Oyun Tavsiye Konusu - (Tavsiye istemeden önce mutlaka bakınız)

Users who are viewing this thread

bir aylığına yaz için memlekete geldim, gelirken yanımda PS4'ümü de getirdim, ancak içinde bloodborne, god of war ve dark souls:remastered dışında oyun yok. keyif alarak bloodborne oynamaktayım şimdilik, ancak yine makul fiyatlı, güzel oyun önerilerinize açığım. ha bir de burada çok patates bir laptop var acer aspire, bu patates pcde oynayabileceğim ekran kartı ve ram istemeyen oyun tavsiyeleri de verebilirsiniz.

kierra said:
bir aylığına yaz için memlekete geldim, gelirken yanımda PS4'ümü de getirdim, ancak içinde bloodborne, god of war ve dark souls:remastered dışında oyun yok. keyif alarak bloodborne oynamaktayım şimdilik, ancak yine makul fiyatlı, güzel oyun önerilerinize açığım. ha bir de burada çok patates bir laptop var acer aspire, bu patates pcde oynayabileceğim ekran kartı ve ram istemeyen oyun tavsiyeleri de verebilirsiniz.

Stardew Valley, PC'ye erişimim olmadığı 1-2 haftalık dönemde inanılmaz sarmıştı beni dandik bir laptopta, daha önce oynamadıysan pişman olacağını sanmıyorum

Ablamla şöyle LAN üzerinden bir oyun oynamak istiyorum.

Far Cry 1 ve Age of Empires 3'ü çok oynadık.
Far Cry 1 artık grafiksel olarak çok eskidi bir de sıktı, Age ofta aynı şekilde.

Şimdi sorun şu ki steam, origin veya Uplay üzerinden olmaması lazım çünkü öyle olunca oyunu iki kere almak gerekiyor.
Yani D&R gibi bir yerden kutulu bir oyun almam lazım ve oyunun steam vb gerektirmeyecek olması lazım.
FPS veya RTS tercihimdir.

NOT: Steami severim ancak bu konuda maalesef böyle bir problem yaratıyor.

O bir problem değil, olması gereken o. Günümüzde o dediklerine uyacak bir oyun da bilmiyorum, artık oyunları kutulu bile alsan genelde Steam'e kayıt ettirmen gerekiyor her halükarda.

kierra said:
O bir problem değil, olması gereken o. Günümüzde o dediklerine uyacak bir oyun da bilmiyorum, artık oyunları kutulu bile alsan genelde Steam'e kayıt ettirmen gerekiyor her halükarda.

Ne demek olması gereken bu ?
İkimiz de oyunu bilgisayarlarımıza indirebiliyoruz, ikimiz de oyunu oynayabiliyoruz. İkimiz de aynı anda olmasa bile multiplayer da oynayabiliyoruz ancak sırf beraber bir oyun oynayabilmek için aynı oyunu iki kere mi almam lazım ?

Yaw tamam böyle olduğunu biliyorum da(belki steamsiz oyunlar vardır diye sordum bazı oyun firmaları steamle anlaşmıyor, gerçi onların da benzer platformları var) neden olması gereken bu diyerek müşterinin aleyhine olan tarafta duruyorsun ?

Müşterinin aleyhine durmak değil bu, adaletli olanı savunmak. O zaman bir oyunu git satın al tüm akrabalarınla paylaş hepsi yüklesin aynı anda tek kopyadan 10 kişi girin oynayın, olmaz öyle. Ki steam müşterilere jest olsun diye aile paylaşımı getirdi kaç sene önce, oyunlarını ailenden birisi ile paylaşıp onların da oynamasını sağlayabiliyorsun. Aynı anda beraber oynamak için de iki tane satın alın bir zahmet.

Merhabalar,

Şu aralar işte çok boş vaktim var o yüzden biraz android oyunlarıyla vakit geçiriyorum. Geçenlerde birtanesine sardım da, onda da ilerlemesi çok zor geldi.Oyunun adı Iron Blade, buna benzer bildiğiniz oyunlar var mı tavsiye edebileceğiniz?

Nikola Tesla said:
Senaryosu hoş bir oyun arıyorum ne önerirsiniz?
Bayadır Final Fantasy evrenine girmeyi düşünüyordum. Sınavlar bitsin başlayacağım sanırım. Büyük bir evrene benziyor o yüzden biraz korkutuyor. Oynamadıysan bir göz atabilirsin belki?

Oynamadıysan Bioshock önerebilirim. Batman Arkham serisi güzeldir. Metro serisini oynamadıysan oyna. Şubat'a yeni oyunu gelecek Metro Exodus diye. Çok sağlam oyun olacak. Ön hazırlık yapmış olursun hem. Witcher'ı falan oynadın varsayıyorum. MGS oynayabilirsin. Eski oyunları oynayacağın eski konsolun var mı bilmiyorum ama MGS V'i oyna direkt. Injustice oyunları güzeldir. Her iki oyun da güzel. Bağlantılı hikayeler. Medal of Honor (2010) da güzeldir.. PS4'ün varsa zaten dolu hikayeli exclusive oyun var. Say say bitmez.

MGS ve Final Fantasy hariç hepsini oynadım. Ne yazık ki konsolum yok. Beni senaryosuyla koltuğa kilitleyecek bir oyuna ihtiyacım var. Vizeler yeni bitti dolayısıyla kafa dağıtmam lazım.

MGS sağlam kesin oyna ama Final Fantasy'i bilmiyorum. Sağlam diyorlar. Taa 3. oyunundan beri hepsi steam'de var. İlk oyunu 1987'de çıkmış. Seri köklü baya. 3. oyun ise 1990'da çıkmış. Son oyununu (FF XV) oynayacaksan sadece bir filmi var. Önce https://www.imdb.com/title/tt5595168/ bunu izleyip sonra oynanması tavsiye ediliyor. Bence girilesi bir evren. Çok büyük olmasından korkuyorum ama korktuğum gibi büyük sanırım. Lore öğrenmeyi severim ama :smile:. Bu kadar eski bir seri olduğuna göre hikayesi de sağlamdır diye düşünüyorum.

Senaryo derken anlattığı hikaye olarak mı yoksa bu hikayeyi işleyiş şekli olarak mı? Beğendiğin örnekler ve istediğin yönler, sevdiğin oyun türleri gibi biraz daha daraltırsan belki yardımcı olabiliriz.

Aslında ikisi de önemli sayılır. Tomb Raider, Batman, Witcher vs. hoş oyunlardı. Belli bir tür saplantım yok, korku olmasın yeterli, jumpscare çok haz aldığım bir şey değil. Aklınızdaki her öneriyi alabilirim.

Back
Top Bottom