Sergüzeşt-i Sultan Süleyman Mod Çıktı (11.02.2015)

Hangi tarafları en çok istersiniz (module system bilen biri yardim ederse inşallah)

• Hafsi Sultanlığı

Votes: 2 2.7%
  • Cezayir Hükümdarlığı

Votes: 3 4.0%
  • Cenevizliler

• Papalık

Votes: 11 14.7%
  • Rodos Krallığı

Votes: 5 6.7%
  • Canberdi Gazali Devleti

• Şirvanşahlar

Votes: 4 5.3%
  • Astrahan Hanlığı

Votes: 1 1.3%
  • Kırım Hanlığı

Votes: 32 42.7%
  • Nogay Ordası

Votes: 9 12.0%
  • Polonya-Litvanya Krallığı

• Floransa Cumhuriyeti

• Wattasid Hanedanı (google çeviri :))

Votes: 0 0.0%
  • Bohemya Krallığı

• Navarra Krallığı

• Total voters
    75

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Safevi devleti Türkmen devletidir.Sah İsmail de Türktür bugünkü Azerbaycan onun devamıdır.Bu yüzden modu yaparken safevi devletini irani veya arabi gibi yapmazsan daha gerçekçi ve güzel olur.

Kardeş biliyorum safevilerin kurulmasına yardım eden Türkmen boyları var ama safevilere ismini veren kişinin Arap,fars veya Türk olduğunda tartışmalar varmış
Ama biliyorum safevi askerleri kızılbaşlar, kızıl şapka takan Türkmen askerlerinden geliyor
Askerler Türkmen, kurucuların kökü tartışmalı
Ama askerler değişince onları da değiştireceğim inş

Kardeşim tartışmalı felan değil Şah İsmail Türk'tür.Askerleri de antalya mersin başta olmam üzere çeşitli yerlerden giden türkmenlerdir.Günümüzdeki Azerbaycan bu devletin devamıdır.Zaten İranda 30 milyondan fazla Türk vardır.Prof
Dr.Tufan Gündüz bunu ayrıntısıyla anlatmıştır bakabilirsin.

dostum ben şah ismaile tartışmalı demedim "safevilere adını veren kişi" dedim  yani Şeyh Safiyüddin İshak Erdebili'den bahsediyorum ben şah ismail türk değil demedim yanlış anlama olmuş

module systemsiz krallık,şehir vs eklemeyi bilen biri anlatabilir mi? (Teşekkür bölümüne eklerim işe yararsa)
modül sistemle denedim oyun sapıttı osmanlının adı kutsal roma falan oldu

modül sistemsiz ekleyemezsin.

Modül sistem ile yaptığın değişiklikler txt dosyalarında yaptığın şeyleri siler.yerine yenilerini getirir.Bu yüzden isimlerin karışmıştır.

bir krallık ekleyebilsem gerisi gelir inşallah
trooplar sorun değil en kötü sallarsın yakın bir şey
ama krallığı ekleyemedim daha sen biliyorsan yardım eder misin

AslanlıYol461 said:

Krallık eklemeyle ilgili dersler var, araştır bulursun hemen. Bir de yanlış anlamazsan henüz daha yolun çok başındasın gibi, bence bir süre kendini geliştir ve daha sonra mod yap veya yayınla kardeşim. Tavsiyem biraz forumda takıl önce, gerisi gelir. Aceleye gerek yok :lol:

Bence önce bi plan haritası yap sıraya koy krallıklarını ekle itemler kolay iş yoksa her yaptığını module system siler. Banada bir bilenin tavsiyesi  :wink:

dragos said:
AslanlıYol461 said:

Krallık eklemeyle ilgili dersler var, araştır bulursun hemen. Bir de yanlış anlamazsan henüz daha yolun çok başındasın gibi, bence bir süre kendini geliştir ve daha sonra mod yap veya yayınla kardeşim. Tavsiyem biraz forumda takıl önce, gerisi gelir. Aceleye gerek yok :lol:

kardeş modu çıkarayım isteyen oynasın acemi modu nasıl olurmuş görsün dedim :grin:
zaten acele etmiyorum bildiğim şeyleri (asker ekleme,ekipman değiştirme vs) yapıyorum kısmen ama daha var yolum haklısın :grin:

Dostum askerleri beğendim fakat Avusturya Atlı Nişancısı hiç olmamış.Çünkü Doğu kültürünü yansıtmış biraz.Yine de senin takdirin  :???:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom