[SP][TR]Floris Mod Pack & %100 Türkçe Yama

Users who are viewing this thread

Seyyah said:
İlk yağmada sürekli yağ vermesi normal mi sizde de oluyor mu? :grin: Bir de Diplomat Floris ve bir tane daha hero vardı oyunun başlarında şimdi hiç bir handa bulamıyorum onları. Sizde de kayıp oldular mı? :smile: Gemi olayında da bazı buglar var sanırım. 100 küsür kişi ile bir şehre girip gemi al dediğimde 40-50 sini gemiye alıp açılamıyorum. Limit vs diyor. Gemi yokmuş gibi davranıyor oyun bana. Bu problemleri yaşayanlar var mı?

Loot olayını düzenleyen patchler modun orjinal forumunda var taleworlds'te biraz araştırabilirsin :smile:

Bug olması normal çünkü mod uzun zamandır sahibi tarafından güncellenmiyor :sad:

Ayrıca King Floris'ten bahsediyorsun galiba; onun çevirilerini özellikle yaptım ve yanına gidip tek tek inceledim diyalogları yani o konuda sıkıntı yok biraz daha dolaşmalısın hanları :smile:

Berşantankişi said:
Sürekli hata alıyorum . Tam oynarken birden bire hata verior oyun kapanıyor .

4GB ram im var . ekran kartımda iyi . EN İYİ OYUNLARDA HİÇ KASMA OLMUYPR BUNDA TAKILIOR OYUNKAPANIOR NE YAPMALIYIM ?

Şimdi "hata veriyor" çok genel bir ifade, biraz açabilir misin? Tam olarak ne hatası alıyorsun?

sorunsuz oynuyorum elinize sağlık

oyunda 150 gün sonra swadia bütün devletlerle savaşıp dağılıyor 3-4 save boyunca swadia yı kurtarmaya çalıştım ama olmadı başka oynayan varsa onlarda nasıldır durum ?

Bende de öyle. Ama bu işime geliyor  :mrgreen: Kergitli askerlerimle yağmalamadığım köy kalmadı :razz:

Floris Mod Pack 2.55'e güncellenmiş, çevirimi yeni sürümde deneyip olumlu sonuç alanlar bana bildirirlerse sevinirim :smile:

Öncelikle ellerine sağlık. Yamanın 2.54 versiyonunda çevirini denemedim ancak videodan hata olmadığı anlaşılıyor. 2.55 için yamanı denedim ve pek az hatayla karşılaştım. Bu hatalar oyundan atma gibi büyük hatalar değildi ve oyuna büyük etkileri yoktu. En azından benim açımdan. En büyük diyebileceğim hata buydu ekran görüntüsü olarak atıyorum.
7327inciq9783772.jpg
Bu hatayı aldıktan sonra oyunu tamamen sildim ve tekrar kurdum. 1.58'e güncelledim. Ardından Floris 2.55'i kurdum bi süre ingilizce oynadım bu vb. herhangi bi hatayla karşılaşmadım. Tekrar yamanı kurduğumda aynı hatayla karşılaştım. Epey uğraşmama rağmen çözemedim. Sanırım meshes.txt ile ilgili bir hata. İlgilenirsen sevinirim. Tekrar teşekkürler ve emeğine sağlık ufak hatalar(2.55 için söylüyorum) dışında sorun yoktu dediğim gibi. Gerçekten epey emek vermişsin emeğine sağlık.

matiasamet said:
Öncelikle ellerine sağlık. Yamanın 2.54 versiyonunda çevirini denemedim ancak videodan hata olmadığı anlaşılıyor. 2.55 için yamanı denedim ve pek az hatayla karşılaştım. Bu hatalar oyundan atma gibi büyük hatalar değildi ve oyuna büyük etkileri yoktu. En azından benim açımdan. En büyük diyebileceğim hata buydu ekran görüntüsü olarak atıyorum.
7327inciq9783772.jpg
Bu hatayı aldıktan sonra oyunu tamamen sildim ve tekrar kurdum. 1.58'e güncelledim. Ardından Floris 2.55'i kurdum bi süre ingilizce oynadım bu vb. herhangi bi hatayla karşılaşmadım. Tekrar yamanı kurduğumda aynı hatayla karşılaştım. Epey uğraşmama rağmen çözemedim. Sanırım meshes.txt ile ilgili bir hata. İlgilenirsen sevinirim. Tekrar teşekkürler ve emeğine sağlık ufak hatalar(2.55 için söylüyorum) dışında sorun yoktu dediğim gibi. Gerçekten epey emek vermişsin emeğine sağlık.

2.55 ile ilgili bir sorundur büyük ihtimalle, malum mart ayında YGS var şuanda hiç vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. Şimdilik 2.54 sürümüyle idare edebilirsiniz, vaktim olduğunda(-ki şu sıralar hiç yok) ilgilenirim :smile:

çok üzgünüm konuyu hortlattım ama..

silentscream elini ayağını öpeyim senin.  5-6 kişilik grup çevirmeye çalışmışt bu modu, başarısız oldular/yarıda kestiler. sen kısa zamanda yamayı bitirip elimize verdin :grin: yamayı resmileştirmek için, floris yapımcılarına başvurmalısın bence. neyse, floris gerçekten büyük bir mod. başka bir oyun oynuyormuş hissi veriyor. keşke osmanlı bayrağını falan "optional" şeklinde ayarlasaydın daha şükela olurdu, bence. kişisel zevk sonuçta. (adam bayrakları bile türçeye çevirmiş vay arkadaş) :grin:

eline emeğine sağlık. ingilizcen olup, oyunu anladığın halde çevirip bize sunmuşsun.

ben bu yağmacıların mavi donuna çok gıcık oldum. birde bunların lideri var yahu. adı da gaffur olsa gerek :grin:

Silentscream yama için çok teşekkürler. Oyunu indiriyorum ancak expanded sürümü için 2 küsür gb yazmışsın ben v.255 indiriyorum şuan ve 1.16gb acaba yalnış birşey mi indiriyorum?

gazozix said:
çok üzgünüm konuyu hortlattım ama..

silentscream elini ayağını öpeyim senin.  5-6 kişilik grup çevirmeye çalışmışt bu modu, başarısız oldular/yarıda kestiler. sen kısa zamanda yamayı bitirip elimize verdin :grin: yamayı resmileştirmek için, floris yapımcılarına başvurmalısın bence. neyse, floris gerçekten büyük bir mod. başka bir oyun oynuyormuş hissi veriyor. keşke osmanlı bayrağını falan "optional" şeklinde ayarlasaydın daha şükela olurdu, bence. kişisel zevk sonuçta. (adam bayrakları bile türçeye çevirmiş vay arkadaş) :grin:

eline emeğine sağlık. ingilizcen olup, oyunu anladığın halde çevirip bize sunmuşsun.

ben bu yağmacıların mavi donuna çok gıcık oldum. birde bunların lideri var yahu. adı da gaffur olsa gerek :grin:

Olumlu yorumun için çok teşekkürler :smile:)

Resmilestirme işine kalkıştım ancak modun forumunun kendini birşey sanan moderator leri cevap yazma tenezzülunde bile bulunmadılar yoksa forumlarında taleworldsta yani çevirilerin olduğu bir kısım var ekletemedim oraya türkçeyi...

Baelor said:
Silentscream yama için çok teşekkürler. Oyunu indiriyorum ancak expanded sürümü için 2 küsür gb yazmışsın ben v.255 indiriyorum şuan ve 1.16gb acaba yalnış birşey mi indiriyorum?

Şu anda 2.54'ü kullanmanızı tavsiye ederim. 2.55 ile birkaç ufak uyumsuzluk var(oynayışa etkisi yok) yinede size kalmış...

**2.55 SÜRÜMÜNDE TURNUVA BÖLÜMÜNDE ÇEVİRİMLE İLGİLİ SORUNLA KARŞILAŞANLAR BANA BİLDİRİRLERSE SEVİNİRİM, ÇOK ÖNEMLİ BİR BUG VARSA DÜZELTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM**

V2.55 için bilgi vermek isterim. Yamayı manuel indirip sadece Floris Mod Pack TR Yama\Modules\Floris Expanded Mod Pack 2.54\languages klasöründeki tr klasörünü moda kopyalayanlar yamada hata almaz. Diğer türlü birçok yerde background hatası alıyoruz bilginize.

Silentscream said:
**2.55 SÜRÜMÜNDE TURNUVA BÖLÜMÜNDE ÇEVİRİMLE İLGİLİ SORUNLA KARŞILAŞANLAR BANA BİLDİRİRLERSE SEVİNİRİM, ÇOK ÖNEMLİ BİR BUG VARSA DÜZELTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM**

Ben bir sorun veya bugla karşılaşmadım sadece bir bölüm çevirili değildi oda turnuvayla alakalı bilgi kısımlarıydı sanırım

Back
Top Bottom