Recent content by Nogay.San

1. Nogay.San

0

2. Nogay.San

En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

kogover said:
    En iyi piyade: Nord Kahramanı
    En iyi okçu (arbaletçi değil): Nord Okçusu
    En iyi süvari: Sarranid Memlük
    En sevdiğim krallık: Nord Krallığı
    En sevdiğim şehir: Tihr Şehri
    En sevdiğim yoldaş: Jeremus
    En sevdiğim hükümdar: Kral Ragnar

En sevdiğim köy: Etrosq Köyü
    En sevdiğim lord: Kont Aeric

Nerde bu köy ben hiç görmedim, Modda falan mı var?
  3. Nogay.San

Hikaye Devam Ettirmede | 1-5 kelimelik olanından V3.5

Doktor gelir odaya, iğnede yapar
  4. Nogay.San

[SP] Evlat - ana konu (v1.21 çıktı 15.07.2017)

Jreiya said:
    Beyler kılıç ustasının bana verdiği siyah kılıç ustasını yen görevindeyim ve khudanın hanında bulamıyorum beyler bi el atın
  5. Nogay.San

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

AATurkmen said:
    Esselamu aleyküm arkadaşlar. Benimki bir takılma mevzuu değil de, ilave bir kolaylık arıyorum.
    Haritayı fethetmiş olan arkadaşlar bileceklerdir, devlet başkanları "Avam"a bağlı bir şekilde haritanın bazı yerlerinde "kalıyorlar", öyle bildiğiniz takılıp kalıyorlar. Onları bulup da gizlice görüşme seçeneğine bastığınızda size biat edip derebeyiniz oluyorlar, bu benim için efsane bir olaydır.
    Diplomasi'de haritayı aldım ve tüm köylere 50'şer Kargıcı devriye yolladım, yolları haydutlardan temizledim ve kimsenin biatını kabul etmedim. Sonra Hakim ile karşılaştım ve kendime biat ettirdim. Şu anda kendisi "Sancakbeyi Hakim".
    Gelelim işin size soracağım kısmına, ben tüm eski yöneticileri kendime biat ettirmek istiyorum ama her birini bulmak mümkün olmuyor, oyun çok iyi saklıyor ve zaman zaman yerlerini de değişitiriyor. Tüm haritayı açıp her yere bakmama rağmen de bulamıyorum. Gekokujo Modunda tüm yoldaşların halihazırda nerede olduklarını söyleyen bir özellik vardı, acaba diyorum, herhangi bir karakterin o anda nerede olduğunu da öğrenmek mümkün müdür?
    Chetmenu modunu aç, Kamptan Hile menüsüne gir Update troop notes seçeneğine tıkla, Sonra karakterlerden aradığın karakterin ismine tıkla, Karakterin bilgi sayfasında aşağıda yazar nerede olduğu.
  6. Nogay.San

Kodcu Yardım & Destek Hattı

Bende eve yeni gelmiştim zaten, şimdi denedim bi hata verdi, o da else try dan sonra virgül konmamış ondanmış, onuda koydum.
    Oyuna da girip denedim çalışıyor teşekkürler.
    Yalnız şuan 0 dinar olduğunda dahi 5000 dinar kaybettin deyip samuraylari veriyor,
    Oyuncu envanterini kontrol ettirip 5000 dinardan az varsa not_enough_gold deyip asker vermemesini ayarlamam gerekiyor,
    Bu köy ve şehirlerde inşaat için yeterli paran olmadığında ve handan asker toplamak için yeterli paran olmadığındaki gibi, cur_gold reg5 falan gibi şeyler var onu yapmak için onlarıda nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Onunlada daha sonra ilgilenicem inş. .
  7. Nogay.San

Kodcu Yardım & Destek Hattı

raqqa said:
    Nogay.San said:
    Oyuna kamp eklemek istiyorum lakin
    Module_parties'te training fieldlerin altına bu kodu ekleyince

("samuray_kampi", "Samuray Kampi",  icon_training_ground|pf_hide_defenders|pf_is_static|pf_always_visible|pf_label_medium, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(-73.9, 49.2),[], 100),
    Normal training field seçenekleri çıkıyor At talimi yay talimi vs.

Kodu bridgelerin altına ekleyince, veya hepsinden ayrı herhangi bir yere ekleyince,

villagelerin altına ekleyince Normal köy oluyor köy seçenekleri çıkıyor

Module_game_menuste de bu kod
    (
        "samuray_kampi",0,
        "Burasi samuray kampi burada dogulu askerleri bulabilirsin",
        "none",
        [
            ],
        [
            ("give_me_troops",[], "Samuray Cagir, On Samuray Bes Bin Dinar",
        [
              (party_add_members, "p_main_party", "trp_samuray", 10),
              (troop_remove_gold, "trp_player", 5000),
              ]
          ),
            ("camp_action_4",[],"Ayril.",
          [(jump_to_menu, "mnu_camp"),
            ]
            ),
            ]
        ),
    Bu da training field kodunun ordaydı, yerini değiştirmeyi denedim bir şey farketmedi.
    Module_scripts'den menüyle burayı bağlaman gerekiyor.
    (eq, "$g_encountered_party", "p_salt_mine"),
              (jump_to_menu, "mnu_salt_mine"),
            (else_try)

Bunu bul module_scripts'de, sonra (else_try)'ın hemen altına şöyle bir kod ekle:

(eq, "$g_encountered_party", "p_samuray_kampi"),
              (jump_to_menu, "mnu_samuray_kampi"),
            (else_try)

Sonra ise module_parties'de samuray kampı kodunu dosyanın en altındaki "]" den hemen üzerine ekle.
    Teşekkürler module_scripts olayı çözer gibi, deneyeceğim.
  8. Nogay.San

Ymir said:
    :bravo: teşekkür ederim
    Rica ederim,

Kuşatma savaşlarında Askerlere diyorum burda kalın bekleyin diyorum uzakta, Bazı salak askerler laftan anlamıyolar taa duvarın dibine giriyolar yüz kere diyorum lan gelmeyin gelmeyin diyorum yok illa burnunun dikine gidiyolar hiç laf dinlemiyolar, Bi de acemi de değiller rütbeli askerler böyle en son seviye hep, sonra kafaya oku cidayı yeyip geberiyo gerizekalılar, Niye laftan anlamıyo bunlar,
    Ha bide merdivenden çıkarkan bu itler hep beni itekleyip itekleyip aşşa düşürüyo kafasını okladıklarım.
    Tavsiyeleri alabilirim.
  9. Nogay.San

Ymir said:
    Teşekkür ederim. Bu arada merak ediyorum. Acaba native modunun daha gerçekçi olması için yüzlerce öneride bulunulmuş. Örnekler olarak köye garnizon koymak, kaleyi feth ettigimizde garnizon oluşması, kalelerin daha gerçekçi boyutlarda olması, bazı spawnların yanlış olması( okçuya cirit düşmesi gibi)... daha birçok öneri var. Bunların çoğu sadece kod eklenerek yapılabilecek şeyler diye tahmin ediyorum. Ekstra bir grafik tasarım gerektirmiyor. Bu tür eklentilerle bir native çıkarıldı mı? Yakın zamanda kodlama öğrenmeye başlayacağım yoksa kendim uğraşacağım.
    Köye garnizon koyma kod ile yapılabiliyor, Ama tarihsel gerçekçilik açısından bu gerçekçi değil, Köylerde garnizon olmazdı.
    Kaleyi fethettiğinde eğer tek başına fethettiysen kendi krallığın varsa, Kaleyi kime vereceğime derebeylerime sorduktan sonra karar vereceğim seçeneğine basınca garnizon oluşuyor kalede, kendine isteyince garnizon olmuyor. Diğer lordlarla beraber fethettiğin zamanda kalede garnizon oluşuyor.
    Bazı okçularda cirit itemide bulunuyor, Kergitlerde özellikle, bunuda istersen "Morghs editör"le kaldırabilirsin.
    Bu linkten modlar listesini bulabilirsin:
    https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,297036.0.html
    Dark Knights, Diplomacy, Native Expansion Modlarını deneyebilirsin, Bunlar Nativenin geliştirilmiş versiyon modları,
    Azgad Modu ve Evlat Modunu da deneyebilirsin, Bunlarda Kalradya haritasında Senaryolu modlar ikiside çok iyi.
  10. Nogay.San

Ymir said:
    Bir köy, kale ve şehir için yani herbiri icin gereken yonetme hakki ne kadar?
    Normalde 10 yönetme hakkı yeter ama toprak sayın arttıkça yeni toprak verme ihtimali azalır, Kral seni tehdit olarak görmeye başlar normal olarak, Bu konuda çok gerçekçi yapmışlar, Normalde de derebeylerinin ve zengin tüccarların mallarının çok artması kral tarafından istenmez çeşitli şekillerde engellenirdi,
    Genelde bağış yaptirtilirdi.

Yönetme hakkı lordlari kendi krallığına katilmaya ikna ederek,
    Evlenerek,
    Yoldaşları etrafa reklam yapmaya göndererek artar en fazla 99 oluyordu galiba,

Yönetme hakkının yanı sıra kralla ilişkin de çok önemli, kral sana vermek istedikten sonra derebeyleri istemese de sana verir. Tabi bi yere kadar .d .
  11. Nogay.San

Irish Pub

Afrandez said:
    Nogay.San said:
    Do you know da wae?
    You must have ebola to know da wae.
    Why are you trolling? This is not that place.
    it is a pub in the Zendar,
    Seems like a right place to me. And i like irish accent.
  12. Nogay.San

Irish Pub

Do you know da wae?
    You must have ebola to know da wae.
  13. Nogay.San

Forum İtirafları

konuk said:
    Is writing English on the Turkish forum crime? I didn't found any caution in the rules for that, also i don't found any rules topic in the Zendar Tavernası. But I know that knowlessing isn't give innocence. Therefore I'm back to Türkçe. erennuman, mantıklı.
    Crime kullanılmaz bu durumda, crime yasalarla ilgili suçlarda kullanılır,
    Ama fena değil ingilizcen,
    İtiraf ediym, Bende dizi izleyerek başladım öğrenmeye.
  14. Nogay.San

Bigdeadking said:
    Ottoman Scenerio 2.5 oynuyorum Oyunda Fatih Sultan Mehmed'in yanına gidip derebeyi olmak istediğimde kadın olduğun için derebeyim olsan bile sana toprak vermem diyor (öyle demiyor ama uzun lafın kısası işte :grin: ) 2 kere yeni save açtım aynı şey oldu sorun ile ilgili çözüm ve yorumlarınızı bekliyorum
    Fatih Sultan Mehmed cömert bir Padişahtır verir elbet o formalite icabı öyle yazıyodur bakma sen ona bi dene, Derebeyi ol ilişkini de yükselt, git bir yeri fethet kendime istiyorum de verir. Ama ilişkin yüksek olması lazım, vermezse de bi bildiği vardır ama verir yani.
    Yasir_Pasha said:
    Leydi Thalatha ile evleneceğimm  ve nişanlandım. İmirza Noyan bana hazır ol ziyafet düzenleyeceğim dedi. Neyse bekedim bekledim 1-1 buçuk ay geçti (oyunda)ve  hala ziyafet hazır değil. Normal midir?
    O normal, Hazırlıklar tamamlanınca zaten görevler sekmesine yeni görev geliyor git "şurada" hazırlık tamam evlen diye. O dediği yere gidip kayınbaban olacak o adamla konuşuyon o da yemin falan ettiriyor hepsine he  he diyon evleniyon.
Back
Top Bottom