[WB][SP]Genç Osman Modu V2

Users who are viewing this thread

LOaZ5J.jpg

1GyVO1.jpg

nJ7j01.jpg

Bilgilendirme : Boğdan Piyadesinden tek elli arbalet alınmıştır ve silah verilmiştir.

V3VPWq.jpg

ZODMo0.jpg

7yk7rm.jpg

vJEXWO.jpg

rJQ6oB.jpg

lb735l.jpg

o6g04o.jpg

Not : Prensliklerin asker isimleri aynıdır.

Oww doğru söylüyosun.O at Teton atı.Moddan kaldırayım ve birlikten değiştireyim.Cidden o attaki sembolü görmemişim.

Nalet olası moderator :d . Guzel yorum yapma zaten hep kötü özellikleri söyle.(şaka şaka :d)

Bu tür konularda heraldik bilimine çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Fransaya Kutsal Roma kıyafeti veren vesaire çok var. O yüzden verilen emek boşa gidebiliyor. Tekrar değiştirmesi uzun sürüyor.

Sırf "at", "zırh" buldun diye onu kullanman gerekmiyor. O dönemin krallıklarının askerleri ile ilgili referanslar bulman gerekir. Bu şekilde modun "tarihsel" bir statü kazanır zaten. Öbür türlü fantastik kategorisine girer.

Ben google'a "wallachian troop" yazınca bu çıktı mesela;

02ae49e099357ed3b8628d6119c302df--high-fantasy-armies.jpg

Ben bu ve bunun gibi resimlere bakarak askerlerimi yapmam gerekir. Orada at göremediysen illa zırhlı at vereceksen nativedekilerden verirsin. Zor bir şey değil. Bu konular çok hassas konular. Belki de benim modumun uzun sürmesinin nedenlerinden birisi bu.

Bence bu tarz detaylara dikkat edilmesi modun zevkini çok değiştirmez oynayan kişi takıntılı değilse. Tabi sallanmamalı ama eğer elinde zırh yoksa mecbur az benzeyen 1 zırh kullanılmalı.

Dr.Nyber said:
Bence bu tarz detaylara dikkat edilmesi modun zevkini çok değiştirmez oynayan kişi takıntılı değilse. Tabi sallanmamalı ama eğer elinde zırh yoksa mecbur az benzeyen 1 zırh kullanılmalı.

Ama 1257'nin tutulmasının nedeni bu detaylar. Bir de bu yönden bak. :grin:

Refenranslara bakıyorum.Benzeri itemler kullanıyorum.Yoksada o tür bir item veriyorum.O at gözden kaçmış daha dikkatli olucam.Nyber'ında dediği gibi pek dikkat çekmez onlar.Zaten modu oynayan herkes tarihde uzman değil ki.Hadi uzmansa bile askerleri o kadar iyi bilmiyordur.

Kırım Askerleri

Ayma7q.jpg

0GqdnL.jpg

5GdJ7d.jpg

1Gy5M5.jpg

bL53Dj.jpg

vJE9nr.jpg

d75p3n.jpg

9D4yo8.jpg

POq9P8.jpg

rJQrZP.jpg

Bu troopları kendi üzerinde göstererek sadece planlanmış troopların üzerinde örnek modelleri gösteriyorsun.Troopları tamamen bitirip, itemlar eklenmiş bir biçimde arkanda askerler olarak gösterirsen daha iyi olabilir.En azından bittiği görülür.Kolay gelsin.

Evet, öyle.Zaten bu resimleri paylaştığımda askerler bitmiş oluyor.Yani modelleri seçip,üstüme giyip,resmi çekip ''tf_''leri ayarlayıp.Sonrada itemleri ayarlayıp.Diğer askere geçiyorum.O şekilde yapınca asker tam olmuyor gibi geliyor.Teşekkür ederim yorumun için.

2 gün önce yaptığım Çerkes askerleri

YOlRaZ.png

bL2R0b.png

nJgoDV.png

POozV5.png

Dünkü Yaptığım İmereti Askerleri

a1DRAQ.png

2Ek4lA.png

ZOVR6V.png

Devletlerin şuanki asker ağaçları ;

qJln0d.jpg

bL2R1Z.jpg

GykX7r.jpg

vJL724.jpg

1Gk0WN.jpg

nJgo6M.jpg

6ykGV0.jpg

WGZRvm.jpg

yzl9ak.jpg

o6Zl4X.jpg

lbyR5Q.jpg

V3LRWB.jpg

HyperCharge'in dediği sorun düzeltilmiştir.
Bazı askerlerdeki sorunlar düzeltilmiştir.
Akşamda Vatikan askerlerine geçicem.
Şu konuya bir yorum yapın ya.

Askerlerin bazı itemları değişmemiş. Onları ayarlayacak mısı yoksa patchlerle mi gelecek? Bir de modda bulunan ama konuda belirtmediğin özellikler var mı?

Kortlcha said:
Askerlerin bazı itemları değişmemiş. Onları ayarlayacak mısı yoksa patchlerle mi gelecek? Bir de modda bulunan ama konuda belirtmediğin özellikler var mı?
Evet var ama küçük değişiklikler.Bazı itemleri değişmemiş, değil, değişmiş.Native'in itemlerindede yararlandım.

Vatikan Askerleri

9D50QN.png

qJlVbd.jpg

Yarın vaktim olduğu için wfas'taki komutları ekliyicem.Mesela sağ kanat ateş,sol kanat ateş vs.
Yarın bide 14.krallık olan İspanya ve Portekiz Sömürgeleri askerlerine geçicem.
Yüzlere takılmayın.Krallıkların ortalama tipi ayarlanmadığı için öyle.

Back
Top Bottom