Nova Aetas Türkçe Yama Projesi v0.5 (10.03.2018) (Yama Durduruldu)

Users who are viewing this thread

2aphnxl3.png

nl2jqwjq.png

Düzenlenecektir.

iqmo9xvq.png

Projeyi başlatan Phantaso arkadaşımız özel işleri sebebiyle, projeyle daha fazla ilgilenemeyecek, bu yüzden çevirinin güncel kalabilmesi için yeni konu açmamız gerekti.
Mevcut ilerleyişimiz oldukça yavaş. Yeterli insan gücünün bulunamamış olması bir yana mevcut çevirmenlerimizin özel hayatları (iş, okul vb.) sebebiyle çevirimiz yavaş ilerliyor.
Projeyi %100 olarak yayımlaya bilmemiz için en azından bir kaç aya (mevcut hızımızla) ihtiyacımız var. Mayıs ayı içerisinde yamayı %100 olarak bitirmeyi planlıyoruz (-m).
Yama ilerledikçe güncellenecek. Güncellemeler belirsiz aralıklarla gelecektir. Her gün, her iki günde bir, her üç günde bir şeklinde güncelleme gelebilir, belki haftada bir kez gelir.
Yamayı daha hızlı tamamlayabilmemiz adına her türlü yardım teklifine açığız. Yardım etmek isteyen arkadaşların iyi düzeyde Türkçe bilmeleri yeterlidir.
Yama içerisinde karşılaştığınız hataları bildirirseniz memnun oluruz. Ayrıca çeviri önceliği konusunda tavsiyeleriniz de dikkate alınacaktır.

n4lkpype.png
Jansuizm: Genel Çeviri
Phantaso: Genel Çeviri
PeSsiMisT: Quick Strings
Barlas01: Quick Strings ve Troops
Sectumsempra: İtem Kinds
Frozenpainter: Kendi yapmış olduğu yamayı yolladığı için sonsuz teşekkürler.

bde6hrwd.png

Deneme fırsatım olmadı ama ginede teşekkürler yama için.
Bugünlerde fazla meşgul olmasaydım yardımcı olmak isterdim.

Bedirhan48CR said:
Deneme fırsatım olmadı ama ginede teşekkürler yama için.
Bugünlerde fazla meşgul olmasaydım yardımcı olmak isterdim.

Teşekkür ederim.  Yamanın yolu daha uzun, boş bir vaktinde dahi gelip yardım edebilirsin, çevrilmesi gereken kısımlar ayrıştırıldı, yani günü birlikte gibi mesaj atıp hocam ben 20 satır, ya da 30 satır çevirebilirim demeniz bile yeterlidir. Yamanın mevcut ilerleyişinde item kinds ve dialogs hariç 3000 satır çevrilmeyi bekliyor :smile:

Uzun suredir foruma giremiyordum, basima bir kac iş geldi vs.Ustune bir de hasta olunca çeviriyle ilgilenemedim. Yine de hafta sonu en azindan yamayi indirip test edip bir kac satir daha cevirmeyi planliyorum. Herkese iyi oyunlar...

TurkishOttoman said:
Bu arada modu steamdan yükledim launcher de gözüküyor ama modules klasöründe yok. Dosyaları nasıl ayarlıyacağım

Dosya konumunu Steam Workshop içinde bulabilirsin. Yinede  steam guncel version da degil diye biliyorum forumdaki konudan yada modb den indirirsen guncel haline ulasabilirsin.

TurkishOttoman said:
Bu arada modu steamdan yükledim launcher de gözüküyor ama modules klasöründe yok. Dosyaları nasıl ayarlıyacağım

...\steamapps\workshop\content

Burada bulabilirsin hocam

barlas01 said:
TurkishOttoman said:

Dosya konumunu Steam Workshop içinde bulabilirsin. Yinede  steam guncel version da degil diye biliyorum forumdaki konudan yada modb den indirirsen guncel haline ulasabilirsin.

Ben steamden kullanıyorum son sürüm olduğu yazıyor zaten güncelleme tarihleride aynı

TurkishOttoman said:
Cevaplar için teşekkürler. Mod fazlasıyla güzel ama gelen eventleri anlamadan dinlemeden takılmak  :mrgreen:

Çok zorlayıcı eventler gelmiyor zaten, yama güncelledikçe tabi ilerleme sağlanacak 2-3 gündür ilgilenemiyorum projelerim var bu haftasonu inşallah bir şeyler yapabilirim :smile:

TurkishOttoman said:
Tengri dinini seçtim. Ay sonu mu ne geldi. 40 milyon Kilise aşar vergisi gelince kalp krizi geçirdim  :mrgreen:

Hahaha :grin: Modda sıkıntı var demek ki :grin: Çeviri yapılırken miktarlar değişmiyor onların özel kodları olduğu için sürekli değişkenler, ama bazı dinlerin öyle vergi alma durumları var haftalık tengri dinini yabancı forumda pek seçen olmayacağı için belki modun yapımcıları bu sorundan haberdar dahi değillerdir :grin:

Valla hani 3 kere falan kesti olan orduma oldu küçük bir birlik toplamıştım. Göçebe hayatı yaşayıp haydut avlayıp geçim sağlıyorduk :grin: 120 milyon borçla kaldık öyle düdük gibi :grin:

TurkishOttoman said:
Valla hani 3 kere falan kesti olan orduma oldu küçük bir birlik toplamıştım. Göçebe hayatı yaşayıp haydut avlayıp geçim sağlıyorduk :grin: 120 milyon borçla kaldık öyle düdük gibi :grin:

Yeni karakter aç hocam öyle oyna başka din seç, İslam ve Hristiyanlık en çok üzerine durulmuş dinler oyunda Cihat ve Haçlı seferleri de var zaten, 0.3 de lordlarla ve kraliyet yönetimiyle alakalı yerleri %100 Türkçe yapacağım, 0.4 de bunun üzerine ufak düzenlemeler ve biraz ilerlemeler olur, 0.5 de ise şehir yönetimi üzerine çalışacağım ama ingilizce hocam sağolsun her gün okula bir sayfa yazı yazarak gittiğim için oyun çevirisine odaklanamıyorum, zaman olmadığından değilde hani her gün 3-4 saat ingilizce dersi üzerine ödevleri yapıyorsun bide gelip oyun çevirisi filan bayıyor insanı biraz o yüzden yavaş ilerliyorum ama yardım eden arkadaşlar var sağolsunlar en sonunda %100 olarak bitircez inşallah yamayı  :roll:

Piety ya da dindarlık kastığında vergi alınmıyor  :mrgreen: Çözdüm  :facepalm: Bu arada elinize sağlık yahu en azından uğraşıyorsunuz :smile: İşin o kadar fazlaysa zaten hız veremezsin tekrardan başarılar diliyorum  :grin:

TurkishOttoman said:
Piety ya da dindarlık kastığında vergi alınmıyor  :mrgreen: Çözdüm  :facepalm: Bu arada elinize sağlık yahu en azından uğraşıyorsunuz :smile: İşin o kadar fazlaysa zaten hız veremezsin tekrardan başarılar diliyorum  :grin:

Sağolasın :grin: Ne demek, facebook üzerinden çeviriye yardım edecek pek çok arkadaş buldum, bu sayede çeviri hızlandı, şuan yeni sürümü paylaşmak için ekipteki arkadaşlardan geri dönüş bekliyorum, üzerimde ki yükü bayağı azalttı bu durum :smile:

Napoléon Bonaparte said:
Deneyeceğim, umarım. Emeğinizden dolayı teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, şimdilik sadece karakter oluşturma ekranı ve bazı temel şeyler çevrildi ama 0.3 sürümünde baya bir ilerleme olacak :smile:

TurkishOttoman said:
Peki yeni sürümde nereleri çevirdiniz büyük bir kıısm mı yoksa bir kısma yönelip o tarafı mı çevirdiniz ? ve ayrıca ne zaman yayınlarsınız :grin:

Diyaloglar büyük ölçüde çevriliyor, bununla birlikte turnuva sistemi, itemler, ve şehir yönetimiyle ilgili bazı bölümler çevrildi ve çevrilmeye devam ediyor. Ekipte ki arkadaşlardan geri dönüşleri hala bekliyorum, herkes elinde ki çevirileri bitirip yolladığın da düzenlemelerini hızlıca yapıp yayınlayacağım :smile:

Back
Top Bottom