Recent content by vaegir4life

1. vaegir4life

Spastikgamers İle Saltanatı Selçuklu

Burası reklam yapmak için yapılmış bir yer değil.Konu dışına alınsın.
  2. vaegir4life

.

Güvenli modda isen oynayamazsın.Eğer güvenli mod değil ise ses driverini güncelleyebilirsin.
  3. vaegir4life

Herkes şu anda oynadığı modu bu konuya toplasın!

Oynadığınız modları bu konu altında paylaşarak diğer insanlar ile buluşturun. Edit:1257 AD , Diplomacy Modlarını kullanıyorum.
  4. vaegir4life

Merhaba herkese bir sorum var

AslanaDönüşenÇakal said:
    Bannerllrd ne zaman çıkacak acaba? :smile:
    Çıkarsa beni de haberdar et
  5. vaegir4life

Oyundaki saçmalıkları yazıyoruz doluş.

Gandalf the Grey said:
    Sence taleworlds  o kadar hatayı bu konudan mı bakıyor?
    Tepkiyi bir yerden göstermemiz lazım ama.
  6. vaegir4life

Gandalf the Grey said:
    Sen burada oyunun gelişmesini istiyorsun fakat bir çok kişi bile bile dalga geçiyor desem, buna yanıt verebilir misin?
    Oyuna yapımcılar tarafından gerçekten ilgi gösterilseydi ne alay edilirdi,ne de eksik tarafları ortaya çıkardı.Eğer alay edilmez ise bu oyunun yüzüne bakılmayacak ve bu oyuna para verenler boşuna vermiş olacak.
  7. vaegir4life

Sizce hangi taraf hangi ırka benziyor?

Vaegir:Slav,Rus
    Nord:İsveç-Norveç
    Svadya:Burgonya-İngiltere-Fransa
    Sarranid:Araplar
    Kergit:Moğol-Türk
    Rodok:Macaristan,Sırbistan

Bunlar orta çağ avrupasına ait.
    Fark ettiyseniz Haritanın güneyinde Arabistanın ki gibi bir iklim söz konusu.Yani burada Arapların olduğunu söyleyebiliriz

Haritanın En doğu kısımında Kergit yer alır.Yer aldığı konumu belirlediğimiz konuma göre ele alırsak Anadolu ve Orta Asyadır.1257 yılında İLHANLILARIN Orta asya ve Anadolu'ya hüküm ettiklerini hatırlar isek Kergitlerin aslında MOĞOL olduğunu anlayabiliriz.

Haritanın en batısında Svadya ve Rodoklar bulunuyor.Eğer güney tarafını Arabistan olarak düşünür isek Rodokların bulunduğu bölgeyi balkanlar,Svadyalıların bulunduğu bölgeyi ise Batı avrupa olarak ele alabiliriz.

Haritanın en kuzeyinde Nordlar bulunur.Yukarıda ki varsayımlara dayanarak buranın İsveç-Norveç Olduğu söylenebilir.

Haritanın karlı bölümlerinde Vaegirler bulunur.Vaegirlerin Ruslar ya da Slavlar olma ihtimali buradan gelir.

Mantıklı olarak haritaya baktığımızda bu sonuç ortaya çıkar;(Dünya dilsiz haritası R. Saygılı'dan Alıntıdır...)

8. vaegir4life

profenix said:
    Yumoni said:
    Nogay.San said:
    ßÕZ said:
    Ulan Gelipte Taa Ne Zaman Yapılmış Oyunun Kötü Yanlarını Yazıyorsunuz Siz Anca O Gevurların Oyunlarını Kötüleyin Kaç Senedir Oynuyorum Hiçde Bir Şikayetim Yok...
    Kötü yanlarını yazmıyoruz, bunlar oyuna renk katan komik hatalar.

komikmi? resmen alay ediyorsunuz.
    eğer ben yanlış biliyorsam affola.
    Off 16 sayfa boyunca kimse bunu düşünememiş,ne biçim bir forumuz.Konu kilit.
    Sen burada bulunmayabilirsin,bu senin bileceğin bir şey.Oyunun gelişmesi için iyi bulmadığımız yanlarını yazıyoruz tabii bunu anlamayacak kadar soyut bakışın var ise burada hiç bulunmaman gerek.
  9. vaegir4life

ARKADAŞLAR KONUYA KİLİT VURMAMAM İÇİN LÜTFEN SEVGİ VE SAYGI ÇERÇEVESİNDE TARTIŞINIZ.
  10. vaegir4life

kaleye adam yerlerştirme

Doanan said:
    benim demek itedğimi bu değildi normal oyunda sadece kale aldığımda oyun kendiliğinden adam yerleştirsin onu demiştim böyle bi mod varmı acaba ?
    AD 1257 modunda garnizon kontrolünü şehir adamına devir edebiliyorsun.Her 2-3 günde düzenli asker yerleştirir ama o adamları alamazsın.
  11. vaegir4life

1257 ad Script Hataları

Negatrm said:
    İyi madem. Yapımcılarla iletişime geçip bir sonraki sürüme düzeltmelerini isteyebilirsin.
    Bakalım inşallah ilgilenirler.
  12. vaegir4life

1257 ad Script Hataları

Negatrm said:
    Ha? 1.143'te kalan bir mod söz konusu. Tekrar araştır bence.
    Şu an 1.11 versiyonu güncel 1.158 ve üstü için :smile:
  13. vaegir4life

1257 ad Script Hataları

Negatrm said:
    Kodlama ile alakalı bir hata olduğu için herhangi bir çözümü yok. Anca yapımcıları düzeltebilir. Ki artık ölü bir mod sayılır Anno Domini 1257.
    Ölü bir mod derken?Hala versiyon için çalışmalar var
  14. vaegir4life

1257 ad Script Hataları

Yazdım ama cevap yok.
Back
Top Bottom