Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

Bir itemin doldurma hızını nereden ayarlıyorduk ? ballista yapmayı düşünüyorum da.En yavaşına getirecem hızı  :mrgreen:

edit;buldum.

Bir sorum daha var.Oyuncunun oyundaki hızını hangi module_scripts kodu ayarlıyor ?

HyperCharge said:
Bir itemin doldurma hızını nereden ayarlıyorduk ? ballista yapmayı düşünüyorum da.En yavaşına getirecem hızı  :mrgreen:

edit;buldum.

Bir sorum daha var.Oyuncunun oyundaki hızını hangi module_scripts kodu ayarlıyor ?
Atletizmi 10 yap at gibi koş hacı.

Black Dead said:
HyperCharge said:

edit;buldum.

Öyle değil.Dünya haritasında ki hız.Onu ayarlayan bir kod olması olması gerek..

HyperCharge said:
Black Dead said:
HyperCharge said:

edit;buldum.

Yön bulma yeteneğini 10 yap.

Redstone Knight said:
HyperCharge said:
Black Dead said:
HyperCharge said:

edit;buldum.

Yön bulma yeteneğini 10 yap.

:roll: ben modül sistem ile,gece olduğunda,oyuncunun bayağı bir yavaşlaması için bir trigger yapıyorum.Ama,partilerin hızını ayarlayan bir kod olması gerek...

arkadaşlar şimdi yeni bir lord ekledim kodu aşağıda modüle_troops'a ekledim:
Code:
["knight_1_25", "Yarl Rolo(amcan)", "New troops", tf_hero, no_scene, reserved, fac_kingdom_1, [itm_fur_coat,itm_studded_leather_coat,itm_nomad_boots,itm_mail_boots,itm_nordic_warlord_helmet,itm_mail_mittens,itm_sword_viking_3,itm_shortened_military_scythe,itm_tab_shield_round_d,itm_double_axe], knight_attrib_2, wp(160), knight_skills_5|knows_trainer_6|knows_trainer_6, 0x00000006690002873d9b6d4a92ada53500000000001cc1180000000000000000, nord_face_old_2 ],

bu lorda bide köy verdim oda aşağıda:
Code:
      (call_script, "script_give_center_to_lord", "p_village_36", "trp_knight_1_25", 0),	 
oyuna girdiğimde köye sag tık yapıp notlara baktığımda köy verdiğim lordun gözüküyor lordun ismine tıkladığımda boş bi sayfa geliyor yani lordu bulamıyorum lordladan birini sor dediğimdede gözükmüyor ben bu lordu nasıl bulurum yada daha tam ekleyemedimmi bu lordu?

frozenpainter said:
arkadaşlar şimdi yeni bir lord ekledim kodu aşağıda modüle_troops'a ekledim:
Code:
["knight_1_25", "Yarl Rolo(amcan)", "New troops", tf_hero, no_scene, reserved, fac_kingdom_1, [itm_fur_coat,itm_studded_leather_coat,itm_nomad_boots,itm_mail_boots,itm_nordic_warlord_helmet,itm_mail_mittens,itm_sword_viking_3,itm_shortened_military_scythe,itm_tab_shield_round_d,itm_double_axe], knight_attrib_2, wp(160), knight_skills_5|knows_trainer_6|knows_trainer_6, 0x00000006690002873d9b6d4a92ada53500000000001cc1180000000000000000, nord_face_old_2 ],

bu lorda bide köy verdim oda aşağıda:
Code:
      (call_script, "script_give_center_to_lord", "p_village_36", "trp_knight_1_25", 0),	 
oyuna girdiğimde köye sag tık yapıp notlara baktığımda köy verdiğim lordun gözüküyor lordun ismine tıkladığımda boş bi sayfa geliyor yani lordu bulamıyorum lordladan birini sor dediğimdede gözükmüyor ben bu lordu nasıl bulurum yada daha tam ekleyemedimmi bu lordu?
Aristokrasi sistemine de ekle. Tam hatırlamıyorum ama bir şeyler eksik. Forumun yeni uzmanlarına direkt danışabilirsin.

Sahne tasarımları yapıyorum örneğin bir şehire gelen soruya evet diyiyorum başka şehire gidip sahne tasarımı yaptığım şehre gelince obct kyıt olmamış oluyor.Bunun nasıl çözebilirim.

Türküm:D said:
Sahne tasarımları yapıyorum örneğin bir şehire gelen soruya evet diyiyorum başka şehire gidip sahne tasarımı yaptığım şehre gelince obct kyıt olmamış oluyor.Bunun nasıl çözebilirim.
Steam veya oyunu yönetici olarak çalıştır.

HyperCharge said:
Black Dead said:
HyperCharge said:

edit;buldum.

Script_party_set_speed_multiplierdim. Spee_multiplier diye arama verebilirsin.

Buldum onu.Teşekkür ederim.Ya.Mancınıkda son bir tane bug kaldı.Mancınık gülleyi atıyor,Attığı yerde adamı öldürüyor,ama uzakta veya yakında olayım,benide öldürüyor.Neden böyle ?

HyperCharge said:
Buldum onu.Teşekkür ederim.Ya.Mancınıkda son bir tane bug kaldı.Mancınık gülleyi atıyor,Attığı yerde adamı öldürüyor,ama uzakta veya yakında olayım,benide öldürüyor.Neden böyle ?

Bu bir bug değil ? Olması gereken böyle. Hatta okçular ok atarken bizim askerleri de vurmaları iyi olurdu. Total War'daki gibi.

Back
Top Bottom