Modlar Hakkında...(Çıkan ve çıkacak olan modları buradan konuşabilirsiniz.)

Battal Gazi modu için düşünceleriniz neler ?

• Yakında çıkıyormuş,harika bir mod olacak.

Votes: 6 54.5%
  • Ateş ve Kılıca uymadı sanki,Warband'a olabilirdi belki.

Votes: 3 27.3%
  • Güzel değil bence.

Votes: 2 18.2%

• Total voters
    11
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Türküm:D said:
HyperCharge said:
sezgin14 said:
Hacılar bende bi mod yapıyorum.Yaza çıkarıcam AD 1257 moduna rakip olmayı düşünüyorum.Mod ilk Tr olcak sonra İngilizce çıkarcam belkide sonra Almanca.oyunçeviriden tanıdığımla seslendircem bide.

Modunda neler var ?

AD 1257 nin kopyasını yapmayacaksın herhalde ? böyle diyenlerin % 95'i dediğim gibi yapıyor.
Sezgine laf yok.
Tanıdığım en iyi modellemecilerden vede kodlamcılardan :grin: süper bir mod çıkaracağına eminim.
+1
Sezgininden daha iyi modellemeci tanımam :grin: :grin:

Ben artizandan iyisini tanımam.tamam.güzel modeller var.Ama en güzeli Artizanın.

Bu arada,crusader to expiation modunu bekleyeniniz varmı ? çok güzel bir mod olacak.Kuşatmalara yeni aletler ekliyor felan.Grafiklerde bannerlorda benzetmişler.

Böyle devam edeceksen yormasaydın kendini.
HyperCharge said:
Ben artizandan iyisini tanımam.tamam.güzel modeller var.Ama en güzeli Artizanın.

Bu arada,crusader to expiation modunu bekleyeniniz varmı ? çok güzel bir mod olacak.Kuşatmalara yeni aletler ekliyor felan.Grafiklerde bannerlorda benzetmişler.
Bannerlord ne ki ? :cool:

sezgin14 said:
Modumun tarihi M.Ö 272de geçiyor.AD 1257 ile alakası yok.modumda kendi fikirlerim var özentilikten nefret ederim :smile:

Ne kadar eski tarih,o kadar az çeşitlilik :smile:

Ne kadar yakın tarih,o kadar çok çeşitlilik. :smile:
Ben de nefret ederim özentilikten.Başarılar modunda. :smile:

Çeşitlilik Azda Olsa Bazen Modun Konusunada Bağlı Olabiliyor.30 Ülke Yaptıgını Düşün.1900 De Geçecek 5 Ülke Düşün.Neredeyse Aynı.Sadece Yapılacak Materyerler.Onlara Sözüm Yok.Birinde Kılıç Yaparsın.Diğerinde Hem Kılıç Hem Tüfek.Dediğim Gibi,Buna Hiçbir Sözüm Yok.Anlatmak İstediğim Farklı.

HyperCharge said:
sezgin14 said:
Modumun tarihi M.Ö 272de geçiyor.AD 1257 ile alakası yok.modumda kendi fikirlerim var özentilikten nefret ederim :smile:

Ne kadar eski tarih,o kadar az çeşitlilik :smile:

Ne kadar yakın tarih,o kadar çok çeşitlilik. :smile:
Ben de nefret ederim özentilikten.Başarılar modunda. :smile:

Roma devletiyle ilgili ortaçağdaki bi devletten daha çok bilgi olduğunu biliyormuydun.bi 150 item olcak modumda.

HyperCharge said:
item en sondaki iş.Asıl yüzü kodlamadır.  :smile:
Oraya kodlama yazmışım kaplama yazaacaktım aklım nerelerde acaba  :mrgreen:
Kodlamacısıdar var ekibinde güzel mod yapar.Konu Genişletilmeli mod hakkında sohbet diye

Bişe diyeceğim umarım yanlış anlaşılmaz.
Forumdaki bu cimrilik bu nefret bu kötüleme nedir acaba?İngilizce forumda biraz gezindimde Türklüğümden utandım.Adamlar en kötü modu bile ne yapıp ne edip en iyi mod haline getiriyorlar.Çünkü  birbirlerine saygıları var ve kimse kimseye kin beslemiyor.Türkçe forumda ise modda osp kıyamet kopartıyorlar,adam acemi pek bişe yapamamış hemen konuyu kilitle bilmemne gibisinden iletiler atıp adamın kalbini kırıp mod yapacağına pişman ediyorlar.Kimsenin kendinden başka birisini düşündüğü yok millet ben mod yapıyorum diğer modlar çıkmaz inşallah vb. gibisinden düşünceler besliyor Sonra "oynu yapan türkler en iyi modları çıkartan gavurlar" bilemem ne gibisinden zırvalıklar söylüyorlar ama bunun nedeninin kendisi olduğunu bilmiyor.Bir ikinci mesele ise kendin çabala kendin emek ver meselesi doğrudur bu sözüm özellikle kodlama içindir Belendor'un derslerine baktım hem kopyala+yapıştır kodlamalar hemde kod yazma ile bilgiler var.Belendor kadar zeki olmayan arkadaşlarımız bazıların ingilizce bilmediğini düşünmeden direk kodlama yazma derslerine geçiyor belki ingilizce bilmeyen ne yapacak bunu hiç düşünen yok.Bir ikincisi ise bilenler bildiğini kimseye öğretmiyor.Önceden çok güzel modlar yapmışlar ROK ve Ottoman 1453 gibi ondan sonra ise hep dandik başka modların itemlerini alarak yaptıkları modlar sonra ise troop 'ların kıyafetlerini değiştirip yaptıkları modlara kadar indi şimdi ise elde var sfır kimse bişe bilmiyor millet bildiğini bencillik edip sır gibi saklıyor bununla ise kimse ilgilenmiyor sonra türkçe forumda adam gibi mod yok deniliyor adam ne yapsın düzgün kaynak yok.Bide forumdaki ön yargılı adamar(Aslında şeytan lafı daha uygun olurdu ama neyse)her moda laf atıyorlar düzgün bilmem ne falam filan ondan sonra mod geliştirme'de hiç bişe yok bunu düzeltin falan o dereceye geldinizki kimse konu açmıyor açanların çoğuda eminimki indirme linkini koyup konuyu kilitleyecektirki şeytanlar laf atmasın.

Saygı ve Sevgilerimle

Black Dead said:
what-hi.png

Türküm:D said:
Bişe diyeceğim umarım yanlış anlaşılmaz.
Forumdaki bu cimrilik bu nefret bu kötüleme nedir acaba?İngilizce forumda biraz gezindimde Türklüğümden utandım.Adamlar en kötü modu bile ne yapıp ne edip en iyi mod haline getiriyorlar.Çünkü  birbirlerine saygıları var ve kimse kimseye kin beslemiyor.Türkçe forumda ise modda osp kıyamet kopartıyorlar,adam acemi pek bişe yapamamış hemen konuyu kilitle bilmemne gibisinden iletiler atıp adamın kalbini kırıp mod yapacağına pişman ediyorlar.Kimsenin kendinden başka birisini düşündüğü yok millet ben mod yapıyorum diğer modlar çıkmaz inşallah vb. gibisinden düşünceler besliyor Sonra "oynu yapan türkler en iyi modları çıkartan gavurlar" bilemem ne gibisinden zırvalıklar söylüyorlar ama bunun nedeninin kendisi olduğunu bilmiyor.Bir ikinci mesele ise kendin çabala kendin emek ver meselesi doğrudur bu sözüm özellikle kodlama içindir Belendor'un derslerine baktım hem kopyala+yapıştır kodlamalar hemde kod yazma ile bilgiler var.Belendor kadar zeki olmayan arkadaşlarımız bazıların ingilizce bilmediğini düşünmeden direk kodlama yazma derslerine geçiyor belki ingilizce bilmeyen ne yapacak bunu hiç düşünen yok.Bir ikincisi ise bilenler bildiğini kimseye öğretmiyor.Önceden çok güzel modlar yapmışlar ROK ve Ottoman 1453 gibi ondan sonra ise hep dandik başka modların itemlerini alarak yaptıkları modlar sonra ise troop 'ların kıyafetlerini değiştirip yaptıkları modlara kadar indi şimdi ise elde var sfır kimse bişe bilmiyor millet bildiğini bencillik edip sır gibi saklıyor bununla ise kimse ilgilenmiyor sonra türkçe forumda adam gibi mod yok deniliyor adam ne yapsın düzgün kaynak yok.Bide forumdaki ön yargılı adamar(Aslında şeytan lafı daha uygun olurdu ama neyse)her moda laf atıyorlar düzgün bilmem ne falam filan ondan sonra mod geliştirme'de hiç bişe yok bunu düzeltin falan o dereceye geldinizki kimse konu açmıyor açanların çoğuda eminimki indirme linkini koyup konuyu kilitleyecektirki şeytanlar laf atmasın.

Saygı ve Sevgilerimle

İşin bu tarafını düşündün çok iyi. Ama birde toz pembe olmayan tarafına baksan? Yeni başlamış acemi bir arkadaşımızın OSP dolu, açık kaynak kodlarından geçilmeyen bir mod yaptığını düşün. Ne yapacaksın? "Çok iyi olmuş helal" deyip o adamı boş yere umutlandırıp egosunu mu tatmin edeceksin? Bak çok kaliteli mod yapanlar var Türkçe Forum'da. Vasat bir mod, model dahi çıkarsalar insanlar takdir ediyor onları. Bunun sebebi kendini kanıtlamış olmaları kesinlikle.

ingilizce bilmeyen ne yapacak bunu hiç düşünen yok

Sanırım ne kadar saçma bir cümle kurduğunu anlayacaksın birazdan. İngilizce dersleri Türkçe'ye mi çevirelim kardeşim? İngilizce bilmemek suç değil ama çok mantıksız bir istek bu. Sonuçta kimse senin uşağın değil. Paşa gönlü isterse çevirir, isterse çevirmez. Ayrıca bir kod yazarı yazdığı bir kodu kesinlikle açık kaynak olarak paylaşmaz. Paylaşırsa o kendi kararı. Sonuçta bir emeği var ve bunun başkaları tarafından yenmesini istemiyor. Hakkı bu onun. Ha paylaşır, onu bilemem. Kendi kararı.

Back
Top Bottom