Recent content by FireFlameTheDragon

1. 1.1.0 beta da oyunu kapatınca oyun steamda devam ediyor

Oyunu kapattığında steamde mavi durdur butonu varsa ona tıkla ya da görev yöneticisinden oyunu sonlandır. Ama oyunu kapattıktan sonra butona tıkladığın yer pasif durumdaysa oyun dosyaları,ilerlemen steam clouda aktarılıyor demektir. Bitene kadar beklemekten başka çare yok.
    hiç biri yok ,indirme veya yedekleme yok,görev yöneticisinde oyun gözükmüyor ve o mavi butona basıncada bişey olmuyor
  2. 1.1.0 beta da oyunu kapatınca oyun steamda devam ediyor

başlıkta yazdığım gibi oyunu kapattığım sürece steam da kapanmıyor oyun steam ı kapatıp geri açmam gerekiyor. nasıl düzeltebilirim bunu?
  3. e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

-ben girdim gördüğüm kadarıyla fps sorunu çözülmüş.
    -grafikler normalde en kötüde giriyordum ama en kötü de bile güzel gözüküyor şuan.
    -bir nedenden dolayı oyunu kapatınca oyun steamda devam ediyor.
    -demircilik ve para için normalde ucuz silahları alır kırır satardım,ama şimdi silahların fiyatlarını arttırmışlar,alıp kıramıyorum zarar ederim gibi geldi.
    -1 2 yeni kask ve zırha denk geldim.
    -npc lerle görüşürken yüzleri ve kaskları daha gerçekçi olmuş.
    -1 2 yeni göreve denk geldim.(şu kaçak askerleri öldürünce ödülü gidip adamdan istememizi kaldırsalar keşke 5 kere unuttum ödülü almayı)
    -yoldaşların özellikleri düşürülmüş .7 8 özellikli yoldaşlar vardı hep (öncekinde) şuanda 3 4 özellik var yani : at sürme okçuluk tek kılıçlılık gibi azaltmışlar özelliklerini biraz garip olmuş bence.
    -ticaret kolaylaşmış sağda aldığınız eşyaya fazla fiyat veriliyorsa fiyat yeşil ,az fiyat veriliyorsa kırmızı gözüküyor
    -askerler daha hızlı level atlıyor
    -zırh ve silahların fiyatı baya artmış
    şimdilik aklıma gelenler bu
  4. Karşılaştıklarım

Ticaret yaparken, tahılı toplu olarak atarsan zarar etmen muhtemel. Üstüne tıkladığında bar açılıyor ordan azaltıp arttır fiyatların değiştini görürürsün. Yeşilken al kırmızıyken sat.
    biyerde alırken 18 alıyorsun ama aynı yerde almadan önce satmaya çalışınca 13 14 e falan satıyorsun yani senin sattığın fiyat ile aldığın fiyat farklı o biraz garip geldi.
  5. Karşılaştıklarım

Ticaret yaparken, tahılı toplu olarak atarsan zarar etmen muhtemel. Üstüne tıkladığında bar açılıyor ordan azaltıp arttır fiyatların değiştini görürürsün. Yeşilken al kırmızıyken sat.
    onu biliyorum üstte kastım o değildi :grin:
  6. Karşılaştıklarım

açtığın dükkanları refah seviyesi yüksek şehirlerde açmaya bak. oyunda 1095 yılındayım. bu süre zarfında her dükkanı denedim. başlarda çok 20-50 arası kazandırıyordu. daha sonra kapatım hepsini refah seviyesi yüksek şehirlerde açtım ama açarken neyin ne kadar getirdiğini göremediğimiz için üretimi değiştirmedim öncesinde ne üretiliyorsa oradan devam ettim. şu an en düşük dükkan 240 getiriyor günlük.

%0 ile ülkenin kralının alması bence saçma değil. adam kral sonuçta. lordlar meclisi oyluyor tabi ama nihai karar kralın.

ticaret kısmında gördüğüm kadarıyla ticaret skilli etkiliyor ve dikkat edersen o ürünlerde şu şehirde şu kadara satılıyor söylentisi var diyor. kesin bir şey demiyor.

demircilik erken erişimde olmayacaktı diye biliyorum. niyeyse koymuşlar. tam işlevli değil. türkçe çeviri de yok diyorlardı tam işlevli değil mesela o da

garnizondaki askerlerin eğitimi de aktif değil galiba. aynı şekilde skilllerden gelen perkler aktif görünmesine rağmen yarısı (en azından bende yarısı) işlevsel değil.

aldığın tımarların kendi kültürüne geçmesi bence de güzel olurdu. warbandde bazı modlarda vardı bu ama aldığın gibi de geçmemesi lazım. eu4teki gibi bir süreç harcanmalı. mesela kuzaitsin aserayda şehir aldın. oranın halkının kültürünü değiştirmek için 2 yıl+ 2000 nüfuz harcamak gerekir gibi bir mekanik olsa hoş olur.

geri kalan konular hakkında fikrim yok :grin:
    kral bu tabi alsın şehri AMA krallıktaki tüm şehirler o adamın geri kalan kalelerin yarısı onun herif vermiyor ya istiyorum %0 la geri alıyor.bide o köyün değişme işi bence, biz orayı ele geçirince istediğimiz askeri üreten köyden belli bi ilişki karşılığı ve para karşılığı, o köyden işçi göçü alabilsek keşke, benim kastım o, yoksa orayı alınca direk asker türü değişmesin tabi
  7. Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

Ben 1.0.4 ile tekrar baştan başladım ne yazik ki khuzaitler her yeri ele geçirdi yine.. Hatta savein ortalarına döndüm tekrar oynadım yine ele geçirdiler böylede zevkli olmuyor.
    kuzaitler sana abayı yakmışlar güç gösterisi yapıyorlar :grin:
  8. Karşılaştıklarım

patch notlarını takip edin, ayrıca oyunu öğrenin...
    patch lere bakıcam birazdan ve öğrenmeye devam ediceğim :grin: sonuçta daha zibilyon şey var
  9. Karşılaştıklarım

İlk olarak tebrik ediyorum baya güzel olmuş böyle devam etmesi umuduyla ... -haritada 1 saatte (gerçek hayatta) 6 7 kere bozulma oluyor görüntüler kayıyor, çizgili bişilere dönüyor -ordu grup sekmesinde karakterlerin görünüşü kayıyor yün topağına dönüyor -kurduğumuz atölyeler neden hep 20 70...
  10. Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

Şu anki Campaing'imde Battaina Vlandia ve Sturgia'yı yuttu adeta. Nasıl oldu anlamadım ama herkesi tokatlayıp geçiyor bakalım. Pagan ordusu boş değilmiş demek.
    bendekinde kuzaitler dünyanın yarısını aldı bile .monchuk için 5 kale 3 şehir aldım herif 1 kaleyi bana verdi(pinti ya %0 şansla kazanmak nedir) :grin:
  11. Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
    Açıklasanıza bu nasıl oluyor? kaleyi alan benim herif %0 ile elegeçirdi.bide save alıp o save e 5 6 kere gittim tekrar tekrar kendime oy verdim.hep adam %0 ile kazandı orayı sinir bozucu.bide büyük komutanlar neden 0 lvl adamlarla dolu?ful atlı çektim herkese 1 ölü gibi bir kayıpla tek atıyorum sıkıntılı bu. https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2051834424
Back
Top Bottom