...

Users who are viewing this thread

Istanbuldaki sadece mültecileri sınır dışı etsek en az 3 milyon rahatlığa kavuşacak şehir. Ama tabi böyle bir şey imkansızın ötesinde tayyip bey neredeyse bizi kovup onları sokacak ülkeye.  :smile: Buraya yazıyorum ışid bitmeden bütün suriyelı mülteciler türkiye vatandaşı olacak. Adamlar kalmaya niyetli ev dükkan satın alıyorlar. Aylık 1200 tl bursu gidip kendi vatandaşına vermez gider elin suriyelisine verir. Her geçen gün devletin başındakilere ve küçükçekmece belediyesine karşı büyük düşmanlıklar besliyorum. Nasıl oluyorsa hala asalak küçükçekmeceliler adamlar yapiyo diye etrafta oy verdiğini anlatıyor. Lanet olsun böyle ulkeyede sehirede ulan artık saat 11-12 olunca sokakta tek gezemiyorsun vahşi batı gibi anasını sattığımın yeri. Fırsatını bulduğunuz an kaçın bu lanetli ülkeden. Avrupanın köyüne bile gitseniz orası bize istanbuldan daha cok lüks yaşatır. Bu lanetli ülkede yasamayin firsatiniz varken kaçın.

Kapitalizmi durduracaksın...ya da insan haklarını ağır ağır çiğneyen yasaklar getireceksin. 2.cisi kısa vadeli, 1.cisi kökten çözüm.

Dünyada tüketim merkezi halinde olan ve durdurulamadan genişleyen tek beton orman İstanbul değil. Bugün bu bütün dünyada ciddi bir sorun. İnorganik, devasa "küresel" şehirler yaşam alanlarımızı yok ediyor.
Kaynaklarımızı kurutuyor. Toplumları zedeliyor.

SuqLaT said:
Istanbuldaki sadece mültecileri sınır dışı etsek en az 3 milyon rahatlığa kavuşacak şehir.
İnsanların mültecileri algılayış şekilleri ilginç gerçekten babam da İstanbul'da milyonlarca mülteci olduğunu iddia ediyor. Yoktur diye bişiler dediğimde sen hiç sokağa çıkmıyosun bak şurada bu kadar sıra olmuşlardı vs. diyor.

Bağcılar 754 bin kişiden garanti fazla oturduğum semt bağcıların en sakin semti eski bi göçmen köyü 17 bin küsür kendi nüfusu var bunun 2 katı suriyeli  :grin:

Edit : Gerçi bağcılar onlar gelmeden öncede kalabalıkdı.Köyden şehre göç durdurulmalı önce çalıştığım iş yerinde üç dört tane Çorumlu arkadaşım var İstanbula geleli en fazla 6-7 yıl olmuş yani bu göç devam ediyor hâla, niye geldiniz diye soruyorum iş yok diyorlar.

Hayalim İzmir, Alaçam (Köyüm.), Konya, Aydın gibi yerlerde yaşamak, en nefret ettiğim şehirdir İstanbul.

Calradianın Bilgesi said:
SuqLaT said:
Istanbuldaki sadece mültecileri sınır dışı etsek en az 3 milyon rahatlığa kavuşacak şehir.
İnsanların mültecileri algılayış şekilleri ilginç gerçekten babam da İstanbul'da milyonlarca mülteci olduğunu iddia ediyor. Yoktur diye bişiler dediğimde sen hiç sokağa çıkmıyosun bak şurada bu kadar sıra olmuşlardı vs. diyor.
Devletimizin mülteci anlayışı garip. İnsanların değil bak avrupaya adamlar belirli bir miktarda mülteci aldı sonra sınırları kapadı. Ya daha kendi ülkemizde milyonlarca evsiz insan var sen daha kendi ülkendeki insana sahip çıkamıyorsun birde gidip milyonlarca mülteci kabul ediyorsun.

SuqLaT said:
SuqLaT said:
Devletimizin mülteci anlayışı garip. İnsanların değil bak avrupaya adamlar belirli bir miktarda mülteci aldı sonra sınırları kapadı. Ya daha kendi ülkemizde milyonlarca evsiz insan var sen daha kendi ülkendeki insana sahip çıkamıyorsun birde gidip milyonlarca mülteci kabul ediyorsun.
Katılıyorum ekonomi berbat hale gelecek böylece.İstanbula gelince.İstanbulun bence yüz olçümünü genişletmemiz lazım.Böylece İnsanlar yayılacak ve  kalabalık derdi olmayacak

lorddarknes said:
Doğru demiş baban.
cumhuriyet köyü projesini sevdim keşke yapılsaymış.
Yoo  babam doğru demedi, insanlar önyargılı oldukları ve tehdit olarak algıladıkları grupları olduğundan büyük sanıyor.
B7lkwHtIIAAjXcM.png:large

Üzümlü pompalılar var kalabalık nüfustan rahatsız herkes 500 er liraya bir tane alıyor sonra 1 er koli fişek alıyorsunuz camdan gelene geçene sıkıyorsunuz her postada nüfus en az 7 kişi azalıyor nasıl fikir ?

Hiç gerek yok bunlara. Çıkar kanun, şehri düzeltiyoruz de. Tapusu olmayanlara bizzat git sağlam apartmanlar yapıp yerleştir geldikleri şehirlere. Doğudan gelenler de orayı zenginleştirsin. Eskiden at arabası olan yoldan şimdi 2 araç geçmeye çalışıyor, eskiden üzüm bahçesi olan yerleri ilk gecekondular, sonra da belirsiz bir şekilde tapu alanlar takip ediyor. Şehri baştan aşağıya modernize edip hem yeşilliğini arttıracaksın hem bina sağlamlığını, hem de sağlık seviyesini yükselteceksin.

lorddarknes said:
Doğru demiş baban.
cumhuriyet köyü projesini sevdim keşke yapılsaymış.
Yoo  babam doğru demedi, insanlar önyargılı oldukları ve tehdit olarak algıladıkları grupları olduğundan büyük sanıyor.
B7lkwHtIIAAjXcM.png:large

Olduğundan büyük sanması büyük olduğunu değiştirmiyor ama , türkiyenin bakabileceğinden çok çok fazlası şuan içerde.
Buda zaten durumu çokta iyi olmayan vatandaşa zam vergi olarak yansıyor, gerçi onlara göre hava hoş gece konduda oturuyor çalarsa çalsın diyor kafalar güzel.

İstanbul'da yaşama vergisi alınsın.
Çingene, mülteci, gecekondu mahalleleri insanlara zarar verilmeden düzenlensin.
Kürtlere prezervatif bedava olsun.

Kuzey kore prensinin bu konu hakkında kesin sonuç veren çözümleri var.

Back
Top Bottom