Recent content by nrslow

1. nrslow

"perf_test - Bannerlord Performance Test" Nedir ?

Hocam türkçe'ye savaş mı açtınız bu nasıl imla, bu nasıl kesme işareti kullanımı :grin:
  2. nrslow

İşlevsel Modlar

1.3 ile hatalar alıyordum girişte ama sorun çıkaran modları disable ettikten sonra crashsız girebildim. Ancak bu sefer de save lerime giremiyorum. Ancak Crash vermiyor. Yani save i açıp load dediğimde hiçbirsey olmuyor. Ne yapmam gerek?
    Modlarla bir süre oynadıktan sonra modları kapatırsanız save çöp oluyor maalesef. Load tuşuna tıkladıktan sonra bir süre donar ardından hiç bir şey olmamış gibi devam eder. Save'de aktif olan modları 1.3 için güncelleyip hepsini aktif etmeniz gerekiyor oyuna devam edebilmek için.
  3. nrslow

İşlevsel Modlar

Bazı mod yapımcıları modun adına ekliyor. Öyle görebilirsiniz. Artık mod yapımcıları iki sürüme uyumlu olarak güncelliyorlar. Ama hala beta ve ana sürüm için ayrı paylaşanlarda var. Çok zahmetli sayılmaz o kısıma bakmak en fazla beş saniyenizi alır.
    Popüler modlar için evet bu geçerli ancak ben biraz daha arka sayfalara gidip yeni modlar keşfetmeye çalışıyorum. Böyle olunca 15 yeni sekmede beğendiğim mod açıyorsam 6-7 tanesi 1.3 için güncellenmişken kalan tüm modlar 1.2 stabil sürüm için mevcut oluyor örnek vermek gerekirse. Benim yapmak istediğim sadece 1.3 için güncellenen modları gezerek vakit kazanmaktı. Aslında sitede bir tag sistemi mevcut. Buraya belirli bir formatta versiyon tagi belirtseler dilediğim versiyon tagında gezerek o oyun versiyonu için kullanılabilir bütün modları görebilirim. Bu herkes için çok daha pratik olurdu eminim.
  4. nrslow

İşlevsel Modlar

Arkadaşlar konudan biraz bağımsız olacak ama bir şey öğrenmek istiyorum. Nexusmods'ta bulunan modları oyun versiyonuna göre sıralayabilir ya da görüntüleyebilir miyim? Örneğin ben sadece 1.4 versiyonuna uyumlu modları görüntülemek istiyorum. Aksi takdirde her moda girip Files sekmesini kontrol etmek aşırı yavaş ve mantıklı bir yol değil.
  5. nrslow

Bence TaleWorlds beklentiyi düşürmeye çalışıyor.

Bu forum insanına yazacak çok şey var da saldırgan insanların yazılarılarına cevap vermek için harcayacak bir zamanım yok. Oturup beklemek zor geliyor herkese. Evde oturmaktan canları sıkılmış, saracak yer arıyor gibiler...
  6. nrslow

Güncelleme ne zaman gelir?

Ben hiç bir zaman "Bu kadar sürede bu mu yani" gibi bir şey yazmadım yazmam. Bu güncelleme büyük olmazsa bir sonraki olur. Fark etmez bana.
    Size özel değildi aslında. Ben sadece bu forumda her postta denk geldiğim durumla ilgili konuşmak istedim. Siz böyle düşünmüyorsanız üzerinize alınmayın, bu düşüncede olup gaza geldikten sonra çıkan patche saydırmaya başlayan arkadaşlar için konuşmuştum. O an sizin yorumunuza denk geldiğim için sizi alıntıladım.
  7. nrslow

Güncelleme ne zaman gelir?

Offf. Büyük bir şey geliyor o zaman
    Kendinizi şöyle beklentilere sokup sokup ardından gelen yamaya "Bunu mu bekledik, 2 haftadır bunu mu yapıyorsunuz siz" gibisinden yükseliyorsunuz, yapmayın :grin: Alt tarafı bir patch gelecek, büyük ya da küçük fark etmez o yüzden kendinizi beklentiye sokup durmayın artık böyle :grin:
  8. nrslow

Demirciye girerken hangi mod sorun çıkarıyor ?

Bende bu soruna sebep olan mod Bannerlord Tweaks. Kapatıp tekrar dener misiniz?
  9. nrslow

Kim,hangi ayarlarda kaç FPS alıyor?

16GB Ram
    2GB GTX 950M
    Intel İ7 6700HQ laptop ile en düşük ayarlarda ve 200 kişilik savaşlarla allaha emanet oynuyorum. Harita 35-40 FPS, savaşlar 30-50 arası oynuyor. Bilgisayar da 85C'den nadiren iniyor. Lehim çatlağı yaşamazsam iyidir.
  10. nrslow

Smithing Issue

TBH if those are the amount of parts you have after spend "1 million" then you are doing it wrong or not playing the beta?

If you are eager to get all parts, pick the perks for it.

i have 22 1hand blades alone. 2 of them are t5. And I don't have any perk which grants smithing recipes. Neither did I spend anything close to your numbers. I barely bought 20 weapons the whole game.

Magic of the beta I guess.

I've started a new campaign noticing this bug, and on my newer character I'm not having this problem at all. This is only happening on my old character. I have more parts unlocked on my new character than i have unlocked on my old character. and my old character is on day 647 while my new save is on day 184.
  11. nrslow

Smithing Issue

Yes, of course, both smelting and crafting. Progression is still very slow once you get to a certain point and it becomes a grind I'd rather not do.
    If you think that i have a lot of parts unlocked here is how many parts that i have just for two handed weapon.
    10 blades (have 0 t4+ tier, mostly t1-2)
    9 handguard ( 3 parts are 4, no t5)
    12 handle ( no t4+ too)
    17 bottom piece (only 1 is t4)
    So as you can see, i can't craft a good Two Handed Sword right now. Thats just an example, it is same for other weapon types also.
  12. nrslow

Smithing Issue

Yea its completly broken atm.
    I haven't tried it out with all the 100% perks on unlocking so far, because you can't refine good metal then.
    The perk system on smithing is even more bollocks than at the other skills.
    Without mods its unplayable, but i have given up on it for now for i don't want to use alot of mods during early access.
    i've downloaded the improved smithing mod, and in its config file, there's an option to increase the chance of finding parts. The default value is 4, and i've changed that value to 40000 (as you can see in this screenshot >> http://prntscr.com/rz57ym ) and i still don't get anything when i craft or smelt weapons.
  13. nrslow

Smithing Issue

In order to unlock new parts you need craft stuff yourself. Not just smelting.

Craft different types and variations. And smelt down high level weapons. That is what works for me.
    "i've crafted every weapon types with my best high tier parts but i can't even unlock a single new part."
    "like i've just travelled to all cities and spent about 1m to buy new weapons and to smelt them"
  14. nrslow

Smithing Issue

It needs rebalancing. The number of weapons you need to smelt to learn new parts is far too high right now. I'm using a mod to increase the rate until it's addressed.
    My friend finds a lot of parts when he crafts a weapon or when he smelts then and he is not playing with mods. He also has 200 skill points on smithing. Can you tell me which mod you use?
  15. nrslow

Smithing Issue

I'm trying to build a smith character. I have 200+ skill point in smithing skill but i can't unlock new weapon parts since i reached to 90~ skill point in smithing. I have tried everything, like i've just travelled to all cities and spent about 1m to buy new weapons and to smelt them, i've...
Back
Top Bottom