet, ama olay o değil. Herneyse, önemli olan da bu değil zaten.

Adam istifa etti alo? Video kesilip biçilmiş olsa o so-called "kanıtları" öne sürer, istifa etmezdi zaten. Haydi diyelim ki ortada görüntüler var ama vekillik verme falan yok, sadece gönül ilişkisi. Ee, adam da evli kadın da? Nasıl olacak bu iş? Hani bu durumun ciddiyetini anlamak için öyle Türkiye'nin ahlak anlayışını falan yarım saat sana açıklamama da gerek yok, daha ortada videosu bile olmayan Bill Clinton-Monica Lewinsky ilişkisi diyeyim sana belki oradan çıkartabilirsin birşeyler.

Baykal'ın istifa konuşmasında AKP'yi adres göstermesi bir yere kadar haklı, bir yere kadar haksız. Ben iktidar partisinin böyle pis ve aşşağılık bir tezgaha tenezzül edeceğini düşünmek istemiyorum. Ancak ülkenin son senelerde geldiği şu duruma, muhalefet yaptı diye terörist denilenlere, mahkemeye bile çıkamadan seneyi aşkın hapiste olanlara, yandaş medyanın karalama kampanyalarına, darbeci iddialarına, muhalefetin ötekileştirildiği, azınlık oy sahibi bir partiye iktidar gücünü elinde tutanlar tarafından "faşist" denilebildiği siyaset anlayışına baktıkca düşünüyorum ki; AKP işlerin bu noktaya gelmesinde, en azından bu boku ortaya atanlar kadar suçludur.

Zaten o Pennsylvania'ya ettiği teşekkür Baykal'ın giderayak ne hesaplar içinde olduğunu ortaya koydu yeterince. Daha hala AKP suçlu muymuş, hükümet bu işin içinde miymiş... geç dostum geç. Bir kere AKP, Deniz Baykal'dan iyi muhalefet bulamaz kendisine. Adam iktidara gelse hiç birşey yapamayacağını bildiğinden, o kadar uğraşıyordu ki iktidara gelmemek için, onun haricinde kim geldiyse iktidar oldu, garibim Baykal da ancak başka mecralarda "iktidar" oldu.

Taraftarlarına da soda içmek kaldı. Hatta hala içmeyen bazıları işte aramızdalar, (hepsi birer demagoji üstadı olarak) yazılar yazıyorlar falan.
  8. Valthord

BayKaL istifa etti....

lordum_ediz said:
    sizin bu yaptığınız Dingillik, dangalaklık, düdüklüktür.

Tutmayın küçük enişteyi.
  9. Valthord

BayKaL istifa etti....

lordum_ediz said:
    bazı şeyleri kimin yaptığını anlamak için deha olmaya gerek yok...

Ne yaptıysa Baykal yapmış koçum, rahat ol sen.

:lol: *çat çat çat çat, şak şak şak şak, pat pat pat pat* :lol:

Partinin başına da Gürsel Tekin gelsin, o kadar "oyunculuk" yeteneğini sergiledi, ayıptır. Hem biraz eğleniriz. :lol:
  10. Valthord

Want Let me play

<knight> said:
    Please delete

plain.dds
    map_steppe.dds
    mountain.dds

files in Rise Of khergits II/Textures folder :smile:
  11. Valthord

3D tasarımlarınız, Kaplamalarınız ve Oyun İçi Çalışmalarınız buraya!

3 boyutlu görünüme alırsan görürsün farkı. Sonuçta oyuna koyduğunuzda o çizgiler gözükmeyecek, 3 boyutlu görünümdeki çizgisiz hali gözükecek.
  12. Valthord

Bu memleket nasıl kazanıldı?

alamut said:
    çerkez türk değilimi sanki
    çerkezde türk abazada türk çepnide türk.

Bir Çerkes olarak bu resmi koymayı borç bilirim:

nahm.jpg

Yazı biraz küçük, okuyamıyorsan ben yazayım:

What is "NAH"!?

A typically Turkish cultural gesture which expresses misbelieve, distrust, challenge, opposition or disobedience. Nah occurs when someone puts his/her thumb between forefinger and middle finger and nahhed fist is shown to the person at whom it is aimed.

A more brutal version of the gesture exists, by creating a "slash" like sound after turning the nahhed fist with an immediate forward motion, in order that the nahhed wrist hits the other hand's palm.

LITERALLY NAH MEANS, "LIKE THE HELL IT IS?"
  13. Valthord

3. Dünya Savaşı 2010'da :( [Baba Vanga Kehaneti]

Ahahahaha o ne öyle ya, uluslararası turnuva tarihi verir gibi. :lol: "3. Dünya Savaşı 2010 Kasım'da". Bakıyorum ortam yine gerilmiş, kehaneti biraz daha genişletelim bari:

Tüm dünyanın merakla beklediği 3. Dünya Savaşı'nın 2010 Kasım tarihinde Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya'da yapılacağı açıklandı. Daha önce Haziran'da yapılacağı açıklanan fakat İsrail ile Arap ülkelerinin Haziran ayındaki sıcaklardan dolayı itiraz etmesi ve savaşa katılacağını açıklayan Güney Amerika ülkelerinin ani bir kararla Güney Amerika Sosyalist Konfederasyonu adı altında tek ülke olarak katılacağını bildirmesinin ardından ertelenen, 4 kıtadan 16 ülkenin/konfederasyonun katılacağı savaşın kuraları Mart'ta çekilecek.

*

Milliyet: "Ölüm grubuna düştük"

3. Dünya Savaşı'nda Türkiye Cumhuriyeti, C grubunda Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti ve Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ile karşılaşacak. İlk savaş, Kuzey Kore ile Pyongyang'da.

Fotoğraflar için tıklayınız: İşte o ordular

*

Başbuğ: Gruptan çıkacak gücümüz var

Türkiye Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, bu sabah yaptığı basın toplantısında ordusuna güvendiğini ve zorlu C grubundan çıkacak güçleri olduğunu açıkladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbuğ, "İlk savaşın deplasmanda olması elbette aleyhimize, ancak rakibin zayıf olması ve en büyük güvenceleri olan Çin Halk Cumhuriyeti'in aynı günlerde Amerika deplasmanına çıkacağını düşünürsek fikstür genel olarak lehimize diyebiliriz. Zaten kendi sahamız Anadolu'ya güvenimiz tam. Henüz o sahadan galibiyetle çıkabilen olmadı. Korkacak birşey yok, grupta en kötü 2. olarak çeyrek finale çıkarız. Ordu olarak inancımız tam." şeklinde konuştu.

*

Brüksel'de çekilen kuralar sonrası ülkede bazı gazete manşetleri şu şekilde oldu:

Hürriyet: "Gelin itiraf edelim, yeterli gücümüz yok"

Zaman: "O hilafeti kaldırmayacaktık"

Taraf: "Ordunun şike planı ortaya çıktı"

Yeni Şafak: "Bu imansız ordunun grupta şansı yok"

Cumhuriyet: "?zınısım adnıkraf ninekilheT"

*

Sabah: Savaşlar öncesi orduda gözler Bordo Bereliler'in üzerinde

Türk ordusunun yıldız oyuncuları Bordo Bereliler Hakkari'deki idman sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı: "Bordo Bereliler olarak elbette ki üzerimizdeki baskının farkındayız ancak buna da karşı koyacak gücümüz var. Her zaman yaptığımız gibi bu savaşa da en iyi şekilde hazırlanarak milletimize unutamayacakları bir zafer hediye etmek istiyoruz." Ayrıca, bir gazetecinin sorusu üzerine orduda en beğendikleri oyuncular olarak Diyarbakır'da üniforma giyen "Atmacalar" lakaplı 182. filoyu gösterdiler.
  14. Valthord

Topkapı Sarayı Depolarını Açtı

Heyecanlanan arkadaşlara İspanya-Toledo'yu tavsiye ederim. Nehrin karşısında, hisarın içindeki "eski Toledo" denen yerde neredeyse her köşe başında demir döven ustalar görmek mümkün. Hatta İspanyolca biliyorsanız ve derdinizi anlatırsanız (kesinlikle tek kelime İngilizce bilmiyorlar) size de ateşten demir çıkartmanıza veya kılıç zırh vs. dövmenize izin veriyorlar. Şehir UNESCO tarafından korumaya alınmış ve yeni olarak tek bina bile yapmak yasakmış (yeni Toledo bunun için var zaten :smile:). Bütün şehir Ortaçağ'dan günümüze aynen gelmiş gibi; surlar, taştan evler, adım başı kılıç, mızrak, zırh falan satan yerler.

Hele şehre girmeden birkaç kilometre önce iki katlı büyük bir kılıç "mağazası" var, içeri girdiğiniz anda yüzlerce kılıcın ve zırhın parıltısından ilk birkaç saniye birşey göremiyorsunuz diyeyim, gerisini siz anlayın. Ama tabii pala-şemşir falan yok, herşey Avrupa tarzı. Ayrıca bazı yerlerde birkaç güzel Japon kılıcı da var. Çelikten yapılan herşey çok kaliteli, zaten internet üzerinden kılıç-zırh siparişi alan sitelerin çoğu bunları Toledo'dan getiriyor.
  15. Valthord

"Sayın Öcalan"

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=262284 "Siz sayın Öcalan'a sayın Öcalan demediniz mi?" - Rahmi Güner, CHP Ordu Milletvekili
  16. Valthord

€|\/|0 | )|_|S|\/|@|\| |_1Ğ1

Léon said:
    Bunun neresi iyi. Tam anlamıyla vandallık.
    Eğer benim attığım mesajdan bunları desteklediğim gibi bir şey çıkıyorsa hemen sileyim.

Desteklemediğinin farkındayım zaten, ben direk "ya geç psikolojik tedaviyi falan, çözüm işte budur" diyorum. :lol:
  17. Valthord

€|\/|0 | )|_|S|\/|@|\| |_1Ğ1

Léon said:
    Ciddi psikolojik tedaviyle düzelebileceğini düşündüğüm emocular için en etkili çözüm yöntemi : verin inşaatta bir iki ay çalışsınlar yatılı olarak, sabah akşam çimento taşıyıp harç karsınlar, çalışırken de arabesk, türkü ve fantezi müzik dinletin.

Daha iyisi var:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=128854436389&ref=share
  18. Valthord

dtp kapatıldı

Doğukan idolümsün ya.
  19. Valthord

İlk taş İzmir’den (Kurtuluş Tayiz taraf gazetesi)

jiyan said:
    yapma yav ordaki adamın parasımı var dükkan açacak ta işe adamlar alacak pehh ,zaten büyükşehirlere gelmelerinin amacı 2 kuruş memleketine yolaya bilmek annen oradaki sefaleti de anlatımı sana ,güldürme beni.herşeyi devletten beklememek lazım lafı burada kullanılmaz daha doğu ya git köylerde asvalt yok .

Asıl sen beni güldürme. Derdin sefaletse, o sadece Güneydoğu'da yok. Anadolu'nun her tarafında, Trakya'da, hatta İstanbul'un, Ankara'nın varoşlarında bile oradakilerden daha sefil yaşayan insanlar var, rahat ol sen. Ama ne başka yerlerde erkekler Kürtlerin yaptığı/desteklediği üzere dağa çıkıp asker falan öldürüyor ne de kadınlar çocuğunu ilerde devletin askerini öldürsün diye yetiştiriyor. Kendi başlarına hiçbir şeye çalışmayıp uğraşmayıp, sonra da "devlet" kavramını kendilerine sürekli bakacak bir çeşit Darülaceze olarak görüyorlar. Ama evdeki hesap çarşıya uymayınca da "Kürtlerin yüzyıllardan beri şartlı refleksi" olarak dağa çıkıyorlar, daha fazla destek bulmak için de ideolojik bir kılıf uyduruyorlar.

Yemişim "Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü"nü, şu an Kuzey Irak'ta bir Kürdistan var mı, var. Şimdi o sınırdaki illere zamanında Hatay'da yapılan gibi bir referandum yap, "ya oraya bağlanın ya da Türkiye toprağı olarak kalın" diye. Bak bir tane Kürt Kürdistan'a bağlanmak için oy verecek mi? Hiçbiri vermez. Çünkü oradaki "yönetim"in ("devlet" diyemiyorum çünkü o kadar sefil bir organizasyonsuzluk var ki) hiçbir açıdan buradakinin yüzde biri kadar gücü olmadığını biliyorlar, o devlet de onlara bakmayacak (sanki Irak'takiler çok iyi yaşıyor da bir de Türkiye'dekilerle uğraşacaklardı).

Uzun lafın kısası, bu so-called "Kürt hareketi" ideolojik falan değil, "tamamen duygusal".
  20. Valthord

İlk taş İzmir’den (Kurtuluş Tayiz taraf gazetesi)

Allegro said:
    Dogukan said:
    İşte görecelilik....onlara göre işgalci. Yerel halka göre bile işgalci. Oranın insanı "askerimiz geldi" DEMEZ. "Askerler" geldi der. Bir yabancı olarak söz eder onlardan.
    Burası şimdi dank etti, kim diyor lan zaten askerimiz geliyor diye? Sanki başka askerler de mi var ortalıkta, askere herkes asker der kimse askerimiz demez, TRT mi lan bu?

Annem Diyarbakır'da zorunlu hizmetteyken, hastanede muayene ettiği bir kadına sormuş. "yahu siz niye bu kadar çok çocuk yapıyorsunuz?" diye (Not: Jinekologdur kendisi). Kadın gururlu bir ifadeyle "biz asker yetiştiriyoh" demiş. Annem gülüp "ya ne gerek var, zaten kaç bin tane asker var memlekette?" deyince cevap aynen şu olmuş:

"Yoh, oraya değil, buraya asker yetiştiriyoh."

Anlayacağınız, "yerel halkın PKK'yı desteklememesi/korktuğu için mecburen desteklemesi" falan yalan. Ankara merkezli, daha çok "propaganda" amacı güden bir yaklaşım bu. Çok klasik bir laf olacak ama, herşeyi devletten bekleyen bir halk bu Kürtler. Cebine üç kuruş para giren hemen kapağı İstanbul'a, İzmir'e vs. atıyor. Kimse demiyor ki "şu bizim mahallede bir dükkan açayım, adam çalıştırayım". Direkt İstanbul'daki amcaoğluyla bağlantı kuruyor, hoop bir aya Bağcılar'da evini tutmuş, ailesini yerleştirmiş, minibüsçülüğe başlamış oluyor. (örnekler çoğaltılabilir) Sonra? Doğu'daki işsizliğin sebebi devlet. Ee, geride kalan fakirler de PKK başarılı olursa tüm sıkıntıları bitecek sanıyorlar.

Sebep kendilerine yapılan ayrımcılık falan değil, zaten yok öyle birşey. Son 20 yıldır orada kalan Türklere asıl ayrımcılığı yapan onlar. Bizim Kemalistlerin Atatürk'e tapması gibi, onlar da kafalarında bir "serok Apo" miti yaratmışlar. Güya o gelecek dertler bitecek. Çoğunun bütün ideolojik altyapıları bundan ibaret, gerisi ise tamamen ekonomik sebepler.

Bir de (hadi Kürtçüleri zaten geçtim) güzide eski solcularımız/yeni liberallerimiz, empati yaptıklarını sanarak bunu adeta bir "İrlanda'nın bağımsızlık savaşı" havasına sokmuyorlar mı, gülmüyorum bile. Sadece acıyorum "solcu" kavramının bu kadar düşmesine.
Back
Top Bottom