[WML] Warband `Mevsim`Ligi - [Ana Konu]

Users who are viewing this thread

Kiron said:
LL'aurence said:
Efe Karacar said:
Ne Napon'un, ne LeRoux'un ne de Captain Lust'ın bu turnuvadan haberi bile olmadığına eminim dostum ^ Yaz beni yaz

Şimdi güzel duruyor işte. Elinize sağlık.
Güzel bir değinme noktası, insanların üzerinden prim yapmamayı öğrenmek gerek..

Şahsen kendi fikrimi eleştirel bir şekilde olsa da belirtme özgürlüğüm olduğundan; Ne bir çok lig görevlisinin tecrübesi olduğuna ya da iyi bir iş çıkaracaklarına inanmiyorum (biliyorum?). Yine de ortaya güzel bir lig çıkması umuduyla başarılar.

Referanslarının çoğunu NW hakemliği olarak gösterilmesine dikkat edilmemesi, ortada da gelmiş geçirmiş tecrübeli bir dostumuz olmadığını da görmem beni bu görüşe iten baş sebeblerden biri.
Benim fikrim ise eleştirmek için eleştirmek bir özgürlük değildir. Burada yanlış anlaşılmayı gidermek gerekiyor. Buradaki tek amacın "birilerini" yermek olduğunu görüyorum. Ha söylediklerin gerçekten yanlış mı ? Değil. Ancak bu "gerçeklerin" ışığında herhangi bir çözüm önerisi olmadığından yaptığın şeyin adı "eleştiri" olmuyor aslında. Zengin bir argümanın olmadığından da yaptığın şey yergi bile sayılmaz. Sana tavsiyem, insanları eleştirirken nelerin olması gerektiğini, eldeki olanakları da değişkenin içine katarak, en azından araya bir yere sıkıştırman.  Bu arkadaşların bunca tecrübesizlikle nasıl bu işin altından kalkabileceklerini de yazsaydın eleştiri olurdu mesela. "Siz gidin daha iyisi gelsin" demek veya bu durumda ima etmek, biraz kolaya kaçmışsın gibi olmuyor mu sence de ? Ayrıca absürt olduğu konusuna da değinmek isterim. En nihayetinde turnuva hazırlıkları konusunda kendini kanıtlamış biri değilsin sen de. Bu faktörler göz önüne alındığında ise yaptığın şeyin adı sanırım "köstek" olmak ki bu pek de yapıcı bir davranış olmuyor endişelerin göz önüne alındığında. :smile:
Ben hiçbir cümlemde turnuvanın yükünü üstlenmemde ki başarılarımdan bahsetmedim ki zaten. Bu işi yapan insanları görmediğimi söyledim. Eleştri ile tavsiye vermeninde çok ayrı kutuplar olduğunu da biliyorum. Tekrardan diyorum, bugüne kadar hiç bir turnuva yönetmedim yönettiğimi de iddia etmedim ki burdan yola çıkarak arkadaşlara bir tavsiye vereyim? Eleştrimi yaptım. Eleştrimi yaparken bu işi nasıl yapmaları gerektiğini söylemem gerekmiyor. Kendi açımdan karşı çıktığım durumun, yanlış bir görevlendirmenin küçük bir açıklamasını da aşağı yazdım. Gazeteye köşe ilanı vermediğimiz için ince eleyip yazılara dökmeye ihtiyaç olduğunuda sanmıyorum. Mağdur edebiyatı yapmaya gerek yok, herkes ne denilmek istediğini gayet anladı bence. Kendi fikrimi istediğim şekilde açıkça beyan edebilirim? İstersem göğe istersem yere seğerim. Muhalefet bulunduran bir yazı ile eleştirel yapıda ki bir yazıda farklı şeyler.

Ayrıca, NW tecrübesi olan bir yetkili kadrosunu eleştirirken neyin kolayına kaçabilirim ki? Sunucuda "arnavut ciğeri" barından her cisme ban atan, olayları kişiselleştirmeye bayılan bir insan vb. Şahsen ben bu görevli arkadaşların bazılarıyla bir çok kez aynı ortamda bulundum. Hareketlerinide gayet açık bir şekilde gözlemleyebildim ki bir çok kişinin de bunu gördüğünü biliyorum. Kalkıp bana abartmaktan ve sahte gerçeklerden bahsediyorsun, afedersin ama komik. Kendisinin ne mal insan olduğunu, utanç kaynağı sahtekarlık ve dolandırıcılık yaptığına da bizzat birinci dereceden yaşadım. Ben bunları ilk yazımda yazma gereği duymadım ki baltalayan ve muhalefet olan bir yazıdan kaçındığım için.

Bu işin zengin bir edebiyata bağlatılmasını da anlayamadım gerçi. Benim eleştrim tamamen sembolik olarak başvuruyu "inceleme" ile kabul edilmiş gösterilmesine, kötü anıları bulunan kişiliklerin görev üstlenmesine ve buna göz yumulmasına. Yanlış mı düşünüyorum acaba? Bizim burada söz hakkı sahibi olmamız Türk Native camiasının değerliliğini yitirmemesi, kalitesini bozmamak değil mi? Ben şahsen eleştrimi bunun için yaptım. Bazı turnuvalarda yaşanan aksiliklere bir çoğumuz tanık olduk, sonucundan hangimiz memnun oldu acaba da bu tarz durumlarda görevli kadrosunu eleştirmek suç oldu?

Elbette bu turnuva yaza giriş için güzel bir hazırlık olabilir, ama kötü örnek olmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği konusunda ben kesin bir görüşe sahibim. Zamanında SGaming'in yaptığı gibi en azından tecrübeli bir görevliyi barındırmak özellikle görevi onun üstlenmesini sağlamak-Turnuvanın başarılığı hakkında bir fikir belirtmediğimi de geçeyim şuraya- en sağlıklısı olacaktı ki ben bu görüşüme rağmen komik bir şekilde muhalefete karşı kaliyorum. Ben yaptığım eleştride yanlış bir kısım olduğunu düşünmüyorum, isteyen dikkate alır isteyen almaz aynı şekilde turnuvayı düzenleyen arkadaşlarımızın da buna cevap verme gibi bir zorunluluğu yok. Ben fikrimi belirttim, ertesi gün yine belirteceğim ta ki somut bir örneğe varana kadar. Sonrası malum turnuvalara katılmaya korkar oluyoruz.

yazıda karışıklık olduysa kusura bakmayın, gecenin 2sinde bu kadar oluyor. Dilersen de Kiron konunun kirlenmemesi için özelden de devam edebiliriz

Tecrübeli hakemlerden bahsediyorsun Peki hangi tecrubeli hakemin ligi güzel olduki ? zaten shepard sadece forum için yetkilli bana yardım ediyor kötü bir amacı yok hakemlerde bi zafer var nw hakkemi olan ama oda tecrubelidir merak etme oyuncular zaten düzgün yapa bilirse hakem tarafından sorun cıkarmıcak kişileri seçtim

ADORA said:
Tecrübeli hakemlerden bahsediyorsun Peki hangi tecrubeli hakemin ligi güzel olduki ? zaten shepard sadece forum için yetkilli bana yardım ediyor kötü bir amacı yok hakemlerde bi zafer var nw hakkemi olan ama oda tecrubelidir merak etme oyuncular zaten düzgün yapa bilirse hakem tarafından sorun cıkarmıcak kişileri seçtim
Her turnuvada sıkıntı çıkacaktır elbet.Önemli olan bunu yetkililerle en aza indirgemeye çalışmak. Bunun için böyle bir yorum yaptım. Ayrıca sözüne tam anlamıyla katılamdığımı söylemek istiyorum. Başarılı turnuvalara fazlasıyla şahit olduk. Olaya dar açıdan bakmamak gerek.

Mesajları okurken hakkımda daha önceden kendilerini bir olayda haklı çıkarma gayesi taşımakta olan bu kişilerin tarafımca hiçbir etkinliğin yapılmaması veya etkinlik yapan kişilerin yönetim kadrosunda olmamam bu kişiler için rahatlatıcı bir olay olabilir, fakat şunu ifade etmek istiyorum. Ben zaten bu ortamı bırakmış ve Napolyon kısmında NWL-TR Yaz Sezonu bittikten sonra bazı sorunlarım olduğu için uzak durmam gerekli, inan ki senin veya senin gibi düşünmeye çalışan insanları engellemek istemiyorum. Sadece şunu belirtmek istiyorum, haklısın..Fakat bir dolandırıcı v.b gibi kelimeleri kullanmadan önce başta Kanıtları burada gösterirsin, daha sonra dilersen Asliye Ceza Mahkemesine gider dava açarsın, eğer reşit değilsen ailenden rica edebilirsin, dur biraz daha söyleyip hani diyorsunuz ya 'Egoist Shepherd' diye, ailenden yardımcı olmanı dilersen ben Avukatlık konusunda yardımcı olurum sizlere, eğer bir kanıya varmayıp burada kanıt, tanık v.b kişiler olmaksızın içini döküp konuyu zehirlemek istiyorsan Moderatör arkadaşlardan da ricam bırakalım arkadaşımız içini derdini döksün. Bu arada hiç kimse mükemmel değildir, böyle bir anlayışa varan kişiler ancak kendilerini avutmaktan başka birşey yapmazlar, senin düşüncen biraz benziyor, o yüzden az soluklan ve sık dişini, "AbimYok" gerçekleşince sizler isterseniz Çim Kesme Rolü ve Eğlenceli etkinlikler yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz ya da dur bu konuda ben sana yardımcı olayım, istersen biz seni Hakem yapalım, tecrüben olsun, yarın öbürgün istedikleri zaman Referans verirsin. Bu arada harikalar yaratan ve harikulade bir şekilde kendisini haklı çıkaranları tebrik ediyorum, biraz Egoist olabilirim..Fakat Deli değilim. Kanıtlarım var, olmayanlar utansın ve :::: Forumun gidişatını bozmaya yönelik ve konunun gidişatına yönelik rica ediyorum, geri yanıt verme.. Görüşünü dile getiren ve Vatandaşlık Hakkı'nı hunharca kullanman, beni 5 Yıldızlı General yaptı, pardon Mareşal miydi. :wink:

Turnuva başlayacak, zaman geldi çattı, bütün katılımcı kişilere hem bireysel hem yetkili birisi olarak başarılar dilerim.

Knime - General Shepherd ? said:
...

Turnuva başlayacak, zaman geldi çattı, bütün katılımcı kişilere hem bireysel hem yetkili birisi olarak başarılar dilerim.
Yine bir şeyler saçmalayıp durmuşsun, hayatımdan 45 saniye çaldın.Ciddiyim sen böyle bir şepmiydin yoksa...Adam doğru düzgün eleştiri yapmış, senin hakareti oradan çekip alıp sürdürüp sonra noktayı koymuş gibi davranman zaten başlı başına tartışmaya sürmek.Kimse sana egoist olduğun için şu olduğun için bunu yapamazsın demiyor.Doğru gördükleri şeyleri anlatıyor bu da senin ağırına gidiyor anlaşılan.Neyse konuya biraz ani girdim ama umarım dediğimi anlamış ve sakinleşmişsindir şep

Black Dead said:
...

Yine bir şeyler saçmalayıp durmuşsun, hayatımdan 45 saniye çaldın.Ciddiyim sen böyle bir şepmiydin yoksa...Adam doğru düzgün eleştiri yapmış, senin hakareti oradan çekip alıp sürdürüp sonra noktayı koymuş gibi davranman zaten başlı başına tartışmaya sürmek.Kimse sana egoist olduğun için şu olduğun için bunu yapamazsın demiyor.Doğru gördükleri şeyleri anlatıyor bu da senin ağırına gidiyor anlaşılan.Neyse konuya biraz ani girdim ama umarım dediğimi anlamış ve sakinleşmişsindir şep

Sana şunu söylemek istiyorum, seninle bir ticaret işine giriyoruz varsayalım, ben malın parasını sonra vereceğim diyorum. Anlaşılıyor ve sen parayı veriyorsun, sonra bazı yönetim sıkıntılarından ötürü, çekişmeler ve çakışmalarla sen bana bir nevi ambargo veya dur, doğrudan saf dışı bırakıyorsun, + aldığın malın parasını benden istiyor ve kendini bununla haklı çıkarıyorsun, yani şu var hem kazık atalım sonra da yedirelim, sen bunu haklı görüyorsan şayet o zaman ben seni ciddi ciddi yanlış anlamış olabilirim, o eleman benim umurumds değil, böyle birşeyi genel olarak bir kanıt olmadan açıklayıcı bir şekilde anlatıp burada kinayeli cümleleri kurarsa bende kısa ve öz kendisine ithafen cümleler yazarım.

Not : Varsayılan olayda saf dışı bırakılıp aksine para istenilen kişi de benim, gelip üstlenilen bütün sistemler adamların ellerinde ve ben daha sonra yaşanılan sorunlar sonrasında saygısızca küstahça ban yiyorum bütün ekinimle ardından da bu parayı vermedim diye dolandırıcı olmuş oluyorum. PWniz batsın.

Bu arada Yazdığım herşeyin bir cevabı elbet olacaktır, fakat bende geri yanıt yapılmaması maksadıyla bir süre için konuyu kitlemek isterdim fakat Lig için önemli bildiriler yetkililer tarafından paylaşılmakta o yüzden gerek yok

Ya kardeşim ben sana uzatma diyorum, adamın önerisine bak diyorum.Yaşadığın olaydan zerre haberim yok zaten, ben turnuvanın gidişatına bakarım.

Black Dead said:
Ya kardeşim ben sana uzatma diyorum, adamın önerisine bak diyorum.Yaşadığın olaydan zerre haberim yok zaten, ben turnuvanın gidişatına bakarım.

İşte sevdiğim hakem türü, biz işimize Ligimize bakalım. Doğru dersin.
Amaç ve hedefimiz, oyuncuların sorun yaşamadan oynamalarını sağlamaktır.

Eğer bir oyuncu maç sürerken oyundan düşerse, o oyuncu öbür el oyuna dahil olur. O oyuncunun yerine yeni bir oyuncu veya aynı oyuncu o el süresince giremez.

Şu kuralı ben anlayamadım bir açıklarsanız eğer. Şimdi round başladı adamımız düştü diğer adamımızı sokamazmıyız oyuna? 1 kişi eksik mi olmak zorundayız?

Franz Joseph said:
Eğer bir oyuncu maç sürerken oyundan düşerse, o oyuncu öbür el oyuna dahil olur. O oyuncunun yerine yeni bir oyuncu veya aynı oyuncu o el süresince giremez.

Şu kuralı ben anlayamadım bir açıklarsanız eğer. Şimdi round başladı adamımız düştü diğer adamımızı sokamazmıyız oyuna? 1 kişi eksik mi olmak zorundayız?

Eğer karşı takım kabul ederse şayet hakem bekleme süresi yapar yani olabilir, hakem süresince 2-3 dakika en fazla sonrasında round başlar. Şayet 8v8 olabilecek bir round için 7 kişiyseniz oynamak zorunda kalabilirsiniz, bu konuyu Adora,Zafer ve Blackdead görüp kendi araları ile konuşup buradan çözümleyici bir mesaj atmaları daha sağlıklı olacaktır, Şahsi görüşümce içini rahatlatmak maksadıyla yazdım. :smile: Ama kural formatlı biraz ciddi olduğu ve olması gerektiği için üstte yazdığım düşük ihtimalle gerçekleşebilir.

Oyuncu  Değişiklikleri
Eğer oyun sürerken karşı takımdan bir oyuncu düşerse diğer takımın oyuncu çıkartma zorunluluğu yoktur. Ayrıca bekleme zorunluluğu da yoktur.
Maç içinde oyuncu değişiklikleri spawn değişikliklerinde, round aralarında ve sonlarında yapılabilir.

Bu kural saçma geldi bana.Eğer adamım düştüyse anında neden başka bir oyuncuyu sokamıyorum? Yani , biraz karışıklık çıkartır.

Arkadaşa yazdım 2.Sayfada belirtilmiş, 1. Kısımda.
Belirtmişsiniz ona bir lafım yok zaten. Fakat maçlar başlamadan önce 8+3 (yada size göre bu sayı değişebilir) kişi hazır olur. 8 as kadro 3 yedek olarak maça başlarlar ve biri düştüğünde anında diğeri girebilir. Senin açıklaman ise round başı bile olsa , round sonunda girebilir diyorsun. Buna anlam getiremedim ben.

John di Penliaz said:
Arkadaşa yazdım 2.Sayfada belirtilmiş, 1. Kısımda.
Belirtmişsiniz ona bir lafım yok zaten. Fakat maçlar başlamadan önce 8+3 (yada size göre bu sayı değişebilir) kişi hazır olur. 8 as kadro 3 yedek olarak maça başlarlar ve biri düştüğünde anında diğeri girebilir. Senin açıklaman ise round başı bile olsa , round sonunda girebilir diyorsun. Buna anlam getiremedim ben.

Round bittikten sonra, yani savaş yapılıyor A takımı Byi o round yeniyor, B takımı o round sonunda oyuncu değiştirmeye karar veriyor, bu şekilde. Fakat round başladığı zaman hiç bir şekilde değişim yapılamaz.

Back
Top Bottom