Sinema Dünyası Genel Sohbet

Users who are viewing this thread

Liathbeanna

Section Moderator
Kierra böyle bir konunun eksikliğinden söz etti, ben de kendisine katılarak böyle bir konu açtım. Sinemaya dair her şey hakkında konuşabilirsiniz burada.

The Shape of Water en iyi film ödülünü kazanmış, pek şaşırdım. Kötü bir film değildi kesinlikle, ama fazla basit bir kurguya sahipti bana kalırsa. Blade Runner 2049 fazlasıyla hak ediyordu. Bilim-kurgu filmlerini dikkate almıyorlar sanırım en iyi film ödülünü verirken.  :neutral:

shape of water'ın trailerını izleyip, konusunu görünce "meh" diyip izlemeden geçmiştim. ödül alması beni bayağı şaşırttı açıkçası.

bundan 2 gün önce lady bird isimli bir film izledim, konusu biraz genel tipik isyankar liseli kızın üniversiteye geçiş dönemi ile ilgiliydi, konu olarak zayıf olsa da oyunculuklar bayağı hoşuma gitti, ayrıca saoirse ronan'ı da keşfetmiş oldum. benim için bir natalie dormer olmasa da gayet güzel birisi.

XP8DBj.jpg

Karayip Korsanları 6: Kraken’in Dönüşü filminin hayran fragmanları sonrasında resmi fragmanları yayınlanmış. Umarım son filimdeki gibi basit kalmaz

Edit: kandırılmışım. Niye hep orijinal gibi gösterirsin ki? :dead:

konuyu hortlatıyorum zaten ben açtırmıştım kimse karışamaz

film konusunda çoğu kült filmi izlememiş cahil biri olmaktan sıkıldım, sürekli adı geçen herkesin bildiği filmleri izlemek istiyorum. stanley kubrick denen yönetmenin adını çok duydum son zamanlarda, bunun üzerine onun filmlerinin hepsini izlemeye karar verdim. shining ile başlayacağım, daha önce shiningteki kapı parçalama sahnesini internette görmüştüm elbet ama genel olarak filmin konusunu falan bilmiyorum, o yüzden heyecanla izlemeyi bekliyorum

ardından diğer çok değerli yönetmen olan quentin tarantino filmlerine de geçiş yapacağım, ancak zaten pulp fiction'ı önceden izlemiştim, kill bill beni hiç açmadı o yüzden es geçip geçmemek arasında gidip geliyorum, rezervuar köpekleri isimli filmi ile ilgili olarak gram bilgiye sahip değilim ve bu filmin daha önce çok met edildiğine şahit oldum, o yüzden hevesle beklediğim bir başka film de o.

şu sıralar süper kahraman filmlerini izliyorum, sonuna kadar dayanabildiğim her süper kahraman filmi için kendimi güzel bir film ile ödüllendiriyorum, guardians of the galaxy'e dayandıktan sonra shining ile ödüllendireceğim kendimi, buraya da günlüğe yazar gibi yazdım çünkü arkadaşlarımın umrunda değilim pek. izledikçe düşüncelerimi yazarım belki üşenmezsem

stanley kubrick'in filmlerini izlemeden once bazi filmlerinin kitaplarini (a clockwork orange, a space odyssey gibi) okuman daha iyi olacaktir. elestirel yorum acisindan daha kaliteli bir bakis kazandirtiyor.

kierra said:
konuyu hortlatıyorum zaten ben açtırmıştım kimse karışamaz

film konusunda çoğu kült filmi izlememiş cahil biri olmaktan sıkıldım, sürekli adı geçen herkesin bildiği filmleri izlemek istiyorum. stanley kubrick denen yönetmenin adını çok duydum son zamanlarda, bunun üzerine onun filmlerinin hepsini izlemeye karar verdim. shining ile başlayacağım, daha önce shiningteki kapı parçalama sahnesini internette görmüştüm elbet ama genel olarak filmin konusunu falan bilmiyorum, o yüzden heyecanla izlemeyi bekliyorum

ardından diğer çok değerli yönetmen olan quentin tarantino filmlerine de geçiş yapacağım, ancak zaten pulp fiction'ı önceden izlemiştim, kill bill beni hiç açmadı o yüzden es geçip geçmemek arasında gidip geliyorum, rezervuar köpekleri isimli filmi ile ilgili olarak gram bilgiye sahip değilim ve bu filmin daha önce çok met edildiğine şahit oldum, o yüzden hevesle beklediğim bir başka film de o.

şu sıralar süper kahraman filmlerini izliyorum, sonuna kadar dayanabildiğim her süper kahraman filmi için kendimi güzel bir film ile ödüllendiriyorum, guardians of the galaxy'e dayandıktan sonra shining ile ödüllendireceğim kendimi, buraya da günlüğe yazar gibi yazdım çünkü arkadaşlarımın umrunda değilim pek. izledikçe düşüncelerimi yazarım belki üşenmezsem
Müslüm izle.

eyes wide shut hiç beklemediğim bir film çıktı, ben güzel drama filmi izleriz diyordum ama onun yerine içinde orgyler bulunan bol memeli tom cruise'ün karısının bir cümleyi tamamlaması 10 dakika zaman alan biraz boş biten bir film oldu. filmi 2 saat boyunca sıkılmadan izlesem de sonunu çok anlamsız buldum, yarım kalmış gibiydi sanki film. bu kubrick'in filmlerini neden bu kadar övüyorlar acaba şimdiye kadar en övülen iki filmini de vasat buldum (shining & eyes wide shut)

neyse bir de clockwork orange izleyeyim

Stanley Kubrick biraz değişik bir yönetmen. Normal yönetmen gibi senaryoda olan hikayeyi anlatmak için film çekmemiş, bazı olaylar etrafında mesajlar vermeye ve etkileyici görseller kullanmaya çalışmış. Genelde ana karakterin psikolojisini göz önüne de sermeye çalışıyor. A Clockwork Orange ve Full Metal Jacket izlersen biraz daha anlarsın demek istediğimi. 2001:A Space Odyssey ise biraz daha grafik ve bilim kurgu demosu gibi bir film. Dönemi için çok ileride efektleri var, Star Wars'ın yolunu açmış fakat sıkıcı ve başka pek bir artısı olmayan bir film.

clockwork ve space odyssey izleyip salarım diyordum kubrick'i ama eğer fullmetal jacket öneriyorsan onu da izlerim, daha kubrick'in spartacus filmi falan varmış ama onlara hiç bulaşmayacağım sanırım çünkü övülen ünlü filmleri bile vasat çıktıysa ünsüz beğenilmeyen filmleri hiç çekilmez herhalde

Queen'in bir kaç pek ünlü şarkıları ve Live Aid performansları dışında haklarında hemen hemen hiçbir şey bilmeyen birisi olarak oturdum Bohemian Rhapsody filmini izledim, onun ardından youtube'da baya film ne kadar legit diye oturup band üyelerinin / Freddie'nin orjinal eski röportajlarını izleyip durdum bir süre, şimdi YouTube feedim Freddie Mercury ile ilgili onlarca video ile doldu :sad:

Filmi ise çok beğendim, aktörlerin hepsi çok çok iyi bence, sadece Freddie'yi oynayan değil hepsi aşırı benzemiş orjinal adamlara, Bohemian Rhapsody'nin ortaya çıkışını falan konu almaları çok güzel olmuş, filmi izledikten sonra silmeye kıyamadım o kadar beğendim şahsen. Ayrıca filmde bateristi oynayan adam ne kadar güzel lan öyle bana cinsel kimliğimi sorgulattı yalan yok hayatımda ilk defa bir erkeği bu kadar güzel buldum :lol:

https://www.complex.com/pop-culture/2019/04/saints-row-movie-in-the-works

Saints Row filmi geliyormuş. Bence Saints row 5 de yakındır. Şu filmden tek isteğim neon loş ortamlar, +18 her türlü içerik ve sağlam müzikler..

Genelde bu tarz filmler yapmacık durur (Ehm ehm im looking at u fetih1453) da bu film güzel duruyor trailerda. Filmde göze batan bir kalitesizlik yok. Ben beğendim trailerı. Tomrisi oynayan abla iyi oturmuş role. Giyim güzel. Renk paleti de uygun. Tek tük kelimeleri anlayabiliyorum :razz:

Türkçe altyazılısı da varmış. https://twitter.com/zorlu77/status/1151929374981185536

Fetih 1453 ne kötüydü öyle ya lisedeyken götürmüşlerdi. O filmin öyle iğrenç göründüğünü bilseydim izlemezdim..

Back
Top Bottom