[MOD] Zendar Efsanesi v0.1 - Hemen İndirin!

Users who are viewing this thread

L1WWZz.png

Crusader Kings II için Türk oyunu Mount&Blade'in Türk Modifkiasyonu

ÇIKTI!

Versiyon 0.1 İndirme Linkleri (15.01.2017)
Steam Atölyesi: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=842474457
ModDB (Müzik Dahil): http://www.moddb.com/mods/the-legend-of-zendar
Mediafire (Müzik Dahil): https://www.mediafire.com/folder/j2ntgmn82v3ir/The_Legend_of_Zendar

Checksum: HPWD
CK2 Versiyonu: 2.6.3

Güncelleme Notları:
###################
# 15.01.2017 - v0.1
###################
İlk Çıkış

PI Forums: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/869800/

Özellikler
  • Avrupa yerine Kalradya adlı alternatif bir dünyada geçen alternatif tarihli bir orta-çağ.
  • Mount&Blade: Warband'de gözüken Kalradya'nın tamamını içeren devasa bir harita.
  • Mount&Blade: Warband'den temel alınarak düklük yapılan 180 bölgeden yapılan toplam 765 vilayet.
  • Artık de jure imparatorluklar yok. Kendiniz kurun! Ve ardından tüm Kalradya İmparatorluğu'nu yeniden birleştirebilirsiniz.
  • Klasik Kalradya ülkelerinden yapılan 22 krallık.
  • Kalradya'nın 6 ulusu temel alınarak Kalradya halkları için yapılan 30 kadar genişletilmiş kültür.
  • Kalradya halkları için 40 kadar yeni din. Artık dinsiz Kalradyalı yok!
  • Mount&Blade ve Warband müziklerini içeren yepyeni bir repertuvar!
  • Ve elbette, Zendar'ımız var!

SSS - Sık Sorulan Sorular
Siz kimsiniz?
Biz Mount&Blade serilerinin kökeni olan Türkiye'den, birkaç maceracıdan oluşan güzel bir grubuz.​

Mount&Blade ile Crusader Kings II? Neden?
Çünkü politik ve feodal yapı Crusader Kings II'ye tam oturuyor. Ne zaman Mount&Blade oynasam, harita bazlı bir strateji oyununda oynamayı gerçekten çok istiyorum. Ve tabii ki, Bannerlord'u da istiyorum. Yani... kim istemez ki :grin:?​

Bir çıkış tarihi var mı?
Hayır, tam olarak yok. Aslında erkenden bir alpha veya açık beta yayınlamak istiyoruz. Tonla şey yaptık fakat hala yapmamız gereken çok şey var.​

Yapımcılar
Modun geliştirmesi başladığından beri bizimle çalışan, tasarım ve müzikleri yapanların listesi.

Kurucu & Proje Lideri
Savaş C. Coruh
adlı CradonWar

Kodlar
Savaş C. Coruh
- Tarih, Genel Eklemeler, İngilizce Lokalizasyon
Esen N. Akpınar adlı RuneeShoc - Genel Eklemeler, İngilizce Lokalizasyon
Gustavo Oliveira adlı Magnus Helvetti - Tarih
Tanner Flick adlı tsf4 - Tarih, Genel Eklemeler
Aleksa Krivošija adlı SBolshevik - Tarih, Genel Eklemeler

Grafik ve Tasarım
Savaş C. Coruh
- Resimler, Tasarımlar
Mert Gültekin adlı BlackOtto - Harita
Tomi Mäkelä adlı Chlodio - Harita, Genel Eklemeler

Müzikler
Savaş C. Coruh
- Mount&Blade Müzikleri

Testerlar
Alper Öcal
adlı r.alper

Çeviri
Zafer K. Coruh
adlı CrusonVictor

Teşekkürler
Deniz Kocatürk
adlı Wolfaust - Haritanın İlk Denemeleri
Altay Göktan adlı 8bit - Haritanın İlk Denemeleri

cRPG Mod Takımı - Kalradya İçin Strategus Haritası
Korbah - Bayrak Şablonları İçin Kaynak

Bütün bu modu yapmamıza olanak veren takıma özel olarak teşekkürler: TaleWorlds Entertainment

Bize bir noktada katkısı veya yardımı bulunan birilerini atladıysak, bizi bilgilendirin ve sizi de listeye ekleyelim.​

Bu mod benim teşvikimle buraya geldi vesaire.

Hoşgeldiniz!  :smile:

1.  Oynamadığım tek paradox oyunu, başka oyunlar olsaydı fena olmazdı. :grin:
2. Belki Kalradya'yı biraz daha geleceğe getirebiliirsin. (Yani Kalradya'da top yokken oyunda olması gibi.) Bu yüzden devket sayısı artar.
3. Belki ekstradan eklediğin minik bir yere Haydut sığınağı gibi bir yer yapabilirsin. En güçlü askerleri ona verirsin ama orduları çok az olsun.

Şimdilik bu kadar.

1. Crusader Kings II feodalite ve hanedan ağırlıklı bir oyun olduğu için, Mount & Blade ve Kalradya dünyasına en uyumlu Paradox oyunu olduğu için bu moda uygun gördük.
2. CK2'de de top yok :grin:. Hatta oyun tam olarak toplu tüfekli dönemler gelmeden bitiyor, 1453'te. O yüzden olsa olsa geçmişe gidebiliriz. Kalradya'nın kuruluş yılları olabilir, İmparatorluk'tan da öncesi.
3. CK2'nin kendi sisteminde zaten haydut benzeri oluşumlar var. İsyancılar, maceracılar vs. ama daha da ilerletip geliştirebiliriz.

En fazla ne olabilir ki? Paradox oyunlarının çoğu neredeyse aynı.

PARADOX OYUNLARINA ASLA OYNAMADAN AYNI DİYEMEZSİN! ÇOĞU PARADOX OYUNU OYNAMIŞ OLARAK SÖYLÜYORUM, HİÇ BİR PARADOX OYUNU BİRBİRİNİN AYNISI DEĞİLDİR.

Bilerek altını çizdim zaten"NEREDEYSE". Bu arada ben de CK 2 hariç oynadım.

Tartışmaya ve kaba davranmaya gerek yok. Konuyu dağıtmadan, mod hakkında konuşmaya devam edelim lütfen. Bu şekilde bize daha fazla yardımcı olmuş olursunuz ve modcu olsun olmasın, ekibe katılmak isteyen arkadaşları seve seve kabul ederiz.

Geliştirici Günlüğü #1 - Kalradya Haritası

Selamlar!
Bu hafta için Geliştiri Günlüğü yazmaya söz vermiştim fakat şimdiye dek fırsatını bulamadım. Fazla bir şey yok, fakat sizlere haritamızı göstermeye karar verdim. Evet, oyun-içi değil fakat onu da sizler için başka bir günlüğe saklıyoruz. Ve işte büyük sürpriz. Sizler için Kalradya'nın boyanabilir haritalarımız var! Crusader Kings II Haritaları kaynağı için Meneth'e teşekkürler.

Warband Tarafları (De Jure Değil!):
IiM3d1p.png

Tam 765 vilayet, 35 deniz bölgesi, 7/23 nehir, 2 göl ve 5 boş topraklar var. Toplam rakam şimdilik 830.

Krallık Listesi:

Kalradyalı (1)
[*]Kingdom of Zendar (Cumhuriyet)

Svadyalılar (4)
[*]Kingdom of Praven (Feodal)
[*]Kingdom of Suno (Feodal)
[*]Kingdom of Uxkhal (Feodal)
[*]Kingdom of Dhirim (Feodal)

Rodoklar (3)
[*]Republic of Yalen (Tüccar Cumhuriyeti)
[*]Republic of Jelkela (Tüccar Cumhuriyeti)
[*]Kingdom of Veluca (Feudal)

Nordlar (3)
[*]Kingdom of Sargoth (Kabile)
[*]Kingdom of Wercheg (Kabile)
[*]Kingdom of Tihr (Kabile)

Vaegirler (4)
[*]Grand Principality of Reyvadin (Feodal)
[*]Grand Principality of Curaw (Feodal)
[*]Kingdom of Rivacheg (Kabile)
[*]Kingdom of Khudan (Kabile)

Kergitler(4)
[*]Khanate of Tulga (Göçebe)
[*]Khanate of Ichamur (Göçebe)
[*]Khanate of Narra (Göçebe)
[*]Sultanate of Halmar (Ikta)

Sarranidler (4)
[*]Sultanate of Shariz (Ikta)
[*]Sultanate of Durquba (Ikta)
[*]Shahdom of Ahmerrad (Kabile)
[*]Kingdom of Bariyye (Feodal)

Toplam: 22 De Jure Krallık

Kalradya'nın Boş Haritası:
3kxAG9c.png

İkinci günlük oyun-içi olacak. Ve çok kısa zamanda gelecek! Çalışmamız için daha çok kişiye ihtiyacımız var. Eğer takımımıza katılmak istiyorsanız, haber verin!

Back
Top Bottom