Recent content by sinan35

1. Sistem gereksinimleri

Arkadaşlar bilen birinden yardim istiyorum. Oyunu satin alacagim fakat kasarsa verdigim para bosa gidecek korkuyorum. Laptop var elimde 6 gb ram, intel hd 4000 graphics, i5 islemcisi var. Düşük ayarlarda sizce ceker mi bu oyunu hafifte kassa oynayabilir miyim ?? Bu oyunun detayli huylarini bilen bana yazsın lütfen???

bende i3 3110m işlemci 4 gb ram 1gb gt 740m ekran kartı vardı açtı oyunu ama oynatmadı bende 8 gb ram ekledim ramler dual channel olarak çalıştı. hdd vardı sdd yaptım onuda 20 30 fps arası ağırlıklı olarak 30 fps oynatıyor. işlemci kaçıncı nesil sizin ?
  2. Oyun oynatır mı ?

Merhabalar. Dediğim gibi 4 gb ram vardı bende aldığım 8 gblık ramde geldi toplam 12gb ram oldu laptopta sevindirici nokta bu ramler dual channel olarak çalıştı :smile: Gelelim oyuna arkadaşın dediği gibi sesleri sıfırlayarak oyuna girdim haritada 30-40 fps arası gitti çapulçularla falan savaşa girdim onlarla da 30-40 fps arası gayet güzel şekilde oynatıyor :smile: umarım kuşatmalar da sıkıntı olmaz. daha ssd gelmedi ona geçince bir iki tık daha iyi oynatır. Ayarlar çok düşükte bu arada. Kesinlikle oyun aşırı rame yükleniyor. belki benim ekran kartı yetmediği için ramden çekiyor olabilir 9.5 gba kadar ram kullanıyor oyun aşağıya ekran görüntüsünü koyarım :smile: umarım ilerleyen zamanlarda çok işlemci istemez oyun bu şekilde oynayabilirim. Sonuç olarak işlemcisi eski olanlar (benim i3-3110m daha ne kadar eski işlemci olabilir) ramini yükseltip bide ssd takarlarsa oyunu oynayabilirler.

3. Oyun oynatır mı ?

Valla ben ilk başta ses ne kadar etki eder ki diyordum ama 200vs200 bir savaş düşün her NPC ayrı ayrı bağırarak ses çıkarıyor her kılıç birbirine değidiğinde ses oluşuyor vs işlemciye çok yük biniyor haliyle drop giriyor.

hiç bu açıdan düşünmemiştim gerçekten çok mantıklı bundan sonra tüm oyunlarda ses kapatırım :smile: önerin için teşekkürler bu arada
  4. Oyun oynatır mı ?

Düşük ayarlarda haydut savaşı yapamıyorum dum FPS dropdan arenada vs atamıyorum bu ayardan sonra 200 vs 200 savaşları orta-yüksek ayarlarda oynayabiliyorum.birde ram içinde memory Cleaner kullan.

yok artık o kadar farkediyor yani. Ram 12 olacak ramden sıkıntı olmaz artık benim :smile:
  5. Oyun oynatır mı ?

Oyunun ses ayarlarından ses efektini 0 yap işe yarar.

yahu o etki eder mi cidden ben zaten sürekli pc sesi kısık oynuyorum ama oyun içinde sesi hiç ellemiyorum :smile:
  6. Oyun oynatır mı ?

i7 4720 HQ - GTX950m - HDD ile oynuyorum ama epey zorlanıyor. Savaşlarda ilk 2-3 dakika fps yerlerde. Sonra biraz toplanıyor 20-35 arası. Bu haliyle 30 saat civarı oynadım. Kale - şehir kuşatmalarını yapabiliyorum ancak oldukça kötü performans. Hatta son şehir kuşatmasında o kadar çok takıldı ki hiç keyif alamadım kuşatmadan. Oyunun içeriğini bu kadar sevmesem 2 saatten fazla oynayamazdım herhalde.

Yani özetle oynatmaz gibi o sistem ile. :sad:

duyduğuma göre bu oyun fazla ram kullanıyormuş. Benim bu sistem en azından açıyor 4ten 12ye rami çıkarınca oynatır diye ümit ediyorum :smile: bakalım aldıklarım gelince montaj yapıp denerim sonucu buraya yazarım fark olursa eğer sizde raminizi yükseltmeyi düşünürsünüz. SSD etki etmez diye düşünüyorum ama belli de olmaz :smile:
  7. Oyun oynatır mı ?

geforce nowda da ücretli üyelik şuan alınmıyor, ücretsiz kısmında da katiyen sıra gelmiyor :sad:
  8. Oyun oynatır mı ?

arkadaşlar pc i3 3110m işlemci gt 740m ekran kartı var 4gb ram ve düz hdd var oyunu açıldı girdim fakat aşırı derecede kastı. 8gb ram daha ve ssdye geçiş yapıcağım aldım geliyorlar. Bu sefer oyunu oynatır mı sizce ?
  9. Devama basmadan hızlı geçme

merhaba arkadaşlar. 3 4 gün önce sorunumu yazmıştım. Ya kimse bilmiyordu ya da bilende yardım etmek istemedi. Neyse karantina sıkıntısından ve sabırla aramamdan sonra nasıl olacağını buldum. Olay şu diyelim 5 tane şehriniz var. Bunların her 7 günde masrafı oluyor. Aynı zamanda vergi toplanıp size getiriliyor. bunlar bildirim olarak size gösteriliyor ve bu çok can sıkıcı oluyor sürekli devama basmak sıkıyor.Şimdi anlatacağım yöntemle bu bildirimlerin bize gelmesini engelleyeceğiz belki benim gibi bundan sıkılanlar vardır ve yardımcı olurum :smile:

ilk olarak modules içindeki native klasörünü açıp ordan menus.txt'i açıyoruz.
    Daha sonra ctrl+f ye basıp menu_notification_tax_collected yazıyoruz.
    https://hizliresim.com/LdL8PR buradaki gibi işaretlediğim yerler sizde 0'dır.onları -1 yapıcaz.
    kaydetip çıkıcaz bu kadar. :smile:
  10. Devama basmadan hızlı geçme

Arkadaşlar ateş ve kılıç oynuyorum şehir alınca her hafta işte komutan masrafı şu kadar haberci masrafı şu kadar diye bütünleştirin menüsü geliyor devam demem gerekiyor onu birisine buda çok büyük sıkıntı oluyor 3 4 şehir olunca sıkıyor. Birde bende bulunan başka bir lorda verebilir miyim?
  11. Warband ateş ve kılıç kalemden asker alamıyorum

Önce vali ile konuşup kale komutanı ataman lazım
  12. Ateş & Kılıç Genel Bug Konusu

Arkadaşlar ateş ve kılıç oynuyorum şehir alınca her hafta işte komutan masrafı şu kadar haberci masrafı şu kadar diye ekrana komple menü geliyor devam demem gerekiyor her birisine buda çok büyük sıkıntı oluyor 3 4 şehir olunca sıkıyor. Birde bende bulunan köyleri başka bir lorda verebilir miyim ?
  13. M&B: Ateş ve Kılıç - Sıkça Sorulan Sorular

Arkadaşlar ateş ve kılıç oynuyorum şehir alınca her hafta işte komutan masrafı şu kadar haberci masrafı şu kadar diye ekrana komple menü geliyor devam demem gerekiyor her birisine buda çok büyük sıkıntı oluyor 3 4 şehir olunca sıkıyor. Birde bende bulunan köyleri başka bir lorda verebilir miyim ?
  14. WFaS Mount and Blade With Fire And Sword Rehberi

Back
Top Bottom