Recent content by Feed Me

1. Feed Me

Forum Lakırtısı

Ölmüş galiba. Ben de çiçek bırakmaya geldim.
  2. Feed Me

a.. ad- adam.... ADAM...

a.. ad- adam.... ADAM...
  3. Feed Me

ADAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM...

ADAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM...
  4. Feed Me

ADAM ADAM HEM DE NASIL ADAA AMMMMMMMMMMMMMMMMM

ADAM ADAM HEM DE NASIL ADAA AMMMMMMMMMMMMMMMMM
  5. Feed Me

Resolved "...crashed because it could not get new memory from the operating system."

Hmm. Maybe, the prisoner I receive is the last prisoner and the game actually crashing while loading the campaign map. That is to say, it is maybe the map loading process is behind the crash but nothing about the prisoner receiving. Never thought of that, much thanks!

Something about removing the defeated parties on the map, perhaps? :unsure:

Edit: But the sequential scene should be the inventory/loot scene, not the campaign map, isn't it? ?
  6. Feed Me

Resolved "...crashed because it could not get new memory from the operating system."

Summary: The game consistently crashes most particularly after the major battlefields (1k+) while receiving the prisoners, generally on the third or fourth prisoner in row. And it request an unaffordable amount of memory size that is about 32gb of RAM. The error I receive is not specific to...
  7. Feed Me

In Progress e1.6.2 Party roles not working

I have the same issue as the fellow stated. Could it be possible due to mods? I am currently using Calradia Expanded and Better Time, just together with the ButterLib, Harmony, MBOptionScreen and UIExtender, which all are outdated thanks to the 18th August update.

It is pretty okay to assinging roles to the companions by chatting with them but it is also extremely annoying to not be able to assing a role for myself.
  8. Feed Me

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Demircilik kısmında bir perk var. O perki açana kadar 2 wooddan 1 coal çıkıyor. Perki açtıktan sonra 2 tanesinden 3 tane çıkartabiliyorsun.
  9. Feed Me

Selamlar,forumda yeniyim. Öncelikle yeni güncelleme hepimize hayırlı olsun diyeceğim ama bana pek hayırlı olmadı.. Launcher başlattığım anda otomatik olarak tekrar kapanıyor. :smile:
    Oyunun dosya konumunda "bin" klasörüne gir, "win64_shipping_client" klasörünü sil, Steam üzerinden de oyun dosyalarının bütünlüğünü sorgulat. İndirmeden sonra sanıyorum ki sorunun çözülmüş olur.
  10. Feed Me

mexxico, 1.5.7'de köylerin yağmalanma sıklığını düşürdüğünüzü ve silah bırakma ve geri alma sırasındaki çökmeyi tespit edip düzeltmenize sevindim. Known issues'de de böyle bir şey görmedim fakat demircilik kısmına 1.5.6'da getirdiğiniz kopyala/yapıştır eklemesi, ya silah kopyalarken ya da yapıştırırken oyunu çökertiyor. Mantık çok güzeldi aslında ve demirci sekmesine girdiğim her seferinde en azından 1-2 dakika zamandan tasarruf ettirebilecek bir potansiyeli vardı ama hiç kullanamadım. Bu sorunun farkında mısınız?
  11. Feed Me

Bannerlord şu saatten sonra değil bomba, balon bile patlatamaz.

Argon'un senelerdir bu tartışma konularına uzun uzun mesajlar atıp aklındakileri aktardığını hatırlıyorum. Sanırım onun da diyecek bir sözü kalmamış artık :grin: İsabet oldu aslında, ben de bir iki kelam edip içimi dökmek için girmiştim zaten.

Oyundan ÇOK kısa süre içerisinde olağan üstü yenilikler, dengelemeler, eklemeler ve optimizasyonlar eşliğinde yeni ve büyük bir güncelleme yapmadan, hatta tam sürüm çıkışı yapmadan bir şey patlatmasını beklemek abesle iştigal. Kaldı ki oyun zaten patladı. Hem de balon gibi. Dokuz sene önce Mikail Yazbeck'in Bannerlord'u ağzından kaçırmasını, sonraki ilk senelerdeki büyük beklentileri, ardından gelen uzun bekleyişi düşününce, dokuz sene uğraşılan bir ürün için ortaya çıkan mal gerçekten hayal kırıklığı. İlk çıktığı hafta alıp yüz saat oynadıktan sonra dayanılmaz düzeydeki eksikliklerden dolayı oyunu rafa kaldırdım. Geçen hafta oyunu tekrar indirip yaklaşık bir yüz saat daha oynadım. Şimdi burada gecenin ikisinde herkesin sayfalardır yazdığı eksiklikleri sıralamanın anlamı yok. Ama anlam veremedim, aradan geçen on ay, yani neredeyse bir yıl içerisinde oyunda neden bir lokma bile değişiklik ve geliştirme yapılmadı? Tam pandemi sırasında çıkış yapan Bannerlord'un geliştiricileri sosyal mesafe kavramını yanlış anladı da, bilgisayarlarla aralarına mı mesafe koydular? Dokuz sene artı on aylık bir süre bir oyunu sadece "oynanabilecek" düzeyde geliştirmeye mi yetti? Şirket çalışanları, aşağı yukarı aynı kitlelere hitap eden ve an itibariyle çok kısıtlı ve eksik bir oynayışa sahip, üç-dört senede ortaya çıkartılan Crusader Kings III'ün anlık yirmi bin küsür oyuncu tarafından oynanırken on senelik çalışmalarının sonucu ürünün anlık on bin oyuncuyu ancak geçebildiğini gördüklerinde hiç mi hırslanmıyorlar? Geliştiriciler, oyuncular tarafından her defasında dillendirilen sorunları çözmek, eksiklikleri gidermek yerine oyuna ufak bir modla zaten kolaylıkla eklenebilen cheer efekti gibi zımbırtıları eklemeyi daha mı elzem görüyor? Kim bilir daha neler sorulur ama okuyan kimsenin şevkini kırmak istemiyorum. Ortada ya yeteri kadar bir uğraş yok, ya da mevcut yetersiz uğraşın çok az reklamı yapılıyor. Hülasa, yeterli uğraş yok. Eğleneyim diye oyun indiriyorum, dertleniyorum. Neden daha çok çalışmıyor ve uğraşmıyorsunuz?
  12. Feed Me

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

örnek olarak foto aldım günde kaç kişi eksileceği tahmini olarak parantez içinde yazıyor 15 gün böyle devam ederse ortada bişey kalmıyor

Azalanlar milis. Garnizon değil ki. Dört seçenek var böyle bir durum için. Ya şehire gelen çiftçilerin bağlı olduğu köyler yağmalanmış ya da yağma sonrası refahları düştüğü için normalden az mal getiriyorlar, ya şehire kervan uğramıyor, ya da köylerden gelen çiftçiler şehire varamadan haydutlar ya da düşmanların tarafından yok ediliyor. Çözüm de basit. Herhangi bir şehirden bolca miktarda erzak alıp kendi şehrine gelip zararına satıyorsun. Etraftaki köylerin yeterli gıdayı şehir için sağlamaya başlayana kadar da haftada bir böyle yapman gerekir muhtemelen.

Erzak aldığın şehirin de senin ya da sana bağlı derebeylerin kontrolu altında olmadığına dikkat et. Bütün erzaklarını satın alıp stoklarını sıfırlaman bu sefer de onlarda aynı soruna yol açacak.

Eklemek de gerek, refah yükseldikçe, ki görüyorum ki senin şehrinde sekiz bin küsür refah var, bu işlemi sürekli yapman gerekecek. Oyunun kendi içerisinde refahı dengelemek için kurduğu basit bir sistemden olsa gerek.
  13. Feed Me

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Selam millet,

Son çıkan beta yamasında oynuyorum. Yüksek ayarlarda gayet başarılı bir performans alıyorum diyebilirim. Ancak dün 5 saat içerisinde oyunum 3 kere aynı kompozisyon yaşanırken çöktü. Bu kompozisyon, shift'e basılı tutarken oku gerdiğim ya da salıverdiğim sırada çökmeye neden oluyor. Bunlar dışında bir çökme yaşamadım.

Oyun içerisindeki geri bildirim kısmına durumu anlatan bir içerikle hata raporlarını göndermeyi denedim ancak 10 küsür dakika beklemiş olsam da raporu göndermiyor. Bu hatayı forum üzerinden nerede bildirebilirim?
  14. Feed Me

Adam adam

Adam adam
  15. Feed Me

Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

Niye ki :sad:

Finde said:
    akqüst said:
    haftaya Salı gibi de CPU gelecek.

Nanokatalogdan aldıysan haftaya salı gelmesini bekleme.

1 Nisan'da söyledim CPU'yu, 5-7 iş günü içinde geliyor yazıyor sitede, emin olmak için aradım yinede Pazartesi muhtemelen elimize ulaşır aynı gün kargolarız dediler. Uzatma şansları yok ben çok fena çirkefleşebilirim yani bu tarz konularda :d
Back
Top Bottom