Rüzgarın Adı~Patrick Rothfuss

Users who are viewing this thread

Sewerus

Banned
kYl79q.png
EEZW2g.png
pY1Egr.png

366248

“Invare enim euge.”

Fantastik kurgu edebiyatının eşsiz bir masalı, bir kahramanın kendi ağzıyla anlattığı öyküsü işte böyle başlıyor. Bir keder öyküsü bu... bir kurtuluş öyküsü... bir adamın evrenin anlamını arayışının ve gerek o arayışın gerekse de onu sürdürmesini sağlayan gem vurulamaz iradenin bir efsaneye dönüşmesinin öyküsü...

4R4lVG.jpg

Kitabın ilk cildinde Kvothe adlı başkahraman bir gün içinde başından geçenleri Üniversite'den gelen bir tarihçiye anlatıyor.O maceralarını çoktan geride bırakmış bir han sahibidir artık,destansı hayatını bilenler bir kupa birasını içmeden onu es geçmez.Diyarda yaşayan efsane olarak akıllara kazınmış vaziyette biri olarak kalacaktır daima...
Birleşik Eyaletlere hoşgeldiniz! Yolunuz açık olsun!

JE12zQ.jpg

Serinin ilk kitabı(Rüzgarın Adı) da iyi hoşta ikinci kitap(Bilge Adamın Korkusu) tam bir şaheser gerçekten. Mutlaka okuyun 1200 sayfa su gibi akıp geçiyor ne ara bitti diyorsunuz.

Kitaplığımda mutlaka yer edinmesi gereken bir kitap. Bugün siparişi verdim. Rothfuss'un harika bir eser ortaya koyduğuna eminim.

2 kitabını da 1 sene önce 4 günde okumuştum ve okuduğum en akıcı,en güzel kitaplar arasında 1. sırada.Öyle ki,bu kitabı okuduktan sonra başka kitap okuyamaz oldum.Kitaplıktan Oblomov,Tutunamayanlar,Yolda bana melun melun bakıyor.

SerBeowulf said:
2 kitabını da 1 sene önce 4 günde okumuştum ve okuduğum en akıcı,en güzel kitaplar arasında 1. sırada.Öyle ki,bu kitabı okuduktan sonra başka kitap okuyamaz oldum.Kitaplıktan Oblomov,Tutunamayanlar,Yolda bana melun melun bakıyor.

Bu biraz da, bu kitapla diğer kitapları karşılaştırmanızdan kaynaklanıyor. Yeni bir kitaba başlarken, her zaman, en son bitirdiğim kitabı tamamıyla unutur, başlayacağım yeni kitaba odaklanırım. Size de tavsiyem bu yönde.

Kitap güzel mi? Bu arada Kitap dinlemesinin 10 saat olması güzel :grin:

Kitap güzel mi diye soru mu olur hiç. :grin: Su gibi akıp gidiyor kelimeler. Şaka bir yana gerçekten güzel bir kitap.

İlgi bayağı fazla oldu beklediğimden.Şuan halen okuyorum ilk cildini daha yarısında sayılırım fakat nedense beni kendisine bağladı ve konusunu açacak ilhamı buldum.İkinci cildine de sipariş verdim.

Aoringan said:
Kitabın konusunu biraz daha açabilirsek iyi olur. Bende şuan okumakta olduğum kitapları bitirdikten sonra almayı düşünebilirim.
Fantastik bir kurgu üzerine kurulu.Ana karakter hikayeyi bizzat kendi ağzından anlatıyor,sözün kısası başından geçenleri.O Edema Ruh yani başka bir ırk yine insan fakat saçları tuhaf kızılımsı bir tipe sahip.Çok zeki,çok güçlü ve müzikal aletlere karşı yetenekli.
Bu üniversiteye girmeye heves eden biri,kabul edilemeyecek yaşta olmasına rağmen alınıyor.Tabii bu sırada karıştığı olaylar onu okulun en tanındık bir siması haline getiriyor.Tabii bunlar çabucak olmuyor ondan önce daha çok hadise var.Üniversite ile sınırlı değil maceranın kapısı orası aslında.Yetişkin kitleye de hitap eden bir kitap.Okuyunca anlarsın bunu.

bugün tüyapta dolaşırken denk geldim bu seriye. 2.salonda ortalarda yabancı diye bir yayınevinde satılıyor. tek başına 26 iki kitap 60 tl (hesap edince zarar ediyorsun evet  :mrgreen:). yarın fuarın son günü gidecekseniz aklınızda bulunsun ^^

Leviathaη said:
Aoringan said:
Kitabın konusunu biraz daha açabilirsek iyi olur. Bende şuan okumakta olduğum kitapları bitirdikten sonra almayı düşünebilirim.
Fantastik bir kurgu üzerine kurulu.Ana karakter hikayeyi bizzat kendi ağzından anlatıyor,sözün kısası başından geçenleri.O Edema Ruh yani başka bir ırk yine insan fakat saçları tuhaf kızılımsı bir tipe sahip.Çok zeki,çok güçlü ve müzikal aletlere karşı yetenekli.
Bu üniversiteye girmeye heves eden biri,kabul edilemeyecek yaşta olmasına rağmen alınıyor.Tabii bu sırada karıştığı olaylar onu okulun en tanındık bir siması haline getiriyor.Tabii bunlar çabucak olmuyor ondan önce daha çok hadise var.Üniversite ile sınırlı değil maceranın kapısı orası aslında.Yetişkin kitleye de hitap eden bir kitap.Okuyunca anlarsın bunu.
Yalnız Edema Ruh farklı bir ırk değil, onlarda insan. Gezici tiyatro-sirk işini yapan göçebe insanlara deniliyor Edema Ruh.

Lüko said:
Leviathaη said:
Aoringan said:
Yalnız Edema Ruh farklı bir ırk değil, onlarda insan. Gezici tiyatro-sirk işini yapan göçebe insanlara deniliyor Edema Ruh.
Saçları kızıl olduğu için Edema Ruh olarak görülüyor* sadece meslek söz konusu değil.Ayrıca ne yazdığımı dikkatli incele.
Arşiv'e Lorren ile konuşmaya gittiği sırada onun kapısından bir Aturlu çıktı ve ona Edema Ruh olduğunu söyledi çünkü saçları onun böyle olduğunu açıkça belirtiyordu.

Stoney said:
308. sayfasındayım, güzel kitap.
''Sahi mi?'' Arwyl Hoca'yı düşünerek tekrar Revir'e baktım ''Şaşırtıcı.''

İkinci cilt ''Bilge Adamın Korkusu'' nihayet kapımın eğişiğinden geçti.

Stoney said:
tasarım güzel olmuş
Uğraştırdı,elimden böyle bir konu çıktı.Resim düzenlemesi için Bound Sentinel'e ayrıca teşekkürler.

Leviathaη said:
Lüko said:
Leviathaη said:
Aoringan said:
Saçları kızıl olduğu için Edema Ruh olarak görülüyor* sadece meslek söz konusu değil.Ayrıca ne yazdığımı dikkatli incele.
Arşiv'e Lorren ile konuşmaya gittiği sırada onun kapısından bir Aturlu çıktı ve ona Edema Ruh olduğunu söyledi çünkü saçları onun böyle olduğunu açıkça belirtiyordu.
Kusura bakma yanlış okumuşum başka bir yerde de Edema Ruh tartışması çıkmıştıda önceden ondan dolayı direkt atladım ben galiba.

Kitap bu akşam elime ulaştı ben de gece yatmadan biraz okuyayım dedim, güzelmiş. 4. bölüme başlamadım daha ama bayağı sürükleyici. Yarın 2. kitabı da sipariş ederim araya hafta sonu girmeden elime ulaşırsa çok güzel olur.

Back
Top Bottom