Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Sınav kolaydı o konuda şikayetim yok,sistem ise gayet güzeldi.Ama neden puanlar fırlıyor!

Veya neden yüzdeliğimin 2-3 aşağısındaki liseye gidiyorum!

KhergitKhan said:
Sınav kolaydı o konuda şikayetim yok,sistem ise gayet güzeldi.Ama neden puanlar fırlıyor!

Yerleştirme sistemi kötü olduğu için. Bu ülke böyle fazla yadırgamamak lazım

Geçen seneki sbsliler kusura bakmasın ama bu seneki sistem daha zordu. Bakın sistem diyorum sınav demiyorum.

Sınavın kolay olması zaten işleri zorlaştırdı, önüne gelen full çekti puanlar fırladı liseler oynaştı. Bizim bakan ölmezse liselerede teog gibi bi sistem getirecekmiş 12 tane ygs mi lysmi ne olacakmış. Dershanede hocaların birinden duymuştum

Aynen bende duydum öyle bişey 4 sene boyunca hersene bi tane mi 2 tane mi ne gircekmişiz diyolar. inş olmaz.
geçen sene 2.37 yüzdelikliler baba fen liselere gitti ben anadoluya kaldım  :evil:

KhergitKhan said:

Sınavı belli bir sisteme oturtmadıkları için böyle oluyor. Geçen sene oldukça zor olan sınav bu yıl çok kolay olunca haliyle puanlar uçuyor. Halbuki belli bir zorluk seviyesinde tutsalar sınavı puanlarda hiç oynama olacağını zannetmiyorum.

Puanlar oynasa ne olacak önemli olan yüzdelik dilim, 4 yıldır bu forumdayım anlatamadık anasını satayım ya :neutral:

A yerleştirmeleri kısmında yüzdelik dilim baz alınıyordu ama nakillerde puanlar baz alınıyor. Yüzdelik dilimlerle puanların uyuşmaması da sistemin hatalarından. Yani geçen sene Şişli Anadolu 425 puanmış, bu sene 455 olmuş. Yüzdelik dilimide %5. Kafamın alamayacağı şeyler oldu bu sene. Yazık oldu bu senekilere :grin:

UNDE4D said:
A yerleştirmeleri kısmında yüzdelik dilim baz alınıyordu ama nakillerde puanlar baz alınıyor. Yüzdelik dilimlerle puanların uyuşmaması da sistemin hatalarından. Yani geçen sene Şişli Anadolu 425 puanmış, bu sene 455 olmuş. Yüzdelik dilimide %5. Kafamın alamayacağı şeyler oldu bu sene. Yazık oldu bu senekilere :grin:

Aynen öyle.Anadolu Liseleri kafayı yemiş herhalde,465 ile alıyorlar.Fen Lisesi ile yarışıyor galiba.Bizim buradaki liseninde ahım şahım bir şeyi yok,okulun yarısı Edirne ve Kırklareli'de 2 senelik (o da zorla) bir okul okuyup çıkıyorlar ortaya.Girebileceğim yere şu MEB yüzünden giremiyorum.

UNDE4D said:
Geçen seneki sbsliler kusura bakmasın ama bu seneki sistem daha zordu. Bakın sistem diyorum sınav demiyorum.

Sınavın kolay olması zaten işleri zorlaştırdı, önüne gelen full çekti puanlar fırladı liseler oynaştı. Bizim bakan ölmezse liselerede teog gibi bi sistem getirecekmiş 12 tane ygs mi lysmi ne olacakmış. Dershanede hocaların birinden duymuştum

Adamlar zaten bizi bitirdi,artık o sınav olsa ne olur,olmasa ne olur.

UNDE4D said:

Abi valla öldürdüler öldürdüler dirilttiler.valla keşke 99 doğumlu olsaydım diyorum.ama olsun.gene iyi bir anadoluya girdim.bunada şükür...

HyperCharge said:
UNDE4D said:

Abi valla öldürdüler öldürdüler dirilttiler.valla keşke 99 doğumlu olsaydım diyorum.ama olsun.gene iyi bir anadoluya girdim.bunada şükür...
Çok kasmayın kendinizi ya, belli bir puanın üzerindeki liseler arasında hiçbir fark yok. Hatta kendi puanınızdan düşük liselere girerseniz okul birincisi olup üniversite sınavında ek puan alabilirsiniz.

lise 2 ye gidiyorum (gidicem) bende iyiki çalışmamışım diyorum eğitimin anasını .. en çalışkan bile bende 1 kademe üstü almış :grin: gidin evde oyun oynayın .. :grin: ne sbs'si teogu :grin:

arkadaş forumdada hiç bir şey yazılmıyor sangi küçük bebeler var şurda ağzımızı açıp iki laf edemiyorun
anasını satıyım.

mrmca said:
arkadaş forumdada hiç bir şey yazılmıyor sangi küçük bebeler var şurda ağzımızı açıp iki laf edemiyorun
anasını satıyım.

Seviyeli forum ahalisini küçük bebe olmakla suçluyorsan eğer , ağız dolusu küfredebileceğin bir sürü forum var. Tutmayalım seni.

Back
Top Bottom