Türkçe Forum Açık Kaynak Projesi (OpenSourceProject) (ESKİ KONU)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Caliph su konu sabitlendi ya büyük bir öncü oldun, tebrikler.

Sonunda sabitlendi..Gerçekten iyi oldu.Ayrıca sanırım görmemişsin;
Yellow Flash said:
Caliph, ana sayfadaki  Belendor'un toplamayla ilgili kodu benim modellerin olduğu mesaja gidiyor;
Doğrusu bu olacak : http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,179442.msg4376885.html#msg4376885

Halloldu :smile: Ee beyler, yok mu destekçiler? Model istiyoruz model :smile:

@belendor: Eyvallah, daha yapılacak birçok şey :smile: Bu konu şimdilik size küçükmüş gibi geliyor olabilir, fakat zaman geçtikçe kaynakların ne kadar çoğalacağını göreceksiniz :smile:

Şu ana kadar 1 tane kılıç yaptım.Şu an da pala üzerinde çalışıyorum(eğer Sarranid'e eklemek isterlerse harika bir palam olacak :smile: ).Bir kaç tane model daha yaptıktan sonra bunları tek bir pakette rarlayıp sağlam bir sitede upload ederim.
Not:Zırh modelleme dersleri mevcut mu?

sketchup modelleri sorunlu oluyor genelde. her tarafı kapalıysa olur anca.açıkta bir yer varsa hatalı olur.

Caliph said:
    Tasarlayıp bir kenara attığımız texture dosyalarını, haritaları, zırhları, yazıp sildiğimiz kodları burada toparlayıp, mod işine gönül vermiş, amatör ve profesyonel herkese bağışlıyoruz. Bu bağışlamadan şahsi kazanacağımız herhangi birşey yok, tüm Türkçe Forumda modlamanın gelişmesini istiyoruz. Bu yolda siz,değerli modcularımızın da katkı sunacağını düşünüyoruz.

Açık Kaynak Projesi nedir?

Açık kaynak projesi, modcuların kullanıp kullanmadığı iş görebilecek herşeyi, dilerlerse modcuların hizmetine karşılıksız sunmasıdır. Bu şekilde modlardaki çeşitlilik artacak, yapılan çalışmalar tek bir mod ile sınırlı kalmayacaktır.

Açık Kaynak Projesine nasıl kaynak bağışlanır?

M&B - M&B Warband - M&B Fire & Sword oyunlarında kullanılabilecek her türlü iş görecek kaynağı bağışlayabilirsiniz. Kaynaklarınız texture,model,map,kod,animasyon vb. çalışmalar olabilir. Kaynağınızı bir siteye upload edip, linkini buraya kopyalarsınız. Çalışmalarınıza dair birkaç tane screenshot ile birlikte. Kaynağınızı beğenip kullanmak isteyen modcu, çalışmaları moduna ekler, ve konu sayfasına sizin adınıza bir "teşekkür" yazar. Ben işe, kendi modum olan Rise of Khergits II'yi bağışlamak ile başlıyorum.

Kullanıma açık kaynaklar listesi

Rise Of Khergits II MOD - Caliph

Korsan Kıyafetleri (Kaplamalı) - İsmail Karaköse

Gönderli Silah Setleri (Kaplamasız)- Deli Paşa

Kılıçlar (Kaplamasız) - Antiatmax

Kılıç-Balta (Kaplamasız) - mountblade4ever

Kılıç-Balta (Kaplamasız) - Viktor Reznov

Asker Toplama Kodları - Belendor

Çeşitli Silahlar - Belendor

Kardeş çok faydalı ve çok cömert bir proje olmuş senin gibi birinden de böyle bir proje beklerdim açıkçası.
RoK II'ye bayılmıştım zaten :grin:

Caliph, hocam ben RoKdaki khergit warcampını alabilir miyim? Bizim modda dothrakilerin karargahı olacaklar. İznin olursa kullanmak istiyorum. (Bir de o dosyaların adı neydi? Ben deneme için dosyaları biraz karıştırdım ama bulamadım. :sad: )

Pek "Warband"a uygun değil, belki fantastik bir mod için kullanıcak vardır.
bayrakv.jpg
Anasayfaya'da eklenirse.

ahah :grin: gecenin,pardon :grin: sabahın 6 sında hatta 7 sinde :grin:  susturulmam geçmiş hadi hayırlısı :grin: caliph şu modları bi bitirek sanki bir modmuş gibi sırf bu işe odaklancam :grin: kılıç seti,zırh seti felan :grin:

Chake_mate said:
Pek "Warband"a uygun değil, belki fantastik bir mod için kullanıcak vardır.
bayrakv.jpg
Anasayfaya'da eklenirse.

En az 4-5 sancak olsun, tek tek ekleyemiyoruz listeye, öyle bir kural koyduk... :smile:

NeO7 said:
ahah :grin: gecenin,pardon :grin: sabahın 6 sında hatta 7 sinde :grin:  susturulmam geçmiş hadi hayırlısı :grin: caliph şu modları bi bitirek sanki bir modmuş gibi sırf bu işe odaklancam :grin: kılıç seti,zırh seti felan :grin:

Valla iyi olur :smile:

Deli Paşa said:
Caliph, hocam ben RoKdaki khergit warcampını alabilir miyim? Bizim modda dothrakilerin karargahı olacaklar. İznin olursa kullanmak istiyorum. (Bir de o dosyaların adı neydi? Ben deneme için dosyaları biraz karıştırdım ama bulamadım. :sad: )

Görmedin herhalde.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom