Star Wars: Battlefront II (EA)

Users who are viewing this thread

Bugün gameplay fragmanı yayınlandı. Tam anlamıyla eridim. :eek:

Ayrıca izlememiş olanlar için 15 Nisan'da yayınlanan duyuru fragmanı:

Battlefield 1 gibi bunuda dolduracaksın anlaşılan :razz:

Oyun çok güzel 1. Oyunun üstüne harbi harbi baya koymuşlar. Ömrü uzun bir oyun. Tüm indirilebilir içeriklerin de bedava olması çok iyi oldu.. Bunu preorder yapabilirim. İlk oyun zaten güzeldi. Bu efsane..

Silah ve araçları inceleyen videolar da yayınlanmış sponsorlu olarak. Hoş görünüyor, ilk oyundaki hatalarından ders çıkarmışlar gibi duruyor şimdilik ancak bu microtransactions'lardan kurtulabileceğimiz anlamına gelmiyor tabi. Halen Pre-order'da verilecek bir kaç silah var. Yine bir şeyler ters hissettiriyor yani.

Aslında dönüp bakınca ilkini açmasam daha iyiymiş. Lineer oyunlar değil zaten. Önceki 1, bu 2 gibi değil. Eski SWBF2 ile yeni fikirlerin, motorun kaynaşması resmen. Zaten gameplay fragmanını gördükten sonra açmaya karar verdim. Oynayan sayısı önemli değil hakkında konuşulacak bir oyun çünkü.

Hem belli mi olur bunun iştahıyla 2005 yapım SWBF2 furyası döner, ben günlük oynuyorum. :razz:

gameplayleri hoş duruyor ama hobeto'nun dediği ne kadar var ne kadar yok bilmiyorum, alırsam en çok korkacağım şey o olur çünkü zaten yeterince pahalı üstüne beş kuruş vermem :d

Bugün yaklaşık altı saat oynama fırsatı buldum ve mekanik anlamda inanılmaz hayal kırıklığına uğradım. FPS modu bir garip, TPS modu bir garip, Heavy class olarak inanılmaz dengesiz, heroların kullanım süresi yok, mouse sensitivity ayarları anlamsız ve garip(Battlefront 1 böyle miydi hatırlamıyorum tam).

Atmosfer güzel, grafikler şahane ama geri kalan şeyler benim için pek de iyi değil.

Fps tuhaf biraz evet ama Tps olayı bence oldukça başarılı. Hero süresi olmaması da iyi bence. Zaten 5k score istiyor. Oyunun hemen başında almak zor olur. Şimdi bazen tek bomba ile 6 kişi indirebiliyorsunuz belki ama insanlar oyunu öğrenince çok daha zor olacak almak. Bf1 gibi kafanızı dışarı zor çıkaracaksınız.

Gemi savaşları güzel olmuş. 2 oyun var 1 oyunda sanki. Kamikazeler olmasa ahh :sad:

summit ve matimi0 nun yayınlarını izledim de çok uzun süre oynanılcak gibi gelmedi bana, bir süre sonra ölecek bence bu oyun. ölmez de çok popüler olmaz yani.

Devir çok değişti. Piyasadaki en iyi grafikler, en yüksek bütçeler, en büyük firmalar yetmiyor artık oyunun tutması için. Öte yandan birisi geçmiş birikimlerinden bir oyun yapıyor, çıkana kadar milyonlarca satıyor. Çıkmasına rağmen tamamlanmamış olmasına rağmen hatta.

dediğin oyun pubg ise o tamamen doğru anda doğru yerde olma durumu bence. piyasadaki battle royale genre inde tek adamakıllı oyun h1z1 di ve bug/glitch doludyu, playerunknown bunu farketti ve piyasadaki battle royale açlığını doyuracak bir oyun yaptı, şimdi dünyanın parasını kazandı adam. yeni firmaların bu battle royale e el atması lazım bence artık ufaktan. fortnite çok farklı bir oyunken battle royale modu getirdi diye ne kadar popüler oldu, adını duyurdu birden.

Bugün heroları bol bol deneme fırsatım oldu ve Rey sanırım oynadığım en kötü karakter olabilir bir SW oyunu içinde. İnanılmaz kırılgan ve karşısında Darth Maul varken müthiş işlevsiz. Kafa kafaya girip kazanma şansınız neredeyse yok. Skill seti kullanışsız bayağı. Charge'ının ne işe yaradığını anlamadım hala :grin: Boba Fett ve Han Solo oynamak ise inanılmaz eğlenceli geldi bana. Zaten her fırsatta Rocket Droid ve Jet Fighter kullanıyordum yani bunların üstüne Boba Fett müthiş geldi :grin:

Rey'in varlığı yanlış zaten. Sırf Force Awakens izleyen yeni nesiller oyunu görünce damlasın diye yapılmış. Hani 3. üçleme döneminde işlenseydi bile oyuna eklemek gerekir miydi ki bunu? Ne eğitimi var, ne özelliği var sanki?

O eğitimsizliği oyunda bile etkili zaten ya. Open betada şöyle ağız tadıyla bir Jedi vs. Sith yapamadık. Darth Maul karşısına ne gelirse biçiyor. Pazarlama açısından güzel bir hamle Rey'in ve diğer Force Awakens karakterlerinin varlığı ama in-game kısmında biraz anlamsız kalıyor tabii. Kılıcı daha yeni eline aldı ama Darth Maul'la kapışıyor. İşin asıl garip yanı, Darth Maul varken Rey portakalda vitamindi :sad:

Oldukça hoş gözüküyor. Oyun dünyası konusuna attığım mp'deki sistemi açıklayan videoya da bakarsanız iyi olur. Bayağı bayağı sağlam oyun yapıp p2w loot saçmalığıyla rezil etmeselermiş keşke.

Back
Top Bottom