Singleplayer sau Multiplayer?

Users who are viewing this thread

SeRgYu

Sergeant at Arms
Mount&Blade e un joc frumos. Am bagat sute de ore in jocul asta, insa niciodata nu mi-a placut sa joc in multiplayer. Acolo am dat numai de playeri care se invarteau la 180 grade, tremurau din toate partile/sareau/fentau/blocau/etc. Nu-l suport. Intotdeauna am avut senzatia ca multiplayerul a fost adaugat sa fie, gen, de umplutura. Voi ce credeti? Argumentati alegerea facuta
 
Da si eu cred accelasi lucru.Odata am intrat eu frumos pe un server si am vaz. toti dar TOTI se invarteau de colo-colo.De atunci nu am mai jucat ultiplayer
 
In Multiplayer ador doar events intre clanuri.In rest cam acelasi lucru ... incercam sa joc frumos dar se gasea un bou sa se invarta si ma omora.De atunci nu prea mai joc pe servere publice...
 
Si mie imi place multiplayer - mai ales de cand am spart tastatura din cauza lui  :oops: . In mare parte joc singleplayer. Periodic incerc sa imbogatesc experienta de joc prin a adauga diferite moduri care nu se indeparteaza prea mult de modul nativ.
 
SeRgYu said:
Mount&Blade e un joc frumos. Am bagat sute de ore in jocul asta, insa niciodata nu mi-a placut sa joc in multiplayer. Acolo am dat numai de playeri care se invarteau la 180 grade, tremurau din toate partile/sareau/fentau/blocau/etc. Nu-l suport. Intotdeauna am avut senzatia ca multiplayerul a fost adaugat sa fie, gen, de umplutura. Voi ce credeti? Argumentati alegerea facuta

Asa e jocul asta, altfel nu implementau blocul, sariturile, faint-urile.
Daca nu bagau multiplayer, jocul era la fel de popular acum ca Mount&blade-ul original numai cu single player...Nu a fost niciodata de umplutura.
Activitatea pe forumul romanesc e asa scazuta pentru ca nu joaca lumea multiplayer.
 
Jocul a fost facut sa fie asa *** e acum  :mrgreen:...Developerii aveau puterea sa il schimbe daca nu le placea *** a iesit. In jocuri exista intotdeauna un raport echilibrat intre realism si arcade.Prea mult realism face jocul "nejucabil".
Multiplayerul nu inseamna fente si smasme epileptice.Poate doar la duel mai vezi chestii de genul dar si acolo e usor sa le combati. Daca incerci sa faci 2 faint-uri unul dupa celalalt intr-un clan battle, s-a terminat...

Ca unii prefera sa se bata cu boti care nu blocheaza, asta e alta poveste. E treaba fiecaruia pana la urma.
 
Eu nu am probleme in a vedea faint-urile.Ca sa il obligi pe celalalt jucator sa nu mai faint-eze trebuie doar sa te faci ca dai.

Ne putem vedea pe un server sa facem un duel :smile:
 
Sincer nu stiam ca exista astfel de tehnici. Informatia asta pare sa deschida noi orizonturi pentru mine, asupra jocului. Cu alte cuvinte acum inteleg de ce in single player eram zeu iar in multiplayer mi-o luam in freza constant  :lol:
 
Back
Top Bottom