Recent content by Cosmiss

1. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Ben de zaten zorunlu olsun demiyorum.
    Oyun başındaki karakter oluşturma ekranına eklensin on/off seçenegi olsun diyorum.
    Bu şekilde herkesin hoşuna gider.

Diger bir özellikte olduğu gibi isteyen asker toplamak için boş boş tüm köyleri arar isteyen kolayca toplayıp oyun süresini uzatmak için eziyet çekmez.
  2. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Ah **** here we go again!
    Ben burdan yapımcılara seslenmek istiyordum ama konu polemiğe dönüşmüş...

1.5.8'de istedigim modları yükledim ama saatte 1 veya büyük savaşlarda crash alıyorum sürekli save alıp, steam save yükleme bekletmesi de can sıkıyor oyundan soğutuyor.
    1200 kişilik kaleyi 1000 kişiyle dalıp 100 zararla kapatcaktım tam 25 kişi kaldıgında oyun crash verdi ?
    Sonra yeniden denedim 100 kişi kalınca hooop bir crash daha...
    Adamlar şehri vermemek için oyuna crash verdirtiyor resmen ?

Son olarak şunu söylemek istiyorum.

En makül yol olarak aklıma bu geldi:

Oyuna bu modlar eklenir ve oyun içinde on/off seçenegi olur isteyen 5-10 kişiyi bi vuruşta kesip keyif alır isteyen gerçekçi(tartışılır)oyanayıp keyif alır.
  3. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Senin de kararına saygı duyuyorum ama ben gerçeklik yerine daha keyifli bir oyunu tercih ederim ki gerçeklikten bahsediceksek Bannerlord bu konuşmaya dahil olamaz bile...
    Kendi lordlarım ve kendi köylülerim bile beni tanımıyor"Sen kimsin he" diyolar.
    Koskoca kralım köylü bana 'inek getir" diye görev veriyor.
    1000 kişiyle 300 kişilik orduya saldırıyorum, teslim olmak yerine "ama benden merhamet bekleme"diyor adam sonra savaşı yapıyorum 10-20 kayıpla biz kazanıyoruz
    Evlendiğimde zaten gülmekten öldüm ?
    Evlenirken ticaret yapıyodum bi baktım kızla hem ben evleniyorum hem kardeşim evleniyor.
    Evlendikten sonra da zaten hiçbir şey olmuyor, rastgele çocuk doğuyor, eşimizle normal insanlardan farklı 1 diyaloğumuz bile yok.

Bu arada kılıçla 3 kişiye vuramayacağımızı söylemişsiniz(bence mümkün ama bizim de çok güçlü olduğumuzu ve kılıcın çok keskin olduğunu düşünürsek, saplama olarak değil sallama olarak.)
    ama en azından şu tarz olabilir mesela benim 250 kılıç skill'im varken 5 kişiye bile aynı anda vurabilirim, ama yeni başladığımda sadece 1 kişiye vurabilirim.
    Bide oyun gerçekten çok boş ya, ilerde ne olur bilemem ama +80 saat oynadım, tamamen savaş simülatörü, diplomasi ve diyaloglar aşırı az.
    Oyunun 4/3'ü bende olmasına rağmen lordlar "gelmem de gelmem" diyolar.
    Quest'ler de çok az, ilişkilerimi ilerletmek istiyorum ama quest veren köy tek tük denk geliyor. Çogu görev de bana şunu getir tarzında.
    Keşke Bannerlord tarafından resmi oylama yapılsa oyuncu çoğunluğunun bu modları isteyeceğine eminim.
  4. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

İyi de zaten oyunun bize kolaylık sağlaması gerekiyor.
    Sizin mantığınıza göre oyuna ansiklopedi de eklenmesin veya hiçbir şekilde bize yardım edilmesin.
    Oyun zor olmak zorunda değil, bizi eğlendirmek ve güzel vakit geçirtmek zorunda.
    Bu olay daha fazla içerik, görev, olay ile olamlıdır, zorluk çıkartarak degil.
    Mesela smithingde 200 tane odun eritmek için 200 kere click yapmam gerekiyor ama oyun bana bu kolaylığı sağlayıp X200 yazan bir kutucuk koysa tek tıkla 200 tane yapıcam ve zaman kazandırcak.

1)Bunun için konuşmuycam bile.
    2)Asıl saçma olan kılıçla vurduğumda 3 kişiye degmesine ragmen tek kişinin hasar alması.
    Bu hem gerçekçi degil hem de aşırı keyifli bir mekaniği bizden alıyor.

3)Weapon part shop: Silah parçaları rastgele açılıyor, ve çok uzun süre uğraşsanız da istediğiniz şey gelemeyebiliyor.

4)Daha yüksek demirci dayanıklılığı: Smithing'im 150 3 kılıç yapıyorum adam yoruluyor, çok mantıklı!

5)Ralf recruiter (Sizin için kaleye adam yetiştirici)
    Ben bir kaleyi alırken başka bir kaleyi kaybediyorum, koskoca kral'ım gidip şehir almışım içine 500 asker bile koysam adam geliyor 1000 kişiyle saldırıyor ve kolayca alıyor.

6)Diplomacy rework (Daha iyi bir diplomasi)
    Buna da konuşmuycam çünkü oyunda diplomasi yok.

7)Control your allies after death ( Ölünce kendi adamlarımızı kontrol etme, istege baglı köşeye bir buton olabilir)
    Ölünce zamanı ilerletmezsek boş boş bekliyoruz.

9)Sancaklarımızı taşıyan askerler
    Görsel bir şey zaten ama baya güzel ambiyans katıyor.
    10)Kale savaşlarında askerlerimize takılmadan yitip geçebilme
    Herkes 1 noktada birikiyor, ilerleme olmuyor ve boş boş bekliyoruz.
  5. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Olsun yine de ümidinizi kesmeyin, oyunu stabil hale getirmeye çalışıyolar belli ki...
    Biz oyuncularız ve her fikir değerlidir, bizi önemsemeliler yoksa bu oyunu degersiz duruma düşürür.

Arkadaşlar ben oyunu uzunca bir süre bırakmayı düşünüyorum, bu modlar oyuna eklendiğinde beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  6. Lütfen artık şu modlar oyuna eklensin

Merhaba, sırf bu konuyu yazabilmek için üye oldum, Talworlds bunu okuyor mu bilmiyorum ama umarım okuyorlardır. Bayadır oyunu bırakmıştım, eskiden de oyun eksik olduğundan mod kullanarak oynuyordum ama o kadar fazla güncelleme geliyor ki artık modder'lar da olayı saldı, yeni sürümler için mod...
Back
Top Bottom