Ateizm hakkında...[2. Başlık]

Users who are viewing this thread

beyler yapmayın ama birbirinize sataşarak pek bir yere varamıyorsunuz, hıncınızı aldığınızı da sanmıyorum çünkü bana gittikçe daha da hınçlanıyorsunuz gibi geliyor. allahaşkına yoksa siz bu başlık için mi yaşıyorsunuz yahu :grin: ,dışarda güneşli bir gün olduğunu unutmayın.

bir de birileri neden ateizm başlığında dinle ilgili konuşulmadığını merak edenler olmuş onlara kendimce cevap vereyim (*1) :
yani ateizm bir nevi din karşıtlığı olduğu için (*2), yani bir şeyin karşıtlığıyla var olabildiği için (*3) insanlar dindeki saçmalıklar veya mantıklılıklar üzerinden gidiyor.

*1 -saldırgan anlamda cevap değil ha :grin:
*2- kabul edin dinler ortaya çıkmasaydı ateizm diye de bir kavram olmayacaktı
*3- bu laftan yanlış bir anlam çıkmasın

dediğinin mantıksız olduğunu savunmuyorum ki zaten. ama ateizm hakkında tartışılacak bir şey yok ki çünkü ateizm dinlerin ve tanrının varlığını reddeder. yani gene din üzerinden gitmekle ateizme varmak mümkün gibi geliyor bana. hareketsizlik bile kendi içinde hareketin olmaması üzerinden kurulmuş bir kelime ve hareketten bahsetmeden hareketsizliğin tanımını yapmak sanırım biraz güç olurdu. durmak diye de bir kelime var tabi ama durmak hareketin bilindiği bir evrende (ki bu evren burası oluyor) buna verilen bir isim. bugün biri çıksa aslında sokak lambalarının yürüyebildiğini iddia etse ve buna gerçekten taraftar bulsa bunları reddedenler gene "sokak lambalarının yürüdüklerine inanmayanlar" olurdu sanırım ve bir tartışma programına çıksalar "sokak lambalarının neden yürüyebildiği" veya "sokak lambalarının neden yürüyemeyeceği" şeklinde tartışılırdı herhalde.

sonuç olarak sokak lambaları yürüyebilir mi, bunu tartışabiliriz :razz:

Mandalorian said:
Khaluphes said:
Bilmiyorum bende herhalde o donemdeki insanların daha iyi anlaması içindir herhalde. Dönemin cahil arabına kıta kaymasını anlatamazsın ki.  :roll:
İyide hani İslam evrenseldi ?? Hani dönem fark etmezdi??

lan sadece fikrimi söyledim beni niye tartışmaya çekiyorsunuz. Sokmayın beni polemiğe  :smile:

Zaten bir daha tövbe forumda bu konulara bir şey yazmayacağım hemen adamı içine çekiyor yav  :smile:

nihilizm hayatın bir anlamı olmadığını düşünür, ileri boyutlarda nihilizm ise insanı depresyona sürükler kendi fikrimce nihilizm tam bu yüzden aşılması gereken bir şeydir. sonuçta bu hayata bir kere geliyoruz onun da tadını çıkarmalı. sanırım bu da ateist mantığı. o halde, ateizm nihilizmi bir gün kıstırmış...

En iyi cennet onda var arkadaşım, ne yapıcam ben alkolsüz şarabı. Üzüm suyu iç o zaman.

Hayır, Striptizci üreten fabrikalar.
Lets go to geyik sofrası kids!

Allegro said:
Irak Eski Enformasyon Bakanı said:
laf ebeliği denmiyor ona, sen kafanı bir yere çarpmışsın kavramları karıştırmışsın.tam ters yorum yapıyorsun, benim yaptığıma bodoslama söylemek denir.o dediklerini de sen her defasında yapıyorsun zaten, benim hiç yapmamama rağmen bana yüklemeye çalışıp egolarını tatmin ediyorsun.halbuki ben kazımların seni yeterince tatmin ettiğini düşünmüştüm.
daha önceki olay ayrı konudur, soru sormadan neler olduğunu öğrenmek için de kahin ya da tanrı olman gerekir ki sanırım ikisi de değilsin.
yetemediğin şeyler cevap vermediklerindir, tamam,sana soru soran herkesi düşman olarak gördüğün için tek başına çok sayıda kişiye karşı mücadele ediyor gibi hissediyorsun.seni anlıyorum. ama benim masumane sorularıma verdiğin ilk yanıtı görünce cevap vermediğin yeri göreceksin.

forumu taramak senin huyun, boş boş ileti attığın için bol bol zamanın kalıyordur.iletilerini tara bakalım neler bulacaksın, benim gözümde adilik yapmak da kendini üst insan gibi görmek de küfürdür, bilesin.
Evet isim vermiyorum edebiyatına yatıp kıvır kıvır kurt dökmek çok bodoslama bir hitap gerçekten. "Şöylesin, böylesin" diye çamur atıp sana birşey dendiğinde de "hayır esas en öylesin" demekten başka ne yaptın şu ana kadar? Bir iddiaya destek çıkmak sana göre huy, sana göre tartışmak oturduğun yerden laf üretmek. Sen istiyorsun ki ağzına geleni söyle karşındaki de kulak versin. Sırf kendi ilacından tat diye ben de sana iftira atayım dedim gör nasıl oluyormuş diye, ama söyleyebileceğim her türlü çirkefliği zaten yapıyorsun arkadaş iftira bulamadım resmen.

İthamlarına destek çık dedim çıkmadın, kanıt göstermediğin gibi "şurda şöyle oldu" diye bir anlatma zahmetinde bile bulunmadın, yapmazsan şerefsizsin demiştim sen yine çamura yatmayı seçtin. Şerefsizliğini tescilledin.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kavimler_G%C3%B6%C3%A7%C3%BC
şu link benim ilk gözüme çarpan.ben çok beğendim.bakalım sen de beğenecek misin.
Ee ne var burda niye koydun şimdi?

gözüne batmak ile görmemek farklı şeylerdir.geçmişte özür dilediğim oldu, ölümüne tartıştığım adamların yanlış bir yerden vurmaya çalışanlara yazdıklarını alkışladım ama asla kimseye haksızlık yapmadım.zaten mal mal konuşanlara cevap verilmiş, ben cevap verilemeyen kişiye yöneldim.hikmet burda.
Bana saldırmak için kullandığın bahaneleri esas tarafını tuttuğun adamlar sergilemişse buna görmemek değil mallık denir. İddiaların da götünde patlamış olur, hadi geçmiş olsun.

Altta kalmamak için atıyorsun, sonra bak ben laflarımın üstüne koyuyorum diyorsun.Yaptığın şey "sen şu kitabı okumamışsın, okusaydın xxx'in 25. yaş gününde kaç dilim pasta yediğini bilirdin!" demekle aynı.
Evet bilmemkimin yediği pasta dilimi sayısı İslam'ın trademarkı olmuş şeylerle aynı derecede önemli çünkü. Geldin İslam güzellikler dinidir, akıl dinidir diye övdün övdün ama hiçbirşey göstermedin sadece sıfat dizdin, ben de dedim bunlar bunlar akılcı şeyler mi diye, a İslam'da o var mı dedin.Hayır okumana rağmen bilmediğin şeylerse yine bir halt bilmiyorsun demektir, yine değişen birşey yok.

benim yaptığım açık. kelime benzerliklerine takılmayalım lütfen dedim. sense sanki ecdadının kuyruğuna basılmış yılan gibi saçmalamaya başladın.alakasız yerleri alıntılayıp üste çıkmaya çalıştığın gibi bir de gerçek dünya- atlantis tezatını kullanmaya çalıştın.
çabalarını kutlarım ama başarısız oldun.
QQ moar
Ulan Atlantis'ten bahseden sendin ben ne demişim Atlantis'le ilgili?
İşin komiği gelmiş Ancalimon örneği veriyorsun. Benim mesajımı bir kelime oyununa indirgedin ama zamanında cengaverler gibi savunduğun, tarih doktrinini benimsediğin Kazım Mirşan ve müridi Ancalimon bütün dilleri birbirlerinin anagramı yapan, ebilmek-able, accident-aksi eden oltu, zeus-oğuz gibi sikindirik kelime oyunlarıyla herkesi Türk yapan, sözcüklerin kökenini "as iz oz oq" gibi köklere indirgeyip kavimlere köken biçen adamlar.  Ben kendi argümanımda olan birşeyi göstermiştim, metafiziksel metamorfozlar uydurmadım. Ben buradaki çifte standardı gösteriyorum sen hala alakasız diyorsun.
nerede kazım mirşan adını kullanmışım, nerede o tezlerden bahsetmişim, nerede Mayalar Aztekler Türktür demişim göster.Dediğim şeylerin Türk tarihçilerle hiçbir alakası olmadığı gibi Türklerle de bir bağlantısı yok.

Yani yaptığın şeyi adı, çıkarların için uydurma-çarpıtma-saptırma.

açık ve net işte.
Peki ben Xler Yler Türktür dedin dedim mi? Ben ne dedim? "Kaynağın Kazım Mirşan di mi?" dedim. Burada olan şeyleri gösteren, açıklayan tek taraf benken ve sana cevap olarak yapıyorken nasıl çarpıtan kişi olabilirim? Tartışmada aikido diye birşey olsaydı şu an sana karşı uyguladığım şey aynen o olurdu, sadece kendi uyguladığın kuvveti kullanark alt ettim hep seni, üstüne hiçbirşey eklememe gerek kalmadı. Sen de o kadar mal bir adamsın ki sürekli kendi kendini ayağından vuruyorsun.

Ortaya hiçbirşey koyma gibi bir gayen olmadığı gibi bunu bir de pişkin pişkin dile getiriyorsun "uğraşamam, sen git bak" diye. İşin gücün şov sayın Asi. Gel senle bir anlaşma yapalım, şu tartışmayı somut bir şekilde bağlayalım; Eğer ortaya hiçbirşey koymamakta ısrar edeceksen bu tartışmadan ****** olup git. Yok eğer devam etmek istiyorsan, ikimiz de öyle bir şu ortamda edindiğimiz bütün şerefimizi haysiyetimizi ortaya koyalım, kaybeden öyle bir *** olsun ki daha da buralara uğrayacak cesareti olmasın, ****** olup gitsin. Kabul ediyorsan bu tartışmanın çıkmasına sebep olan şu ithamlarına açık arka çık:

1- "küfürler var, karşındakini küçük görme var." ve "sen devam et xxx yapmaya seni adam yerine koyup da tartışmaya çalışanlara küfür etmeye"

2- "adi bir şekilde yazılanları çarpıtan, sonra da cevap vermeyi tenezzül etmeyenler var."

3- "benim küfür etmeme gerek yok, kitabımdaki en büyük iğrençliği yapan adama ne diyeyim ki,o değişmedikten sonra?"

4- "sen devam et cevap yetiştirmeye, viki'yi kaynak göster, kelime oyunları yap,"

Ben diyorum ki ben karşı taraf saygısızlık yapmadığı sürece saygısızlık yapmadım.

Wikipediadan 2 kere falan link verdim biri bir Eski Mısır ilahisi diğeri de Allah'ın Eski Arap inanışındaki yeriydi. Görüldüğü üzere "İskitler Türktür" yazan bir ibareyi linklemek ile bir değil bu, ben tartışmaya açık birşey verdiğimi sanmıyorum zira kim niye Eski Mısır ilahisi uydursun ve İslam'ı bilen adam zaten Muhammed'in babasının adının Abdullah olduğunu ve Allah'ın sözcük anlamını bilir, buradan da mantık yürütmek zor değil. Eğer bunlar beni vikici yapmaya yetiyorsa, kendi adamın da link verdi wikiden.

Nerede çarpıtma yaptığımı ve cevap vermediğimi sen göstereceksin, ben diyorum ki ben bu konuyu taşıyan tarafım, bana yöneltilen herşeye de bir cevap verdim. Cevap alamadığım yerler oldu ki bunlardan biri de sensin, konuyla alakalı tartışmamızda karşı argüman sunmayarak olayı sonlandıran taraf sendin.

Kitabındaki en büyük iğrençlik neymiş ve ne zaman yapmışım, bunun cevabını yine sen vereceksin.

cevap vermesem alınmazsın değil mi? yok yani, bu şekilde zaten tek amacın(olması gerektiği gibi aracın değil) olan cevap yazmak için sana yine malzeme vereceğim, bir kaybın olmayacak.Bakanın her şeyi düşündü yavrum, öptüm gözlerinden.

Cevap vermiyorum ayağına 20 gün sonra konu güncellemek bambaşkaymış.
Amacım *** etmek, aracım cevap yazmak. Yine kendin kaşındın, yine oturduğula kalıyorsun. Haydi kal sağlıcakla.

Back
Top Bottom