Recent content by deadwarstr

1. deadwarstr

1.6.4 Yoldaşları Lord yaparken Klan seviyesin 2 başlaması

Bence Köy verilmeli 2 seviye klanlara
  2. deadwarstr

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

:grin:
    Çift w yapınca beygirin toynakları yanıp sönmeye başlayacak
    çift w yapınca aniden hızlanma var bence çok güzel hissettirir :smile:
  3. deadwarstr

Bir oyunun rgb segmentine girmesi için en temel gereksinimlerini oturtmuş olmalı, kendisinden önce ki rgb oyunları ile rekabet etmesi gerektiği için ne yenilik sunduğuna da bakılmalı.

Oyun dünyasının bence iki önemli açığı var, ilki sektör için itibari sendika kuruluşları ikincisi ise oyunu satış platformlarına yerleştirmeden önce resmi ve tarafsız kuruluşlar aracılığıyla kategori belirleme şartı koşulması.
    Hocam RGB? Işıklı mışıklı oyun manasındamı?
  4. deadwarstr

Var mı 1.5.7 den haber eyy ahali.
  5. deadwarstr

Kartopu problemi hakkında

Çok Teşekkürler

Genel olarak bunlardan sonra realizmi ve kültürleride çok bozmayacak tam tersi her kültürü daha özel hissettirecek fikirler söylemek istedim.

Matematiksel veri kısmı zaten görülmüş ve çözümlemeler gelmiş.

Endişe ettiğim nokta kuzaitlerin fazla nerfler ile attan midilliye bindirmeleri.
  6. deadwarstr

Oyuncunun içinde olduğu savaşlar için gayet güzel ancak kartopu oyuncunun aktif olmadığı savaşlarda yaşanıyor. Bu yüzden similasyonda yapılacak taş kağıt makas gibi bir mantık söylemiştim.Oyuncu işin içine girince tek şehri olan krallık bile yeniden kurulabilir zaten . Formasyonlar kültürlerin favorileri olabilir bu sayede simülasyonda kullanılabilir.

İmparatorluk kültürü daha kutu şeklinde askerler sıralarken battania dağınık şekilde savaşmayı tercih etmesi gibi.
  7. deadwarstr

Büyük orduların (500+ vs 500+) çarpışması sırasında meydan muharebelerinde atlıların güçleri düşürülebilir.

Sonuçta büyük planlı savaşlarda menzilenmeler sırasında tahta kazıklar çakılırdı ortaçağda atlılar elini kolunu sallayarak gezmesin diye. (Battania için çok güzel bir güçlendirme olabilir)
  8. deadwarstr

Merhabalar yabancı forumda takip ettigim " Information about developments at snowballing problem " konusunda bir çok fikir verilmiş. Ben de birkaç bir şey söylemek istiyordum yazıcaktım oraya ancak türkçe yazmak fikirlerimi daha açık söylememe olanak sağladığı için. Hem de daha fazla insan...
  9. deadwarstr

Mod önerisi

"True" adındaki mod serisini öneririm gayet hoş şeyler düzenliyor.
  10. deadwarstr

Bende çok dahil olmak istiyorum modlama işlerine hatta modelleme öğrenmek istiyorum özellikle . İşlerin rayına girmesiyle güzel çalışmalar çıkıcak bundan eminim warbandde aynısı oldu.
  11. deadwarstr

Ben insanlarla konuşurken yüzüne konuşurum bu seni rahatsız ettiyse senin yaptığın yorumlara cevap vermeyelim madem ya da ortaya laf atalım kime giderse, birisi cevap verdiğinde de "ben sana demedim" deyip sıyrılalım. Cümlelerinden anlam çıkarmak konusunda çok zorlandım. Bu sebeple cevap vermemeyi tercih ediyorum. Ayrıca "öyle bir izlenim var çoğu kişide" diye laf atıp "bir iki kişiye söyledim" diye dönmen de bir tık güldürdü :smile:

Sen bir tık gülerken ben sana kahkaha attım. Uzatmaya gerek yok . Yeri burası değil o yüzden senin gibi aksi olamam iyi forumlar :grin:
  12. deadwarstr

Ne yapalım kardeş Türkiye'de bu kadar büyük proje yok diye dünya çapındaki hedeefleri aşağıda mı tutalım? Neden daha iyisini hedeflemek varken "amaan nasıl olsa burda yapan yok takıl kafana göre" mi desinler? Ya da oyun pazarı sadece Türkiye'den mi ibaret? Bu kadar kaliteli projenin tabiki de oyun devleri ile karşılaştırması yapılacak. Yapılmasa zaten aşağılık psikolojisine kapılıp bizim ülke zaten çok geri kalmış çok bile yaptık deyip bırakmaları lazım. Ayrıca insanların ne yorum yapıp ne yapmayacağına bir zahmet karışmayın. Art niyetli ve saldırgan yorumlara zaten müdahale ediyoruz. Onun haricinde herkesin düşündüğü kendine.

Senin gibi yorumumu alıp karışmadım değil mi? Burada kimin yorumuna düşüncesine çıkıştım. Önce kendi yazdığının mantığıyla konuşursan iyi olur. Ben bir iki kişi gördüm oyunu gerçekten aşağılayan onlar için yazdım.

Çoğu "Oyun devleri" bile birbiriyle karşılaştırılmıyor benim nerede karşılaştırma yaptığımı gördün. Üstelik kaçınırımda alakası yok çünkü. Pazarının türkiye olup olmamasıda fark etmiyor. Çıkan işe bakarsak olmayan bir standart kurdular. şu zamandan sonra bir türk oyunu çıksa bile başarısı bu oyunla karşılaştırılacaktır. Benim vurgulamak istediğim rekabet olmadıgından daha iyiye gitmediği (imkanlardan tut sermayeye kadar okadar çok şey etkilerki rekabet).
  13. deadwarstr

Anlamıyorum türkiyede bir oyun yapımı rekabetimi varda bu insanlar onlara kıyasla kötü iş çıkarıyor ? Öyle bir izlenim var çoğu kişide.
  14. deadwarstr

Özür dilemene gerek yok dostum. Burda hem eleştiricez, hem de olumlu yanlarını sayacağız. Ancak ölümüne fanı olanlardan olmayacağız, aksi takdirde oyuna yarar dan çok zarar gelir.

O kadar çok laf dönüyor ki . Warbandın son sürümlerini oynayıp gelmiş insanlar . Gelişme sürecini hatim etmiş gibi gelip oho böyle oldu da daha bu kadarcık mı gelişti falan diye söylenmelerini eleştiri olduğunu bile düşünmüyorum. Kendi ülkemizin en büyük atılımlarından fanı olmayalım da ne yapalım? :grin: Söylediğim kişiler öyle fazla değil. Bir iki yorum yapanlar da değil. Sadece iyice ilerletmiş kötülemeye gelmiş insanlar onlar için söyledim.
  15. deadwarstr

Kapalı beta yönetimini en iyi yapan firmalardan hatta öncü firmalardan biri. Özür dilerim ama söylenmeler çok gereksiz geliyor bana.
Back
Top Bottom