Recent content by feagle81

1. feagle81

Auto Save Nasıl Kapanır?

Bu linkteki modu kullanabilirsiniz.
  2. feagle81

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Arkadaşlar kendi krallığımı kurdum oyunda ancak hiçbir krallık bana savaş açmıyor sadece ben onlara savaş açabiliyorum neden biliyor musunuz ? Oyunda yaklaşık 100 gün bekledim ancak savaş açan olmadı klanım 4.seviyeye geldiğinde krallığımı kurdum oyunun kendi ana görevi ile açılan krallık kurmayı yapmadım.
  3. feagle81

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yeni modding tool sahne tasarımcılarının işini baya kolaylaştıracak gibi duruyor. Merakımdan küçük bir şey deneyeyim dedim, onbeş-yirmi dakikada falan temel bir şeye benzeyen sonuç elde etmek gerçekten kolay oldu. Arayüzü falan çoğu oyun motoruna yakın olmuş zaten bazı noktalar dışında, adapte olmaları kolay olur diğer kişilerin. Benim gibi rastgele birisi değil de daha çok işini bilen birileri çok kaliteli sahneler ortaya çıkaracaktır kesinlikle ilerleyen vakitlerde.
    oGr5Nc.jpg
    j3LS8K.jpg
    veO98g.jpg
    Haritanın ne olduğu anlaşılmazsa diye şunu da bırakayım
    CIh4vDMWoAAB5lM.png

Native konusunda; en azından Warband gibi saatlerce oynanması çok sıkmayacak şekle gelmesi gerekiyor. O hissi veremiyor oyun şu anda bana. Optimizasyona ve stabil hale önem verdiklerini anlıyorum ama eklenmesi gereken şeyler olduğu da ortada. Umarım yakında bunlara yönelirler. Şu an için çok fazla eksiği var benim gözümde.
    Eline sağlık reis güzel olmuş :smile: Bende biraz baktımda merakımdan bu kit'e zaten pek anladığım yok editörlerden karışık geldi bana.Yakın zamanda güzel modlar çıkıcaktır :smile:
  4. feagle81

Gamescom Genel Konu

Manhunter nişanı ise onu aldım ben. Ama bir uğrayacam, şu aşağıdakilerden hangisiyle katılayım bilemedim..

6SMn2.jpg

1.si yancı bir koruma. [Koruma Yancı]
    2.si yancılığa zorlanmış bir hayan insanı. [ Köle Yancı]
    3.sü bilge bir eş. Erkeğinin başarısı, bu kadında saklı.. İyi bir yancı özetle.. [Asistan Yancı]

Yorum bekliyorum, son karar bende kalmak kaydıyla yarım saat sonra birini yollayacam.
    Bence 3 :smile:
  5. feagle81

1.5 beta patch çeviri

Aynen bir sonraki yamada bir önceki yamanın türkçesini okuyoruz
    Haklı.
  6. feagle81

Bebe Ruhi'nin Maceraları.

Namı diğer kirazoğlundan çalmışsın diyenlere aldırma adam sanki patentini almış.Başarılar :smile:
  7. feagle81

Warband Görsel Çalışmalarım

Güzel çalışma :smile:
  8. feagle81

Güncelleme ne zaman gelir?

Güncelleme geliyor bence bugün ?
  9. feagle81

büyük patch..

14 dk önce steamdb'de bir güncelleme yapıldı.Hadi çıksın bugün şu güncelleme :smile:
  10. feagle81

Krallıkların tekrardan kurulması ?

Şuanda oyunun yaklaşık olarak 1600.günündeyim ve oyunun başında yani yaklaşık olarak yanlış hatırlamıyorsam 400 gün civarındayken aseray yıkılmıştı,diğer krallıklarda aynı şekil belli bir süre sonra çabucak yıkıldılar(700-800 gün civarındayken oyunda sadece batanya,kuzait ve vlandiya kalmıştı...
  11. feagle81

TaleWorlds paramı geri ver !

Bir saçma konu daha :smile: Adamlar uyardılar,early access çıkarıyoruz bak dediler ve hala gelmiş burda taleworlds paramı geri ver diye konu açıyor.Aklınızı kullanın,ha kullanamıyorum dersen bir dahakine bir şey almadan önce bana danış ben senin yerinede kullanırım böyle basit şeyler için.
  12. feagle81

Oyun çok kolay

Konuda yazdığımı tekrar yazıyorum en zor ayarlarda 180 kişilik ordum ile (ordumda yaklaşık 60-70 şok askeri,40-50 elit katafrakt,50-60'da fian şampiyonu vardı) 800 kişiyi aldım herhangi bir hile vesaire söz konusu dahi değil ve daha öncede söylediğim gibi 5 kayıp ve 20'ye yakın yaralı sayısı ile.Bu saçmalığı kimse açıklayamaz.Tekrar tekrar söylemekten sıkıldım ama bir daha söyleyeyim bu savaşı almamın nedeni karşı tarafın ordusunun tier 1-2-3 askerlerden oluşuyor olması,bazılarıda demiş lordlar sizin gibi aynı ordusu öldükten sonra tekrar aynı şekil ordu kasmaya çalışıyor diye madem ordusu acemilerden oluşuyor ne diye kuşatma yapmak için bir orduya katılıyor tüm lordlar,gitsin ordusunu kasmaya çalışsın bizim gibi çapulculara,haydutlara vesaire dalsın,mid-late civarına geldiğimizde bu sorun insanı kesinlikle sıkmaya başlıyor.
  13. feagle81

Yeni Beta Güncellemesi 1.2.0

Bu gidişle fps iniş-çıkışları çok olacak gayet net, şahsen hiç bir güncelleme ile göze batar performans kaybı yaşamadım.

Rtx 2060s
    i5 8400
    16 gb 2666hz ram
    Kingston'un standart bir ssd'si

Şuana kadar yaşadığım en ciddi sayılacak problemler :

1- Edvanter açılma süreci.
    2- 700 vs 700 (sanırsam max muharebe büyüklüğü 700 idi) muharebelerde askerlerin spawn olma sürecinde feci bir drop (sadece ilk 3-4 saniye).

Muhtemelen yeni sürümle bu iki sorun devam edecek.
    Envanter açılma sürecini cheat mod'u açtıysan kapatarak düzeltebilirsin,ne alaka cheat mod ile diyicek olursan envantere girdiğinde cheat mod açıkken sol tarafta oyundaki tüm itemler gözüküyo,bundan dolayıda envanterin açılma süresi uzuyor.
  14. feagle81

Oyun çok kolay

Oyunun tüm sefer ayarlarını gerçekçiye almanızı öneririm o şekilde 100vs200 savaşları çok daha zor alırsınız XD. Şahsen bende ordum yok olduğumda bir an için 80 tane acemi ile dolaşıyorum.

Çok daha büyük ordulara karşı belli bir yerden sonra en iyi taktiği yapsanız, düşmanın morallerini düşürsenizde ezici sayı üstünlüğünden kaybediyorsunuz gerçekçide.Kale savunmasında bile.

Ama yeni güncellemeyle askerleri savaşa gönderdiğinde daha makul sayılar çıkıyor.
    Konuyu iyi okursan dediğinin saçma olduğunu anlayacaksın.
  15. feagle81

Oyun çok kolay

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/617 buyrun arkadaşlar yeni mod çıkmış. Lordların birliklerini daha güçlendirmişler.
    Teşekkürler,hemen deniyorum :smile:
Back
Top Bottom