Recent content by Aluqah

1. Aluqah

ÇARPIŞMA

Muhtemelen şifre konulmadan önce bir Line Battle'a girmişsin  :razz:

Sorularına teker teker cevap verecek olursak:

- Bu savaşlara nasıl katılabilirsin? Öncelikle bir klana üye olmalısın ama bu line battle'lardan zevk almak istiyorsan deneyimli klanlara gir. Daha LB'nin ne olduğunu, kurallarının ne olduğunu bilmeyen klanlar var.

- Bu savaşlarda 1 klan vs 1 klan da olabilir, veya bizim katıldığımız gibi (ve muhtemelen senin girdiğin serverdaki gibi) 4-5 klan vs 4-5 klanın katıldığı 200 kişilik savaşlarda olabilir. Bu tamamen bulunduğun klanın prestijiyle alakalı. Şuana kadar girdiğim hiç bir LB'de bir Türk klanı görmedim mesala. Nedenini hepimiz tahmin edebiliyoruz malesef.

- Fransız klanına girmeyi düşünmüşsün. Evet eğer klanın Fransızsa mümkün olduğunca her savaşa Fransız birliğini seçerek katılırsınız. Fakat yukarıda anlattığım 200 kişilik LB'lerde ve Waterloo Savaşları denilen etkinliklerde  bu durum farklı. Çünkü 10 klan katılıyor her klanın isteğini karşılamak mümkün değil. Savaş başlamadan önce savaşa katılacak olan klanların liderleri, etkinliği düzenleyen klanın lideriyle toplantı yapıyor orada şartları konuşuyolar vs.
  2. Aluqah

9th İrish Battalion (infantry)(alımlar acıktır!) modclanıdır

Hayırlı olsun, umarım kalıcı olur
  3. Aluqah

22nd ''Cheshire'' Regiment of Foot (8 üye alınacaktır)

Reis1!1 said:
    Erdalkbakkal var *erdal_Bakkal sanırım o gökhan olanımı ?
    Hayır bizim erdalımızın adı Ahmet  :wink:
  4. Aluqah

Foruma Geri döndüm said:
    Klana katilabilirmiyim?

evet üst tarafta steam'den ekleyebileceğin kişileri bildirdim. Oradan başvuru yapabilirsin.

Fakat forumdan banlanmışsın. Nedeni ne bilmiyorum ama sonuç olarak bir takım kurallar var ve onlara karşı gelmişsin. Şimdiden belirtiyim, bu tür şeyleri klan içerisinde pek hoş karşılamıyoruz, bilmem anlatabildim mi  :???:
  5. Aluqah

[Yeni Harita]

Shiliz said:
    Eline sağlık emeğin için çok faydalı br çalışma.

Teşekkürler...

Bu arada Kuşatma haritasının linki de eklenmiştir.
  6. Aluqah

poulus said:
    İyi şanslar,umarım eğlenenirsiniz birlikte.Klanın Yabancı bir klan altında toplamanız iyi oldu,yanlış anlamayın,Türk oyuncularında genellikle troller olduğu için doğru düzgün bir klan yürütemessin,bunu benden daha iyi bilen yoktur bu forumda.

Teşekkürler... Evet malasef o konuda haklısın
  7. Aluqah

yrodem said:
    Savaş ve antreman saatleri belli mi ona göre

Antrenman Türkiye saati ile 21:00'de (yukarıya ekledim şimdi). Fakat diğer etkinlikler için kesin birşey yok, genellikle onlar da 21:00 civarında yapılıyor.
  8. Aluqah

[size=10pt]* 22nd Cheshire Regiment of Foot; Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden katılan 64 üyeye sahip bir İngiliz klanıdır. * Klan kendi içerisinde 3 piyade, 1 keskin nişancı ve 1 topçu birliği (şuan aktif değil) olmak üzere 5 gruba ayrılmıştır.   İşte biz de tamamen Türk'lerden oluşan...
  9. Aluqah

Sizce Napolyon Savaşlarındaki En iyi asker hangisi ?

g1kty.png

birazda araştırıp bilgi vermeye çalışsak ne güzel olur  :???: yok şu asker yakında iyi yok şu uzaktan daha iyi vuruyor falan filan....

hiç bir ırktaki askerin diğer ırktaki askerden farkı yoktur. Genel olarak ''Foot Guards, Line inf. ve Ligth inf'' diye bir ayrım vardır.

* Süngü kullanımında Foot Guards'lar (Ağır muhafız piyadeleri) diğer tüm asker çeşitlerinden üstündür. (145. Diğer piyadeler 130, riflemen 90)

* Foot Guard ve diğer Inf. çeşitleri arasında ateş etme bakımından fark yoktur! (Rifleman hariç hepsi 150) Bu durum Avusturya' da bira farklı yukarıdaki resimden iyice bakın.

Durum bu!
  10. Aluqah

Rütbeler(klan oyun)

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,250843.0.html
  11. Aluqah

Server'e Map yükleme.

şöyle birşey işini görebilir

g1cb1.png

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=228008.0
  12. Aluqah

NW Completed IIe Corps Tuesday Conquest - NEXT WEEK MAP: Caribbean

it was quite fun

Heist said:
    Highlander Square Screenshot

297AC35A1D939BED43A4471173C94B34DDDB3B72

great screenshot Heist^^
  13. Aluqah

[MAP] Aluqah's Maps (Training&Naval Siege)

Jacknife said:
    Gj Aluqah.Looks sexy.
    sexy? uhuu...  thank you :grin:
    Heist said:
    Amazing Aluqah! :smile:
    thank you Heist  :wink:
  14. Aluqah

[Yeni Harita]

xdotex said:
    yahu ben indirdim dediğin herşeyi yaptım oda kuruyorum mapın adı ne

Takım karşılaşması harita türünde ''schemmerbach (day)''
Back