Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Karatasak said:
Anadolu tutturamadım lan ben. :lol:

İsityosan uğraşçan bu saaten sonra aga  :lol:

Nakilleri bekleyeceksin,dilekçe vereceksin falan fistan yani.Kolay gelsin şimdiden.

Stoney said:
incili arwa said:
Karatasak said:
Anadolu tutturamadım lan ben. :lol:

İsityosan uğraşçan bu saaten sonra aga  :lol:

Nakilleri bekleyeceksin,dilekçe vereceksin falan fistan yani.Kolay gelsin şimdiden.
öncesinden bahsediyor yalnız :grin:

Hadi be :S

Olsun ya,diğer arkadaşlar sürünür onun yerine  :mrgreen:

Yani böyle sistemde kazanamayanlar falan hiç üzülmemeli bence.Takmayın kafanıza,hayat güzel  :smile:

Karatasak said:
@kenterte
sen ankarada mıydın ya? öyleyse hangi lisede okudun.

yok istanbuldaydım. önceki seneki puanlar düşüktü zaten, kendi çapında bir okula gitmiştim. farklı bir şehirde farklı bir okulda farklı bir bölümde son seneye giriyorum şimdi. :razz:

Astendrache said:
Forum gecen senelerde kombo yapmis ha helal.

Aşağı yukarı aynı eğitim veriliyor zaten 473 alsan e değişecek 499 alsan ne değişecek
Ama şimdi Kabataşlıyım diyince Karadaşak gibi birşey oluyorsun küçümseme bence

Anadolu lisesi, düz lise, a.ö.l aralarında pek bir fark yok.Hatta yüksek puan alıp düz liseye gidersen okulda birinci olup ygs/lys de okul birincisi kontenjanından faydalanabiliyorsun.OBP nin yüksek olması da ayrı bir artısı.

Voyant said:
Anadolu lisesi, düz lise, a.ö.l aralarında pek bir fark yok.Hatta yüksek puan alıp düz liseye gidersen okulda birinci olup ygs/lys de okul birincisi kontenjanından faydalanabiliyorsun.OBP nin yüksek olması da ayrı bir artısı.
Bende bunu demek için girmiştim. Düz lise mezunuyum bende ama istediğim yerlerden birini tutturdum. Mesele okulda değil sizde bitiyo

Kuzenim %5'lik dilime girdi,geçen yıl Fen Liselerinin %7-%8 ile alındığı söylenirken bu yıl Uzunköprü-Keşan'ı %4 kapsıyor.Kesin girer dememize rağmen giremedi,Anadolu Öğretmene yerleştirdiler.Ama yüksek alan insanların hepsi Fen liselerini yazmış,gerisini boş bırakmış,haliyle 470-480 alan adam İmam Hatip'e gidiyor.Düşünsenize,3 yıl harıl harıl çalışıyorsun,hayatını bunun üzerine kuruyorsun fakat bu saçma sapan sistem yüzünden İmam Hatip'e... Ulan belki müslüman değiller? Belki inançları yok,inançsız bir insan olduğunuzu ve İmam Hatip'e gönderildiğinizi düşünün,rahat intihar sebebi.Neyseki kuzenim son anda Anadolu Öğretmeni de yazmış,öyle sıyırdı.Benim zamanımdaki sistem SBS idi,ama benim alakam pek olmadı.Ne çalıştım,ne de stres yaptım,direk girdim Güzel Sanatlar'a.

Ama bu yılki olay sırf öğrenciler İmam Hatip'lere gitsin diye,aptal,boş kafalı bağnaz insanlar yetiştirmek için yaptılar bunu.Hükümetin işine geldi tabi.

Sultan Alparslan said:
Yerleşemeyen öğrenciler imam hatip'e gidiyormuş galiba.
350 alan bir tanıdığım açıkta kaldı antalyada, şehrin bi ucundaki meslek lisesine attılar.

~Ghost said:
Kuzenim %5'lik dilime girdi,geçen yıl Fen Liselerinin %7-%8 ile alındığı söylenirken bu yıl Uzunköprü-Keşan'ı %4 kapsıyor.Kesin girer dememize rağmen giremedi,Anadolu Öğretmene yerleştirdiler.Ama yüksek alan insanların hepsi Fen liselerini yazmış,gerisini boş bırakmış,haliyle 470-480 alan adam İmam Hatip'e gidiyor.Düşünsenize,3 yıl harıl harıl çalışıyorsun,hayatını bunun üzerine kuruyorsun fakat bu saçma sapan sistem yüzünden İmam Hatip'e... Ulan belki müslüman değiller? Belki inançları yok,inançsız bir insan olduğunuzu ve İmam Hatip'e gönderildiğinizi düşünün,rahat intihar sebebi.Neyseki kuzenim son anda Anadolu Öğretmeni de yazmış,öyle sıyırdı.Benim zamanımdaki sistem SBS idi,ama benim alakam pek olmadı.Ne çalıştım,ne de stres yaptım,direk girdim Güzel Sanatlar'a.

Ama bu yılki olay sırf öğrenciler İmam Hatip'lere gitsin diye,aptal,boş kafalı bağnaz insanlar yetiştirmek için yaptılar bunu.Hükümetin işine geldi tabi.
Fen liselerinin en kötüleri bile  %3 lük dilimle alıyor, benim dilimim %4.40 bende giremem diye yazmadım bile fen lisesini.

~Ghost said:

Ateist olup imam hatibe giden tanıdığım biri var.

Yav okula biraz baktım da(internetten) bana çok güzel gelmedi.Zaten 14.tercihimdi anasını satayım.Yazmasaydım yakında cillop gibi okul vardı  :mrgreen: Neyse bu liseye gitmeyip özel okula gitme şansı var mı?Çevrede böyle bi apaçi falan bolsa tekin yer değilse çok sıcak bakmıyorum o okula.

Liseye hazırlanıp hayatını şekillendiremezsin, her anadolu lisesi aşağı yukarı aynı, ha imam hatip fen lisesi farkı dersen eyvallah :lol:

Size tavsiyem Radyo-TV okuyun Türkiye'de 40 tane okulu var Yönetmen yardımcılığına/Yönetmenliğe kadar yolu var.Ben hala okuyorum ama lisesini değil.Ayrıca uygulamaları satjları bakımın bir okul nekadar zevkli olabilcekse okadar zevkli.

Trypanosoma Gambiense said:
Liseye hazırlanıp hayatını şekillendiremezsin, her anadolu lisesi aşağı yukarı aynı, ha imam hatip fen lisesi farkı dersen eyvallah :lol:
Valla bizde almanca ikinci dil,fransızca eğitim veren bir lise ile üniversitede,fransızca dil ve edebiyata geçebilirsin,ama çok az böyle olaylar harici eğitimde fark ediyor anadoludan anadoluya,atatürkte anadolu mustafa kemalde  :lol: birinin puanı fen liselerinden yüksek

Back
Top Bottom