Recent content by Turko__

1. Turko__

OpenBRF Error

Hello people, I'll be thankful especially if modders read this topic and help me about it. Like 2 weeks ago I formated my pc and installed M&B Warband back with OpenBRF tool, I usually check out OpenBRF to export models and work on them because I want to improve my 3D modeling skills. However...
  2. Turko__

OpenBRF Hatası

Selam arkadaşlar OpenBRF adlı programa hakim olan arkadaşların okuyup yorum yapması bana yardımcı olacaktır. 2 hafta kadar önce bilgisayarıma format attım, windows 10 kullanıyorum ve daha bugünde OpenBRF programını M&B / M&B Warband deki modellemelere bakmak ve ilham almak için indirdim...
  3. Turko__

3D Tasarım Platformu

Saol kardeş denicem bunları.
  4. Turko__

3D Tasarım Platformu

Nasıl yapılıyor bu tam olarak kardeş ? Biliyormusun 3ds Max programına zırhı nasıl aktaracağımı ? Ona göre üstünden çalışmak istiyorum.
  5. Turko__

3D Tasarım Platformu

Arkadaşlar 3DS Max kullanmasını biliyorum,bina çizimi falan gayet yapabiliyorum ama zırh ve miğfere gelince pek bişi yapamıyorum.

Size sorum zırhı yaparken 0 danmı yapıyorsunuz yoksa oyunun içindeki zırh dosyasını model yapacağınız programa atıp üstündenmi çalışıyorsunuz ? Bende ona göre deniyeceğim.
  6. Turko__

3D Tasarım Platformu

Saolasın kardeş bakıcam yakın zamanda bunlara.
  7. Turko__

3D Tasarım Platformu

Selam Arkadaşlar takip ediyorumda çoğunuz modelleri ''Wings3D'' ile yapmışsınız acaba 3DS MAX ile çizebilen arkadaşlarda varmı ? Ben 3DS Max kullanıyorum,bina tarzı şeyler çizebiliyorum fakat zırh,miğfer çizemiyorum içinizde 3DS MAX kullanıcısı varsa miğfer ve zırh yapımını bi zahmet gösterse burdan ?
  8. Turko__

ThorGrims Map Editor Problem

Well I think not,cause I also filled the all map with grass ( without adding sea ) and wanted to test it like that but it was still the same.
  9. Turko__

Its like MapWitdh=500 MapHeight=500.. and this is the map wich I want to use for my mod.

3a0vp0.png
  10. Turko__

Hello,I already created topic about this problem before,for 5 times,but I couldn't get enough and clear answers so I decided to write again.I want to create a mod wich contains a map from ''Iran to Coasts of America'' as you see my map will be big and detailed.But I have a problem like I said...
  11. Turko__

Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Sağol yardımın için kardeşim bakıcam birazdan.İmport&Export yöntemi dediğim olay şu :

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=242335.0
  12. Turko__

Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Cevap verirseniz sevinirim.

Başlayacağım bir mod için harita yapmaya çalışıyorum.Haritayı İmport&Export yöntemi ile oyuna atıyorum daha sonra olmuşmu diye oyuna giriyorum.Sistemimin çok iyi olmasına rağmen oyun acayip bir şekilde kasmaya başlıyor fakat her nezaman eklediğim haritayı silip başka bir modun veya Native modunun haritasını denediğimde hiç bir şekilde sorun olmuyor.Nedir bunun çözümü ? Ne yapmam lazım ? Sorun nedir ?  Bu sorun hakkında sayısızca başlık açtım hiç kimse birşey söylemiyor bari buradan cevap yazın yoksa devam edemicem yaptığım işe fakat devam etmeyi çok istiyorum.Sağol.
  13. Turko__

Harita Takılması Sorunu

Bilmiyorum cidden,az önce yeni bir harita açtım busefer hiç import&export yöntemini kullanmadan sadece karalama yaptım,bir toprak parçası çizdim ve öyle deniyim dedim.Hala aynı :grin: adam hala istenilen noktaya hem gitmiyor hemde kasıyor.
  14. Turko__

Harita Takılması Sorunu

@HyperCharge Sen yazalı üstünden baya geçmiş ben daha şimdi gördüm k.b :grin: Malum iş güç.

Dediğin gibi yaptım CTRL + S ye bastım kenarlar dahada yumuşadı fakat sorun hala aynı.Artık ne yapacağımı kime mesaj atıp yardım isteyeceğimi şaşırdım :grin: Salak saçma bir harita problemi yüzünden yapmak istediğim heveslendiğim işe devam edemiyorum varmı böyle birşey ?  :lol:

Haritanın boyutunu küçültüyorum,oda yetmiyor bazı yerleri siliyorum haritada hala aynı.Acaba import&export yöntemiyle yaptığım içinmi böyle nedir ?
  15. Turko__

Dînî Tartışma

Morgoth kardeş,arkadaşın sana ''mal'' demesi doğru değildir,fakat şunu bende söylemek isterimki sorduğun soru hakikaten ''malca''.Sana mal demiyorum fakat sorduğun soru malca.Belliki islam dinini savunan insanları bir şekilde çelişkiye düşürmeye çalışıyorsun,cevap verememelerini istiyorsun gibi sezdim fakat ne yalan söyliyim sorduğun soru saçma olmak ile birlikte bence bir okadar cevap verilebilir bir soru :grin:

Şunu anlayamadım,Kuran İngilizce olsaydı buseferde Evrensel bir din demiyecektin :grin: Türkçe olsaydı buseferde demiyecektin herneyse geçelim cevaba.

a.Kuran’ın kendisine vahiy olarak indiği peygamber’in dili Arapça idi. Bir insan olarak Hz. Muhammed’e Kur’an başka bir dilde inseydi elbette onu anlayamayacaktı. Tebliğ ve teybinle/açıklamakla görevli olan peygamberin anlamadığı bir kitabı başkasına tebliğ ve açıklaması mümkün olabilir miydi?

''Biz her peygamberi, kendi milletinin lisanı ile gönderdik, ta ki onlara hakikatleri iyice açıklasın”(İbrahim, 14/4), “Eğer biz Kur’ân’ı yabancı bir dille gönderseydik derlerdi ki: “Neden, onun âyetleri açıkça beyan edilmedi? Dil yabancı, muhatap Arap! Olur mu böyle şey?” (Fussilet, 41/44) mealindeki ayetler bu gerçeğe dikkat çekmiştir.''

b.Kur’an, Allah’ın diğer kitap ve suhufları gibi elbette belli bir yerde, bir muhitte, bir çevrede gelmek zorundaydı. Yani, bütün insanlara birden hitap edecek şekilde, bütün dillerde birden gökten yağar gibi yeryüzüne inmesi sünnetüllah’a aykırıdır.  Sözgelimi İbranice konuşanlara Tevrat o dilde geldiği gibi, Kur’an’ın da ilk muhatapları olan Araplara Arap lisanıyla gelmek durumundaydı.

Daha söylenecek cevap çok fakat bukadar kafi diye düşünüyorum.Yeterli gelmediyse youtubeye ''Kuran neden Arapça ?'' diye yazarsan birsürü video çıkar karşına.

Back
Top Bottom