Recent content by Feed Me

 1. Feed Me

  Need More Info "...crashed because it could not get new memory from the operating system."

  Hmm. Maybe, the prisoner I receive is the last prisoner and the game actually crashing while loading the campaign map. That is to say, it is maybe the map loading process is behind the crash but nothing about the prisoner receiving. Never thought of that, much thanks!

  Something about removing the defeated parties on the map, perhaps? :unsure:

  Edit: But the sequential scene should be the inventory/loot scene, not the campaign map, isn't it? 😩
 2. Feed Me

  Need More Info "...crashed because it could not get new memory from the operating system."

  Summary: The game consistently crashes most particularly after the major battlefields (1k+) while receiving the prisoners, generally on the third or fourth prisoner in row. And it request an unaffordable amount of memory size that is about 32gb of RAM. The error I receive is not specific to...
 3. Feed Me

  In Progress e1.6.2 Party roles not working

  I have the same issue as the fellow stated. Could it be possible due to mods? I am currently using Calradia Expanded and Better Time, just together with the ButterLib, Harmony, MBOptionScreen and UIExtender, which all are outdated thanks to the 18th August update.

  It is pretty okay to assinging roles to the companions by chatting with them but it is also extremely annoying to not be able to assing a role for myself.
 4. Feed Me

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu


  Demircilik kısmında bir perk var. O perki açana kadar 2 wooddan 1 coal çıkıyor. Perki açtıktan sonra 2 tanesinden 3 tane çıkartabiliyorsun.
 5. Feed Me

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Selamlar,forumda yeniyim. Öncelikle yeni güncelleme hepimize hayırlı olsun diyeceğim ama bana pek hayırlı olmadı.. Launcher başlattığım anda otomatik olarak tekrar kapanıyor. :smile:
  Oyunun dosya konumunda "bin" klasörüne gir, "win64_shipping_client" klasörünü sil, Steam üzerinden de oyun dosyalarının bütünlüğünü sorgulat. İndirmeden sonra sanıyorum ki sorunun çözülmüş olur.
 6. Feed Me

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  mexxico, 1.5.7'de köylerin yağmalanma sıklığını düşürdüğünüzü ve silah bırakma ve geri alma sırasındaki çökmeyi tespit edip düzeltmenize sevindim. Known issues'de de böyle bir şey görmedim fakat demircilik kısmına 1.5.6'da getirdiğiniz kopyala/yapıştır eklemesi, ya silah kopyalarken ya da yapıştırırken oyunu çökertiyor. Mantık çok güzeldi aslında ve demirci sekmesine girdiğim her seferinde en azından 1-2 dakika zamandan tasarruf ettirebilecek bir potansiyeli vardı ama hiç kullanamadım. Bu sorunun farkında mısınız?
 7. Feed Me

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Bannerlord şu saatten sonra değil bomba, balon bile patlatamaz.

  Argon'un senelerdir bu tartışma konularına uzun uzun mesajlar atıp aklındakileri aktardığını hatırlıyorum. Sanırım onun da diyecek bir sözü kalmamış artık :grin: İsabet oldu aslında, ben de bir iki kelam edip içimi dökmek için girmiştim zaten.

  Oyundan ÇOK kısa süre içerisinde olağan üstü yenilikler, dengelemeler, eklemeler ve optimizasyonlar eşliğinde yeni ve büyük bir güncelleme yapmadan, hatta tam sürüm çıkışı yapmadan bir şey patlatmasını beklemek abesle iştigal. Kaldı ki oyun zaten patladı. Hem de balon gibi. Dokuz sene önce Mikail Yazbeck'in Bannerlord'u ağzından kaçırmasını, sonraki ilk senelerdeki büyük beklentileri, ardından gelen uzun bekleyişi düşününce, dokuz sene uğraşılan bir ürün için ortaya çıkan mal gerçekten hayal kırıklığı. İlk çıktığı hafta alıp yüz saat oynadıktan sonra dayanılmaz düzeydeki eksikliklerden dolayı oyunu rafa kaldırdım. Geçen hafta oyunu tekrar indirip yaklaşık bir yüz saat daha oynadım. Şimdi burada gecenin ikisinde herkesin sayfalardır yazdığı eksiklikleri sıralamanın anlamı yok. Ama anlam veremedim, aradan geçen on ay, yani neredeyse bir yıl içerisinde oyunda neden bir lokma bile değişiklik ve geliştirme yapılmadı? Tam pandemi sırasında çıkış yapan Bannerlord'un geliştiricileri sosyal mesafe kavramını yanlış anladı da, bilgisayarlarla aralarına mı mesafe koydular? Dokuz sene artı on aylık bir süre bir oyunu sadece "oynanabilecek" düzeyde geliştirmeye mi yetti? Şirket çalışanları, aşağı yukarı aynı kitlelere hitap eden ve an itibariyle çok kısıtlı ve eksik bir oynayışa sahip, üç-dört senede ortaya çıkartılan Crusader Kings III'ün anlık yirmi bin küsür oyuncu tarafından oynanırken on senelik çalışmalarının sonucu ürünün anlık on bin oyuncuyu ancak geçebildiğini gördüklerinde hiç mi hırslanmıyorlar? Geliştiriciler, oyuncular tarafından her defasında dillendirilen sorunları çözmek, eksiklikleri gidermek yerine oyuna ufak bir modla zaten kolaylıkla eklenebilen cheer efekti gibi zımbırtıları eklemeyi daha mı elzem görüyor? Kim bilir daha neler sorulur ama okuyan kimsenin şevkini kırmak istemiyorum. Ortada ya yeteri kadar bir uğraş yok, ya da mevcut yetersiz uğraşın çok az reklamı yapılıyor. Hülasa, yeterli uğraş yok. Eğleneyim diye oyun indiriyorum, dertleniyorum. Neden daha çok çalışmıyor ve uğraşmıyorsunuz?
 8. Feed Me

  e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi


  örnek olarak foto aldım günde kaç kişi eksileceği tahmini olarak parantez içinde yazıyor 15 gün böyle devam ederse ortada bişey kalmıyor

  Azalanlar milis. Garnizon değil ki. Dört seçenek var böyle bir durum için. Ya şehire gelen çiftçilerin bağlı olduğu köyler yağmalanmış ya da yağma sonrası refahları düştüğü için normalden az mal getiriyorlar, ya şehire kervan uğramıyor, ya da köylerden gelen çiftçiler şehire varamadan haydutlar ya da düşmanların tarafından yok ediliyor. Çözüm de basit. Herhangi bir şehirden bolca miktarda erzak alıp kendi şehrine gelip zararına satıyorsun. Etraftaki köylerin yeterli gıdayı şehir için sağlamaya başlayana kadar da haftada bir böyle yapman gerekir muhtemelen.

  Erzak aldığın şehirin de senin ya da sana bağlı derebeylerin kontrolu altında olmadığına dikkat et. Bütün erzaklarını satın alıp stoklarını sıfırlaman bu sefer de onlarda aynı soruna yol açacak.

  Eklemek de gerek, refah yükseldikçe, ki görüyorum ki senin şehrinde sekiz bin küsür refah var, bu işlemi sürekli yapman gerekecek. Oyunun kendi içerisinde refahı dengelemek için kurduğu basit bir sistemden olsa gerek.
 9. Feed Me

  e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

  Selam millet,

  Son çıkan beta yamasında oynuyorum. Yüksek ayarlarda gayet başarılı bir performans alıyorum diyebilirim. Ancak dün 5 saat içerisinde oyunum 3 kere aynı kompozisyon yaşanırken çöktü. Bu kompozisyon, shift'e basılı tutarken oku gerdiğim ya da salıverdiğim sırada çökmeye neden oluyor. Bunlar dışında bir çökme yaşamadım.

  Oyun içerisindeki geri bildirim kısmına durumu anlatan bir içerikle hata raporlarını göndermeyi denedim ancak 10 küsür dakika beklemiş olsam da raporu göndermiyor. Bu hatayı forum üzerinden nerede bildirebilirim?
 10. Feed Me

  Adam adam

  Adam adam
 11. Feed Me

  Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

  Niye ki :sad:

  Finde said:
  akqüst said:
  haftaya Salı gibi de CPU gelecek.

  Nanokatalogdan aldıysan haftaya salı gelmesini bekleme.

  1 Nisan'da söyledim CPU'yu, 5-7 iş günü içinde geliyor yazıyor sitede, emin olmak için aradım yinede Pazartesi muhtemelen elimize ulaşır aynı gün kargolarız dediler. Uzatma şansları yok ben çok fena çirkefleşebilirim yani bu tarz konularda :d
 12. Feed Me

  Stüdyo Armağan

  ErkutErdem said:
  lorddarknes said:
  ErkutErdem said:
  ZXy18Z.jpg
  cvye koydum.

  İçine sarı ağırlıklı bir kravat taksan daha güzel olur  :fruity:
  Takım zeytin rengi diye yeşil kravat almıştık ya zamanında. Kırmızı ve lacivertte var evde.
  bVoD4Z.jpg
  Geçen böyle andezit gri galiba bir takım aldım, slim fit. Mezuniyet için. Gömlek yakası zor kapanıyor ama değiştirmeye götürmem lazım onu.

  Senin bu parmaklarının uzunluğuna yıllardan beri hayranım
 13. Feed Me

  Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

  Ne vefasız adamım lan. Aldıktan sonra bir kere bile bakmamışım buraya kusura bakmayın :grin:

  Kasa- Aerocool Tomahawk A
  Mobo- MSI A320M PRO-E
  CPU- Ryzen 1600x (932TL'ye aldım.)
  GPU- Asus Rog Strix RX580 Top Ed.
  RAM- Corsair Vengeance 4x2 GB 3000MHz DDR4
  CPU Cooler- Dark Freeze X94
  SSD- Toshiba OCZ TR200 240gb
  Monitör- Viewsonic VA2419-SH IPS(23.8" , 5ms)

  Kasa+PSU bundle'lara baktım, mesela senin geçen sayfa yazdığın o bundle'a baktım PSU'su yazmayınca hiç bir yerde kıllandım. Araya araya buldum sonunda içinde 150 liralık 550w PSU varmış. Öyle olunca dedim kasayı tek alayım 50 lira 100 lira cebimden fazla çıksın gideyim kendi PSU'mu kendim alayım o yüzden ayrı ayrı aldım.

  R5 2600'e az daha ikna ediyordum kendimi ama 1600x'i 932 liraya buldum nanokatolog'dan. Dedim 15 FPS için bende 300 lira fazladan para çıkartacak *** yok yani şu an.

  RAM'i zaten iki slot alacaktım, o linki sanırım RAM kısmı boş kalmasın diye iletide 8gb ram yazıp ilk çıkan aklımdaki fiyattan RAM'i koydum.

  Yükseltme olarak. m-ATX aldım, ilk m-ATX tecrübem, eğer memnun kalmazsam ileriki zamanlarda ATX'e geçerim. RAM'lerin arasında fazla alan kalmayacağını düşünmemden başka bir sorun yok gibi duruyor.

  Performansdan memnun kalmazsam yine 1600x'i satıp 2600'e geçebilirim güzel bir indirim bulursam.

  Monitör'den çok emin olarak aldım, hala da kuşkum yok gayet fiyat-performans ürünü. Ama alırken de dikkatimi çeken bir freesync 1ms IPS monitör vardı, 600'e aldım monitörü o 850 lira gibi bir şeydi, onda çok gözüm kaldı. Bütçem oturduktan sonra takibe alıcam onu güzel fiyattan yakaladığım anda direk yapıştırıcam birincil monitör olarak. Mevcut 2419'u da ikincil yapacağım.

  Bir 240'lık SSD daha alırsam muhtemelen bana çok uzun seneler boyunca yetecek.

  Aldıklarım arasından bana inatla güven vermeye çalışsa da CPU cooler'dan korkuyorum. Böyle "ben bozulucam iki güne birader haberin olsun boşa heveslenme yani" der gibi baktı kutudan çıkardığım anda. Ama bir yandan da canavar gibi çalışacak gibime geliyor uzun zamanlar boyu.

  Sonuç olarak, SSD, CPU cooler, PSU, mobo elimde, bugün monitör ve RAM'ler gelecek. Yarın kasa'nın gelmesi muhtemel, haftaya Salı gibi de CPU gelecek. O vakit deneyimlerimi de sizinle paylaşırım :d

  Daha da sonuç olarak, bilgisayar almayın arkadaşlar. 3000 liraya bir şeyler çıkartayım da oynayayım diye giriştiğim bu işten neredeyse bütçemin iki katı parasını vererek çıktım.
 14. Feed Me

  Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

  Cioss Julius U.X. said:
  Kasa pek iyi durmuyor daha iyi alternatifler bulabilirsin bence. Bir de işlemcide 1600X ısrar etmenin bir olayı yoksa 2600 alsan daha iyi. Seçtiğin soğutucu 4 ısı borulu, stok Wraith Stealth'dan daha iyidir illa ki ama performans olarak 2600 çok daha iyi bir işlemci.

  Ayrıca A320 chipset anakart tercih etme. B450 modellerine bakman daha doğru olur. Elektriği iletmesi, performansı, genel kalitesi, özellikleri vs. çok kırpılmış olması bir yana A320 chipsetlerde OC desteği yok. RAM'i de ileride aynısından bir çubuk daha alıp 2x8 yapmayacaksan şimdiden 2x4 alman daha uygun olur.

  Kasa çok hoşuma gitti incelemelerini vesaire izledim ondan eminim. 2600 için dediğim gibi param yok...

  Anakart için önerdiğine baktım da neredeyse iki katı fiyat. O kısımlara çıkamam ama 380-430 lira arası başka bir önerin varsa çok hoş olur.

  Bisiklete de 600 lira masraf yaptık. Taksitler bitene kadar makarna yiyecez galiba.
 15. Feed Me

  Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

  Arkadaşlar şöyle bir şey topladım, toplam 2670 TL, ne diyorsunuz? Sizden de okeyleri alırsam tatmin olucam alıcam.

  Kasa 232 TL
  https://www.cebitech.com.tr/urun/aerocool-tomahawk-a-akrilik-panel-led-fanli-midi-tower-siyah-atx-kasa?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6D3wj6qRtGfWYWTRFAjZZlsVRoruyJPEkAMggehKFt0MO98qwBxaLIaAvFgEALw_wcB

  PSU 331 TL
  https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-corsair-vs-serisi-vs650-cp-9020098-eu-650w-fiyati,985541.html?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6Bfd-ppsMVavwjwbPBvEbe4CaUxUvGp_I9mtVyP6VznJluoGVfLkV0aAgUnEALw_wcB

  Anakart 388 TL
  https://www.hepsiburada.com/msi-a320m-pro-e-amd-a320-3200-oc-mhz-ddr4-socket-am4-matx-anakart-p-HBV00000HS4XP?magaza=Tekramarket&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6Cttd3EiBlBmHexagfluwV46zYKOWqGL8bTHLLe3B6qrFRSE2vKcYMaArMAEALw_wcB

  CPU 1011 TL
  https://www.nanokatalog.com/urun/amd-ryzen-5-1600x-3-6ghz-yd160xbcaewof-islemci?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6CySBC0MMGnBOrC-MHtT_m1auDXeqyLw3_sYafCcutPPHzWn-hksZ4aAv6oEALw_wcB

  RAM 344 TL
  https://www.incehesap.com/corsair-vengeance-lpx-8gb-1x8gb-ddr4-3000mhz-c16-siyah-ram-cmk8gx4m1d3000c16-fiyati-39252/?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6B8eZnuO0oqBw9265szunJxWJ56WAL5ZHpfLlZZJXEZHkiAU18HZwAaAqI8EALw_wcB

  SSD 233 TL
  https://www.incehesap.com/toshiba-ocz-tr200-240gb-ssd-disk-fiyati-37673/?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6CGJV53_--eEmKS7kFyyKapde5NUDzIB2lhF7e1dnsDFnUGh6cLFY8aAmiMEALw_wcB

  CPU Cooler 129 TL
  https://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/dark-freezer-x94rd-2x92mm-4pin-pwm-kirmizi-led-fanli-4xisi-borusu-direkt-kontak-amd-ryzen-am4-ve-intel-uyumlu-islemci-sogutucu-dkccx94rd.html#!prettyPhoto
Top Bottom