Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

Dediğim gibi, sendeki kod varolmayan bir global veriyi zaten varolan bir local verinin içine atıyor. Sana tam tersi lazım, onu da attım. Durum budur.

TWEAK MB PROGRAMIYLA KALE VE ŞEHİRLERDEKİ MEVZUT ASKER SAYISINI NASIL YÜKSELTEBİLİRİM, MESELA BİN VE YA 10 BİN YAPMAK İSTİYORUM

erenG said:
TWEAK MB PROGRAMIYLA KALE VE ŞEHİRLERDEKİ MEVCUT ASKER SAYISINI NASIL YÜKSELTEBİLİRİM, MESELA BİN VE YA 10 BİN YAPMAK İSTİYORUM

YOUTUBE DERSİNDE BAHSETMİYOR

Black Dead yardım etmek istediğin için teşekkür ederim ama malesef videoda kalelerin asker sınırını arttırmak anlatılmıyor, vakit ayırdığın için sağol

Ya kardeşim moral arttırırsan 500 diğelim kalede 600 asker görürsün.

Rakip lordların asker sayısını arttırma var, bende onları arttırdım.şimdi ben istiyorumki rakip lordlar 1000 kişiyken onların kaleleri 200-300 kalmasın.Lordların grubunu arttırınca kaleleride artıyor mu arkadaşlar?

erenG said:
Rakip lordların asker sayısını arttırma var, bende onları arttırdım.şimdi ben istiyorumki rakip lordlar 1000 kişiyken onların kaleleri 200-300 kalmasın.Lordların grubunu arttırınca kaleleride artıyor mu arkadaşlar?
Yes.

Oyunun fizik kuralları neye göre belirleniyor ?

Mancınıklar,topları atamıyor da.O toplar için bir fizik kuralı ayarı gerek galiba.Yani atıyorlar topları ama,kimisi Bir süre uçup,uçtuğu yerde donuyor(Sahne büyüklüğü ayarının düşük olmasından olabilir.)Kimisi de,daha fırlatılmadan spawnlandığı yerde patlıyor.Bunun için,oyunun fizik kurallarının neye göre ve nasıl işlediğini öğrenmem gerek.Bunun için bir rehber varmıdır ?

HyperCharge said:
Oyunun fizik kuralları neye göre belirleniyor ?

Mancınıklar,topları atamıyor da.O toplar için bir fizik kuralı ayarı gerek galiba.Yani atıyorlar topları ama,kimisi Bir süre uçup,uçtuğu yerde donuyor(Sahne büyüklüğü ayarının düşük olmasından olabilir.)Kimisi de,daha fırlatılmadan spawnlandığı yerde patlıyor.Bunun için,oyunun fizik kurallarının neye göre ve nasıl işlediğini öğrenmem gerek.Bunun için bir rehber varmıdır ?
Sanırım Türkçe forumda bununla ilgilenebilecek çok az kişi var. Hatta 1-2 kişi diyebilirim.

MP haritada değirmenin dönen şeyini nasıl döndürüyoruz?

Sanırım entry point yada ona ait bir kod var entry pointler ile yapılmış youtube'da vardı dersleri.

Yarım saat aradım forumda bulamadım. Onların giriş kodu kaç ki? Bütün entry pointleri denedim hiç biri olmadı.

Belendor said:
Oyunda fizik motoru yok yalniz.

Evet yeni anladım :grin:

meğerse herşey bir objeyi bir taraftan diğerine fırlatma işiymiş.Daha yeni anladım.

Yalnız,yazına ilk baktığımda,savaşta iken öldüğümüzde,oyuncunun ölüp ölmediğini kontrol eden bir operasyon var.Şehrin ele geçirilip geçirilmediğini kontrol eden niye olmasın dedim aklımdan.

Back
Top Bottom