Recent content by TheOneThief

1. TheOneThief

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ya yavrucuklarım Allah aşkına baya bi aradan sonra bir daha gireyim bi bakayım dedim ne göreyim, oyun daha yerinde sayıyor, Allah var kardeşim ya 3 yıldır bekliyorum yetmedi mi ya :S karşılaştırınca da karşılaştırdı diyosunuz, yine AC serisinden bahsedicem ve yine kızıcaksınız biliyorum ama gerçekler kaçınılmazdır, adamlar artık ayda bir oyun çıkarmaya başladı aaa tövbeler olsun  :ohdear: Bunlara diyorum ki, paranız mı yok kardeşim diyorum, var abi diyorlar, ekibiniz mi sağlam değil diyorum, sağlam abi diyorlar, alet tehhizat programlarınız mı yetersiz diyorum, yeterli son teknoloji hepsi abi diyorlar, yahu psikolojiniz mi bozuk hava mı almıyosunuz bi iki sigara içmiyomusunuz dışarıda diyorum, keyfimiz yerinde abi diyorlar, yöneticide mi sıkıntı var diyorum, adam gibi adam abi diyorlar, ya kardeşim sıkıntınız derdiniz ne sizin ya? Tamam elbetteki sonradan süprizler çıkıcak, sonradan dengesizlikler sıkıntılar problemler çıkıcaktır. Ama şunu sormak istiyorum, sadece sizin oyunda mı çıkıyorda işi uzatıyorsunuz? Koskoca godoman godoman oyunlarda çıkmıyor mu o adamlar nasıl altından kalkıyo ayda bir oyun çıkarır hale geldiler ? Yani sıkıntı 3 ünden biridir, ya paran yoktur, ya ekibin sağlam deildir çok deildir, yada teknolojik aletlerin programların yetersizdir, 3 ünden biri. Bunu adam gibi söyleyin bence halka, merak etmeyin halk bunu kaldırabilir, uzamasındansa gerçekleri söyleyip delikanlı gibi dik durabilmek daha önemlidir. Yoksa sıkıntı çıktı bahane uydur, sıkıntı çıktı başka bişey uydur, merak etmeyin atom bombası gücünde değilsiniz, yani sıkıntınızı öğrendiğimizde bırakmayız oyununuzu, vazgeçilmez değilsiniz yani anlıyor musunuz taleworlds ekibi ?
  2. TheOneThief

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Ahmet Faruk said:
    Haydut olabiliyoruz ya acaba sığınağımız olacak mı olacaksa şehirde mi yoksa haritada bir yerde mi olacak  ve en önemlisi oraya girebilecekmiyiz?

Olayı baya kaçırmışım ben ya :roll: Nerde yazıyor haydut olabileceğimiz acaba ? Hani baya olay şenlenicek gerçekten öyleyse.
  3. TheOneThief

FurkanKingss said:
    FurkanKingss said:
    (Bence)Gereksiz bir paylaşım resim herşeyi anlatıyor üstüne sen espiri katınca fotoğraftan soğudum. :neutral:
    Resim anlatıyor da bakan anlatılanı anlıyor mu acaba?Hoşuma gidiyor böyle şeyler yapmak onun için yaptım. Çünkü adamlar bir resim paylaşıyor herkes büyüleniyor çoğu eksikliğini göremiyor oyunun. Bende espirili bir dille gördüklerimi anlatıyorum. Senin fotoğraftan soğumanın sebebi de eksiklerini görmeni sağlamam olabilir.

Buranın acayip bir havası var.Sanki tartışmak isteyen buraya geliyormuş gibi.Garip...

Arkadaşım bu resmi paylaştıysan eleştiri almasını bileceksin. Senle kimse tartışıpta zamanını harcamaz emin ol. Ayrıca resimde farklı olan birşeyi söylemiyorsun ki olan şeyi yazmışsın. Ama deseydin amacım insanları eğlendirmek bizde ona göre
    [/quote]

Adamın dibisin dostum  :wink:
  4. TheOneThief

ErolGültekin said:
    TheOneThief said:
    ErolGültekin said:
    Yanlızca bu resme bir incelememsi yaptım. Söylenmiş olan çoğu şeyi yazmadım. Hadi bakalım umarım beğenirsiniz. (:
    PvbEd7.jpg

PFfff resim güzel de , yakıştırmaların benzetmelerin ve tamamiyle yazılarını hiç beğenmedim, adam gibi yazı yazın resimlere mübalağa ve dalga geçici DEĞİL!!!
    O resme istediğim şeyi yazarım. Kaldı ki görünen şeyleri yazdım yazdıklarımı beğenmediysen Bannerlord'u beğenmemişsin demektir.Benim istediğim de kolay beğenmemeniz zaten. Oyun daha çok gelişmeli...

FurkanKingss said:
    (Bence)Gereksiz bir paylaşım resim herşeyi anlatıyor üstüne sen espiri katınca fotoğraftan soğudum. :neutral:
    Resim anlatıyor da bakan anlatılanı anlıyor mu acaba?Hoşuma gidiyor böyle şeyler yapmak onun için yaptım. Çünkü adamlar bir resim paylaşıyor herkes büyüleniyor çoğu eksikliğini göremiyor oyunun. Bende espirili bir dille gördüklerimi anlatıyorum. Senin fotoğraftan soğumanın sebebi de eksiklerini görmeni sağlamam olabilir.

Buranın acayip bir havası var.Sanki tartışmak isteyen buraya geliyormuş gibi.Garip...
    Ben de istediğim yorumu yaparım, kalmış ki bir de sizce nasıl olmuş demişsin ve yoruma açık hale gelmişsin, o yüzden her kötü durumu kabullenecek hale gelmişsin demektir. Diyorsun ki ss çıkıo ve herkez etkileniyor, Etkilenecek tabi gerçekten güzel olduğundandır belki?? Sana bir şey söyleyeceğim, Sana göre dünyanın enn iyi kusursuz takdire şayan oyunu hangisidir onu söyle bana ve bende sana bir şey söyleyeceğim, O oyunun ss sinden sana en az 150 tane kusur yanlış bug ve hata çıkarır ve senin gibi saçma reklamlarla allandırıp bullandırabilirimi Emin ol aynı senin gibi yapabilirim, Mesela Ac Serisi, ben o oyunun herhangi bir görüntüsünden en az 100 tane hata bug saçma görüntü hal ve hareketler çıkarıp senin gibi resme yazılar yazabilirim. Burda ki anlatmak istediğim şu , insanoğlu nankördür ve hep en iyisi hep en iyisi der, Yok böyle bir şey gececeksin o işi,  herkez beğendik tamm mı? Ve en önemlisi ise şu, bir insan birşeyde kusur görmek isterse hertürlü görür, Adriana lima da bile görür, Hiç bir şey kusursuz değildir. Yeterki karşındaki kıl olmasın, Şekil a tablo 1 erolgltekin.....
  5. TheOneThief

ErolGültekin said:
    Yanlızca bu resme bir incelememsi yaptım. Söylenmiş olan çoğu şeyi yazmadım. Hadi bakalım umarım beğenirsiniz. (:
    PvbEd7.jpg

PFfff resim güzel de , yakıştırmaların benzetmelerin ve tamamiyle yazılarını hiç beğenmedim, adam gibi yazı yazın resimlere mübalağa ve dalga geçici DEĞİL!!!
  6. TheOneThief

EmrehaN said:
    Eh, ufak bir zamanım varken hemen yapayım dedim. Öncesi-Sonrası resimleri paylaşacağım şimdi. İlk karşılaştırmalar tabi ki de Warband-Bannerlord arası olacak. Grafik anlamında farkları görmek adına ilk karşılaştırmayı paylaşıyorum.
    twdd_wb_bl_comparison_hair_fix.png

İkinci karşılaştırma tabi ki de kuşatmalar üzerine olsun. Bildiğimiz gibi Warband'de merdivenden yürüyerek çıkıyorduk, hatta öyle ki Warband'i epey bir oynayana bir süre sonra bu durum çok normalmiş gibi geliyor.  :mrgreen:
    Derchios_Castle.jpg
    twdd_04_aserai_siege_2.jpg

Tavernalardaki gelişmeler gerçekten efsane düzeyde, tabi bunun sadece burada sınırlı kalmadığı görüşündeyim ancak kıyaslama yapacağımız alan için gayet uygun. Warband'de tavernada insanlar askeri nizamda emir bekler gibi dururken artık resimlerden yapacağımız çıkarımlar bize bunun son bulduğunu, animasyonların daha çok kullanıldığını gösteriyor. Eh, içki içen ve aynı masada oturan insanlar tahminim o ki sohbet de ediyordur, yani seslendirmelerde arttırmaya gitmeleri de muhtemel. Bunun dışında karakterdeki detaylar da gayet hoş.
    Mb24.jpg
    tavern_screenshot_14032014_s.jpg

Şimdi de atmosfer olarak gayet uygun olarak iki resmi karşılaştıralım. Shariz şehrine bir baktığımızda yeni ve en son yayınlanan blogdan yapacağımız karşılaştırma detayların, ışıklandırmaların ve bölgedeki insanların nasıl da açık ara daha da geliştirildiğini gösteriyordu.
    mb1-4.jpg
    mb89-s.jpg

Evet, tüm bunlar Warband ile Bannerlord arasındaki karşılaştırmalardı. Şimdi ise daha kısa sürecek ilk yayınlanan resimlerle son yayınlanan resimleri karşılaştıralım. Her ikisi de Bannerlord'dan olacak.

Bannerlord_05.jpg
    mb89-s.jpg

Eh zayıf bulduğum noktaları da ek olarak belirteyim. Gerçekten aşırı dikkatimi çekti ve bunu yazma gereği duyuyorum, rahatsız edici olduğu için düzeltimesi gereken noktalar.
    [list type=decimal]
    [*] Yer kaplamaları kötü olmuş, anladığım kadarıyla kaplamaların tamamını kendileri oluşturuyorlar ancak yerdeki kaplamaları pek iyi yapamamışlar.Şu[/list] resimde gördüğümüz gibi yerde anlam veremediğim parlak çizgiler var. Tahminim o ki saman bunlar ancak o hissi vermiyor. Bununla birlikte yerdeki taş kaplamaları WoW'daki zemine benziyor. Düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    • Köşeler hoş durmuyor, örnek verecek olursak bu resimde yukarıdaki evin köşelerini inceleyin. Han tabelasının soluna dikkat edin, geçişler dediğimiz şey aslında kaplama anlamında yok. Ansızın bir bozulma başlıyor ve bu kaba duruyor. Aynı şekilde bahsi geçen resimde yine yerler hoş durmamış. Taşlar sanki yerde değilmiş de havadaymış gibi gözüküyor.
    • Ve son olarak gölgeler. Gölgelerin keskin olmasını beklerdim. Yine aynı resmi ele alarak kil vazoların gölgelerine dikkat etmenizi istiyorum. Yerle birleşmesine rağmen gölge objenin birleştiği yerde başlamıyor ve bu kötü gözükmesine sebep oluyor. Aynı zamanda objenin yere olan mesafesini de ele alırsak gölgelerin daha keskin olması gerekirdi, bir mantık hatası var. Önceki yazıda dikkat çektiğim taş mevzusu için de gölgelerde problemler var. Bence gölgeler üzerine biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki oyun henüz WIP aşamasında. Oyunu kötülemek gibi bir amacımın olmadığını, tam aksine bunlara dikkat çekip oyunu daha güzel bir hale getirebileceklerini belirtiyorum. Bu hatalar benim görüşüm bu işleri çıkartan bir ekip için o kadar da zor çözülecek şeyler değil. WIP aşamasında bunların her biri düzeltilebilir duruyor,umarım bu iletiyi görüp dikkate alırlar.
              Bir şey farkettim de, arkadaşın beğenmediği herşey gerçekten aslında çok güzel olmuş  :roll:Gerçekten güzel olmuş Taleworlds, kedi olalı bir fare tuttun sonunda. Bravo...
  7. TheOneThief

HyperCharge said:
    Trollemenin vakti değil hocalar.

TheOneThief said:
    Yeter artık çıkarın şu blog u dellendirmeyin adamı yaa !!! Yetti artık ama !
    Alın bunu dışarı :grin:

Şaka bir yana,Böyle kavgalar olur da,Bu arkadaşın ki,sanki evlenmek istiyor,ama evlenecek kadının babası vermiyor.Halbuki,evlenecek adam her şeyi yapmış.Haliyle adamda böyle bir tepki verebilir.Bunu Bannerlord üzerinden test edersek;

Evlenecek olan oyuncu,Diğer evlenecek olan kadın ise Bannerlord.O kadının babası ise,oyun yapımcıları.Evlenecek adam,yani oyuncu,gereken sabrı gösteriyor,Kimi zaman patlayacak noktaya geliyor ama sabrediyor.Evlendirilecek olan kadın.Yani,Bannerlord,Düğüne hazırlanıyor.Yani çıkartılmaya.Ama,Babası,Yani oyun yapımcıları,biraz daha bizim müstakbel damatı oyalamak istiyor.Yani oyuncuyu.Kadın ise buna sessiz kalıyor.Haliyle vesayeti babasının.O ne isterse,o.Baba ise,Bile bile bazı açıklar veriyor.Yani,burada bize verdikleri bloglar devreye giriyor.Bizim müstakbel damat,yani oyuncu,Bunları görüyor,ve evlenmek için,yani oyunu oynamak için daha da hevesi oluyor.Veya,Bu açıklardan,yani bloglardan daha fazla istiyor.Ve böylece,Babanın yani oyun yapımcısının eline düşüyor.Yani,Damat,bizim gelini kaçıracak duruma gelmeye başlıyor.Babanın da isteği bu oluyor zaten.Oyun çıkana kadar,yani evlenene kadar,ortada bir karmaşaya sebep olmak.Veya,Bir ders vermek.Sanırım o dersin adı da;
    SABIR

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Sen bir daha yorum yapma ya ne olur... İnsanın gezegenden gidesi geliyor... :roll:
  8. TheOneThief

Yeter artık çıkarın şu blog u dellendirmeyin adamı yaa !!! Yetti artık ama !
  9. TheOneThief

Bloc said:
    Astendrache said:
    Will ile -ing nasıl aynı cümlede oluyo olum
    Future Continuous Tense'de kullanımı öyledir.I will be playing tennis at this time tomorrow. (Yarın bu saatlerde tenis oynuyor olacağım.)
    http://www.dersimizingilizce.com/ingilizce-future-continuous-tense.html

hz. Google ve translate ve biraz da limasollu naci bu arkadaşta forever bundan sonra... yazık...
  10. TheOneThief

Inanch-Bilge said:
    TheOneThief said:
    ~Ghost said:
    TheOneThief said:
    ErolGültekin said:
    Mount&Blade II: Bannerlord Jenniferloper Çakma Blog 6,5 - Everything

Uzun zamandır blog gelmiyor. Ne zamandır yapmayı düşündüğüm resim incelemesini bugün yaptım. Umarım beğenirsiniz.

Sarranid Çöllerinde Bir Bedevi(Bahtı açık olsun)
    4YkNLJ.jpg
    V2LjXR.jpg

Köy Görünümlü Kale(Doğan görünümlü şahin sevenler bayılacak)
    V2LjXq.jpg
    5pkjMM.jpg

Adamın başını gövdesinden bağımsız çevirdiğine dikkatinizi çekmek isterim..

Ali ata bak! (Atsa tabi..)
    OJZjA0.jpg

Saç baş yolduran başlıklar.(ne yazayım bilemedim)
    NY4jAN.jpg

Küçük Surlar..
    1jkRv1.jpg

100.
    WWZjbL.jpg

Başlıksız..
    gjAQ2R.jpg

Yanlış bir şeyler yazmadığımı ümit ediyorum. Yazdıysam affedin (:

Şu saç baş yolduran başlıklar adı altındaki resimde, en altta, You will pay ...... denars yazıyor Taleworlds, İngilizcesini baştan aşağı konrol etmesini rica ediyorum. Büyük sıkıntı...
    Yanlış olan birşey mi var yoksa ben mi göremiyorum? Deliricem şimdi...

Future continuous tense teorimine göre, sürekli gelecek zaman ifşa durumu belli ettiği için, ben bu cümlenin ''You will paying 7632 deaners'' olması gerektiğini düşünüyorum. Yani tamam, you will pay ...... deaners. da olur ama anlık bir gelecek zaman durumu beyan eder. Sonuçta oyunda ister fakir ol ister zengin, ya seve seve yada söke söke zorla alışveriş sonunda yapacağın için sürekli gelecek zaman takısı olması lazımdı o cümlede.

Bu arada o bana kabaca laf atan yukarıdaki arkadaş da çok bilmişlik Bloc şakşakçılık yapmasın, taleworlds de bi bitmediler gittiler !!! Adam gibi bir şey anlatmaya çalışıyoruz şurada.

You will paying diye  birşey olduğunu sanmıyorum.

You will be paying........ deaners...

Sanmıyorsun ama İngilizce öyle olacağını söylüyor :smile:
  11. TheOneThief

~Ghost said:
    TheOneThief said:
    ErolGültekin said:

Uzun zamandır blog gelmiyor. Ne zamandır yapmayı düşündüğüm resim incelemesini bugün yaptım. Umarım beğenirsiniz.

4YkNLJ.jpg
    V2LjXR.jpg

V2LjXq.jpg
    5pkjMM.jpg

OJZjA0.jpg

NY4jAN.jpg

Küçük Surlar..
    1jkRv1.jpg

100.
    WWZjbL.jpg

Başlıksız..
    gjAQ2R.jpg

Şu saç baş yolduran başlıklar adı altındaki resimde, en altta, You will pay ...... denars yazıyor Taleworlds, İngilizcesini baştan aşağı konrol etmesini rica ediyorum. Büyük sıkıntı...
    Yanlış olan birşey mi var yoksa ben mi göremiyorum? Deliricem şimdi...

Future continuous tense teorimine göre, sürekli gelecek zaman ifşa durumu belli ettiği için, ben bu cümlenin ''You will be paying 7632 deaners'' olması gerektiğini düşünüyorum. Yani tamam, you will pay ...... deaners. da olur ama anlık bir gelecek zaman durumu beyan eder. Sonuçta oyunda ister fakir ol ister zengin, ya seve seve yada söke söke zorla alışveriş sonunda yapacağın için sürekli gelecek zaman takısı olması lazımdı o cümlede.

Bu arada o bana kabaca laf atan yukarıdaki arkadaş da çok bilmişlik Bloc şakşakçılık yapmasın, taleworlds de bi bitmediler gittiler !!! Adam gibi bir şey anlatmaya çalışıyoruz şurada.
  12. TheOneThief

ErolGültekin said:

4YkNLJ.jpg
    V2LjXR.jpg

V2LjXq.jpg
    5pkjMM.jpg

OJZjA0.jpg

NY4jAN.jpg

Küçük Surlar..
    1jkRv1.jpg

100.
    WWZjbL.jpg

Başlıksız..
    gjAQ2R.jpg

13. TheOneThief

Klai said:
    Senin adam akıllı bir ileti gönderme ihtimalinden daha fazla emin ol.
    Şu imza resminde ki İngilizce yazısı biraz ilgincime gitti. Geniş zaman dan bir cümle kullanmış, ''Tonight, we hunt''. Yani Türkçe meali, ''Bu gece avlanırız'' anlamına geliyor. Yani avlanacağız demiyor. Hal böyle olunca da anlatım bozukluğu gerçekleşmiş oluyor. Eğer ki; '' I will hunting tonight''. deseydi. Bu gece avlanacağız, ya da yuvarlama aksanı olaraktan bu gece avlanıyoruz. anlamına gelirdi. Ama niçin böyle bir cümle kullanmışlar ki :roll: Ya da gramer de duygu belirten bir cümle olsaydı yine şimdiki zaman ''to be'' leri ve takıları gelmeyecekti. Ama duygu belirten bir şey de yok ortada anlamış değilim. Bir gireyim de bakayım dedim imzalı resim dikkatimi çekti arkadaşım kusura bakma yanlış anlama beni  :wink:
  14. TheOneThief

Geldim,gördüm ve tekrar gidiyorum. Baktım ki yine, ne ufak bir haber ne de blog var, KAYBETMEYE MAHKUMSUN EYY TALEWORLDS, KORKMA TİTRE.
  15. TheOneThief

Bu oyunun özgür ve kaliteli bir oyun olduğunu ve herşeye açık olduğunu kanıtlaması için, '' M&B oyununu ve Tw çalışanlarını ve iğneden ipliğe herşeyini karalama kampanyası '' konusu açılmasını istiyorum. Yeni bir topic.
Back
Top Bottom